Страница 78 от 117 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1156

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Нон стоп on/off, на всяко тръгване ще отдава 2 киловата.....абе бегай.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #1157

    Избор на климатизатор '2021 година

    Повярвай, на повечето хора изобщо не им пука дали е он/офф и колко отдава след тръгване... Всички, които познавам с монтирани такива, нечетящи изказвания като твоите по форумите, са изключително доволни от модела. И има защо...
    Aleksandars, Kasap и kantonaa1 харесват това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,796
    #1158

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Heelless Виж публикацията
    ако се вдигне бюджетът до 2500 лв?
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-W~SRC50ZS-W Premium
    Mitsubishi Electric MSZ-HR50VF
    Toshiba RAS-B16J2KVSG-E Edge
    Hitachi RAK-42RPE/RAC-42WPE Performance

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #1159

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    onogondur , за 14 m³ Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium e напълно достатъчна машина. Като друга опция е Daikin FTXF25C Sensira BluЕvolution.
    Взех го.
    Другата седмица идват да прекарат тръбите.После шпакловки,изолации и чак тогава ще го монтирам.
    Благодаря за отделеното време.
    Поздрави.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1160

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Повярвай, на повечето хора изобщо не им пука дали е он/офф и колко отдава след тръгване... Всички, които познавам с монтирани такива, нечетящи изказвания като твоите по форумите, са изключително доволни от модела. И има защо...
    За малки изолирани стаи е неправилно да се казва " този или онзи модел е много мощен ( или прекалено мощен) и за това не е подходящ ( не става)"
    А трябва да се казва " този или онзи модел не може да работи на толкова ниска мощност"
    Ако ме разбираш.
    П.п.
    То и една камара народ са си доволни от дачии, клиота, фабии, и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Хубаво е избора да е информиран. Това нещо е така и така, ок ,мене не ме притеснява. Друг ще каже, не, на мене ми се ще да е по друг начин. И търси друго решение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #1161

    Избор на климатизатор '2021 година

    Пълно щастие няма. Машината си е доста прилична, а ти не пропускаш възможност да я оплюеш, за това се намесих. Другите, които не бачкат он/офф, пък си имат други недостатъци, особено в този ценови диапазон. Не че и останалите няма да бачкат спри/тръгни в подобни условия. Ако искаш да помогнеш, предложи нещо, иначе е просто тролене.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1162

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Росс, уточнявам някои неща за да е наясно всеки какво си купува и да няма изненади после. Нито "плюя", нито "троля"
    Сега, ако някой иска нещо да премълчи....
    bobivg одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1163

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Е добре де , дай му "информиран избор" за модел дето няма да работи он/офф в 12кв.м.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #1164

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    KPCA примерно, малък дебит на тихата степен и пада под 100W.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #1165

    Избор на климатизатор '2021 година

    Да, и 80% от времето ще бачка на 2-ра степен, която е шумна колко 2-рата на моята 60-ка. Освен ако не го държи на ръчна 1-ва.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #1166

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет относно мултисплит система с едно външно и две вътрешни тела.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?: отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: Спалня (детска) 14 м2 / 36 м3; Хол 45 м2/ 115 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; Алуминиева с двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Спалня около 3 м2; Хол около 19 м2 (френски прозорци през цялата ширина на хола)
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa: 2-ри етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл и cпaлня (детска)
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 25/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? стиропор, 10 см
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? В хола е и кухненския бокс - има телевизор, компютър, печка за готвене, хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 5000-6000 лв без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/+40

    Към момента съм се насочил към Дайкин или Мицубиши Хеви с модели:

    1. Външно мултисплит Daikin 3MXM68N
    2. Вътрешно Stylish White Daikin FTXA25AW за спалнята
    3. Вътрешно Stylish Silver Daikin FTXA50BS за хола



    1. Външно мултисплит Мицубиши Хеви SCM 71 ZS-W
    2. Вътрешно SRK 25 ZS-W за спалнята
    3. Вътрешно SRK 50 ZS-WT/ -WB за хола

    Като цяло апартамента е вътрешен и изключително топъл. В хола заради френските прозорци лятото температурата стигаше до над 31 градуса, като охлаждането ще се ползва сериозно. Обмислям и поставянето на фолио на прозорците за да намаля температурата при слънчево време и с това да спомагам на климатика лятото. В апартамента има и друга спалня, която е срещу детската стая по права линия през коридор от 3 метра. Идеята ми е да оставям отворена вратата на Детската за да стига и до другата спалня топло/студено.
    Имам оферта за Дайкина с цена около 6800 лв (без монтаж), а за Мицубишито около 4700 лв (без монтаж). Според Вас оправдана ли е разликата от 2000 лв спрямо двете машини? Чувам мнения, че по-скоро няма смисъл от Дайкина и, че тези 2000 лв никога няма да ги избия. Благодаря предварително всички мнения и насоки
    Този пост е редактиран от e4omir; 03-09-21 в 16:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #1167

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да, и 80% от времето ще бачка на 2-ра степен, която е шумна колко 2-рата на моята 60-ка. Освен ако не го държи на ръчна 1-ва.
    И това го знаеш от?
    А и да го държи само на първа какъв е проблема за такова малко помещение?

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #1168

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    не 80% ами 100 % от времето ще работи на втора степен с 30 дБ ,освен ако не му зададеш градуси под 20 и е темперирал ,или не зададеш ръчно първа
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #1169

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    И това го знаеш от?
    А и да го държи само на първа какъв е проблема за такова малко помещение?
    Преки наблюдения.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1170

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Евала на Росен и Миг82. Забравих да спомена в по предишния пост че е с 2 външни стени, една източна и една южна и една към стълбището(другата е вътрешна, вата и 2 пласта картон)-30м3 е стаята без мебели. всичко е изолирано добре. Говорих с кондекс и ми казаха специално за 20-25zcx минимума под нулата е 450 вата старт след офф, освен ако не побългаря датчика отвън да не измерва правилно минус 5 а да показва плюс 10 тогава тръгва с 200 и нещо, ама циганска работа. Знам и накъде ще отиде разговора ако продължим с минимумите и казвам че вече имам 100 волтова машина cs-283cxr. след като платих за 4,5 годишна 285cxr дето изключваше на 22 часа, се оказа че няма друга такава и я заменихме с 8 годишна, само и само да не се караме. Вариантите са добра нова 7-ца от тук или к2у. Става въпрос за спалня и тишина. За мен например Етереята не я виждам като 1900лв с монтаж. Та въпрос какво ново да взема и да тежи, на R32, добра цена-качество. Примерно аз го виждам в 20-ката диамант. ако има при някой 18-ка(петица) да казва.
    От януари до колкото знам няма да има климатици клас А, а за А+++++ да не говорим, има една фирма ги шляпа така, най добрите показатели ще бъдат клас B.
    имам предложение за по малкото братче 253 на 1420лв с монтаж без ддс на 8 години и им казах сериозно да си ревизират цените,иначе съм съгласен. Давайте акъл за нов.
    карам 20 годишен добре поддържан пасат който мисля че ще избута още поне 30 години, добре обслужен е, цената е 10к Евро ако иска някой. Обаче агентите от които вземам к2у-тата карат 4-5 годишни ауди 8-ци. Сашо и другите от меката на климите се сещат за кой говоря, едно време складовете им бяха на филипово.

    Та пак по въпроса ако има някой идея за нова седмица която да бие диаманта и да е до 2200 с монтаж, нека сподели(хардуер+софтуер). Много от новото строителство е със стаи от 9-13 кв. метра, какво правим. Единственото което се сещам е да пускам 7-цата да помага на 28-цата в хола докато си легнем и да оставям 28-цата на 20(дори 18) градуса а 7-цата на 23-24 градуса с отворена врата за да компенсира разликата в хола(33м2-83м3+ мокро и баня още 5-6м2), за да може по малко да оффи. Не ми се влиза в дълбок спор как нова японска за тези пари с външно 24-26 килограма и 9 вътрешно ще отвее диаманта 7-ца като вятър сламка
    Този пост е редактиран от peter`s; 03-09-21 в 17:06. Причина: правопис

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 117 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе