Страница 52 от 117 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #766

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте отново. Благодарение на колегите, мисля че направих избор да се спра на модел: MHI SRK/SRC35ZS-W. Изгледах и поизчетох още малко за модела и се оказва че в сравнение с фуджито, МХИ-то се държи много по- добре зимата, което всъщност е важно за мен.

    Сега идва следващия проблем относно монтажа. Вимакс е ясно тук може би се работи на масовка и най- вероятно както каза другия колега ccankov73 ако се падна 5ти монтаж в петък вечер е ясно че ще се претупа работата :D, така че да оставим този вариант за краен.

    Открих фирма Кондекс, отново чрез форума, която се оказва че е официален вносител на Мицубиши Хеви. Намират се в София което е добре за мен, но не можах да открия много мнения относно монтажите, а и мненията бяха доста стари. Не можах да открия и в сайта относно цени за монтаж. След като са представител, мисля че трябва да са перфектни, но знам ли какви хора работят там..

    Климатика е наличен в сайта на цена 1669лв, със сигурност не е включен монтажа мисля. В понеделник ще се обадя да питам. Но все пак ако не нарушаваме някакви правила на форума, споделете мнение за кондекс. Също и за други алтернативи.

    https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #767

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    От Кондекс със сигурност ще направят всичко като трябва, точно те, нямат изгода да претупват нещата, а после да се връщат за без пари, като може в същото време да изкарат 240 лв от монтаж! При тях монтажа е 240 лв+ цената на климатика 1669=1909 лв vs 1800 лв на въпросната фирма.Идете на място в Кондекс, по телефона такива неща не се уговарят, кажете им, че сте чели и чули само хубави неща за климатиците MHI , че сте видели промоцията, питайте ги дали ще ви намалят, ако не, от вас зависи дали ви се дават още 100 лв.
    Този пост е редактиран от Palev; 04-07-21 в 09:21.
    ngeorgiev992 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,782
    #768

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Това е най-добрата стратегия да ти направят отстъпка като им кажеш, че си го намерил на друго място по-евтино.
    Palev и ngeorgiev992 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #769
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    MHI SRK/SRC35ZS-W е съвсем друго нещо, сам сте се убедили за външното тяло,че е тихо, такова е и вътрешното, реглажа ляво-дясно е през дистанционното и пасва идеално на помещението ви!
    Във въпросната фирма, в момента е на същата цена като 12KGTB.
    Мисля, че MHI SRK/SRC35ZS-W е по-добрия избор, спрямо 12KGTB!
    При монтажа дръжте изкъсо монтажниците, да пуснат поне 3 м. тръбен път, колкото е вкл. в цената за стандартен монтаж, да нивелират добре телата ляво-дясно, напред-назад, може да си доплатите за прахово боядисани или неръждавейка стойки за външното тяло, да вакуумират системата преди пуск с вакуум помпа поне 7-8 минути!
    Ако някой слънчев ден случайно изпусне фреона, който и техник да дойде, да НЕ долива/допълва системата, а да източи наличния фреон и да напълни отново, с ел. везна колкото е по спецификация за модела.
    И успех!

    - - - - - - - - - -


    albert_21bg ,
    Като гледам, имате доста климатици, досега кой ви ги е монтирал и избирал?
    ngeorgiev992 беше пред същата дилема като вас и съм му отговорил в пост 762 и 765, прочетете ги, да не ги копирам пак.
    Благодаря за насоката, попринцип всички климатици съм ги избирал с помощта на форума, затова и сега се насочих към него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #770

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Най-вече за охлаждане и в краен случай за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; Rollplast 76mm профил с троен стъклопакет 44мм (Стъклопакет: Високоенерг.PLUS (6) /14/ Бяло (4) /16/ Нискоем (КА). (4))
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Не съм ги смятал
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг-югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (2 етаж)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- Всекидневна,
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Ново строилтество тухла (апартамент)
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? около 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 10см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2700 лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Охлаждане при +30, Отопление при -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Имам познат, който се занимава с климатици. Онзи ден монтира едно Gree G-Tech 12-ка в единия апартамент.
    Думите му бяха: В момента всичко се прави в Китай. Само плащаш за различен стикер.
    Това на което съм се спрял е:

    TOSHIBA RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E DAISEIKAI 9,13000 BTU,КЛАС А+++ - 2700 лева
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E SHORAI EDGE 13000 BTU Клас A+++/А+++ - 1700 лева
    Mitsubishi Heavy Industries Diamond SRK35ZSX-W / SRC35ZSX-W, 12000 BTU, клас A+++ 2600 лева
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, ZUBADAN, 12000 BTU клас А+++ 2600 лева
    Този пост е редактиран от Arkadietz; 04-07-21 в 14:05. Причина: Така

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #771

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Имам познат, който се занимава с климатици.Думите му бяха: В момента всичко се прави в Китай. Само плащаш за различен стикер
    Това на което съм се спрял е:

    TOSHIBA RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E DAISEIKAI 9,13000 BTU,КЛАС А+++ - 2700 лева
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E SHORAI EDGE 13000 BTU Клас A+++/А+++ - 1700 лева
    Mitsubishi Heavy Industries Diamond SRK35ZSX-W / SRC35ZSX-W, 12000 BTU, клас A+++ 2600 лева
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, ZUBADAN, 12000 BTU клас А+++ 2600 лева
    Познатия ви какво казва за избраните от вас модели, на кой от всичките "стикера" му е с най-високо качество на изработка?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #772

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Това на което съм се спрял е:

    TOSHIBA RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E DAISEIKAI 9,13000 BTU,КЛАС А+++ - 2700 лева
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E SHORAI EDGE 13000 BTU Клас A+++/А+++ - 1700 лева
    Mitsubishi Heavy Industries Diamond SRK35ZSX-W / SRC35ZSX-W, 12000 BTU, клас A+++ 2600 лева
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, ZUBADAN, 12000 BTU клас А+++ 2600 лева
    Аз бих се спрял на това:
    Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea (setcombg.com)
    Palev одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #773

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Познатия ви какво казва за избраните от вас модели, на кой от всичките "стикера" му е с най-високо качество на изработка?
    Не съм говорил още с него. Реших първо да питам хората, които имат такива или накратко за врото мнение.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Аз бих се спрял на това:
    Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea (setcombg.com)
    Имаме Panasonic на 15 години и е топ. Но най-вече ме интересува коментар за тези, които аз съм избрал по-горе дали са окей или не.
    Ако не то защо.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #774

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Всичките ще свършат работа. От моя опит, аз лично бих взел Mitsubishi Heavy модела.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #775

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Най-вече за охлаждане и в краен случай за отопление, ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25 кв.м.
    Концепцията Ви в избора е сбъркана...Предвид условията, спокойно може да си изберете една от следните машини:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VE
    Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #776
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Концепцията Ви в избора е сбъркана...Предвид условията, спокойно може да си изберете една от следните машини:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VE
    Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
    Благодаря за отговора.
    Не знам кое е объркано.
    Апартамента ще е с ТЕЦ. Евентуално, ако спре ще се пуска климатика.
    Надявам се да е станало по-ясно.

    По темата интересувам се за тези пари, кое наистина е най-доброто, което може да се вземе.
    Изработка, като hardware и software.

    Най-вероятное се отварят вратите да духа и към спалните.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #777

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Благодаря за отговора.
    Не знам кое е объркано.
    Апартамента ще е с ТЕЦ. Евентуално, ако спре ще се пуска климатика.
    Надявам се да е станало по-ясно.
    Александър, като казва, че концепцията ви е сбъркана, предполагам има в предвид,че ще използвате предимно за охлаждане модели, които са първо, типично зимни ( с хубав хардуер), второ, двойно повече оразмерени от необходимото за охлаждане и трето, 2-но по-скъпи.За една седмица евентуално, ако спре парното купете си една духалка, конвектор и ги използвайте, вместо да наливавате 1000 отгоре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #778
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Александър, като казва, че концепцията ви е сбъркана, предполагам има в предвид,че ще използвате предимно за охлаждане модели, които са първо, типично зимни ( с хубав хардуер), второ, двойно повече оразмерени от необходимото за охлаждане и трето, 2-но по-скъпи.За една седмица евентуално, ако спре парното купете си една духалка, конвектор и ги използвайте, вместо да наливавате 1000 отгоре.
    Както съм написал не напразно искам да е по-голям и мощен, защото ще се охлаждат и другите стаи.
    Не знам до колко ще е възможно и със сигурност няма да е най-ефективното, но за момента това е положението.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #779

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако климатика не се монтира срещу вратата, охлаждането и отоплението може и да не се получат в другите помещения...
    Качете една схема на жилището и кажете вашия замисъл, да видим дали не е по-удачно да вземете 2, по-малки, отколкото един голям климатик.
    Този пост е редактиран от Palev; 05-07-21 в 10:49.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #780

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ако климатика не се монтира срещу вратата, охлаждането и отоплението може и да не се получат в другите помещения...
    Качете една схема на жилището и кажете вашия замисъл, да видим дали не е по-удачно да вземете 2, по-малки, отколкото един голям климатик.
    Чудесно предложение, за което вече съм помислил и отговора на този е тап е, че няма как да стане.
    Всички нови сгради имат 5 години гаранция. В този ред на мисли ти не може да пипаш фасата на сградата. За това и всички нови сгради климатиците са им в терасите или балконите и в много редки случаи има в някакво друго обособено място.
    Ако имаше как да се сложи още един климатик щях да го направя по този начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе