Страница 19 от 60 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #271

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    И все пак няма ли да е по-добре да не продължава да оказва влияние ? Фирми хиляди, от къде да знае човек коя каква е. Цената му беше като на всички други. Аз лично като потребител няма по какво друго да се ориентирам. Навсякъде казват включен монтаж и толкова.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #272

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    прекалено късно за да правиш каквото и да е въздуха, влагата и караконджулите вече са в системата .
    Пални една свещичка удари една молитва и най-вероятно ше си го ползваш безпроблемно дълги години....

    - - - - - - - - - -

    Вади макоровия и .... ОХХХХ мирооо

    - - - - - - - - - -

    Шегувам се не те подтиквам към саморазправа .... а и като се сетя Тошко (Ох Миро) какви ги ползва за монтажници...

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #273

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    "ОХ" не е междуметие а съкращение от Обществено Хранене т.е. в пълния вариант фирмата се казва Обществено Хранене Миро

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #274

    Отговор: Re:Въпрос за монтаж на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от provigo Виж публикацията
    miry донякъде е прав. В случай на монтаж на обществени сгради и институции (болници, училища, правителствени учреждения и т.н.) винаги имаме инженерен план. Кабели не пипам там, има си ел. техници. За дренажа си има водопроводчци, и той не е моя работа. Понякога в зависимост от системата, и управлението не е наша работа ами на тия от КИПиА (не съм сигурен дали така е пише). И така на мен остава да си монтирам линиите, да си ги проверя и когато всички останали са готови следва пускане на машината. Даже понякога според договора и изолация не слагам аз ами фирма дето това прави. Идеята е всичко да се извършва от правоспособни хора. Всеки със занаята си дето се казва.
    Друг въпрос е домашните монтажи. Там няма такива неща, действаш според общоприетите норми и това е.
    Твърдо подкрепям това изказване.
    И според мен монтажа трябва да се осъществи от няколко души квалифицирани в необходимите области. Само дето в БГ.....
    Иначе КИПиА = контролно измервателни прибори и апарати.

  6. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #275

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Някой може ли да сподели, ЗАЩО като кажеш на някой монтажник да вакуумира, и все едно му бъркаш в г**ъ ? Всички си носят вакуум-помпата в багажа, но никой не иска да я ползва. Защо? Според повечето не е нужно вакуумиране, а според мен те пък са неграмотни и нямат никаква идея защо трябва да се вакуумира, дори и при 30* навън.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #276

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    МОНТАЖНИКА НЕ Е ВИНОВЕН,А НЕПРАВИЛНИЯ ИЗБОР НА ФИРМА.....................ОБАДИ ЛИ СЕ ДЕТ ТРЯБВА(ФЕЛИБЕТО)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #277

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ми спестяват си време и труд, затова.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #278

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Защо?
    Защото неползването на помпата :
    1) спестява време
    2) не я амортизирва
    3) въздуха от тръбите се вади и без помпа, друг е въпроса колко качествено.

  11. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #279

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    DUNDURMA - не измествай темата към другата

    Е ако ще се монтират два климатика, допълнителното време за вакуум е 15-20 мин., не повече. Докато вакуумира единият, се монтира другият. Ама айде, нека е един климатик - 15 мин. не са чак токова много, при положение, че си се мотал два часа за да си монтираш машината. Може да се изчакат още 15 мин., нали? Пък и кафе ще им направя (примерно). Въздуха ще се изкара и без вакуум, ама влагата няма. То това е и главната причина да се вакуумира според мен. И един друг въпрос: щом ще се пази помпата да не се амортизира, защо изобщо е купена?! Нали за да работи, или греша?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #280

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Карат я с вакуумирането на принципа ако мине.90% о клиентите си нямат хабер хората, че следва да се вакуумира системата, не им е и работа да знаят.Тогава си спестява по 15-20 минути на монтаж и по 1 метър тръба и в края на деня прави един частен монтаж за 100-200 лева и хоп в джобчето.

  13. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #281

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    При монтажа на моето Хитачи им висях на главата и като ги усетих, че се канят да продухат с фреона тръбите, си поисках вакуумиране! ... Не бяха доволни от това...единия слезе до колата и донесе помпата /моторче без манометър/, а другият ме убеждаваше как по-добре било с изпускане на фреон/за него така си монтирал/, че иначе при вакуумиране накрая не можел да стегне толкова бързо гайката и засмуквала системата въздух... 25 минути бръмча...
    Не видях добре как я стегна, но ми се струва, че похарчва повечко ток машината...а дали не ми го ..

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #282

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Големи майстори си улучил;(( Щом не знаят и манометрите,как се свалят....смятай другото как е свършено !
    bobovo, Aleksandars и Mega харесват това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #283

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    За мен монтажа не е завършен ако не съм вакумирал. А и тия 18мин. не ги губим защото почиствяме и подмазваме отвора.
    bobovo, Aleksandars, DUNDURMA и 4 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #284

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За мен монтажа не е завършен ако не съм вакумирал. А и тия 18мин. не ги губим защото почиствяме и подмазваме отвора.
    Ако клиента си замаже и почисти, си е чиста загуба и минавка. Велев, ама не те ли мързи да мъкнеш тази 2 килограмова помпа по етажите? Сега ако кажеш, че и кантар мъкнеш, те признах!
    Този пост е редактиран от SPSt; 13-01-15 в 19:46.
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #285

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    подмазвате отвора ?! трябва да научите шуменските монтажници как се прави
    Mega и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 60 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе