Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Монтаж с ограничени възможности - малка стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    На покрива обикновенно има комини и отдушници - така дори можеш да спечелиш отнемайки топлината от тях използвайки ги за заслон.
    Вярно е, понякога помага, но има случаи, когато някой ревава да си ползва комина и климата го отняся

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Ти нали беше последен етаж. Аз бих монтирал външното на покрива, пък вътрешното на трегера, ако не пречи да се дупчи трегера де. В Бруклин така монтират. Хем няма да капе на улицата, хем на теб няма да ти духа. С един куршум - два заека.

    http://pacificairconditioner.com/fil...ERNITY_021.jpg

    http://pacificairconditioner.com/fil...ERNITY_017.jpg

    http://pacificairconditioner.com/fil...12.000_BTU.jpg

    +1

    Взе ми го от устата с единствената разлика тръбния път да минава под трегера, ако е необходимо облечен в ПВЦ канал.Дори е възможно долната част на тялото да се спусне 5-7 см под нивото на трегера и така да се сложи ПВЦ колкото е дебелината на трегера(от задната част на вътрешното тяло до стената под трегера) и да се покрие всичко с 10-15см ПВЦ канал.Дупката в задната част на вътрешното тяло по цялата му дължина която е под трегера 5-7 см няма да се вижда, защото ще е към стената, а ако някой държи винаги може да я "уплътни" с изрезка от ПВЦ канал, макар че няма да е необходимо, просто няма да се вижда.

    За тялото на покрива най-лесно е да се сглоби от ПДЧ един навес или от метална рамка с поликарбонат http://www.signum-plast.com/ploskost...ploskosti.html

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #18

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Вярно е, понякога помага, но има случаи, когато някой ревава да си ползва комина и климата го отняся
    Какво става когато някой реши да си използва комина? Мисля, че на климатика нищо не може да му стане, освен да се зацапа временно с малко сажди, но предполагам че на първия дефрост нещата се оправят. В същото време той би трябвало да използва малко по-топъл околен въздух от комина и отдушника.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #19

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Вариант едно просто си заспива!Другото ми се вижда изгъзици

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Не съм специалист-монтажник,но от тази подредба вариант 3 най ми допада.Ще си духа покрай прозореца,като малко мръднеш гардероба в страни и струята няма нужда да я насочваш в страни.Имам стая със същата квадратура и в подобно положение монтиран климатика като бюрото беше под него,и докато не се преместих в срещуположната страна,се усещаше течението-просто такъв му е принципът на работа,може да е малко но го има.А и щом външното ще ти е под ръка-ще можеш да го наблюдаваш,а и все си трябва профилактика-поне елементарно почистване.А и да капе на пътеката където минават хора-ще се поледи,ще падне някой да се потроши и да ти лежи на съвеста.(последното може и да е пресилено но го има)

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Хрумна ми още една възможност, която на мен много ми допада, но не знам колко лесно е осъществима. На трегера по средата на стаята е вътрешното тяло, така не духа срещу нищо - по средата стаята е празна, бюрото и леглото са вдясно от струята, а и обдухва цялата стая по дължина. Може и да се пусне директно надолу към пода покрай прозорците.
    Проблемът ми е конденза на вътрешното тяло. Тъй като трегерът няма да се дупчи за пакета тръби, ще ги пусна тях наляво в канал по долния ръб на трегера и после ще излязат навън през външната стена и ще влязат в терасата. Обаче така тръбният път няма да има наклон след вътрешното тяло и съответно кондензът увисва. Ако пусна конденза назад от вътрешното тяло между дограмата и трегера? Там е реално пяна и стиропор, лесно ще се пробие. А захранващия кабел освен да върви с пакета и да го пусна после вляво по ръба на стената от пробития отвор надолу?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Това решение според мен е най-доброто от обсъжданите до сега.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Пф, отвън трегерът идва по на ниско и кондензът дето го планирам ще забие в него

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Е, какъв е проблема да се пробие Ф20-25 в трегера, нищо работа.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Бетон (панелка).

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #26

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Трегера не е добре да се дупчи, ама той е само вътре това което се вижда.Отвън е панел и може да се пробие с подходящи инструменти ако ти се занимава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Бетон (панелка).
    Не е проблем, пробива се за 15 минути.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Ако мога конденза да го пусна заедно с целия пакет с някакъв минимален наклон ще е добре, но дали няма да се задържа вода в маркуча не се знае.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    В този случай можеш да ползваш твърда ПВЦ тръба, вързана към маркуча на вътрешното, така няма да ти прави джобове.Колко % ти идва горе-долу наклона от вътрешното до дупката в стената.2-3% ще стигнат за добро оттичане през лятото.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Този последния на трегера ще е проблем дупченето защото там има армарури по 20мм а и не само те. Аз бих отказал да направя този монтаж на трегера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе