Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By injenercheto

Малка стая-задух-помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Малка стая-задух-помощ

    Здравейте.Имам една стая 8 м3,която трябва да стане на спалня.Проблема е,че в тази стая е голям задух-имам чувството, че там няма въздух.Мисля за вариат вентилация с тези клапи дето се слагат над ПВЦ прозореца,но не знам дали пък няма да става течение.Другия вариант е да оставям вратата на стаята отворена цяла нощ,но едва ли ще има ефект.Накратко-стаята е бивша кухня в стандартно панелно жилище.Моля за съвет-как да опреснявам въздуха.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    клапи не, но един комарник може да свърши работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    клапи не, но един комарник може да свърши работа.
    Пролетта и лятото с комарник ще е идеално-поръчал съм външна AL щора с комарник.Проблема е зимата-дали ако е отворена вратата ще има опресняване на пустия му въздух.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Привет
    За тази цел у дома ползваме йонизатор. Компактен, мобилен и според мен доста ефективен за размерите си.
    Освежаването на въздуха т.е. увеличенето на съдържание на положителни йони в него, най-добре се усеща сутрин след сън.
    Чувстваме се по-бодри и отпочинали, когато е работил нощем. Доколкото помня от упътването му, препоръчваха да не се ползва непрекъснато, но за тези вече 5-6 години ползване, не сме усетили някакъв дискомфорт и при нон-стоп работа и денем в хола. Толкова е тих, че забравям че е включен. Тогава го поръчах го от сайт с име от рода на Green day, Green ekip или от този сорт.
    Виж линка по-долу за повече подробности.

    Sistema Aeroin - йонизатор за въздуха

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    e как няма да има опресняване ако е отворена вратата ?
    зимата просто пробвай да не смъкваш ръчката до последно надолу - не затягай уплътненията докрай и така ще си влиза достатъчно въздух.
    може да пробваш и друг номер - до колкото разбрах е пвц вратата, първо измери и си намери уплътнение за резерва, това което седи на касата и от това което е на крилото. когато имаш резервни би трябвало да са лев, два, пет, изрежи парчета от уплътненията които са на касата и от тези на крилото - по 5 до 10 см - въздуха ще си минава от там. има и подобни гумени клапи от рехау които по принцип се слагат в тези отвори, като работата им по принцип е да затворят отворите ако има течение или пориви. ако искаш може и да ги потърсиш но са ненужно скъпи - а и на теб проблема ти е с пускането на въздух, а не с неговото спиране.
    Резервното уплътнение може или да го смениш изцяло или да си резнеш парче колкото е отвора за да го затвориш.

    https://www.youtube.com/watch?v=8ZJISguCleQ
    виж видеото - не прави отворите един срещу друг - на касата се режат отдолу , на крилото отгоре - така въздуха се стопля докато върви между двата профила.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    т.е спалня без прозорец- само климатик ще ти свърши работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #7

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    т.е спалня без прозорец- само климатик ще ти свърши работа.
    Климатик за стая 8 кв.м ми се струва глупост-ще става ветрилник, а аз бягам от това ,че там ще спи бебе.Стаята ще се отоплява с ADAX,а другата е с ME 35Ge35VA,при отворени врати между двете стаи.Дано да стане номера и да нямаме проблеми с недостиг на въздуха.Ще пробвам и номера с рязане на уплътненията /PVC-дограма монтирана 2004 / дето каза колегата по-горе.Дано да стане.Интересна работа-в София има толкова панелни жилища и поради недостиг на място бившите кухни са станали на спални,но проблема не се дискотира в нета-а действително има проблем с въздуха.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    Климатик за стая 8 кв.м ми се струва глупост-ще става ветрилник, а аз бягам от това ,че там ще спи бебе.Стаята ще се отоплява с ADAX,а другата е с ME 35Ge35VA,при отворени врати между двете стаи.Дано да стане номера и да нямаме проблеми с недостиг на въздуха.Ще пробвам и номера с рязане на уплътненията /PVC-дограма монтирана 2004 / дето каза колегата по-горе.Дано да стане.Интересна работа-в София има толкова панелни жилища и поради недостиг на място бившите кухни са станали на спални,но проблема не се дискотира в нета-а действително има проблем с въздуха.
    ами освен да "хвърляме боб" и да знаем за какво ще е !!!. Ако беше го написал по отрано , щяхме да ти дадем по-адекватни отговори.
    В нета навсякъде шише - стая за деца задължително с прозорец. Така че бъди малко по -подробен в питанията си .
    " Искаш ли да получиш умен отговор, питай умно" - Гьоте

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #9

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    [QUOTE=Mr.TECHNO;634736]ами освен да "хвърляме боб" и да знаем за какво ще е !!!. Ако беше го написал по отрано , щяхме да ти дадем по-адекватни отговори.
    В нета навсякъде шише - стая за деца задължително с прозорец. Така че бъди малко по -подробен в питанията си .
    " Искаш ли да получиш умен отговор, питай умно"
    за пояснение стая 8 кв.м с прозорец 200/135.-досега не съм виждал кухни на панелни жилища без прозорци.
    ccankov73 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #10

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Климатик - за вентилация? :rolleyes:

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Климатик - за вентилация? :rolleyes:
    И защо не?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #12

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Виждал съм жилище с кухня без прозорец в кв.Слатина.Въпросния блок е построен по немски проект и въпросното жилище в оригинал е предназначено за занималня на децата от блока,а"кухнята" е била вътрешно помещение за раздаване на храна.Социалистическия гений е направил от занималнята кухня и съответно продаден апартамент,А иначе има климатици с аспирация силно непопулярни у нас.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #13

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Защото стандарта за вентилация е 35м3 (минимум 15м3) на час на човек.Ако има такава клима ми кажи защото много ми трябва за 1 спалня 18 квадрата двама с дете и хол 50 квадрата (4 човека без детето) с пушене.За съжаление - мисля за рекуператор на мицубиши ама е 1000 лева , което си е почти един среден климатик.

    виж това: http://www.ecbcs.org/docs/annex_27_tsr_web.pdf

    За сега си ползвам безплатния рекуператор марка "прозорец" , но като стане -15-20 С не е икономично .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-09-13 в 00:08.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #14

    Отговор: Малка стая-задух-помощ

    Има климатици с аспирация и кислороден генератор.Задай си проблема в темата за климатици втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  3. Монтаж с ограничени възможности - малка стая
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 43
    Последно: 27-10-11, 21:45
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе