Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Накрайник на отвора за конденз от външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    - докато търсим решение за справяне с конденза , можем да го ползваме и да си направим външна изолация
    На външното тяло на климатика ли? Интересна идея...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #17

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Идеята беше на стената,ама може и на климатика ,че тя зимата още не ние натиснала,ама знае ли човек То колкото повече наближават празниците,ни изпълват какви ли не идеи.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Ето какво получих като отговор на запитването до Булклима:

    Здравейте Г-н Драгозов,
    в отговор на Ваше запитване, Ви изпращам следното наше предложение:
    За нормалното функциониране на климатична инсталация в режим на отопление е необходимо: монтиране на кондензоотвеждаща тава под външното тяло, а не гумен щуцер. Цената е: 60 лв. + монтаж 30 лв. Цените са без ДДС. При интерес от Ваша страна обадете се на тел.: 965 00 65 - Николов.

    Поздрави
    Николов

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Даа, въпроса с капещата на терасата вода е актуален заради влажното време напоследък и температури над 0С. Като хване студ -10С - почти няма какво да капе заради сухият въздух.
    Случвало ли ви се е да размразявате с гореща вода? Понякога така се наслоява лед в долната част, запушва всякакви отвори и не може да се изтича водата. Тогава изключвам от захранването климатика, пълня кофа гореща вода и с едно канче обливам откъм перката. Такива облаци пара се вдигат в студа, че на улицата долу се спират да гледат какви ги върша
    Едно такова пълно размразяване връща ефективността на климатика в случаите, когато навън е достатъчно студено и влажно едновременно, за да не може климатика напълно да се саморазмразява, а си остава лед по питата и долу и така се трупа, трупа.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #20

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Може да размразяваш с дно шише от кола 2 литра с топла вода ама пробиваш отпред малка дупка и пръскаш кадето изкаш.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #21

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Може да размразяваш с дно шише от кола 2 литра с топла вода ама пробиваш отпред малка дупка и пръскаш кадето изкаш.
    Нямам проблем с размразяването,а с отвеждането на водата.Много ясно че няма да им дам на тия 80 лева за ламарина

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #22

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Kupi si pvc uluk 1метър и с него става супер или pvc канал.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Алооооу, тая тава да не е от златна ламарина? Абе тия хора са полудели бе, че и без ДДС било маалиииииии
    Пазарна икономика!

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Kupi si pvc uluk 1метър и с него става супер или pvc канал.
    А къде слагаш тоя метър - пред или зад тялото?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #24

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Под външното тяло го монтираш кеф ти с тел кеф ти с (свински опашки) там кадето се изтича конденза големите отвоги на дъното.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #25

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    От фирма Перфект клима ми подариха въпросния щуцер и си купих маркуч.Сега ще се прибера и ще направя монтажа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    44
    #26

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Здравейте. Имам нужда от съвет по следният въпрос. Панасоник pe9dke е монтиран под прозореца ми. Проблема е ,че при размразяване водата се стича на козирката на прозореца на съседа през един етаж надолу. Нямам възможност да погледна от долу какво е положението и как да отведа водата напред. Положих някак си една алуминиева козирка, но това което се получи, е че се е наместила много близо до отовора за щуцера (тази дума не бях я чувал), и той се е заледил . Сега водата се оттича от някаква дупка отдолу и отпред ,близо до блока с тръбите и кабелите.
    По този начин тече по подходящ за мен начин , обаче нямям представа каква е тази дупка. Някакъв резервен отовор ли е , какво е , просто няма как да видя.Ако някой знае , или има възможност да види на такъв климатик . ще съм блягодарен да каже.
    Благодаря за вниманието.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #27

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от StefanR
    Здравейте. Имам нужда от съвет по следният въпрос. Панасоник pe9dke е монтиран под прозореца ми. Проблема е ,че при размразяване водата се стича на козирката на прозореца на съседа през един етаж надолу. Нямам възможност да погледна от долу какво е положението и как да отведа водата напред. Положих някак си една алуминиева козирка, но това което се получи, е че се е наместила много близо до отовора за щуцера (тази дума не бях я чувал), и той се е заледил . Сега водата се оттича от някаква дупка отдолу и отпред ,близо до блока с тръбите и кабелите.
    По този начин тече по подходящ за мен начин , обаче нямям представа каква е тази дупка. Някакъв резервен отовор ли е , какво е , просто няма как да видя.Ако някой знае , или има възможност да види на такъв климатик . ще съм блягодарен да каже.
    Благодаря за вниманието.
    ми тази дупка /предната/я разглеждах при мене и май служи ако ти е запушена или заледена дупката на щуцера да изтече водата от предната , която е на по-високо ниво. Има я и на другите модели на Панасониците-май като се покачи нивото на водата/леда/да изтече оттам, нещо като резервен отвор е. Единият от мойте клими е супер неправилно монтиран-наклонен е напред и понякога като се разразява , потича вода и от тази дупка

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    44
    #28

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    rsvr, благодаря за отговора. Смятам , засега да не пипам повече по оттичането, само да го понаблюдавам извсестно време за евнтуални проблеми вследствие замръзване и на този отвор и да стискам палци всичко да е ок.

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #29

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Сега си купи една духалка и я сложи някъде до клематикаси , че да си готов да го размразяваш като замръзне целия в резултат на запушения ти щуцер с лед
    няма да се наложи че ги свърших и аз едни....Щуцера се оказа не за моя климатик и беше доста по-малък така че отпадна като вариант.На другия ден купих ПВЦ тръба 2 цола и от едната страна я изрязах като улук който хванах за външното тяло.Така поседя два-три дена ама не ми харесваше и тая вечер сътворих поредната си гениална идея.Взех фуния(жената ще ме убие и я монтирах под тялото като я вързах на 4 места предварително пробити за целта.Сега тя е непосредствено под дупката от която капе.На нея забих силиконов маркуч за да виждам дали ще се запуши от студа.Принципно не би трябвало да се задържи лед защото фунията е на 5 сантиметра под тялото и от нея има голям наклон по маркуча надолу който отиде извън терасата.Сега като някакъв манияк гледам през прозореца(отвътре ) изобретението си и му се радвам.Толкова засега,утре ако се сетя по-добър вариант ще пиша пак.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Въпрос за отводнителна тръба на климатик

    Знаеш ли, че тази идея за фунията ми мина и на мен днес през главата, кото изхвърлях поредната кофа черна течност. И още утре ще купя една от някоя бензиностанция, от тези дето имат гофрирана част и отточната част може да се накланя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Удря ток от външното тяло
    От doberman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 03-11-11, 11:18
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38
  5. Panasonic CU-PE12DKE - от външното тяло капе конденз
    От stn във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-06, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе