Страница 12 от 60 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #166

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ами не знам дали е пристегната много изолацията и какви ще са загубите, нали ви казах, че не съм на ти с тези неща, гледах, че изолираха по отделно всяка тръба с пореста изолация от вътрешното до външното тяло и отгоре изолираха с нещо като бяло тиксо. Но наистина останах доволен от работата им, не спестиха нищо от това което трябваше да свършат, а за напред божа работа. За сега климатика работи безшумно и идеално, но както казах за напред каквото сабя покаже.
    PValkov одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #167

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Какво се губи при пристегната изолация?
    При мен масления е непосредствено до външното, при метър диневилация. А някой беше дал че изискването за маслен е да се поставя при диневилация над 4 метра.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #168

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ами при мен денивелацията е някаде около 20см. толкова ми позволяваше мястото за монтаж. а колкото до мненията къде и как трябва да се прави нещо мнения различни. Всеки си защитава неговата теза въпреки, че производителите на дадена техника си дават точно къде и как трябва да се извършва монтажа, но кой в България ти ги спазва тези неща. Важното е да си доволен от свършената работа и да няма проблеми с работата на климатика. Ако се загледаш по блоковете и къщите, не можеш да видиш един с един климатик със сходен монтаж. Всичко зависи от възможностите и мястото което позволява монтажа.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #169

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Губи се топлина я лятото студ и дори лятото съм виждал как целия пакет е мокър от конденз поради това че изолацията е смачкана от бандажа. Така ги правят колегите защото по лесно минава пакета през дупката.
    microclim@ одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #170

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Значи може и от снимките да изглежда, че е пристегнат тръбният път, но ги гледах като бандажираха и да ти кажа изобщо не ми направи впечатление да пристягат тиксото върху другата изолация.Просто го навиваха равномерно със застъпвания без никакво усилие или пристягане.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    42
    #171

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ето го и Хитачито рак25ппа, фирмата вимакс Варна, дойдоха 2 момчета от Айтос, с 1час и 30 мин закъснение и упътване по телефона, и отидох на булеварда, ги взех накрая.... От Айтос били и ги викали, като имало много работа, бяха на около 25 годинши. Монтажа се оказа сложен, без оглед като незнаят какво ги чака... В стаята само едно място, къде имам възможно за климатика, и никъде другаде. Та пробихме една дупка за да не се кривят кериите на климатика, ама се оказа че има тръби вътре и арматури, в дебелия ъгъл пуст 50 сантима. И накрая я пробиха където се вижда на снимката.
    Беше много мръсно, като след война. Бях им 4ти монтаж за деня в 19:00. Даже аз държах прахусмокачката, когато можех...
    Дупките ги замазахме вчера, остана кабела да го скрия да не виси така. Климатика работи, засега. Когато застана срещу въздуха усещам лека миризма, нормално ли е това ? Ето съдете:




    Този пост е редактиран от PValkov; 19-07-13 в 14:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #172

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Е, тая дупка кой ще я запуши в колоната, поне да я бяха запенили.Аз изобщо не бих тръгнал да пробивам там.Конзолите на външното колко са дълги, имам чувството, че предницата на машината виси във въздуха или снимката лъже.
    Mega одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #173

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Честно...монтажа е отвратителен.
    DUNDURMA и Mega харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    42
    #174

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Е, тая дупка кой ще я запуши в колоната, поне да я бяха запенили.Аз изобщо не бих тръгнал да пробивам там.Конзолите на външното колко са дълги, имам чувството, че предницата на машината виси във въздуха или снимката лъже.
    Външното тяло не виси, ок е,(идея си нямам тея металните поставки защо толкова дълги и напред го сложиха, взеха къси, а после ги сменха) дано да е ок, че да не ми падне на главата, докато минавам пред входа. Има и тея гумените керии. Терасата е остаклена, какво дупене падаше .... Лелеле.... Така без оглед като идват

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Честно...монтажа е отвратителен.
    И аз така мисля, но това е единственото място за климатика вътре, и вънка, на фона на остаклената тераса с метални рамки и стъкло, без начин да се свалят.
    Както и единственото място за дупката, честно, можеше и по-зле да е
    Не знам това огаване на тръбите кабелите, колко правилно е, ама няма как да минат, нито откъде, много кофти стая, тряяше като правих ремонт да го сложа... Сега секции, телевизор, всичко инсталирано по стените...
    Този пост е редактиран от PValkov; 19-07-13 в 13:06.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #175

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    ... Нямам думи. Монтажа е под всякаква критика! Поне вакуумираха ли машината?
    Този пост е редактиран от Mega; 19-07-13 в 14:47.
    PValkov одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #176

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    IMAG0021.JPGНе знам защо е трябвало да е толкова ниско дупката и можеше да се избегне първото дупчене само със малко мерене с ролетката ама то да правиш 4ти монтаж те са били изморени и целта е да било да свършат по скоро. Тук във форума знам че имам колеги като нас дето като си тръгнем все едно не са ви слагали климатик. Ето и едно фото преди да приковем кабела покрай перваза и да си тръгнем.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 19-07-13 в 17:45.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    42
    #177

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не знам защо е трябвало да е толкова ниско дупката и можеше да се избегне първото дупчене само със малко мерене с ролетката ама то да правиш 4ти монтаж те са били изморени и целта е да било да свършат по скоро. Тук във форума знам че имам колеги като нас дето като си тръгнем все едно не са ви слагали климатик.
    Дупката първата я пробихме и излезе от другата страна, ама вътре арматури и тръби и много тясно и затова втората по-долу, за да си замажа първата..
    Момчетата бяха изморени, тва е ясно, готини бяха, ама наистина млади за да ги наречеш майстори.
    Пича от Вимакс ми се обади, като видя снимките и каза че ще оправи нещата, поръчвайки за тяхна сметка някакви скъпи неща за да не изглежда по този начин, а да е красиво под прав ъгъл, не разбрах много какво ще се направи, защото в мола беше фул с руснаци клиенти и ме занимаваха. Май трябваше повече да помисля и обсъдя монтажа, ама така е летния сезон, много съм зает и исках просто да ми е хладно на главата..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Нямам думи. Монтажа е под всякаква критика! Поне вакуумираха ли машината?
    Ами вкараха едни тръбички в външното тяло и в една малка машинка на земята и почна да съска и пъшка около 15-20 минути така, то и аз толкова издържам. Ако е това значи да
    Този пост е редактиран от PValkov; 19-07-13 в 15:16.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #178

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Същото е, дето пъшка.Сигурно ще ти сложат канали от ония хубавите, а дано.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #179

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    освен,че в сайта на вимакс е пълно с ДОСТОВЕРНА информация за климите,сега видяхме и ПЕРФЕКТЕН монтаж.................
    Mega одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    42
    #180

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    освен,че в сайта на вимакс е пълно с ДОСТОВЕРНА информация за климите,сега видяхме и ПЕРФЕКТЕН монтаж.................
    Търговския мениджър ми се обади и каза че ще оправи работата, за тяхна сметка.
    Иначе и аз имах други очаквания, както съм писал из другите теми.
    След седмица като го оправят ще кача снимки. Иначе сега не изглежда така, аз си го замазах
    Офтоп: Ебати деня, гепаха ми от магазина колани за 200 лева+ ...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    IMAG0021.JPGНе знам защо е трябвало да е толкова ниско дупката и можеше да се избегне първото дупчене само със малко мерене с ролетката ама то да правиш 4ти монтаж те са били изморени и целта е да било да свършат по скоро. Тук във форума знам че имам колеги като нас дето като си тръгнем все едно не са ви слагали климатик. Ето и едно фото преди да приковем кабела покрай перваза и да си тръгнем.
    Хмм и аз нещо такова си представях горе долу като се има предвид ъгловата колона, при мен ако не е пречка. Незнам защо не се сетихме, да минава под прозореца да не се вижда. Много не ми пука за тоя апртамент, ама на къщата като я заваршим ще искам други монтажници сигурно, все пак 130 кв. на етаж х3, колко машини ще трябват? Велев ще дойдеш ли от Плевен до Виница във Варна
    А вънка тялото добре ли е сложено така? То е на нивото точно под прозореца, на границата, дядо ми дет вика не може да се изтупа един чаршав сега добре че има още един прозорец на терасата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Е, тая дупка кой ще я запуши в колоната, поне да я бяха запенили.Аз изобщо не бих тръгнал да пробивам там.Конзолите на външното колко са дълги, имам чувството, че предницата на машината виси във въздуха или снимката лъже.
    Ами ето така изглежда, не може да се тупа чаршафа вече





    A eдин авер-съсед на дядо ми, хладилен техник, направил коментар за външното тяло, вие какво мислите, правилно ли е направено ?



    Този пост е редактиран от PValkov; 19-07-13 в 22:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 60 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе