Страница 124 от 330 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 4947
Like Tree3690Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1846

    Отговор: Вашите снимки

    На всичкото отгоре албиноса е много тънък и ще му трябва още изолация.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1847

    Отговор: Вашите снимки

    извинявай,ма само мазохист би платил за тази подигравка
    Mega и mirandi харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1848

    Отговор: Вашите снимки

    IMG_20140815_182217.jpg
    Каква е тази безподобна идиотщина?!?
    bobovo, Aleksandars, ceco.bojkov и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1849

    Отговор: Вашите снимки

    Хайде стига де, ко бучите. Добре си е монтажа, за толкоз пари, това е. Кой ще го гледа горе. Понякога кривото е по добре от правото
    ivan1 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1850

    Отговор: Вашите снимки

    Монтажа, че е смотан, смотан е! Собственика обаче е хубаво да добави изолация на тръбният път и да го вдигне по-нависоко, че зимата ще топи снега на покрива....сигурно врабчетата ще са доволни, но ако мисли за тях е по -добре да им направи хранилки.
    mirandi, kokovox и Asen Ikonomov харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1851

    Отговор: Вашите снимки

    Така, както е изпльоскан този климатик просто няма да издържи дълго. Като завалят дъждовете и водата от покрива започне да шурти и да пръска във външното тяло, платката/електрониката ще изгорят набързо. Почти при всички инвертори електрониката във външните тела не е добре защитена срещу влага, затова често дефектират.

    Тръбния път е под всякаква критика:
    - излишно дълъг, тръбите са прекалено стегнати една към друга, пречупени на няколко места, изолацията е смачкана.
    - както казаха в по-горните постове, зимата като натрупа сняг върху тръбите и водата ако се просмуче в изолацията, тогава ще стане интересно.
    При такъв монтаж, загубите на топлина в големите студове ще бъдат огромни. До вътрешното тяло ще достигат само мизерни количества топлинка. Може би копа ще бъде под единица.
    Иначе климатика на LG e много добър, но подобна гавра с машината направо му съсипва показателите.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Проблема не е в парите, може да се доплатят и повече, а в това че те гледат в очите и те правят на глупак. Стойките за пода струват 10 лв, а тръбният път 20 лв, да не говорим, че си беше излишен и можеше спокойно да е под 3 метра. Ами на другите ми климатици като тръбният път е под 1 метър тогава не го правим на въпрос...
    За леко негативното ми отношение спомага и факта че нито си изчистиха боклука, а и оставиха кутията от нат. сок и празна бутилка от лимонада ей така захвърлена.
    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Вчера ми монтираха климатик LG D09AK с безплатен монтаж от техномаркет. Монтажника реши да ми поиска 87лв за монтажа дадох му ги, не съм се циганил. Излагацията си е за него не ми даде фактура написа на един бял лист - стойки за пода- 25лв, един метър тръбен път над трите метра - 40лв, 7 метра кабел -14 лв и пътни 8лв. Каза ми че цените за техномаркет са такива( т.е излиза че като работят за техномаркет, които уж малко им плащат го правят на инат и клиента трябва да им поддържа масрафа), българска работа ... Самият монтаж започна със скандал по телефона че не могат да ми намерят къщата, монтажиста беше с голям стаж от "година и половина". не ми оставиха никакви координати- габровска фирма представител на Чофу и Фуджицу.
    ivan1, може успешно да си защитиш правата. Обади се във фирмата на тези галфони, кажи им, че не си доволен от монтажа и им съобщи, че ако не дойдат да си оправят циганския монтаж безплатно,
    ще отидеш директно в НАП да подадеш сигнал за неиздаване на фактура/касова бележка.

    Мога да ти кажа, че от НАП въобще не се церемонят и яко гърбят такива фирмички, които не искат да плащат данъци и се мъчат да укриват доходи. Особено сега, когато бюджета на държавата е на червено.
    Глобите са от 500 до 5000 лева.

    Прекалено много дребни тарикатчета се навъдиха в последно време. Крайно време е българина да се научи да си защитава правата.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-08-14 в 12:00.
    ivan1, mirandi, protonic и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1852

    Отговор: Вашите снимки

    Тва за НАП съм за писнало ми е от навлеци дето хем са в сивата икономика хем са калпазани в работата. Аз съм си наумил да сигнализирам РИОС за разни гумарни и сервизи без сертификация зареждат авто климатици.
    mirandi и kokovox харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1853

    Отговор: Вашите снимки

    Jack Krauser, прав си че тези трябва да ги разшутя обаче не ми се занимава, трябва да ходя до габрово да ги издирвам и т.н. По телефона няма как да се разберем, а и не го знам. По добре нито тези, нито някой от тяхната фирма да стъпва у нас. Ремонта ще си го направя сам и изолацията и повдигането на тръбният път на стената. Ако стане въпрос за гаранция някога ще се оправям някак си. Тези тарикатчета ще си намерят майстора, те явно така процедират с всички...

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1854

    Отговор: Вашите снимки

    ivan1, ако не е проблем, би ли казал името на фирмата изпълнила тази простотия?
    mirandi одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1855

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ivan1, ако не е проблем, би ли казал името на фирмата изпълнила тази простотия?
    ... има ли значение? По правило фирмите работещи за веригите са анонимни и еднодневки. Днес е с едно име, утре с друго. Резултата е ясен и виден. Няма нищо изненадващо, който може и знае, няма да работи за без пари за веригите.
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1856

    Отговор: Вашите снимки

    Не го запомних името ,две фирми ми казаха даже, фирмата била представител на Фуджицу и Чофу за Габрово. Не ми оставиха телефон , ако имало проблем да съм търсил техномаркет. Освен с климатици се занимавали и с други неща.
    Едната я открих ЦВЕТИ-СТИЛ ЕООД -това е представител на fujitsu, другата е за Chofu и намирам Solar technology. Точно втората фирма се занимава с много неща, но за първата вече ми просветна че беше точно тази Цвети-Стил.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1857

    Отговор: Вашите снимки

    ivan1 според мен спокойно можеше ти да им поискаш пари, че се учат на твоята машина.
    ivan1 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1858

    Отговор: Вашите снимки

    Само дано не е излетял фреон. Пробвах го де работи си
    п.с Климатика не се вижда отникъде, единствено тука във форума, ама след толкова бъзици го преправих малко.Сложих му и изолация за тръба 3/4.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    preparatos одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1859

    Отговор: Вашите снимки

    бе те и гащите ми не се виждат,ма не ги нося скъсани.................никой не те е бъзикал,а се чудехме ЗАЩО И ЗА КАКВО СИ ПЛАТИЛ.
    ivan1 и mirandi харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1860

    Отговор: Вашите снимки

    Не знам как е при техното, но вероятно в платената сума за климатика влиза и цената на монтажа. Така, че сигурно са били новоизлюпени, та с цел излишно нажежаване на обстановката, разумът е надделял над скандала....и така

    По-голям смех е.....че калитковската фирма се оказа дистрибутор на Фуджицо.
    Климатици FUJITSU GENERAL - климатици, мултисистеми, централна климатизация, инверторни термопомпи


    Екстра е вече! Безаварийно ползване на машината!
    ivan1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе