Страница 103 от 117 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #1531

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    - жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?

    - охлаждане през лятото, отопление между сезоните (локално парно с газов бойлер като главно отопление)

    3. Kaĸвa e:

    - Стая 1: Хол + Кухня = 24.62m2. Прозорци около ш160в140 + врата за тераса.

    - Стая 2: Спалня = 13.46m2. Прозорци ш180в140. Има 2 малки спални между двете посочение помещения.
    - Дървена дограма, стъклопакета е хубав тъй като изолира много добрe по лични впечатления.
    - Югоизточно изложение, 4-ти етаж.

    4. В друга страна в Източна Европа, 500м надморска височина. Температурите понякога паднат до -20C, но си има парно като главно отопление.

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?

    - Зима - 23-25C (има локално парно)

    - Лято - 25-27C.

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?

    - външни стени - тухли Wienerberger Porotherm 20-50 Profi и минерална каменна вата Knauf FKD-N THERMAL 150mm отново на външните стени.


    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?

    - Стая 1 - кухня, TV.

    - Стая 2 - спалня, дребни уреди, TV.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - Зима до -15-18C, но само като алтернатива на парно в редки случаи.
    - Лято до +38-40C


    =====================================================


    В случая имаме ограничение до модели на Mitsubishi Electric поради практични причини. Предварителния план е за ME LN35 за хол/кухня и ME LN25 за спалня. Въпросът ми е дали вариант за едно външно тяло ME MXZ-2F53VF (5.3kw/6.4kw A+++/A++) + горните вътрешни (може и друг модел вместо LN25, но с wifi и близки функции за настройване на струятa) би бил достатъчен и ако да има ли логика и предимства спрямо другия вариант? MXZ-3F68VF (6.8kw/8.6kw, А++/А+) е най-малкото финансово неаргументиран спрямо отделни LN35/LN25, а MXZ-2F33VF вероятно твърде слаб.

    Тръбния път и в двата случая ще е до около 20-тина метра за малкото тяло.

    P.S

    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Dreamer; 30-10-21 в 20:05.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    11
    #1532
    Цитат Първоначално публикувано от Pents Виж публикацията
    За сега ще изчакам да получа още мнения от форума относно AP серията. Понеже преди това коментирахме, че 9ка висок клас ще е достатъчна, но сега когато климатика е по-нисък клас, не съм сигурен дали отново 9ка ще бъде достатъчно ефективна или вече 12ка ще трябва да се сложи?
    При теб видях, че холът ти също е 20кв, но не намерих поста ти с характеристики на помещението изолирано ли е, дограма и т.н. ?
    Не съм правил запитване във форума, за това и не намираш такъв пост. Имам приятел, който монтира климатици от 15 години насам и той ме насочи към тоя модел.

    Жилището е стар тухлен блок,втори етаж и няма изолация. Дограмата е PVC двоен стъклопакет.
    Днес ми монтирах и третото AP.

    Като цяло в момента доста климатици са с изчерпана наличност. Имах интерес и към хиперонверторни Fujitsu General ASHG12KGTB и ASHG09KGTB, но те също не бяха налични на склад.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #1533

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Ще трябва да си купувам един климатик и реших да се допитам какво бихте ми препоръчали за следното помещение:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 13.6 м2, 34 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ прозорци, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 3.5 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - север-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2ри етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято - 22 градуса, зима - до 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 10 см външна изолация, тухла, таван - изолиран с вата и гипскартон, 2 стени са външни за сградата.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - около 1200-1300 лв с вкл. монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - всякаква
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - прикачам скица на стая


    Благодаря ви.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Celeronix; 31-10-21 в 21:26.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    30
    #1534

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    15 кв.м. 39куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ-двоен стъклопакет, КА/бяло стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    3кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Северозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    3 етаж от 5
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Плевен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Зимата 22/23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Няма
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    1400лв. с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Зимата до - 15(-17)

    Колебая се между Daikin Sensira FTXC25B и Gree Fairy GWH09ACC / K6DNA1A.
    Gree го дават до - 22гр. но по важно е кой е по-ефективен при отрицателни температури. Приемам и други предложения.
    Този пост е редактиран от pivar; 06-11-21 в 00:01.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #1535

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Celeronix Виж публикацията
    около 1200-1300 лв с вкл. монтаж
    Midea MA-09NXD0-XI Blanc
    Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2
    Celeronix одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #1536

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Midea MA-09NXD0-XI Blanc
    Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2
    Благодаря ви за предложенията!
    Този пост е редактиран от Celeronix; 01-11-21 в 12:24.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #1537

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, аз също имам питане за подходящи модели, като уж съм се спрял на един, но ще опиша някои детайли. На първо място прилагам отговорите на въпросника от страница 1.

    1. Жилищно
    2. Охлаждане и отопление
    3.
    - 23м2 / 58м3
    - ПВЦ Rehau не знам колко камерна е, защото не е собствена, а под наем
    - 2 прозоеца, общо около 6.5м2
    - юг/изток
    - 2ри етаж (от 3), къща
    - хол
    4. София, районите под Витоша, но е в част, в която има слънце до късно.
    5. 23 гадуса зима, лято 25
    6. къщата има изолация на стените
    7. схема на помещението, за което търся климатик



    За момента съм се спрял на General Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA тъй като познати ползват такива, а и горе-долу той отговаря на бюджета с монтаж 1500-1600лв. Макар че мога да увелича малко, ако нещата, които ме притенсяват при него имат решение.

    Първо за 12LMCA, четох че бил една идея шумен, и също така бил "ветрилник", т.е. духа почти постоянно, и то силно, ако се ползва на втора степен, под която не е ефективен. А както се вижда от приложената схема, единственото място да го монтирам е странично на тази холна гарнитура. Предполагам, че когато я ползвам ще измествам ръчно вертикалните жалузи да духа към тв/работно място, и обратно като ползвам работното място ще ги измествам надясно към меката мебел и прозорците.

    Въпросът ми е колко трябва да вдигна бюджета, за да получа нещо подобно, като параметри, но по-тихо и комфортно (аз не съм могъл да видя как реално работи, имам лични впечатления само от LG H09MW NM0).

    Другото е, че при разговорите ми с Bulclima (Инженеринг ЕООД), ми казаха, че за този модел нямало значение тръбния път колко е дълъг, за разлика от това, което тук пише във форума, че трябва да е поне 4м. Имало значение за други модели на марката. Също така се интересувам, ако можете да препоръчате антивибр. тампони на подходяща цена (със срязан винт?). Гледам в ценовата листа на Булклима за монтаж 40лв на брой (не знам дали е на 1 тампон или брой комплект.. но може и да е първото).

    Трети въпрос е, че с тези параметри на тази марка тук се препоръчва текущо ASHG12KMCC, който е наследник на горния, но доколкото разбирам има някакви проблеми с доставките глобално и той евентуално ще е наличен чак декември, и не е ясно дали няма да има промяна и на цени. При него май ще има по-тиха работа предполагам и по-малко духане или? Този фреон r32 не ми е ясно дали ще има някакви проблеми покрай него.

    И последно имам въпрос относно факта, че този отоплителен сезон има и някаква вероятност помещението голяма част от времето да не се ползва (както и целия апартамент), например 50/50 или дори 70-80% от времето да не се ползва. В такъв случай по-добре ли е да се остави климатика на някаква ниска температура, примерно 18С за целия сезон или да си търся WiFi решения, за да се контролира отдалечено. 12KMCC като че има по-лесна възможност в тази посока.

    Та, с две думи отворен съм и за алтернативни варианти, дори с малко повишение на бюджета, ако проблемът с шумът и духането е силен, макар че моят познат, който ползва 12LMCA на 2ра степен, казва, че като достигнел температура спирал да духа (предполагам минава на 1ва, надали спира изцяло). Въпросът за алтернативните варианти е също и има ли проблеми с доставките и наличностите на другите марки.

    - - - - - - - - - -

    Сега четох документи от официалния сайт на fujitsu-general, където се коментира тръбен път само 5м до 20м макс... :/, т.е. даже 5м трябва да е? Има ли препоръки за читави хора за монтаж за София? Проблемът е, че при мен се получава почти гръб в гръб, и явно трябва да се навива зад тялото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от rozovata pantera; 01-11-21 в 20:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #1538

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    здравейте, колебая се между две 9ки - MSZ-AP25VG и SRK 25 ZS-W ако е възможно някакво мнение коя от двете е по-добра? благодаря предварително

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1539

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    По-добра е тази, която я има в наличност.
    Alexi одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    10
    #1540

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, отново имам нужда от вашата помощ и компетентно мнение.
    Дилемата ми е следната: с един или два климатаика ще е по-ефикасно и комфортно да отоплявам всекидневната и каква мощност ще ми е нужна според вас?
    1. Помещение – жилищно
    2. За отопление на апартамент. Всекидневна (хол, трапезария, кухня) 43 кв.м. 111.8 куб.м.
    · дoгpaмa - ΠBЦ с двоен стъклопакет, ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 10 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo – югоизток (слънцето го огрява до обяд)
    · 1 етаж, (отдолу - гаражи, стълбище, вход)
    3. Населено място гр. Петрич
    4. Жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa - 22/23 градуса
    5. Имa 5см изoлaция нa тавана и външната стена + една стена граничеща със стълбището
    6. Елeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo са хладилник, фурна, котлони, абсорбатор
    7. В момента имам закупени 2 климатика MIDEA MB-12N8D6-I/MBT-12N8D6-O MISSION II R32, 12000, сториха ми се добър избор цена / качество и ги взех, защото дори и да не ги поставя във всекидневната ще ми трябват 2 климатика за спалня 16кв.м. 42куб. м. и детска 13кв. м 33 куб. м отново с по една външна стена и изолация на тавана и външната стена 5 см , но със северозападно изложение.
    П.П. проблем ли е презапасяването за детската стая с 12-ка, като реално на хартия 9-ка е напълно достатъчно и ще има ли голяма разлика в разхода?
    Благодаря и бъдете здрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    2
    #1541

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    предстои ми избор на климатик, като съм се спрял на 2 модела. Моля за съвет кой е по-добрият вариант. Разбира се, приемам предложения и за други с цена около 2000лв с монтаж.
    Mitsubishi Electric MSZ-AP35VGK / MUZ-AP35VG
    Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK35ZS / SRC35ZS-W - намерен е наличен

    1. Помещение – жилищно
    2. За отопление и охлаждане на апартамент. Всекидневна (хол) 24 кв.м. 64,8 куб.м.
    · дoгpaмa - ΠBЦ ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 8 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo – югоизток (слънцето го огрява до обяд)
    · 6 етаж, - апартаментите под и над нас се отопляват постоянно
    3. Населено място гр. Пловдив
    4. Жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa - 23/24 градуса
    5. Няма изолация, но помещението е топло.

    Във варианта с AP35 има wi-fi И доста функции, които не са ми приоритет. От друга страна
    SRK35ZS ми се струва с по-добри параметри за отдавана и консумирана мощност.

    Благодаря предварително за мненията.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1542

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от optician Виж публикацията
    Здравейте, отново имам нужда от вашата помощ и компетентно мнение.
    Дилемата ми е следната: с един или два климатаика ще е по-ефикасно и комфортно да отоплявам всекидневната и каква мощност ще ми е нужна според вас?
    1. Помещение – жилищно
    2. За отопление на апартамент. Всекидневна (хол, трапезария, кухня) 43 кв.м. 111.8 куб.м.
    · дoгpaмa - ΠBЦ с двоен стъклопакет, ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 10 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo – югоизток (слънцето го огрява до обяд)
    · 1 етаж, (отдолу - гаражи, стълбище, вход)
    3. Населено място гр. Петрич
    4. Жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa - 22/23 градуса
    5. Имa 5см изoлaция нa тавана и външната стена + една стена граничеща със стълбището
    6. Елeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo са хладилник, фурна, котлони, абсорбатор
    7. В момента имам закупени 2 климатика MIDEA MB-12N8D6-I/MBT-12N8D6-O MISSION II R32, 12000, сториха ми се добър избор цена / качество и ги взех, защото дори и да не ги поставя във всекидневната ще ми трябват 2 климатика за спалня 16кв.м. 42куб. м. и детска 13кв. м 33 куб. м отново с по една външна стена и изолация на тавана и външната стена 5 см , но със северозападно изложение.
    П.П. проблем ли е презапасяването за детската стая с 12-ка, като реално на хартия 9-ка е напълно достатъчно и ще има ли голяма разлика в разхода?
    Благодаря и бъдете здрави!
    Понеже имам една 9ка Mission II в стая 10 квадрата ще споделя мнението си за модела и за работата му в толкова малко помещение. Дано ти помогне за решението какво да правиш.
    Изключително тиха машина. Не се усеща дали работи. На охлаждане съм засичал да пада под 100 вата. Ако искаш да ти докарва точна температура трябва скоростта на вътрешното тяло да е на автоматичен режим. На режим отопление също ще трябва да си на автоматична скорост на вътрешното тяло в малки помещения. Иначе вдига градусите много над зададените. Аз съм много доволен от модела. Старта на машината при ниски външни температури е бавен - 5 до 10 минути. Аз съм настроил моя да се включва всеки работен ден 15 минути преди да ми звънне будилника и да се изключва 10 минути преди да тръгна за работа. Понеже се прибирам по различно време и децата още не са си вкъщи го включвам когато се прибера. Неприятен момент е, че хоризонтално не обдухва с голям ъгъл. Както и да настройваш ъгъла, климатикът си духа почти фронтално. Иначе казано, ще трябва много добре да прецениш къде да го позиционираш и да не разчиташ, че ако промениш посоката на хоризонталните жалузи ще духа много странично. Още по-иначе казано, сложи го на място, срещу което обичайно няма да стоят хора.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1543

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    а как е минимума на отопление ,и като стартира след ОФФ до колко вата се развърта

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    10
    #1544

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря, Satmar, със сигурност това което написа ми е полезно, но не ми дава отговор на въпросите:
    -дали да се монтират 2 климатика или 1 голям, каква мощност ще е достатъчна и не на последно място къде ще е най-удачно да се монтира/т?
    Този пост е редактиран от optician; 06-11-21 в 18:54.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1545

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    В отговор на последните два поста.
    Всеки път развърта различно. Виждал съм го да качва до 1100w без да е темперирано помещението, но съм засичал и на 400 да преминава почти веднага отново на обдухване. При отопление не съм го засичал да пада под 240 на поддържане, но когато го замервах все още се бях усетил, че в автоматичен режим е най-икономичен и поддържа най-коректна температура. Относно стаите на Optician - според мен двата климатика могат да се сложат в двете малки стаи с уговорката, че се държат на автоматичен режим. Да не се слагат точно над и пряко срещу легло. За голямата стая аз бих сложил една машина с уговорката, че не бих я изключвал през целия сезон. Бих избрал Gree Amber Nordic 18ка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе