Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 157
Like Tree18Одобрявам

Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #46

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Абе ти не четеш ли бе човек ? Кой е споменал и ДДС в цялата сметка ? Средна цена 190-200 без ДДС!!! ПОНЕ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #47

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Нали не се плащат 10 800 на година данъци и осигуровки! Къв е проблема да са 150

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #48

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Не се плащат 10800 а се плащат около 5000 и това е върху заплатата. А с остатъка се покриват разходи по наеми, телефони и др. Все неща дето за такива "математици" не съществуват. Защото ако се платят и реалните осигуровки тогава цената ще стане такава , че съвсем ще опищите орталъка. Сиренето е с пари ! Това е ! На който не му харесва да си го монтира сам! Край !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #49

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Сигурно сравнението с монтажа на кухнята да не е било най-удачното (въпреки че може да се поспори по въпроса), но това с ремонтите по автомобилите според мен е съвсем точно и показва някакво несъответствие между цената на единия и другия труд?

    М/у впрочем някой би ли могъл честно да сподели колко струват тръбите, дренажите и изолацията за 4м тръбен път, защото при мен общо толкова отидаха за 2-та климатика. Ел. кабелите и гадните български щепсели изобщо не ги коментираме, защото там цените са смешни...

    Абсолютно съм съгласен с човека, който спомена за цените за монтаж на видеонаблюдение и СОТ - там цените са колосални, а консумативите (кабели, дюбели и т.н.) далеч не са толкова скъпи. От друга страна там работата е пипкава и хората губят по цял ден в навръзване и прекарване на кабелчета, тестване и т.н. в едно неголямо жилище.

    И накрая пак ще повторя, че с радост бих дал и 200лв за монтаж на един климатик, стига монтажа да се направи професионално и качествено!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #50

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    Забравих да добавя ,че тези 2700лв. разходи за заплати са след " лека корекция" на осигуровки. Реалния разход за 2*900 лв. е 3057лв. Който не вярва : http://danacite.netinfo.bg/Calc3/index.html
    Там може да се види за заплатата която взима човек колко всъщност пари трябва да заработи .
    Странно защо този калкулатор при мен дава следните резултати:

    Код:
    Калкулатор работодател  Резултати 
    чиста заплата  663.19 лева 
    брутна заплата  900.00 лева 
    работник/служител в условията на  трета категория труд 
        
    осигурителен доход  900.00 лева 
        
    фонд "Пенсии"  99.45 лева 
    фонд "ОЗМ"  20.48 лева 
    фонд "ТЗПБ"  4.50 лева 
    фонд "Безработица"  5.85 лева 
    Учителски ПФ  0.00 лева 
    ДЗПО в УПФ  29.25 лева 
    ДЗПО в ППФ  0.00 лева 
    фонд "ГВРС"  4.50 лева 
    здравни осигуровки  35.10 лева 
        
    общо осигурителни вноски  199.13 лева 
    служителят ще Ви струва  1099.13 лева
    Ако си договорил обаче монтажника да получава чисто на края на месеца 900лв, нещата стоят по друг начин:

    Код:
     
    Калкулатор работодател  Резултати 
    чиста заплата  900.00 лева 
    брутна заплата  1251.58 лева 
    работник/служител в условията на  трета категория труд 
        
    осигурителен доход  1251.58 лева 
        
    фонд "Пенсии"  138.30 лева 
    фонд "ОЗМ"  28.47 лева 
    фонд "ТЗПБ"  6.26 лева 
    фонд "Безработица"  8.14 лева 
    Учителски ПФ  0.00 лева 
    ДЗПО в УПФ  40.68 лева 
    ДЗПО в ППФ  0.00 лева 
    фонд "ГВРС"  6.26 лева 
    здравни осигуровки  48.81 лева 
        
    общо осигурителни вноски  276.91 лева 
    служителят ще Ви струва  1528.49 лева
    което не е зле, защото договорената заплата по трудов договор трябва да е 1250лв, която се доближава до заплатата на главен счетоводител. И в това няма нищо лошо, хората са ги изкарали с труда си. Лошото в това е, че се опитваш да ни убедиш, че осигуряваш монтажниците си на 1250лв по трудов договор, което ми е малко трудно да го повярвам.

    Всъщност всеки сам определя на каква стойност да извърши дадена услуга, така че хем услугата да е достъпна, хем да е качествена, хем да носи печалба.
    Това - при условие, че става въпрос само за монтажна фирма.
    А ако фирмата всъщност е и търговец, тоест продава продукта, който подлежи на монтиране в последствие, то търсенето на печалба при монтажа ми се струва малко неразумно.
    Навярно ще се съгласите с мен, че не е разумно самият монтаж да доближава 1/3 (а при евтини модели - 1/2) от стойността на самият продукт?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #51

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Може би е по-добре да перефразирам заглавието на темата на:

    "Коя фирма да не избирам за продажба и монтаж на климатик в София?"

    И още:

    "При условие, че закупя климатик от Техно**** верига, коя фирма да не избирам за монтаж на климатик в София?"

    Разбира се, добре е да се обосновете и защо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #52

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Не четеш внимателно . И не използваш правилния калкулатор. Там има и калкулатор за работодател - т.е. колко реално струва работника. И при 900 чисто се получава 1528 !!! А и съм писал , че реално се внасят около 5000 . При осигуряване върху 500лв. се плащат 220. И колко се получава - 2*220*12=5280 лв. Останалите "спестени" отиват за наеми, телефони, възстановяване на изгубени или откраднати инструменти( да не се бърка с амортизацията) и куп други дупки. А и тези 900 лева съм ги дал само примерно. Защото не знам по другите градове как е но в София свестен работник взима над 1000 лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #53

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov

    "При условие, че закупя климатик от Техно**** верига, коя фирма да не избирам за монтаж на климатик в София?"

    Разбира се, добре е да се обосновете и защо.
    То се получава нещо като затворен кръг - тези фирми които работят с Техно**** , монтират евтините и съответно по-некачествени климатици които се продават във веригата. Които съответно по-често дефектират. И това си го отнася монтажната фирма независимо доколко качествено е изпълнила монтажа. Пък и тези които си купуват климатик от веригите си го избират по незнайно за мен какви параметри и съответно много често е или преоразмерен или слаб за съответното помещение. Така,че ........... всичко е относително. Аз лично знам няколко фирми които задължително да избягваш , но в съответствие с правилата на сайта няма да ги спомена.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #54

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Здрасти,
    защо не видиш някой твой познат с монтиран климатик и да прецениш дали ти харесва . Да си прецениш за цената и готово.
    Иначе може да се водят спорове до безкрайност , дали цената е реална , дали материалите са добри , цапа ли ли са и какво ли не
    Аз отидох при един приятел , хареса ми монтажа , харесах си климатик от фирмата , платих си капарото, дойдоха монтираха . На другия ден отидох , доплатих си във фирмата и ми дадоха гаранционната карта . За ся баца перфект .
    А иначе обикалях доста и на всякаде , монтажа е с най-качествените матряли , най-добрите монтажници , на най-добрата цена . Всеки си хвали своето .
    Както са казали старите хора : око да види , ръка да пипне.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #55

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Отидох във фирмата от която реших да си купя климатика,избрах си модела,пратиха ми на другия ден техник да види точно ли е оразмеряването,платих полвината от цената и монтажа(по-предложение на търговците,аз бях готов да платя предварително всичко) .Дойдоха точно в уговорения час( в удобно за мен време),монтираха ми климатика и след една седмица след като се убедих,че всичко е наред ,доплатих останалото.Пробиха перфектно отворите при 25 см бетонна стена ЕПК.При 4.7 м. тръбен път и монтирани 4м. пластмасови канали за да скрият тръбите отвън,може да са го калкулирали в продажната цена на климатика не знам ,но цена за монтаж 170 лв. При мой колега взел климатик от друга фирма.Закъснение с 2 часа,20 см.отвор в панелна стена.Питали го дали с климатика са му докарали медните тръби. Единия ходил за тръби.Наложило се да ходят някъде да търсят и фенерче ,защото монтажа продължил до 11часа вечерта.Тръбите не достигали с 1-2 см. и са опъвали и дърпали(по негови думи) за да ги вържат към външното тяло. ЦЕНА НА МОНТАЖА 180 ЛВ.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #56

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Е пак се стига до максимата : има фирми и пишман-фирми.
    Тия пък и без тръби тръгнали, дърпали тръбите за 1-2 см......

    Може да се отвори отделна тема с най-смешни и трагични монтажи.

    За монтаж е най-добре да следвате съвета на lada2107 : око да види, ръка да пипне
    или да се познавате с фирмата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #57

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    //mod edit Lupus
    Ползвай тази тема. Слях ти я с другата, за да не се разводняват нещата

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #58

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Бихте ли ми препоръчали коя от следните фирми да предпочета за монтаж на климатик TOSHIBA RAS-10SAV-E, закупен от Технополис - София:

    • ПРОФИ КЛИМА
    • РОЯЛ ЕЛЕКТРОНИКС
    • ЖАР КЛИМА
    • ЖЕГА
    • КОНСУЛТ СЕРВИЗ
    • ТАНГРА МФ


    Или казано по друг начин - коя определено да не предпочета ?

    Може да ми пишете и на лични, ако смятате, че ще нарушите добрият тон на форума. Утре трябва да се обадя на някоя от тях и да запиша дата за монтаж.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #59

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    РОЯЛ ЕЛЕКТРОНИКС може да предпочетеш. защото е най-голямата фирма от всички останали и най вече ащото ще ти дадат собствена гаранционна карта

    Не че няма и други фирми в София, които ще ти направята монтжа до 3 работни дни или на същата цена или по-добре.

  18. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #60

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    дано не ти се случи но много ми е любопитно какво ще запееш ако недай си ти се повреди климата. Дали пичовете от Карлово ще дойдат да те сервизират, пък и да се навиеш да платиш още 50 лв за транспорт. И въобще каква ще ти е сметката никой не знае
    Nebelservice,пичовете от Карлово дойдоха и ми сервизираха единия климатик,с който имах проблем.Платих си пътните/нафтата/.Нищо повече!Сега още ли ти е любопитно?Климатика ми е в гаранция.Източиха целия фреон,свалиха външното тяло.метнаха го в колата,отремонтираха го ,наляха си му фреон и си го монтираха наново.Климата си бачка без проблем и една стотинка не са ми взели,освен за горивото!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе