Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 184

Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #46

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Основният проблем е че сме бедни!
    +1
    Това обезсмисля всякакви дебати по темата!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #47

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    "Женати и тя 100% не е готвачка ама"-За разлика от вредата от фреоните,което е доста спорна тема,вредата от некачественото хранене е безспорна...Очаквам в най-скоро време да се подкрепят исканията на съюза на кулинарите за обявяване на домашното готвене за криминално и подсъдно деяние.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #48

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Не разбрахте ли че "по старому" тоест филма "Майстор всичко мога" приключва вече...движим се на запад към западните разбирания.

    Там за всяко нещо има уредба, задължения и субекти носещи отговорност за нарушенията на тази уредба...
    Е това е най-лошото! Движим се винаги към затъващите, а не към проспериращите на изток

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #49

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Господа, придържайте се към заглавието на темата!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #50

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Кво стана монтира ли грито?? че тука като гледам колко баби сме се събрали да гледаме сиир.... вземи го направи интерактивен монтаж да даваме акъл онлайн

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #51

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82
    Климатика вече е купен ! Грии 12-ка за 440лв от бриколажа ! Мисля да си го монтирам сам с Ваша помощ разбира се Монтжа който ми предложиха е на цена от 150лв. Проблемът е че нямам тръби а уж трябваше да има в кашона с климатика ! Има само кабели и толкова !
    Тръбите които излизат от вътрешното тяло са ф7мм и ф9,5мм ! Ще процедирам по следния начин: ще монтирам стойката на вътрешното тяло ! Ще свържа кабелите както са по цвят към вътрешното тяло ще удължа тръбите и захранващия кабел, защото в момента захранването се подава на вътрешното тяло ! Ще омотам всичко с бандажна лента и ще ги подам навън ! На прав път ли съм до тук ???
    Mоже ли напишете кой е модела за 440лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #52

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Вече не са на 440лв и брикото дигнаха цената на 469лв ама имаха по няколко броя колкото да дигат пушилка уж с ниски цени.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #53

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Да бе то голямата промоция 20лв по-надолу от истинската му цена !! Още не съм го монтирал прибирам се от работа в 8-9 часа и е късно да дупча с хилтито че комшийте се сърдят Днес купих материалите - 2бр стойки, 4бр тампони , 2мтръба ф6 и 2м ф10 ,изолация за тръбата, бандажна лента лепеща и 3м дренажна тръба ! Всичкото това ми струва 29,06лв ! Чудя се дали да не си купя и конусната дъска -има ги по 30лв. едната е само за конуси ,а с другата има и приставки за раздувки на тръбите ?? Коя да си купя ? Има и конусна дъска на Ротенбергер за 50лв ама и тя е само за конуси ! Мисля при монтажа на следващия климатик да си купя и манометричната група , има я за 60лв заедно с маркучите ! Имам чисто нов компресор от фризер , може ли да си направя от него вакуум помпа ?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #54

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    2мтръба ф6 и 2м ф10 -не са ли цолови?!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340995513[/time]_________________________________________________

    Ако ще правиш конуси без конусна дъска е добре да се документира на видео.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #55

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Ееее ама ти се бъзикаш нали ! За сега има откъде да взема професионален инструмент, но знаеш че всеки се мръщи и много не си дава инструмента , а на мен ще ми трябва поне за още 3-4 климатика до края на годината ! А с парите спестени от един монтаж ще си накупя почти всичко ! Та затова питам за компетентно мнение а не за подигравки !!!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #56

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    С желание всичко можеш да постигнеш.Даже и това ,което е трябвало да пропуснеш.Тръбите трябваше да са цолов размер и по-дебели.Изработката на конусите е различна за различните фреони.Маркучите също.Ако ще правиш сам вакуум помпа... не ми се мисли.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #57

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    За сега ще използвам професионален инструмент ! но пък за вбъдеще мога си купя оригинална вакуун помпа ! И каква е разликата дали ще са цолов или не размер тръбите ??? Аз казах на продавача че ми трябват тръби за едикакъв си климатик и размера е ф6 и ф9,2 пък незнам какви ми е дал !!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #58

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    ГалинР - как разбра,че тръбата е тънка и трябва да си купел по-дебели? Милиметровите 6 и 10 мм имат само една дебелина от 1 мм...Която е най-голямата при цоловите размери всъщност и няма повече !
    А и откъде накъде конусите за разл.фреони са различни ? Кое им е различното ???
    Максуел - ако тръбата в оригинал е 6,35 х 0,80 ,а ти си взел 6 х 1,разликата в сечението е около 20 %. А ако вместо 9,5 (оригинал) си взел 10 мм,малко зор ще я наденеш на месинговата гайка

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #59

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    Тръбичките които излизат от вътръшното тяло са 7мм на високото и точно 9,5мм на ниското ! Дали са цолови незнам ???

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #60

    Re:Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик

    конусите за разл.фреони са различни ? Има разлика в разстоянието,което излиза от кон дъска преди оформянето.За 410 е от 0 до 0,5мм,за 22 е 1мм.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341002331[/time]_________________________________________________

    1/4 и 3/8 са.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 20:57
  2. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 18:36
  3. Въпрос, свързан с изкарването на звук
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 08:58
  4. въпрос свързан с wifi ?
    От striking във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-08-09, 01:34
  5. Въпрос свързан с Win 2003?!
    От komando_boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-04, 10:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе