Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Монтаж с ограничени възможности - малка стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Здравейте,
    ето, че и аз имам нужда от помощ при избора на място за монтаж . Чудих се много, обмислях всички варианти и реших да се допитам. Стаята е 12 м2 и където и да се сложи не е добре :D.
    Вариант 1) - точно над бюрото ми.
    Вариант 2) - реално над долния край на леглото, обаче ще има към 130 см тръбен път навътре в стаята и е малко грозно.

    при тези два варианта външното ще е на открито и на всичкото отгоре ще капе точно над пътека, по която минават доста хора и зимата сигурно ще има проблеми.
    Вариант 3) - на отсрещната стена, обаче има един гардероб, дълбок 65 см. Между него и тавана има 80 см, но ако наведа клапите надолу сигурно въздуха ще се блъска в тавана на гардероба. Този гардероб с голям зор може да се измести наляво с още 60 см и така точно под вътрешното тяло да е свободно (тялото е 80 см, има 35 см + 60 = 95 см от трегера до гардероба), но пак потокът наляво ще е възпрепятстван. От друга страна там няма да ми духа над бюрото, нито над леглото, а и външното тяло ще мога да го сложа на терасата без да се притеснявам от проблеми със съседите.


    Моля специалистите-монтажници да споделят .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    ... A стената дето е бюрото над него нямаш ли място? Така тръбите ще минат назад и няма да се виждат? Ако това, което се вижда е леглото. Слагаш машината над бюрото с клапи насочени наляво, така няма да духа, нито на леглото, нито на бюрото. Така както си го представям може да пуснаш малко по-дълъг тръбен път и да сложиш външното на балкона.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Това е единствената външна стена (с прозорците), това е трегер горе, а частта стена под трегера е само 60 см. Пък и точно над бюрото съвсем зле, като го наведа надолу ще ми духа в главата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Ако бях монтажник, бих гласувал за вариант 2. За съжаление, гласът ми е невалиден.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Напротив, въздуха ще минава над теб. В малка стая в режим отопление не са ти нужни клапите да са надолу. При мен седят почти нагоре и няма разлики в температурата, хем хола е голям.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    При толкова ограничения каква е възможността за конзолен климатик под прозореца?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Малка... Там има шкаф с телевизор. Тя стената с прозорците е 3 метра, има бюро и шкаф на нея. Пък и не съм фен на Дайкин, а за по-скъп подов нямам кеш.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Ти нали беше последен етаж. Аз бих монтирал външното на покрива, пък вътрешното на трегера, ако не пречи да се дупчи трегера де. В Бруклин така монтират. Хем няма да капе на улицата, хем на теб няма да ти духа. С един куршум - два заека.

    http://pacificairconditioner.com/fil...ERNITY_021.jpg

    http://pacificairconditioner.com/fil...ERNITY_017.jpg

    http://pacificairconditioner.com/fil...12.000_BTU.jpg

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Е, на покрива... като го затрупа снега тука в Русе ще ходя да го търся климатика . На покрива ще се набива яко със сняг от вятъра.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #10

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Малка... Там има шкаф с телевизор. Тя стената с прозорците е 3 метра, има бюро и шкаф на нея. Пък и не съм фен на Дайкин, а за по-скъп подов нямам кеш.
    Имах предвид конзолен, а не подов - това са две различни неща. Подовия се монтира на пода, а конзолния на стената близо до пода. Конзолния на LG в момента е по-евтин от този на Дайкин, но въпроса е дали стаята не може да претърпи реорганизация.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Аз имам един климатик монтиран на 15-20 сантиметра от земята. Миналата година много сняг го валя, встрани натрупа 40-50 сантиметра, но климатикът не съм го видял затрупан. Работеше си перфектно. То затова се води външно тяло, направено е да го вали дъжд, да го вее сняг, да го пече слънце.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Може би издухва снежинките надалече от себе си!!! Все пак скоростта на вятъра от излизащ от външното тяло е доста висока.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    Не е точно така, топлообменникът отзад не е хубаво да е директно изложен на снегонавявания. Нали затова се монтира с тази част към стена обикновено и имаш 15-20 см между топлообменника и стената. Пък и като е на покрива, не мога да го погледна изобщо заледен ли е, отворите свободни ли са, перката стърже ли - оставен на произвола.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #14

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    На покрива обикновенно има комини и отдушници - така дори можеш да спечелиш отнемайки топлината от тях използвайки ги за заслон.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #15

    Re:Монтаж с ограничени възможности - малка стая

    С тръбите си прекарай и една малка камера за 10-15 лева и ще го гледаш на лаптопа. Ако случайно се наложи да му се помага, тогава ще се качваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе