Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #61

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Добре , добре де ... правете си статистика колкото искате само , че включете и това как са изолирани тръбите заедно или поотделно... и не съм много съгласен, че мощността няма значение ... цитирам от фаила "Мощноста на климатика също не се забелязва да оказва влияние върху шумът." Как я разглеждате като влияние тази мощност? и коя по-точно мощност ...и да.... форсажът е важен

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #62

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Добре , добре де ... правете си статистика колкото искате само , че включете и това как са изолирани тръбите заедно или поотделно... и не съм много съгласен, че мощността няма значение ... цитирам от фаила "Мощноста на климатика също не се забелязва да оказва влияние върху шумът." Как я разглеждате като влияние тази мощност? и коя по-точно мощност ...и да.... форсажът е важен
    Добре де, вземи светни всички най-накрая. Който, каквото имаше да каже, го каза в общи линии. Специалисти или не, само с наблюдения, с факти или с предположения...
    То в общи линии всеки може да се обади с по две думи и да обясни на всички какви са ливади.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #63

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Колеги,мисля че цялата тая дандания е излишна.Шумовете се дължат, най-общо казано,на разликата между зоната с високо и зоната с ниско налягане.При някои климатици компресора спира изведнъж и високото налягане след него се "набива" в зоната с ниско и ако там има течна фаза,ще се чуе "бълбукане" или нещо подобно.Същото се получава и при старт.При Дайкините( и не само при тях) спирането и стартирането на компресора е много плавно и не се получава рязка разлика между ниското и високото налягане.Излишно е да се опитвате да спрете този звук-това означава да промените софтуера за управлението на оборотите на компресора.Да не говорим,че при конвенционалните клими такъв няма-компресора просто си тръгва рязко и така си спира.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #64

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Обобщение на мненията към момента.
    Евала за табличката  - сега я видях, страхотна работа. Въпроса пак затихна, любопитно ми е теб какво те накара да хвърлиш толкова труд(за табличката)? В крайна сметка на практика се оказва че никой няма да седне да си прави изморявки нито с удължаване на тръбите нито с намалянето на количеството фреон. Само тези които сега мислят какъв климатик да си купят и как да го монтират може да извлекат някаква полза - но и при тях няма гаранция че нещо ще помогне така дадената информация. За 3ти път се убеждавам че този въпрос е пълна мъгла и за специалистите от форума(които междувпрочем повечето от тях се въздържаха от коментар) - за мен е ясно - оправяне за сега няма на 100% сигурно.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #65

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    За съжаление по темата за момента спряха да се дават нови мнения от потребители. Информацията тук би трябвало да е интересна за търсещите модели климатици, при които издаваните шумове са с един по-малко.

    Търговците продаващи климатици и монтажниците на марки и модели, при които фреона се чува как: прелива, бълбука, съска и прочие, за момента успяха да наложат мнението си, че темата била безсмислена и смешна, защото при всички климатици било така и това било нормално. Оказа се, че има марки и модели, при които тези шумове не са нормални и не се чуват.

    Не е в интерес на търговците, климатиците да бъдат разделяни и по този признак.
    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Защо не спрем да се занимаваме с някакъв шум който най-вероятно чува само еdi1 и то ако се позаслуша.................
    За монтажниците също би било най-добре тази тема да бъде изтрита. Ако един модел от тези марки, при които се чува шум от фреона, може да бъде монтиран с 1 метър тръбен път, защо да слагат 3 метра при положение, че останалите материали могат да ги спестят на фирмата или монтажниците да си ги приберат. Ще напишат на фирмата, че са сложили 3 метра пакет при монтажа, а останалото за тях.

    Освен това, правенето на 3 метра пакет си е трудоемка задача, отделно стои въпроса, че този дълъг пакет трябва да се прекара през малък отвор, в който обикновено има железа и други препятствия. Пакета при измушкването се накъсва, понякога само бандажната лента, но друг път и изолацията. Трябва наново да се бандажира и сменя изолация, това са допълнителни разходи на материали, време и труд.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #66

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    За мене резултатите от тази дискусия показват,че при по-скъпите машини няма шумове/изключение Даисейкай/.Не чух някой да се оплаче от Дайкин и МЕ.Качеството си има цена

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #67

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За съжаление по темата спряха да се дават нови мнения от потребители. Информацията тук би трябвало да е интересна за търсещите модели климатици, при които издаваните шумове са с един по-малко.

    Търговците продаващи климатици и монтажниците на марки и модели, при които фреона се чува как: прелива, бълбука, съска и прочие, за момента успяха да наложат мнението си, че темата била безсмислена и смешна, защото при всички климатици било така и това било нормално. Оказа се, че има марки и модели, при които тези шумове не са нормални и не се чуват.

    Не е в интерес на търговците, климатиците да бъдат разделяни и по този признак.
    За монтажниците също би било най-добре тази тема да бъде изтрита. Ако един модел от тези марки, при които се чува шум от фреона, може да бъде монтиран с 1 метър тръбен път, защо да слагат 3 метра при положение, че останалите материали могат да се спестят на фирмата или монтажниците да си ги приберат. Ще напишат на фирмата, че са сложили 3 метра пакет при монтажа, а останалото за тях.

    Освен това, правенето на 3 метра пакет си е трудоемка задача, отделно стои въпроса, че този дълъг пакет трябва да се прекара през малък отвор, в който обикновено има железа и други препятствия. Пакета при измушкването се накъсва, понякога само бандажната лента, но друг път и изолацията. Трябва наново да се бандажира или да се сменя изолация, това са допълнителни разходи на материали, труд и време.
    Не си съвсем прав.
    Надали всички са загубили интерес.
    Едно на ръка, че от време на време се появи някой и каже, че за това не си струва да се говори, защото се знае или защото няма смисъл.
    Проблема го има, така или иначе, но процента не е голям и за това може и леко да се подценява. Все пак надали са повече от 2-3-4 на 100 от дадена марка, а не 50-60, например.
    От развитието на темата, смятам, че има поне 2-3 частични обяснения, които по отделно или в комбинация са верни, но къде е ключа от бараката все още не е ясно.
    При всички случаи обаче дължината на тръбният път явно е от значение. Не казвам, че е панацея, но трябва да се взима предвид.
    В тази връзка, съвсем наскоро присъствах на един експеримент.
    Дайсейкай 10-ка, с около метър, че и вн. тяло, над втр. Освен шума, не щеше и да работи като хората. Изкуствено удължаване на тр. път до към 3-4 м. и отнемане на евентуално "излишното" количество" фреон. Заспа!
    Е, дали съвсем нищичко не се чува, не знам, защото мястото е обществено, но след гореописаната процедура, нещата се промениха коренно,сравнено с началото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #68

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    На доста модели съм виждал в заводската инструкция изискване за определена МИНИМАЛНА дължина на тръбния път.На семинар с японци от Тошиба зададох точн този въпрос-какво да правя,ако монтажа е с 1м тръби.Отговориха ми-слагаш си 3те(или 4,5 ...) метра и излишното го навиваш зад външното тяло в кръг.Може и да има връзка с шума и бълбукането.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #69

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    тъщата има 3 машини МЕ-GC серия 2бр 25ци и 1бр 50ка .. не съм чувал при тях шум от фреона но не съм ги наблюдавал с денонощия .. машините имат забележки но като шум са на много добро ниво .. всички са монтирани стандартно с по високо вътрешно тяло и НЕ СА вакумирани( тука в Шумен има една фирмичка Юлимекс която не вакумира очаквам я да фалира близките години щото са пълни амсалаци )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #70

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Alexi
    От шумен ли си?А как е онази фирма Сатекс?Има я и тук в Търговище?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #71

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Е, момчета "отпушихте се". Браво, dgenov, ти се осмели да напишеш нещо, след изказването на vanko68 от 26.10.2008 . valen1, отново евала. Всичко е, както го пишеш(не за шума,който я го има, я го няма) , а за фирмите и монтажниците.... Трябва да отбележа, че при мен няма навити три метра, зад тялото, но не се чува нищо(явно има значение и модела...)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #72

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    На доста модели съм виждал в заводската инструкция изискване за определена МИНИМАЛНА дължина на тръбния път.На семинар с японци от Тошиба зададох точн този въпрос-какво да правя,ако монтажа е с 1м тръби.Отговориха ми-слагаш си 3те(или 4,5 ...) метра и излишното го навиваш зад външното тяло в кръг.Може и да има връзка с шума и бълбукането.
    Стига с тия японци де.
    Кога са идвали, та никой не е разбрал.
    И къде е бил тоя семинар?
    А момента с тръбния път се препоръчва за по-добра работа на машините, а не за обиране на шумове. И то основно при КРТ-тата.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #73

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Пак изчетох буква по буква инструкцията за монтаж, не срещнах да има изискване за минимален път. Много ме е яд че този въпрос не го обсъдих с монтажниците(не предполагах че може да се навият две врътки зад външното тяло). Сега късно ли е, как мислите? ... и тия врътки ... гледам днес по блоковете - не видях на никой такова изпълнение. Да не ми се смеят?
    За по-добра работа и КПТ, ако имаше значение мисля че щяха да го напишат производителите. Единствено пише че:
    - е зареден с фреон до 15 метра(над 15 до 20 се добавя едиколко си)
    - под 3 метра, технологичния шум може да се увеличи и/или да възникнат и други шумове
    Под таблицата с параметрите обаче пише условията при които са замерени, освен температура/влажност и т.н., пише 5(пет) метра тръбен път.
    Патрашков какво мислиш по конкретния случай(Генерал-Фужитсу 12LGC - един метър тр.път), да ги викам ли да го удължават по спешност?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #74

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Пак изчетох буква по буква инструкцията за монтаж, не срещнах да има изискване за минимален път. Много ме е яд че този въпрос не го обсъдих с монтажниците(не предполагах че може да се навият две врътки зад външното тяло). Сега късно ли е, как мислите? ... и тия врътки ... гледам днес по блоковете - не видях на никой такова изпълнение. Да не ми се смеят?
    За по-добра работа и КПТ, ако имаше значение мисля че щяха да го напишат производителите. Единствено пише че:
    - е зареден с фреон до 15 метра(над 15 до 20 се добавя едиколко си)
    - под 3 метра, технологичния шум може да се увеличи и/или да възникнат и други шумове
    Под таблицата с параметрите обаче пише условията при които са замерени, освен температура/влажност и т.н., пише 5(пет) метра тръбен път.
    Патрашков какво мислиш по конкретния случай(Генерал-Фужитсу 12LGC - един метър тр.път), да ги викам ли да го удължават по спешност?
    Може би там е момента при теб. Не помня ти оплакваше ли се от много шум.
    Рецепта не се наемам да давам, каквото мисля съм казал, без да претендирам за изчерпателност и, че това е генерално решение на проблема при всички марки и модели.
    Тръбите винаги могат да се удължат. Чак по спешност...надали.
    Аз самият дълго време ползвах една, че после и друга машина /на едно и също място/ с под 1 м. тръбен път. Не съм имал особени проблеми, нито безобразен шум. Субективно е все пак. Сега, последната машина е на това място но с около 2-3 метра. Пак така.
    Но пък 10-ка Дайсейкай, който имам в спалнята, в началото с по-малко, сега с малко повече тръба си има лек шум при много ниски обороти в процес на работа и го чувам само късно вечер, когато е абсолютна тишина. Другият, 16-ка не го чувам въобще.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #75

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    стига се до извода че 10ка дайсейкай си го има тоя шум при повечето бройки ... аз лично не бих си го купил ,като ще давам 2000 лв се предполага всичко да е перфектно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе