Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree9Одобрявам

Климатик в стая с бебе?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #1

    Климатик в стая с бебе?

    Здравейте, тъй като стана доста горещо, искам да попитам, кой вариант е по-удачен за да се охлади стая с бебе на 5 м.? Спалнята му е 13 кв.м. Източна.

    1.
    В спалнята къде е бебето, има климатик, който не е инверторен, Шарп някакъв. Мисля, че е по мощен от необходимото, защото дори на 27-28 гр. е студено в стята усеща духането, а и ставя някаква миризма. Да оставя него включен с отворена врата ( към коридора)

    Или

    2.
    Обмисляме, в хола, който е 35 кв.м. да оставя вратата отворена и да охлажда (през коридора) спалнята на бебето. Климатика там е Дайкин FTX50.

    Кой вариант е по подходя?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Legal76; 08-07-23 в 18:28.
    ААТ одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    В стая с бебе - никакъв климатик до 3 години.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    И защо? Виц голям....
    dodo_pv, ААТ и Danzki харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от Legal76 Виж публикацията
    ...
    2.
    Обмисляме, в хола, който е 35 кв.м. да оставя вратата отворена и да охлажда (през коридора) спалнята на бебето. Климатика там е Дайкин FTX50.
    ...
    Това е варианта, докато стария климатик се смени с малка инверторна машина 7000 BTU. Задължително се поставя и вентилатор на земята, по средата на касата на вратата на детската стая, който да вкарва студения въздух с ниска скорост. Трябва да се поддържа температура от около 25°C, за да не се появяват обриви по кожата на бебето. Легълцето трябва да е на такова място, където да няма силно течение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #5

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Докато детето не е в спалнята климатика работи, след като си легне го спирам и разчитам на този в хола, но при мен разположението позволява да поддържам приятна температура за сън и без допълнителни гимнастики.

    Не се вслушвай в подобни глупости, че бебе и климатик са несъвместими. Нашият малък човек почти две години се топли и охлажда на клими, а ако му е топло сънят е мит.

    Edit: Горното важи само за охлаждане. Зимата машините не се спират.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #6

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Аз живея в къща с вътрешна изолация. Имам климатици в трите стаи и в коридора. На охлаждане е достатъчен само единия климатик да работи и да поддържа нормална температура на целия етаж при отворени врати(на отопление не става) .Като оставя климатика в коридора да охлажда всички стаи са охладени без да се усеща студена струя в стаите. Същото е като оставя климатика в едната стая да работи тогава другите две стаи и коридора се охлаждат и там не се усеща студено течение. Midea Breezeless е перфектна за охлаждане дори и в спалнята в която е. Препоръчвам за охлаждане да не ползвате режим охлаждане MODE COOL на климатика а да превключите на автоматичен режим- MODE AUTO климатика в който той сам избира дали да охлажда или да топли и турбината на вътрешното тяло да я оставите на автоматичен режим.Така климатика работи с много по слаба струя при охлаждане когато достигне зададената температура и е много по комфортно, дори и Фуджицуто ми само си сваля степените на турбината до първа степен и работи по комфортно и по тихо на режим MODE AUTO. ПРОБВАЛ съм този автоматичен режим на MODE AUTO и за отопление през зимата но не работи добре. Но за охлаждане го препоръчвам за използване вместо MODE COOL.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 09-07-23 в 17:14.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #7

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Вариант 2 е по-подходящ.Така стаята на бебето ще се охлажда по-меко без неприятни студени течения.
    GLARYS одобрява това.

  10. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #8

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Благодаря на всеки, който се включи с мнение.

    Възможно ли е, този Шарп (в спалнята) да се замени с друг климатик, като се ползват неговите тръбни пътища?

    Идеята ми е, махам старият и слагам на неговото място, външното и вътрешно тяло на новият- да не се дупчи наново?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #9

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Ако ни беше написал какъв е шарпа, можеше и да ти кажат. По принцип отговорът е "да", но на неизвестна цена и качество.

  12. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #10

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Климатика е обикновен (не инверторен), марка ШАРП, модел: AY-AP12KR

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #11

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    По принцип може, но не се знае в какво състояние са старите тръби и разни други подробности. Според мен по-добре е да се прекара нов тръбен път. Няма да се налага да се дупчи нова дупка, изважда се стария и се прекарва нов.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #12

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Това имам предвид.
    Не да ползвам старите тръби, а да махнат външното тяло, тръбите и вътрешното и да сложат нов климатик, като използват вече пробите дупки, които ползва досегашният.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #13

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от Legal76 Виж публикацията
    Това имам предвид.
    Не да ползвам старите тръби, а да махнат външното тяло, тръбите и вътрешното и да сложат нов климатик, като използват вече пробите дупки, които ползва досегашният.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Това което искаш всяка фирма за климатици ще го направи, просто трябва да им кажеш, че искаш от тях да ти демонтират стария ти климатик и на негово място да ти монтират новия климатик който ще купиш от тях, като ще използват вече пробитата дупка за стария ти климатик. Някои фирми даже изкупуват старите климатици.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 10-07-23 в 09:46.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #14

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    С удоволствие биха ползвали ... дупката .
    GLARYS одобрява това.

  18. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #15

    Отговор: Климатик в стая с бебе?

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Аз живея в къща с вътрешна изолация. Имам климатици в трите стаи и в коридора. На охлаждане е достатъчен само единия климатик да работи и да поддържа нормална температура на целия етаж при отворени врати(на отопление не става) .Като оставя климатика в коридора да охлажда всички стаи са охладени без да се усеща студена струя в стаите. Същото е като оставя климатика в едната стая да работи тогава другите две стаи и коридора се охлаждат и там не се усеща студено течение. Midea Breezeless е перфектна за охлаждане дори и в спалнята в която е. Препоръчвам за охлаждане да не ползвате режим охлаждане MODE COOL на климатика а да превключите на автоматичен режим- MODE AUTO климатика в който той сам избира дали да охлажда или да топли и турбината на вътрешното тяло да я оставите на автоматичен режим.Така климатика работи с много по слаба струя при охлаждане когато достигне зададената температура и е много по комфортно, дори и Фуджицуто ми само си сваля степените на турбината до първа степен и работи по комфортно и по тихо на режим MODE AUTO. ПРОБВАЛ съм този автоматичен режим на MODE AUTO и за отопление през зимата но не работи добре. Но за охлаждане го препоръчвам за използване вместо MODE COOL.
    Този режим, никога не съм го използвал.
    По комфортен ли е от това да стартирам cool?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Legal76; 11-07-23 в 22:25.
    GLARYS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 41
    Последно: 03-09-15, 08:08
  2. Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.
    От p.petrov_dr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 27-07-14, 20:21
  3. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  4. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22
  5. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе