Страница 14 от 60 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #196

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Обеца ми е на ухото, никога повече монтажи от пазарджишки гастрольори-стахановци, неразличаващи вакуумпомпа от компресор за помпене на гуми!
    Колега, бихте ли споделили името на фирмата.....(да си имаме едно на ум)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #197

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не! Защото фирмата е добра. Във всяко стадо има и по една черна овца. Проблемите започват, когато решиш да слагаш климатизатор в разгара на сезона. Тогава големите фирми имат по три монтажа дневно, което си е чиста стахановщина. Купувайте в преходните сезони и няма да имате проблеми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #198

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не! Защото фирмата е добра. Във всяко стадо има и по една черна овца. Проблемите започват, когато решиш да слагаш климатизатор в разгара на сезона. Тогава големите фирми имат по три монтажа дневно, което си е чиста стахановщина. Купувайте в преходните сезони и няма да имате проблеми.
    това е пълна глупост.едни хора(за да не е реклама,че велев се притеснява) ми сложиха двете клими след друг монтаж и всичко бе перфектно.ако държиш на името си,няма значение колко монтажа си направил.
    bobovo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #199

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Защо да е пълни глупост?! Същата фирма ми монтира 4 дена преди това климатизатор с 10 метра тръбен път ПЕРФЕКТНО! 45 минути вакуумиране, нивелация 1mm/m. Това направи една от пловдивските групи. След това идва пазарджишката група и монтира 40 кила външно тяло на грешните стоики, на криво и в двете равнини, говедото вакуумира 5 минути и ми обяснява как нямало смисъл от повече, защото звукът на помпата не се променял (?!). Ваната отдолу монтира на криво така, че да не хваща целия зимен конденз... Шлаух за него нямал... Трябвало да прави трети монтаж и бързал. Няколко дена след това си свърших работата сам, отведох си конденза като хората и си монтирах друга стойка.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #200

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    В голямите фирми е въпрос на късмет на коя монтажна група ще попаднеш. Понеже знам колко се заплаща на монтажниците масово. Знам и колко им се работи. Ако знаеш точната монтажна група да изискаш нея добре, ако ли не си е руска рулетка.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #201

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    коя уважаваща себе си фирма би си позволила добри и кофти монтажи.ако има такава,то нормално мислещите хора биха я пропуснали.да ставаш КЕПАЗЕ със собствените си пари-не мерси.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #202

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    @DUNDURMA, и двамата с Mega сте абсолютно прави. Фирмата пое ангажимент да оправи нещата на 100%, но аз отказах, поради факта, че външното тяло трябваще да се демонтира за смяна на стойките с по-големи, след което да се монтира наново, с ново вакуумиране. Бих нямал нищо против тази операция, ако пазарджишкото говедо беше изкарало влагата от трите метра тръби при монтажа. Част от маслото вече я е погълнало, полади което отказах. Заех от приятел 7-метрова стълба и си свърших работата отдолу, без демонтаж. Освен това, безсмислено е да ставаме роби на вещите си, а те на нас. Не искам вечни неща. Писна ми 15 години да търкалям едни и същи климатизатори. Хубаво е нещата да се скапват отвреме на време.
    @Mega, и аз съм наемен работник, както монтажниците. Първо показвам на работодателя ми какво мога, а после- какво искам. Процесът при мен траеше 6 месеца. От тогава, до сега, нито аз, нито работодателят ми си е имал проблем с комуникацията или заплащането. Така, че не наричай пазарджишкото говедо "колега", то винаги ще си остане говедо, без значение колко ще му плащат или колко ще открадне. Така стоят нещата, за съжаление. Моя си е вината, че мъча хора да сменят бански с гащеризони в разгара на сезона
    PValkov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #203

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Монтажът е от К&К София. Дойдоха сутринта и за около 3 часа бяха готови. Нямаха тампони, отидох и купих от магазина в Гео Милев (имаха само един вид, исках нещо по-така, ама нямаше). Монтираха тампоните, също така купих и кабелен канал 60х40. Сложиха го и него. Вакуумираха около 25-30 минути. Искаха да го изключат по-рано, но им казах да изчакаме. Мисля, че това. Екипът беше любезен и експедитивен.

    Остава въпроса с конденза. Мислех да вкарам във външното тяло конденза от вътрешното, а от външното с тръбичка и надолу. Но това е балкон и ще е гадно да тече долу. Сега мисля за ваничка, но четох, че не ги "долюбвате" въобще. май ще мина на варианта с тръбичките...

    Също така остана за измазване отвън (вижда се на снимките). След монтажа нямаше много за чистене, но беше се налепил навсякъде един фин прах.

    Моля споделете мнение.

    -едит- на снимките не се вижда разстоянието между тавана и телата. Вътрешното е на около 15 сантиметра отстояние отгоре, а външното на повече- около 20 (за да можело да се отваря ако се наложи). Също така тази чупка навън достатъчна ли е за "маслен трап"?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #204

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    струва ми се че доста са ги поогънали тия тръби дано да нямат пречупвания .. освен това се "радваш" на безумно къс тръбен път дали има и 1.5м ( стандартна практика ,останалите тръби които ти се полагат ще се сложат "на частно" на някой друг )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #205

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Това са чупките. За щастие други няма. А това, че тръбният път е къс, проблем ли е (освен, че ще си ползват материалите за друго)?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #206

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    За ХИТАЧИ не е проблем по-късия тръбен път.
    P.S. Макар по сервизно мнимума да е 5 метра, няма проблем ис шум от фреон.
    Този пост е редактиран от edi1; 30-07-13 в 18:25.
    aruba_man одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #207

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защо да е пълни глупост?! Същата фирма ми монтира 4 дена преди това климатизатор с 10 метра тръбен път ПЕРФЕКТНО! 45 минути вакуумиране, нивелация 1mm/m. Това направи една от пловдивските групи. След това идва пазарджишката група и монтира 40 кила външно тяло на грешните стоики, на криво и в двете равнини, говедото вакуумира 5 минути и ми обяснява как нямало смисъл от повече, защото звукът на помпата не се променял (?!). Ваната отдолу монтира на криво така, че да не хваща целия зимен конденз... Шлаух за него нямал... Трябвало да прави трети монтаж и бързал.
    Е точно тея са Пловдивска фирма доколкото знам, но имат офис и в Пазарджик.Дори автомобилите(баничарките-повечето) им са с пловдивска регистрация.

    Монтажниците им са умрели от глад и каквото могат да откраднат от климатика на клиента "все е аванта" и шамар и лайно...


    струва ми се че доста са ги поогънали тия тръби дано да нямат пречупвания .. освен това се "радваш" на безумно къс тръбен път дали има и 1.5м ( стандартна практика ,останалите тръби които ти се полагат ще се сложат "на частно" на някой друг )

    Усерат се и после питат "Що така" ...
    Този пост е редактиран от justify; 30-07-13 в 21:44.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #208

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е точно тея са Пловдивска фирма доколкото знам, но имат офис и в Пазарджик.Дори автомобилите(баничарките-повечето) им са с пловдивска регистрация.

    Монтажниците им са умрели от глад и каквото могат да откраднат от климатика на клиента "все е аванта" и шамар и лайно...





    Усерат се и после питат "Що така" ...
    В грешка си. Не са пловдивска фирма. Не са им пловдивски колите. Не гадай. Писах, че няма да ги назова. Не бива да се позволява на което и да е пазарджишко говедо да осира имиджа на която и да е фирма. То няма да го оставят задълго.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 30-07-13 в 22:39.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #209

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Монтажниците им са умрели от глад и каквото могат да откраднат от климатика на клиента "все е аванта" и шамар и лайно...

    Усерат се и после питат "Що така" ...
    Това не го разбрах. Честно да ви кажа, ако има материал в повече не ми трябва на мен, защото няма какво да го правя. Освен това монтажа беше "безплатен", включен в цената.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #210

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Там е работата, че не всички са "така" като вас.На мен "ми предложиха" да не ми слагат дюбели на вътрешното тяло на климатика, "Щот видиш ли, можело и без тях и щели да завият винтовете в стената без дюбели на ръка..." Да не говорим, че единият по време на монтажа не спря да ми се хвали и "ми се похвали" колко много работи е работил в чужбина и как ходел всяка година да работи в Англия за по 3-4 месеца в разни ферми.." и така "изтъкна" своя "висок професионализъм" в областта на климатичната техника...

    Едни други пък "майстор монтажници" на мебели "ми предложиха" да не ми слагат краката на кожена офисна мебел -диван за 1000 кинта от байцвано и след това лакирано дърво и да положат дивана директно върху пода легнал върху кожената дамаска "Щот така правели всички..."

    Отделно и бюрото го сглобиха неправилно та идваха втори път от София да си оправят бъркочите които забъркаха ...
    Българина краде дори "само заради идеята" да открадне нещо ...не е необходимо да има мотив за да открадне, важното е да не го е платил и да "го има за всеки случай..."

    А бре колкото по-скоро умрат от глад такива "майстори" и фирмите които ги наемат, толкова по-добре за истинските професионалисти, защото ми омръзна да си губя времето и нервите с идиоти в тази държава...
    Този пост е редактиран от justify; 31-07-13 в 00:41.
    VeleV.Klima, Aleksandars и igt харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 60 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе