Страница 132 от 331 ПърваПърва ... 82122130131132133134142182 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 4953
Like Tree3692Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1966

    Отговор: Вашите снимки

    Мерси. Старите тръби съм ползвал иначе трябваше да бутам 5м2 гипскартон.

    P10904190copy.jpg
    Този пост е редактиран от biro; 14-01-15 в 11:05.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1967

    Отговор: Вашите снимки

    Биро Честито, със здраве да си го ползваш дълго и безаварийно.

    Вземи обаче облепи с алуминиево тиксо кабелите влизащи/излизащи от трафа, че лятото ще прегорят от слънцето.


    Що се отказа от дайкина, бре?Навремето такива войни води срещу недоброжелателите на дайкин?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #1968

    Отговор: Вашите снимки

    много запазен изглежда и е топ модел на марката ,честито .. ще споделяш впечатления от машинката

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1969

    Отговор: Вашите снимки

    Точно тоя дайкин от серията комфорт сиеста доста го плюх навремето.
    Реших да пробвам 100V и понеже кухнята ми е непретенциозно помещение първо там направих смяната. Сега наблюдавам хитачито и ако ми харесат 100V ще сменям наред.
    Сиестата се продава за 500лв. Топли, става за малки изолирани помещения, но шума от външното тяло при ниски температури и определени обороти на компресора ми идва в повече.

    Alexi, ще направя описание на модела. Още събирам впечатления и чакам застудяване.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1970

    Отговор: Вашите снимки

    Е, що наред.За МЕ-то добре, ама нали нямаш оплаквания от подовия.Харна е машинката, сега и видях данните.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1971

    Отговор: Вашите снимки

    Ми и подовия. Къде е КОП 4.3 къде е 6.3
    Ще видим в процеса на тестове на хитачито.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1972

    Отговор: Вашите снимки

    Честито нова придобивка.... дълга и безаварийна. Гледам на първата снимка ватметъра показва 250....това ватове ли са?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1973

    Отговор: Вашите снимки

    Ватове са да. Снимката е около 2 часа и нещо след монтажа, помещението беше изстинало.
    Среден разход ще дам след няколко дни. Компресора е много "шавлив" 70W-190W-48W-350W. Постоянно си сменя консумацията. Сега работи он-офф навън е 8 градуса.
    Не мога да го хвана "кротнат" на някаква постоянна консумация. Явно тия 3 ТРВ-та се управляват хитро, понякога с 50W духа леко топло, понякога със 120W духа хладно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1974

    Отговор: Вашите снимки

    честити биро.получавам дежа вю.................

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1975

    Отговор: Вашите снимки



    Оспамихме темата, ама да ти кажа-последен спам.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ми и подовия. Къде е КОП 4.3 къде е 6.3
    Ще видим в процеса на тестове на хитачито.
    Не бързай.И аз имах такова намерение, но първоначалните резултати са доста добри, дори много добри- това за дефроста. Няколко дни бях недееспособен почти до невменяемост.Простудих се в петък в София, имах работа, а беше - 10 градуса.За 40 минути навън "цъфнах" макар че се бях облякъл.

    Поради това не съм писал нищо за дефроста на дайкина който "тествам" при тестови временен ъпгрейд на дефрост функцията.Засега резултатите за добри и много добри.За някой може и да са отлични. До 10-на дни ще пиша в дайкин раздела и ще дам поне 1 снимка на "ъпгрейда". Ако ще продаваш подовия само заради дефроста, не бързай.

    Вярно, че понякога струята е леко хладна и неприятна, защото духа успоредно на пода, но достигне ли 23- 23.5 градуса температурата в стаята става приятно.

    Така че не бързай.Изчакай.До 25 януари ще пиша, пък след това прочети и ако искаш продавай ...

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #1976

    Отговор: Вашите снимки

    между другото КОП слабо влияе на консумацията под нулата според сервизните които съм чел
    Bivola одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1977

    Отговор: Вашите снимки

    justify, за пореден път казвам - аз проблеми с дефроста при дайкин нямам. Никога не е дефроствал по часовник, случвало се е два поредни дефроста да са с интервал 1:40 и следващия дефрост след 5 часа. Никога не съм видял при моите дайкини 2 еднакви времена между дефроста, нито пък 2 дефроста през по малко от час и половина.
    Просто виждам една излишна консумация при он-офф. Например включва компресора развърта се плавно от 200 до 350W в продължение на 1 минута и чак тогава вътрешното тяло започва да духа топло, тоест да върши някаква работа. После изключва компресора консумацията пада до 60W защото външния вентилатор духа още една минута. Тези цикли при температури над 5 градуса се повтарят по 10 пъти за 1 час, помещението прегрява. В момента подовия е настроен на 23, а температурата е 24.5. Под нулата го пускам на 24 за да поддържа 23.5-24.


    Alexi, не знам копа как влияе на консумацията при отрицателни температури, ще наблюдавам хитачито като застудее. 10kwh при -10 градуса ми изглежда много при сиестата в това помещение и налична изолация. Копа му е 4.10 при +7 и максималното топлоотдаване 4.5kw. Хитачито при -15 отдава 3.7kw които са ми предостатъчни. Дайкина при -10 отдава 2.05kW, за -15 няма данни. Все си мисля, че ако при -10 помещението ми има загуби от 1.5 до 2kw хитачито ще се справи със задачата по-икономично от дайкина.
    tony34al одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #1978

    Отговор: Вашите снимки

    е ,много по икономично ще е в сравнение със Сиеста щото разликите не са само КОП между 2та климатика .. ползвай малко пак ще говорим ти си върл фен на 220 волтовите ама ще видиш разликата

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1979

    Отговор: Вашите снимки

    Бояджията добре се е справил с панелите.[emoji6]

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1980

    Отговор: Вашите снимки

    Със сигурност 100 в са по икономични,но тези копове от 6 и нагоре са при + 7 гр.Дори и при + 2 гр ,копа им е около 3 и малко.Съответно при - 15 за да отдаде 3,7 кв Хитачито ,ще консумира около 2 квт.Иначе ако ще продваш подовия Дайкин,драсни едно л.с. веднага го отнасям за дестката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе