Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73
Like Tree1Одобрявам

Правилно ли е монтиран климатика ми ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #46

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    И аз се надявам да няма проблем .Демонтажа и монтажа са направени от оторизираната фирма която е направила и първоначалния монтаж и поема сервизната подръжка . През декември трябва да се прави профилактика ,за панасоника била задължителна ,дали да поискам тогава да изтеглят фреона и да го заредят по везна , и какво друго да искам от тях изхождаики от некачествения монтаж ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #47

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Ако нямаш оплаквания от работата на климатика повече нищо да не се пипа по него. Нито да теглят фреон нито да мерят налягания, нищо да не се пипа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #48

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Т.е нищо повече от това което трябва да включва една стандартна профилактика ,нали за това им плащам де ?

    - - - Обновено - - -

    Колеги какво става ,очаквах по-голяма активност по темата (:

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #49

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Искам да попитам нещо свързано с монтажа. Един познат купи от свой познат един конвенционален климатик. Миналата седмица са идвали да му го монтират от една фирма но му е направило впечатление че не са доливали фреон, казали са че нямало нужда защото бил прибран, обаче тоя който му го продал казал че при свалянето част от фреона изтекъл, той го видял, не затегнали първоначално някакъв кран и казал да долеят като му го слагат но тия казали че нямало нужда. Климатика работи но дали е в режим? Ходих да го видя и имам чувството че бавно сработва. Може ли да се разбере дали всичко е наред и дали човека да вика други техници защото тия дошли направо без фреон за монтажа.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #50

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Много са ми интересни някои хора. Очакват от монтажниците да са гадатели ли? Особено в случаи, като горния. Собственика трябва да е наясно какво иска - знаел е за проблема от предишния собственик, защо е мълчал. След като викаш монтажници да монтират непознат/стар/ климатик, казваш какво искаш. Как да рзберат хората има ли фреон, няма ли. Ако е поискал, което в случая според мен е задължително, да се източи фреона и след това да се зареди необходимото количество по везна, надали някои ще му откаже. Това обаче струва пари, нали!
    ПС - И какво значи да долеят, това да не е антифриз?

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #51

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Човека не е мълчал а им е казал какво знае още когато е дал заявката, а те са отговорили че като пуснат машината и ще видят дали работи нормално и ако трябва ще сложат. За монтажа си е платил. А долива ли се или се сменя изцяло не съм специалист за да знам това, аз както и той си плащаме за да работи машината, а техниците правят необходимото.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #52

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    по книга няма как да се долее.

    прави се както каза тони34ал : източва се всичкият и после се пълни нов според спецификацията на климатика.
    просто няма как да знаеш колко фреон има вътре - колко е останал и колко е бил изпускан.

    има спецове обаче които доливат на око. може да се мерят налягания разни и да се определи дали работи правилно - но просто не е правилно.

  10. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #53

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Единия техник е споменал че по нещо което е щяло да се обледи щял да разбере има ли фреон и в крайна сметка установил че имало. И аз мисля че са подходили неправилно. Но въпроса тук е може ли това да е проблем за работата, все пак климата работи, или по скоро ще работи с непълен капацитет.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #54

    Re: Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Явно това е практика на Вимакс защото и при мен само го изфъшкаха без да вакумират. Незнам дали е от това или не но сега при по ниските температури остава една ивица посредата на външното тяло която не се облединява. Дайте мнения дали е от това или има друга причина?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #55

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Това не пречи на хората да се бутат там заради някой лев надолу нали?

    Gogo Byte , каква ти е машината не си казал?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #56

    Re: Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Не съм се бутал за по-малко пари. Те беха единствените които предлагаха LG H12MW

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: Re: Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Това за ивицата не е гаранция за нищо. Има марки и модели при които първо прави скреж на ивици и след това на целия топлообменик. Но това, че не е вакумиран за мен е усиране.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #58

    Re: Отговор: Re: Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Колко струва в някой сервиз да ми източат фреона да го вакумират и да го напълнат с нов фреон?

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Зависи от сервиза, грубо 100 лв., машината топли ли ти? Само ивиците ли са ти проблема? Като поработи с ивици не се ли покрива целия със скреж преди дефрост?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #60

    Отговор: Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Добре...дал си маса пара за този модел и сега пак искаш да даваш, заради глупаците които са ти монтирали машината....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. правилно ли смятям..
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-11, 11:43
  2. Ще си вакуумирам климатика - правилно ли го правя?
    От иванвас във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 13-11-11, 14:27
  3. Да подменя ли монтиран климатик с нов - дали си струва?
    От desanten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 28
    Последно: 10-09-10, 01:11
  4. Не показва правилно процесора ми????????
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-08, 11:59
  5. Как да инсталираме правилно 5.1 система?
    От martin_petkow във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-07, 08:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе