Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree15Одобрявам

Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #1

    Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Здравейте,

    Сблъсках се със следната ситуация и търся човек, който може да ми свърши работа.

    Та, ситуацията: купих климатик Мидея от верига магазини за техника с безплатен монтаж, но когато дойдоха момчетата от монтажната фирма (външна за магазина)
    отказаха да го монтират, понеже трябва да се монтира върху окачена фасада с плочки и вариантите са или да се свалят няколко плочки, да се режат и после да се
    сложат обратно или да се монтира директно върху/през плочките. А те не са ок с демонтирането на плочките и имаха съображения за варианта да се монтира директно
    върху плочките.

    Разбрал съм се с магазина и ще поемат стандартен монтаж от 150 лв. ако намеря фирма, която да го монтира. Въпросът ми е, можете ли да препоръчате
    хора, които могат да свършат тази работа. Изискванията ми са да може да стане този уикенд, понеже в противен случай ще врщам климатика и ще го играя
    цялото нещо наново догодина.

    Става въпрос за комплекс, който е в Младост 4 в София. Прикачил съм снимки на типа плочки (не на конкретното място за монтаж). А мястото за монтаж е под голям прозорец,
    на който се отваря горната част, а долната не.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    81
    #2

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Отсвирили са те, не само заради плочките, а и заради прозорците,че ще трябва да махат стъклопакета За 150 монтаж в тоя случай успех
    ponyasd одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Ами,снимай точното място.
    Тези плочки са лепени и имат допълнително укрепване.
    Рязането,след това монтаж -ще стане кръпка!
    При достъп отвън,може с боркорона да стане перфектен отвор-за тръбния сноб,а стойките върху плочките.

    Всеки разумен монтажник,когато няма добър достъп отвън би се отказал.Отколкото да разкаже играта на фасадата.
    Този пост е редактиран от Viking72; 01-08-17 в 21:01.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    81
    #4

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Да де, ама достъп отвън най-вероятно няма. То и затова са го отсвирили

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    При тези плочки, всичко се залага предварително! Тръби и стойки. 150 лв няма да стигнат за монтаж!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    bobovo и Mega харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от DaGa Виж публикацията
    Да де, ама достъп отвън най-вероятно няма. То и затова са го отсвирили
    Когато човек има желание,варианти много.
    Ще си плати за автовишка и всичко ще стане,както трябва.

    Ако е много високо-алпинист.
    Този пост е редактиран от Viking72; 01-08-17 в 21:20.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    То монтажа ще иде колкото два климатика. Слагали сме на такива фасади, много време и нерви отиват за да стане хубаво. Ето снимки как беше с безплатния монтаж от технотата и как остана след нас и една камара дадени пари.

    - - - - - - - - - -

    Този пост е редактиран от Mega; 02-08-17 в 21:59.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Те стъклопакета момчетата го махнаха за 2 минути. Проблемът е явно, че не им се занимаваше с плочките, въпреки че говорих с човекът, който е техническо лице от страна на строителя и каза, че е ок да се монтира и върху плочките директно, просто трябва да се внимава повече, за да не се счупят. Иначе плочките не са лепени, а са с едни куки отстрани, а под дях има вата. В интерес на истината говорих с фирма, и то от големите, която е ок за 150 лв. да го направи, просто е за средата на август, а честно казано не знам дали си заслужава, понеже го взимам само за охлаждане. Средата на август ще е минала по-голямата част от жегите. За това и реших да пиша тук - ако се намери някой, който би могъл да го направи по-скоро, ако пък не се намери - здраве да е.

    Иначе дори и да е за малко повече пари монтажа пак е ок, но да стане и да е възможен уикенда.

    Достъп отвън няма. А иначе мястото за монтаж е под такъв прозорец като оградения на снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от astoinov; 01-08-17 в 22:19.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Човекът, който е техническо лице от страна на строителя и е казал, че е ок да се монтира и върху плочките директно, просто трябва да дойде на място и да монтира стойките за външното тяло, давайки гаранция, че някои от плочките в последствие няма да се стоварят върху главата на някой човек долу. Не е необходимо да си строител, за да разбереш, че едни куки отстрани носят тежестта на съответните плочки и не са изчислени да поемат по още 20 кила отгоре. Възможно е да се свалят 4 плочки и да се усилят всички куки около тях така, че да могат да поемат още 80 килограма разпределен товар. Защото външното, заедно със стойките, тръбите, леда и тавата ще дойде около 40 килограма, неравномерно разпределени върху двете стойки (отдясно е почти два пъти по-тежко). Това не е работа за монтажници на климатизатори и не е редно да се върши от тях.
    ponyasd одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Тоя монтаж на конзолите според мен, трябва да стане само фасаден, през плочките.Има крепежи за такъв тип монтаж, ама само те ще стигнат 100 лева, което не е от значение, тъй като в случая се иска сигурност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    На мен като неспециалист ми идва на ум едно решение. Идеята ми е следната: какво пречи да се направят малки отвори в плочките (както някой по-горе беше казал с боркоронка или както там се нарича), в стената да се пробият дупки, да се сложат дюбели и после да се сложи нещо, което да дистанцира винта, който ще държи стойката от стената и всъщност стойката да ляга на това нещо, за което говоря и тежестта да се поема от него, а не от плочката. Мен ми се вижда като доста елементарно решение. А това нещо си го представям като шайба, но по-дебела или метален цилиндър, който да минава през плочката, а стойката да ляга върху него, а не върху плочката. Мисля си, че ако има желание се намират и решения.

    Надявам се да разберете, какво имам предвид, понеже ми е малко трудно да го обясня. Най-общо казано - в плочките се правят 4 отворя, в които ще има 4 метални цилиндъра, които че излизат над равнището на плочката и външното тяло (стойките му) ще лягат на цилиндрите. Иначе казано - плочките въобще няма да се натоварват.
    Този пост е редактиран от astoinov; 02-08-17 в 10:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    За такива крепежи говоря, има си специални на ФИШЕР за такива цели -THERMAX само не знам дали у нас се намират масово, купувал съм си извън България.При 16 носимостта е 53 кг на дюбел, а при 12 - 23 кг., като това е при отстояние 180 мм от основната носеща стена. Може да стане и с шпилки, въпрос на решение и ръка за изпълнение.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Ами що да си вадим трънки с тая окачена фасада, ми да не го сложим на терасата тоя клим?
    podredko одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #14

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Човекът, който е техническо лице от страна на строителя и е казал, че е ок да се монтира и върху плочките директно, просто трябва да дойде на място и да монтира стойките за външното тяло, давайки гаранция, че някои от плочките в последствие няма да се стоварят върху главата на някой човек долу.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #15

    Отговор: Монтаж на климатик в София върху окачена фасада (плочки)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    То тогава ще трябва да платя на него.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ами що да си вадим трънки с тая окачена фасада, ми да не го сложим на терасата тоя клим?
    Защото при тази ситуация ще трябва да ми минават тръби вътре по цялата широчина на хола, което никак не ми допада и отделно в терасата ще се падне на много неудобно място.

    Истината е, че мисля да се съсредоточа върху решението, което edi1предложи, понеже ми се вижда като най-чисто. Въпроса е дали ще намеря тези крепежи и дали монтажистите ще го смятат за удачно решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на външно тяло върху топлоизолация
    От ATM във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 27-05-16, 03:08
  2. Монтаж на външно тяло върху външна изолация
    От DarkSide във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 30-11-15, 23:24
  3. Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?
    От naydenov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 156
    Последно: 05-11-13, 22:31
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе