Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 180

Въпрос за монтаж на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #61

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Те такива и аз съм срещал да им се чудиш на желанието да похарчат повече само за да си начешат крастата.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #62

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    начи даваш 1000лв + разни пари за тръби помпи и други неща само и само да не дадеш 150 лв да го монтира професионалист евала .. и като изтърве фреоня айде всичко наново + 50-60 лв за фреон .. аз на такива мои клиенти ( не слагам климатици ,друга дейност ) дето пипат сами им слагам едни 100% отгоре като допрат до мене щото едно дете ако не му е*еш майката няма да почне да ти вика татко ..
    Аз пък не мога да разбера защо правиш чуждата сметка? Имаше един лаф за българския форум -питаш нещо и ти обясняват колко си прост.Като не искаш да ми помогнеш по-добре не пиши по темата.Просто няма никакъв смисъл да си хабиш клавиатурата,както и ние да ти четем постовете ,които с нищо не допринасят към развитието на темата и не отговарят по никакъв начин на зададения въпрос.Има други хора които ще ми помогнат и съм им благодарен.Да обсъждаш човек,когото не познаваш не е нормално.За мен 1000лв може да са едноседмичната ми заплата и да не ми пука особено какво ще стане.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря .Поръчах ги.Може ли да препоръчаш и манометричен блок от този сайт за непрофесионална цел?
    И между другото не знам защо мислите,че помпата е боклук ,но си бачка чудесно.Налях и масълцето и я пробвах дърпа като змей и ми прави отпечатък на пръста.Може би съм извадъл късмет и съм попаднал да сполучлива бройка...За непрофесионална работя смятам,че става.,
    Този пост е редактиран от steffan; 22-10-14 в 22:01.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #63

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    За непрофесионална работа става със сигурност, но тези тънки медни тръби може да ги свърже гарантирано само професионалист. Не стават за любителски изпълнения с фреон.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    За непрофесионална работа става и компресор от стар хладилник. Даже е по-добър от тази вакуум-помпа.

  6. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #65

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За непрофесионална работа става и компресор от стар хладилник. Даже е по-добър от тази вакуум-помпа.
    Именно.Един мой колега ми разправя,че преди 10 години някакъв голям майстор от техния град му монтирал климатик с такава помпа от стар хладилник.
    Имам 1 въпрос.Тъй като още не съм взел "тиксо" за овиване на тръбите и кабела а в сайта видях т.н. "бандажна лента" та тя и тиксото едно и също нещо ли са?
    Лента бандажна 500mm x 20m x 0.13mm [340408] - 2.50лв. : АПОГЕЙ 99 - | Резервни части за хладилници | Резервни части за климатици | Резервни части за перални | Резервни части за готварски печки | Резервни части за бойлери | Резервни части за битови е
    А за развалцоването на медните тръби съм си повикал колега от фирмата със сериозен опит в работата с медните тръби ,който ще ми помага за монтажа.Няма как сам да се справя или пък да изкарам този кютук извън терасата.Едвам го изкарах от кашона...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    34
    #66

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вместо тръби 1/4"х0,76 и 3/8"х0,81, не може ли да се използва ф8х1,00 и ф12х1? Как ги валцовате тези тънки тръби, без да ги късате?
    Не, не може. Недопустимо е да се използват тръби с по-голям диаметър от препоръчания от производителя. Използването на по-големи тръби може да доведе до т.нар. flash-gas effect, който е нежелан и вреден. Заради по-голямата тръба, фреона започва да кипи, да се изпарява още в тръбите и променя агрегатното си състояние преди да е достигнал топлообменниците. Хладилния цикъл се нарушава, ефективността спада много, разхода на ток скача и се влошава работата на машината.
    Този пост е редактиран от troubleprovider; 23-10-14 в 00:00.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #67

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от troubleprovider Виж публикацията
    Не, не може. Недопустимо е да се използват тръби с по-голям диаметър от препоръчания от производителя. Използването на по-големи тръби може да доведе до т.нар. flash-gas effect, който е нежелан и вреден. Заради по-голямата тръба, фреона започва да кипи, да се изпарява още в тръбите и променя агрегатното си състояние преди да е достигнал топлообменниците. Хладилния цикъл се нарушава, ефективността спада много, разхода на ток скача и се влошава работата на машината.
    Споменатата от мен тънка тръба е с мъничко по-малък вътрешен диаметър от препоръчваната (6мм срещу 6,35мм), а дебелата е с мъничко по-голям вътр. диаметър (10мм срещу 9,52мм). На сайта на Апогей са сбъркали вътрешния с външен диаметър. 1" = 32мм външен диаметър. Не може ли да се пренебрегнат тези 3 - 4 десети от милиметъра разлики във вътрешните диаметри, при дължини на тръбите от порядъка на метри? Да не споменавам, че досега не съм видял майстор, който да не смачква тръбите при огъване. Никой не ползва инструменти.

  10. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #68

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Абе колеги защо не мога да развия капачките на външното тяло? Напъвам ги с тресчотката 22 камък ще преобърна климатика ,но капачките не помръдват и ме е страх да не изкъртя нещо.Аз ли не правя нещо правилно?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #69

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Хвани контра на крана с раздвижен ключ да не ти остане крана в ръцете заедно с фреона. Ще се вкараш в приключение ти ама ...
    Този пост е редактиран от Mega; 23-10-14 в 20:57.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #70

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    ти не му давай акъл на човека ,той си има в изобилие ,пари също взема по 4к на месец ама си е купил климатик от 1000 лв който ще си монтира сам че скъпо .. даже не знам що се занимава с това форумче нашето

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Аз верно не виждам какво му търсите сметка. Ако можем да помогнем - да го направим. Сигурно човека си има своите причини, което не означава, че ще мине без професионална помощ /платена разбира се/.

    П.С. И монтажа на клими не е рокет-сайлънс - има си набор от прости и ясни правила, които трябва да се спазят за да получиме добър монтаж. Може да монтирваш 20 години и да си мърляч, а може и за няколко дни да станеш супер-дупер-черна-нинджа /както в скандинавските страни/.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #72

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Това, че светото тайнство не е част от монтиране(инсталиране) на някаква машинария , а недай боже климатк, си е ерес. Ти си смел човек...и неразумен.

  16. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #73

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ти не му давай акъл на човека ,той си има в изобилие ,пари също взема по 4к на месец ама си е купил климатик от 1000 лв който ще си монтира сам че скъпо .. даже не знам що се занимава с това форумче нашето
    Озлоби се още малко,че ще ти взема хляба от ръцете...ама че грозна човешка природа.
    ПС Сега започни да ми обясняваш как си светлинни години пред мен и по смрътно не мога да ти взема работата от ръцете....

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #74

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Стефане като ти гледам снимката на ника ти и си мисля че твоя монтаж ще е същата карикатура.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #75

    Отговор: Въпрос за монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Няма нито един "лицензиран" техник, който да монтира за веригите. Да не говорим, че веригите принципно правят всичко, за да ти отпадне гаранцията, независимо кой е монтирал.
    Не е така тука във Варна ако си купиш климатик от голяма верига идват техници и ти издават монтажен протокол, не ме карайте сега да преснимам протокола на дайкиниту при монтажа...
    Пише и двете имена на монтажниците и фирмата към която работят, и е задължителен за гаранция, иначе няма.. поне тук е така...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за монтаж на климатик в ниско помещение
    От Firefox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-14, 22:03
  2. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 11:31
  3. Въпрос за монтаж на климатик
    От zlt888 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 25
    Последно: 07-11-11, 13:30
  4. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 22:02
  5. Въпрос относно монтаж на климатик
    От mmony във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 29
    Последно: 08-08-09, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе