Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Проблем с климатика и комшията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    12
    #1

    Проблем с климатика и комшията

    Климатика ми кондензира и капе вода от него. Ние живеем на 7-мия етаж, водата като пада и под нас няколко етажа имаме един комшия който си е сложил навесче да не му вали дъжда в терасата (от ламарина е направил козирка) и сега климатика като капе и капките се удрят в ламарината и дразнят една бабичка кода ято не може спи милата защото й капе климатика. Колкото и смешно да ви се струва проблема е много сериозен. Дядото милият се е опитал да направи нещо като е завързал едни дунапрени върху ламарината и така водата пада в тях и не се чува шума, да обаче при нас духа много и тези дунапрени се отвяват и ....

    Въпросът ми е какво лепило да му взема за да залепи дунапрените така че да не ги вее вятъра и в същото време - след месец-два тези дунапрени няма ли да се вмиришат много сериозно ? водата която капе постоянно няма ли да ги отлепи от ламарината ? Въобще все проблеми които нямат решение.

    Затова трябва да си реша проблема с моя климатик, външното тяло е монтирано от външната страна на терасата, няма къде другаде да се монтира... Какво може да се сложи под външното тяло за да може като капе водата да се извежда метър, метър и малко напред, за да може водата да НЕ капе върху ламарината . . . .въобще "еби му майката" ситюеишън. А и разбрах че зимата това външно тяло ще замръзне, а и нормално - кондензира вода а вънка -10*С

    Та това ми е въпроса как да си реша проблема.

    Моля не ми казвайте че проблема е на бабата и дядото, колкото е техен на кубик е и мой. Някакви насоки

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Можеш с маркуч да отведеш водата от външното тяло настрани,а даже и да вкараш в улуците,така ще решиш проблема веднъж за винаги

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #3

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Маркуча е решение, може и трейсинг да му пуснеш вътре да не замръзва водата ако я докараш до там

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    12
    #4

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    добре, кой може да ми я сложи, тези от които си купих климатика ? може ли на ВЪНШНОТО тяло да се сложи ? на вътрешното може, направили сме го, но на външното ? ВАШИТЕ климатици така ли са ? с тръбичка на ВЪНШНОТО тяло ? ми зимата знам че целите климатици замръзват какво ще стане с тази тръбичка пълна с лед

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от Cenarius
    добре, кой може да ми я сложи, тези от които си купих климатика ? може ли на ВЪНШНОТО тяло да се сложи ? на вътрешното може, направили сме го, но на външното ? ВАШИТЕ климатици така ли са ? с тръбичка на ВЪНШНОТО тяло ? ми зимата знам че целите климатици замръзват какво ще стане с тази тръбичка пълна с лед
    Може разбира се.На всички климатици на външното тяло има щуцер от където изтича водата
    Против замръзване на маркуча има такива нагреватели под формата на кабел.Поставя се в маркуча.Обърни се към хората монтирали климатика те трябва да могат да решат тоя проблем

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #6

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Ами седя си ,чета си опътването и гледам - Проверка на климатика,и решавам да проверя дали всичко е наред.Пускам както си пише в книжката и на код F11 започва да се чува писукащ сигнал за грешка - дава го при включен и изключен климатик?!?! Именно за това ми е въпроса - какво означава този сигнал и нещо сериозно ли е !!!
    Климатика ми е модел Panasonic - CS-e12DKEW - вътрешно тяло и CU - e12DKE външно тяло ..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    12
    #7

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    какъв нагревател бре аз ако исках акомулираща печка нямаше да си купя климатик, идеята е да не давам пари за ток ! какви са тея нагреватели вънка, аз кое ще топля ? комшията или мене си ? други решения ? това е меко казано абсурдно . . . . .


  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Успокой малко топката.Никой не говори да топлиш комшията.Става въпрос за нагревател,който изглежда като кабел и служи да размразява дренажа.Той се включва за няколко минути и е от порядъка на 0.5квт.Не става въпрос за акумулиращи печки и т.н.
    Въобще ти се притесняваш повече от небходимото.При тия -10 за които говориш,няма влага във въздуха,а от там и конденз.Проблемни са по-скоро температурите сега.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Той се включва за няколко минути и е от порядъка на 0.5квт.
    Има ли верига, предвидена за управлението му?

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Точно за тоя модел ли питаш.Имам схеми за нискотемпературените китове,но не за всички марки.Тоя нагревател е част от комплекта.За някои марки се налага пресвързване.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Проблемът е много голям. Аз го имам същия. Ама същия. За мен решението е наклонена козирка под външното тяло, стигаща извън козирката на комшиите. Колко навън – по преценка, все пак при наличие на някакъв вятър водата пак ще пада върху долната козирка.
    Това за нагревателите е просто нерационално. Трябва да се отоплява и дъното на тялото, за да не се обледенява и то и да има проходимост на водата до маркуча... Отделно леда се разпростира и извън тялото. Когато се разтопи, водата пак ще пада върху долната козирка...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Проблемът е много голям. Аз го имам същия. Ама същия. За мен решението е наклонена козирка под външното тяло, стигаща извън козирката на комшиите. Колко навън – по преценка, все пак при наличие на някакъв вятър водата пак ще пада върху долната козирка.
    Това за нагревателите е просто нерационално. Трябва да се отоплява и дъното на тялото, за да не се обледенява и то и да има проходимост на водата до маркуча... Отделно леда се разпростира и извън тялото. Когато се разтопи, водата пак ще пада върху долната козирка...
    Хубава работа предлагаш.И ако блока е 10 етажа и хората си наслагат климатици тогава.
    Всеки с по-голяма козирка.Значи не само климатиците ами и блоковете ще бъдат китайски

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Като идея пробвай да боядисаш козирката на съседа си отдолу с каучукова боя / използва се за шасита на автомобили/ . Тя ще омекоти ударите на капките по ламарината. Сложи 2-3 слоя след като изсъхне предният.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Или дядката да си махне тъпата козирка и така няма да му е шумно.Все пак козирката променя външния вид на фасадата ,така че може да я изкараш и незаконна !Не може човек винаги да се съобразява с всички(дори при добро желание).Кое е по важно -да ти е топло или да му е тихо?Иначе за лепило питай в някоя железария-те ще ти предложат.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #15

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Или дядката да си махне тъпата козирка и така няма да му е шумно.Все пак козирката променя външния вид на фасадата ,така че може да я изкараш и незаконна !Не може човек винаги да се съобразява с всички(дори при добро желание).Кое е по важно -да ти е топло или да му е тихо?Иначе за лепило питай в някоя железария-те ще ти предложат.
    Тук не си прав. С какво основание смяташ да накараш човек да си махне козирката което си е съвсем нормално. Проблема е в човека с климатика според мен, а решението
    решението е с тънки полипропилен тръби да се откара в олука водата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с два климатика Midea!
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 23-12-12, 21:24
  2. Проблем с климатика. как да го проверя ?
    От TraNsPorTeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-12, 20:59
  3. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27
  4. Комшията ме попита и не знам какво да кажа ....
    От hristobotev във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 08-06-09, 21:09
  5. Имам проблем с климатика на комшията
    От brenin във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 28
    Последно: 13-02-08, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе