Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 171
Like Tree71Одобрявам

Гумени тампони - за и против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #46

    Re:Гумени тампони - за и против

    Тия вибрации са ужас тази нощ се събудих от бученето на климатика на съседите от долния етаж а са и от другата страна на блока. Как по дяволите минава този брум из блока не знам но се чува у нас на определени места в апартамента. Сложил съм им тампони миналата година ама ефекта е почти не забележим.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #47

    Re:Гумени тампони - за и против

    Не знам как минава този брум, но наистина е доста неприятно като преживяване. Чичо ми който живее под мен викаше, че чак при него се усещат вибрациите. Онзи ден, един от колегите си е сложил тампони и каза че вибрациите са спряли, чувал си се само шума от машината. Ако и при мен се получи същият резултат ще пляскам с ръце, защото през новата дограма шумът не би трябвало да ми е проблем. По дяволите, не би трябвало машина за толкова пари да те притеснява по този начин.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #48

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от godfathern1
    Не е резонанс, а са си направо вибрации. Дограмата и стените направо си треперят като ги пипна. Иначе съм напълно съгласен, че машината е доста добра, друг е въпроса дали е монтирана като хората. Но нека не гадаем повече за причината, като взема гумичките ще видим дали това е била причината за шума и вибрациите, и дали ще има резултат. Отново благодаря на всички за бързите отговори, и като сложа тампоните ще ви пиша пак.
    Вибрациите и резонанса са взаимосвързани... Както си написал "Не е резонанс, а са си направо вибрации" казваш, че вибрациите са по-силни от явлението резонанс... Резонанс е явлението, при което вибрациите от климатика ти съвпаднат с честотата на трептене на дограмата/стената и т.н. Радвай се, че са само вибрации, защото ако стената или дограмата беше изпаднала в резонанс, отдавна щяха да са на пух и прах... Усещаш трептенето с ръка, защото явно честотата на вибрациите от климатика ти доближава тази на природната честота на трептене на стената/дограмата.
    Не знам дали сте забелязали как двигателя на колата ви е шумен и тракащ и подскачащ в ниските обороти и съответно става все по-спокоен и тих към високите (под тих не говоря за пернишките бурии и т.н.) Когато двигателят работи в ниски обороти, честотата му на трептене се доближава рязко до тази на резонанса, когато е във високи, разликата става голяма и съответно вибрациите изчезват. Ето и формулата, ако ви е интересно да си изчислите честотите на двигателите за различни обороти:
    f = ( 2*Обороти в мин ) / 60 = ... Hz
    Това е простата формулка...

    "По дяволите, не би трябвало машина за толкова пари да те притеснява по този начин."

    Не е толкова виновна машината, поради горе описаните причини за здравите вибрации... Можеше и да е Мидея за 400 лв и да не усещаш нищо...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #49

    Re:Гумени тампони - за и против

    Да, наистина си прав.Когато работи на пълни обороти, като че ли наистина изчезват, докато неприятното усещане и боботене идва когато работи на по-ниски.
    Ох, не знам, не съм много вещ във сметките. Просто ще стискам палци нещата да се кротнат поне малко.
    .... Иначе и за Мидеята си прав

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #50

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell

    f = ( 2*Обороти в мин ) / 60 = ... Hz
    Това е простата формулка...
    Хм...не е ли прекалено проста...формулката де!
    Как ще помогнат тампоните?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #51

    Re:Гумени тампони - за и против

    Местиш външното на климатика един метър в ляво или дясно и проблема изчезва. Друго решение няма.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Хм...не е ли прекалено проста...формулката де!
    Как ще помогнат тампоните?
    Да, толкова е проста формулката, ето ви и доказателство:

    Двигател работещ на празен ход при 800 об./мин:

    f = 2*800/60 = 26.6 херца

    Двигател при магистрално каране 2000 об./мин:

    f = 2*2000/60 = 66.6 херца

    Двигател при максимално натоварване да кажем 6000 об./мин:

    f = 2*6000/60 = 200 херца

    Както сами виждате честотата се увеличава с оборотите и се отдалечаваме от естествената честота на трептене на двигателя, която обикновено е 5-6-7 херца. Забелязвате ли как докато палите са най-големите вибрации, еми тогава минавате направо през тези 5-6-7 херца и се разтриса всичко, защото за милисекунди изпада в резонанс. По-продължителен период би унищожил целия мотор...

    Как помагат тампоните? Тампоните биха помогнали най-много, ако са изчислени правилно, затова според мен е тъпо да се слагат произволни тампони. Ако измерим честотата на трептене на климатика, можем елементарно да изчислим какви точно трябва да са тампоните, за да обират изцяло вибрациите. Ако започна да ви разказвам с формули и т.н. как се случва това, ще ми отнеме цяла вечност. По принцип може би са прекалено много усилия, като вероятно и първите тампони, които купите ще стават. Аз просто съм перфекционист и обичам да се занимавам


  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #53

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    На твое място бих "заложил" на тези


    Натоварването е дадено на един тампон, а не за всички заедно(например 4 тампона).
    Не залагай баш на тези ...Много са твърди и не вършат работа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    26
    #54

    Re:Гумени тампони - за и против

    Понеже явно съм доста невеж, та пак да питам.Аз лесно ще сметна по тази формулка херците, но откъде мога да видя на колко оборота работи машината ми, с някакъв апарат ли се измерват, или ги има описани от производителя някъде по листовките. Въпросът ми сигурно звучи доста глупаво, но хал хабер си нямам от тези работи.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #55

    Re:Гумени тампони - за и против

    Темата е почистена!
    Моля, заповядайте отново, но се придържайте към заглавието и!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #56

    Re:Гумени тампони - за и против

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell
    ...Ако измерим честотата на трептене на климатика, можем елементарно да изчислим какви точно трябва да са тампоните, за да обират изцяло вибрациите....
    Аз обаче дълбоко подозирам, че ако отида в магазина и кажа, че искам тампони за 198 Hz ще умрат от смях.
    Май наистина задълбаваш прекалено много

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #57

    Re:Гумени тампони - за и против

    Инверторните климатици работят с различни обороти и няма как да сменяме тампоните в движение при различните обороти. Слагат са меки тампони за да прекъснат твърдата връзка между климатика и стойката.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #58

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    Здравейте на всички! Бихте ли ми казали дали ще има положителен ефект ако сложа тампони или не както някой познати ми казват,че няма смисъл.Климатикът е Haier hsm-12 hea и външното тяло отвън ако се слуша винаги се чува тихо но вътре в стайте страшно бучи само като набира градуси или като рамразява но вечерно време не се трае.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #59

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    за Хайерите е задължително,те дори вървят в комплекта за монтаж

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #60

    Отговор: Гумени тампони - за и против

    ...ако е на лесно-достъпно място климатика и позволява,нищо не пречи да опиташ...като гледам няма оплакал се от тампони, а по-скоро от липсата им...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тампони смяна
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-14, 20:07
  2. Качествени тампони за климатик
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-13, 00:31
  3. Въпрос за тампони и щуцери...
    От CERRUTI във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 09-01-11, 17:04
  4. Гумени уплътнения
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-10, 13:44
  5. Aнтивибрационни тампони - за и против
    От titan_83 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-08, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе