Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 171
Like Tree71Одобрявам

Гумени тампони - за и против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    60
    #31

    Re:Гумени тампони - за и против

    ти от такава фирма ли ги купи?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #32

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от stu_74
    ти от такава фирма ли ги купи?
    да. от същата, която ми монтира климатика! само дето бяха безплатни...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #33

    Re:Гумени тампони - за и против

    А, колко им е горе долу живота на тези тампони. На колко време трябва да се подменят?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Гумени тампони - за и против

    Всеки път зависи от конкретните обстоятелства- изложение на външното тяло, тегло на външното тяло, разпределениен а тежестта между крачетата на външното тяло, особености като местоположение и слънцегреене и дали върху външното тяло пада сянка, през целия ден или само в някои части на деня и в кои части.

    Съветвам те за предпазване на тампоните от ултравилетовата светлина лятото, да си купиш едно алуминиево тиксо(има ги по бояджийските магазини, железарии и други и да увиеш с него както тампоните преди да ги монтират, така и тръбния път за фреона и кабелите(ако са отделно от тръбния път).

    Така ще предпазиш от изгаряне лятото от силното слънце както тампоните, така и изолацията на тръбния път и кабела/ите между външното и вътрешното тяло на климатика.

    След като облепиш с алуминиево тиксо поне 10-на години ще забравиш за изгаряне от слънцето, като само ще следиш дали не се е отлепило тиксото и ако се е отлепило ще облепиш отново отлепната оголена част.

    Проблем с изгаряне на тампоните от слънцето може да има само ако са от мека гума/силикон.Твърдата гума по-не се поддава на изгаряне, но пък по-твърдите тампони по-малко "гасят" вибрациите" ...

    Кабелите са най-податливи на слънчевео изгаряне, след тях изолацията.

    П.П. И тук няма гаранция, защото един познат каза, че една гарга си харесала лъскавото тиксо и отлепила една част от него в стремежа си да го "гепи" ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #35

    Re:Гумени тампони - за и против

    ''Съветвам те за предпазване на тампоните от ултравилетовата светлина лятото, да си купиш едно алуминиево тиксо(има ги по бояджийските магазини, железарии и други и да увиеш с него както тампоните преди да ги монтират, така и тръбния път за фреона и кабелите(ако са отделно от тръбния път).''
    Меките се сплескват откъм компресора и за да си перфектен не е номера да ги увиваш,а да ги подменяш.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #36

    Re:Гумени тампони - за и против

    това с алуминия е добра идея, но е много грозно и лъскаво, по-добре е да се отреже парче ПВЦ тръба ф32 или ф25 и да се постави като защита като изрезката да е с няколко милиметра по-малка от височината на тампона, вижда ми се по-неутрално и е дстатъчно дълговечно като щит
    освен това тампона като се скапе ПВЦ-втулката ще сигнализира с вибрация?!
    как ви се вижда като идея?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #37

    Re:Гумени тампони - за и против

    Ами външното тяло го дават, че е 43 килограма на Нокриа 14', спрял съм се на ето такива тампони: http://www.pestimenergia.bg/shop/pro...mpon-a-40.html но не знам дали не са прекалено големи като товароносимост за тази тежест за да обират качествено вибрациите. Днес един колега ми викаше да си сложа такива които издържат по малко килограми за по-добър ефект. Не знам, какво ще кажете вие по въпроса?
    А, иначе идеята за облепяне с такова тиксо ми се моташе и на мен из главата, и звучи най-добре като решение въпреки че като се замисля сега и това с тръбата изглежда доста практично.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #38

    Re:Гумени тампони - за и против

    Я кажи откъде си ,та направо да те насочим къде да идеш да си купиш.
    Тези ми се виждат малко "ячки" с тези 120 кг...Ще са твърди и няма да вършат работа...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326743286[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от stu_74
    Някой знае ли къде в Пловдив могат да се намерят тези тампони, че сложих едни които се оказаха много твърди и реално не вършат никъква работа.
    Фирма ''Никея " на ул.Ген. Скобелев №10

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #39

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от godfathern1
    Ами външното тяло го дават, че е 43 килограма на Нокриа 14', спрял съм се на ето такива тампони: http://www.pestimenergia.bg/shop/pro...mpon-a-40.html но не знам дали не са прекалено големи като товароносимост за тази тежест за да обират качествено вибрациите. Днес един колега ми викаше да си сложа такива които издържат по малко килограми за по-добър ефект. Не знам, какво ще кажете вие по въпроса?
    А, иначе идеята за облепяне с такова тиксо ми се моташе и на мен из главата, и звучи най-добре като решение въпреки че като се замисля сега и това с тръбата изглежда доста практично.
    От този тип са добри с два болта,меки са с по-малкия диаметър,но искат подмяна на година-две,че се пукат и сплескват до компресора.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #40

    Re:Гумени тампони - за и против

    stelaartoa От София съм, и имам място откъдето мога да си взема тампони, просто ме интересува какъв да е модела за да има добър резултат.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #41

    Re:Гумени тампони - за и против

    1- кв Гео Милев.ул.Христо Максимов,фирма Аляска 2000
    2- центъра,ул Искър 38,в един безистен,фирма Центро Клима
    3- Нордтехник,ул Брегалница ( зад кръговото Сточна гара)
    4 -Фригокомерс ,вдясно от входа на София Мел,

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Гумени тампони - за и против

    На твое място бих "заложил" на тези


    Натоварването е дадено на един тампон, а не за всички заедно(например 4 тампона).

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #43

    Re:Гумени тампони - за и против

    Не очаквай да има голям ефект от тампоните. Nocria-та е много балансирана машина и по-скоро чуваш резонанс, отколкото да има вибрации.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #44

    Re:Гумени тампони - за и против

    Не е резонанс, а са си направо вибрации. Дограмата и стените направо си треперят като ги пипна. Иначе съм напълно съгласен, че машината е доста добра, друг е въпроса дали е монтирана като хората. Но нека не гадаем повече за причината, като взема гумичките ще видим дали това е била причината за шума и вибрациите, и дали ще има резултат. Отново благодаря на всички за бързите отговори, и като сложа тампоните ще ви пиша пак.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #45

    Re:Гумени тампони - за и против

    ... Така е, не пречи да се пробва, но рядко има ефект.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тампони смяна
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-14, 20:07
  2. Качествени тампони за климатик
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-13, 00:31
  3. Въпрос за тампони и щуцери...
    От CERRUTI във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 09-01-11, 17:04
  4. Гумени уплътнения
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-10, 13:44
  5. Aнтивибрационни тампони - за и против
    От titan_83 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-08, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе