Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Проблем с климатика и комшията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #16

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    ... a решението е с тънки полипропилен тръби да се откара в олука водата.
    Хич даже не е и решение! Не си ли виждал олуци, пълни с лед? Не виждам как тази тръбичка, за която говориш, няма и тя да не се напълни с лед. А какво правим с разтопения лед от задната страна на външното тяло, който всякак излиза извън габаритите на тялото и се стича директно, без да се съобразява с тръбички и др.под?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #17

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Хич даже не е и решение! Не си ли виждал олуци, пълни с лед? Не виждам как тази тръбичка, за която говориш, няма и тя да не се напълни с лед. А какво правим с разтопения лед от задната страна на външното тяло, който всякак излиза извън габаритите на тялото и се стича директно, без да се съобразява с тръбички и др.под?
    не всички замръзват,при мен пък капеше направо във терасата на саседката и аз даже удължих тръбата,и миналата зима изкарах така,от време на време като се размразява водата изтичаше преди да замръзне

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Ako е възможно монтирай (захвани с видйки или болтове и гайки) една дъска или водоустойчив шперплат. От горната страна естествено.... . Не виждам много вариянти за решаване на подобен проблем. А за климатика , по-добре не го пипай, защото после ти ще имаш проблем .....и на мен много неща не ми харесват, ама като съм решил да живея в блок така ще е..... А и козирката както казаха по-горе не е част от първоначалния план.... Като вали дъжд к'во правим?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #19

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Видях монтиран Дженерал с нещо като тава от долу и дебел(може би 5см) маркуч влизащ в улук.Беше добре направено и предполагам ,че не е самоделка,но е единственото подобно което съм виждал(от както имам климатик постоянно зяпам да видя как са монтирани чуждите,какви марки преобладават).Но пак остава въпроса със замръзването на конденза
    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Като вали дъжд к'во правим?*
    Мммдааа,правилно отбелязваш.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #20

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Бих в посъветвал Cenarius да направите следното 1 Вземате празна бутилка от 10 л мин вода. 2 отивате в железарския и куп. маркуч ф 20 и изолационна тръба дето са обвити тръбите на клим. нанизвате маркуча в изолационната тръба .единия край закрепвате за вън.тяло а др мушвате в празната бут. За да не замръзва в бут сложете малко концентриран антифриз, имай в предвид че бут ще се напълни за около месец 2 и то при непрекъсната работа но клим.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #21

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Бих в посъветвал Cenarius да направите следното 1 Вземате празна бутилка* от 10 л мин вода. 2 отивате в железарския и куп. маркуч* *ф 20* и изолационна тръба дето са обвити тръбите на клим. нанизвате маркуча в изолационната тръба .единия край* закрепвате за вън.тяло а др мушвате в празната бут. За да не замръзва в бут сложете малко концентриран антифриз, имай в предвид че бут ще се напълни за около месец 2 и то при непрекъсната работа но клим.
    При мен решението е подобно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #22

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Бих в посъветвал Cenarius да направите следното 1 Вземате празна бутилка от 10 л мин вода. 2 отивате в железарския и куп. маркуч ф 20 и изолационна тръба дето са обвити тръбите на клим. нанизвате маркуча в изолационната тръба .единия край закрепвате за вън.тяло а др мушвате в празната бут. За да не замръзва в бут сложете малко концентриран антифриз, имай в предвид че бут ще се напълни за около месец 2 и то при непрекъсната работа но клим.
    А къде си закрепил празната бутилка?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ako е възможно монтирай (захвани с видйки или болтове и гайки) една дъска* или водоустойчив шперплат. От горната страна естествено.... . Не виждам много вариянти за решаване на подобен проблем. А за климатика , по-добре не го пипай, защото после ти ще имаш проблем* * .....и на мен много неща не ми харесват, ама като съм решил да живея в блок така ще е..... А и козирката както казаха по-горе не е част от първоначалния план.... Като вали дъжд к'во правим?*
    Също като описаното по-горе но с повдигната дъска или шщерплат на стойки20-40 мм от ламарината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    28
    #24

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Имам климатик Panasonic , пройзведен е в Малайзия модела е(на книжката пише това) CS-E9DKEW и CV-E9DKE

    В дистанционното има бутон "CHECK" с който се тества еликтрониката и се явяват "H00.....F99....." при F11 има климатика писка (а в книгата с опътване пише че като писне на на някое от тези кодове има някакъв проблем) .
    Какво означава код F11 ! Моля помогнете !* *

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #25

    Re: Проблем с Климатика и комшията.

    Първо, този проблем си е лично твой и не виждам, кое е общото с комшията (за тези които не разбират - критикувам офтопика)

    Второ - най-добре е звънни на някой оторизиран сервиз на панасоник и ги питай какво значи тази грешка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с два климатика Midea!
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 23-12-12, 21:24
  2. Проблем с климатика. как да го проверя ?
    От TraNsPorTeR във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-12, 20:59
  3. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27
  4. Комшията ме попита и не знам какво да кажа ....
    От hristobotev във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 08-06-09, 21:09
  5. Имам проблем с климатика на комшията
    От brenin във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 28
    Последно: 13-02-08, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе