Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 103
Like Tree67Одобрявам

Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #16

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Микроклима, мисля че не разбирате какво ви пишат вашите колеги (с много положителни отзиви за доста години от техни клиенти и качени снимки на техни монтажи "мечта") от този форум. Някои от тях освен само монтажници са и със специализирано образование в областта на хладилната техника. Различните производители имат свои изисквания за минимална дължина на тръбен път. В немалко случаи тя е различна от цитираните от вас "1-2 метра или възможно най-къс" такъв. Други дават и до колко метра максимално тръбен път не оказва влияние на работата и няма нужда от допълване с хладилен агент. Също така през годините в този форум много потребители от първа ръка дават негативни отзиви за шумове от фреон при работата на климатици с много къс тръбен път, които после изчезват или намаляват осезаемо при удължаването му. Пределно ясно е, че за доста фирми и монтажници е много по-изгодно да монтират с възможно най-минималния тръбен път. 2 от моите 3 климатика така ги монтираха тип сандвич с по 0.5м. тръбен път и шурти фреон яко. По тази причина не ползвам тези климатици нощем лятото (добре че за зимата си имам локално парно на газ). 3-тият вече по мое настояване е с към 3м. и не мога да кажа, че има такива шумове. Не твърдя на 100%, че е само от тръбния път. Възможно е да има и други причини.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-18 в 10:56.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Понятието "възможно най-къс" няма количествено измерение. По-скоро е пожелателно.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #18

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Колега ,когато слагате цитат в кавички моля да упоменете, че цитирате сам себе си!!! Не съм писал подобни думи, каквито цитирате! Аз също твърдя ,че прекалено късите тръби са проблем. За пореден път сравнявате препоръките на производителите с мнението на отделните участници във форума. Дайкин казва търсете най краткия път а Гошо ,Стоян , Иван, Драган... , да туря и 2 метра+!!! Сигурно в Дайкин нямат хладилни техници и инженери , понеже всички киснат по форумите... Грее слагат 3 м монтажен кит , вие решавате да му "капнете" по още 2 м на кравай.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #19

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Тези които слагат монтажен кит, няма да коментирам....визирам качеството на самата машина, както и на самия кит....

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #20

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Понятието "възможно най-къс" няма количествено измерение. По-скоро е пожелателно.
    Колега как да има задължително измерение ? Да речем ,че има такова, да кажем 3 м. Какво правим ако няма такава възможност а се налага монтаж с 15 м ? Тогава въпреки всички негативи и ''пожелателното измерение" си слагаме 15м
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #21

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Кви 5 метра ,кви 5 лева. Че и навън да ги навият . 2 метра тръба ти стига за минимум тръбен път, всеки метър извън помещението ти е минус!
    Не съм ви колега по професия и съм далеч от мисълта да ви давам съвети - с други потребители сте колеги. Извинявам се - точният цитат е 2м. Моя грешка. Иначе по отношение на 3 метра мисля, че ако няма друго предписано от производителя, повечето препоръки в този форум са за толкова, защото имаше не рядко случаи с потребители с машини с по-малко и от 2м. Друго което ви казват, че до определена дължина тръбния път не влияе на показателите на климатика. Но влияе на шумовете при работата на някои модели.
    Точно последната машина ми е Грее и монтажниците се спогледаха нещо и докато се усетя сложиха тръбите от комплекта, въпреки че носиха отделно техни. Вече като дойдох при тях и тогава поне сложиха от тяхната изолация и бандажна лента, защото самите те казаха, че тези на Грее не струват. Беше монтаж по спешност август 2017г за болния ми (почина на скоро мир на праха му) баща и не ми се разправяше.
    Внесох поправка във форматирането за пояснение на Микроклима, че се отнася за монтажния кит, а не марката Грее като цяло.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-18 в 11:48.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #22

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Ами първия климатик който си купих нов и си го монтирах е един GALANZ с кит ,вече 12 години го ползвам не е мръднал. Също така работих при вносител на една търговска марка , директно от Китай, 90% бяха с китове , макар че кита няма нищо общо с качеството.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не съм ви колега по професия и съм далеч от мисълта да ви давам съвети - с други потребители сте колеги. Извинявам се - точният цитат е 2м. Моя грешка. Иначе по отношение на 3 метра мисля, че ако няма друго предписано от производителя, повечето препоръки в този форум са за толкова, защото имаше не рядко случаи в този форум с по-малко и от 2м. Друго което ви казват, че до определена дължина тръбния път не влияе на показателите на климатика. Но влияе на шумовете при работата при някои модели машини.
    Точно последната машина ми е Грее и монтажниците се спогледаха нещо и докато се усетя го сложиха, въпреки че носиха отделно техни материали. Вече като дойдох при тях и тогава поне сложиха от тяхната изолация и бандажна лента, защото самите те казаха, че тези на Грее не струват. Беше монтаж по спешност август 2017г за болния ми (почина на скоро мир на праха му) баща и не ми се разправяше.
    Колега ,мога да те уверя че това ГРЕЕ дето не струва , в момента е най продавания климатик в България!!! Грре-то в момента слага всички в малкия си джоб. Освен на българския пазар тази марка се налага успешно и на европейския пазар.Така че , всеки си говори каквото си иска но не всеки път всичко е истина.
    Този пост е редактиран от microclim@; 03-02-18 в 11:38.
    preparatos одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #23

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Почти всички оплаквания от потребители по отношение тръбен път са от шумове от фреон и вибрации предавани от външното тяло при къс тръбен път. Никой не коментира други показатели - основно комфорт, който зависи доста от шума при работа специално за помещения, в които се спи. И практиката и емпиричния опит сочат, че при доста хора, шумовете от такъв род намаляват или изчезват при удължаване на тръбния път. Аз не се наемам да давам научни обяснения. Вие като професионалисти го обсъждайте.
    Микроклима - последно и спирам. Четете малко с разбиране де. Къде съм писал, че Грее струва или не струва. Още повече, че съм го купил. Монтажниците казаха (не аз), че монтажният кит, който идва с климатика - специално изолацията и бандажната лента не струват, а не климатика като цяло. Сега дали струва самият климатик аз не се наемам да кажа. Баща ми тогава беше доволен за охлаждане от него. Но той не чуваше никак добре, така че по отношение шум не знам дали е така. Иначе продажбите на пазар като българския зависят в най-голяма степен от цената, а не от качеството. У нас най-продаваните автомобили са Дачия, но това не ги прави най-добрите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-18 в 11:50.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #24

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Ако става въпрос за Gree GWH12QB-K3DNC2D LOMO Economical - две думи - жив таш....к. Този модел е толкова "технологично" напред, че чак ми идва да побегна...Пародия пълна!
    bobovo, VeleV.Klima, Mega и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #25

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    За 9-та на този модел става въпрос, но само за охлаждане и беше покупка по спешност в рамките на 1-2 дни в пика на августовските жеги. Нямаше друго налично във фирмата, която се съгласи да реагира толкова бързо. А и не отричам, че парите бяха важни, защото нямах тогава спешно налични. Бяхме вече ходили по почивки, плащали разходи около ученето на дъщерята (няколко натрупани наема) и толкова можех да отделя на момента. Отделно, че за съжаление знаех, че не му оставаше много живот на баща ми. Няма и 20-30 дни го ползва за охлаждане и сега седи изключен в пустата вече пристройка на къщата. Не знам дали си заслужава да викам от фирмата да ми го преместят за охлаждане в къщата.
    Не знам дали ще има мераклии да го купят. На практика е чисто нов.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-02-18 в 12:04.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ако става въпрос за Gree GWH12QB-K3DNC2D LOMO Economical - две думи - жив таш....к. Този модел е толкова "технологично" напред, че чак ми идва да побегна...Пародия пълна!
    Целият ни пазар е една пародия, така че ако искаш да си на него, свиквай с боклуците.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #27

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Да, Ломо е нискобюджетен но въпреки това работи стабилно за ценовия си клас. А и гаранция до 5 г. не се дава ей така.
    Този пост е редактиран от microclim@; 03-02-18 в 12:08.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #28

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Целият ни пазар е една пародия, така че ако искаш да си на него, свиквай с боклуците.

    Каквото търсенето, такова и предлагането. Има климатици за всеки вкус.
    root666, bobovo, VeleV.Klima и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #29

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Оставете марките и пазара - така и така се събрахте професионалисти в темата Александърс, Мега, Микроклима - изяснете нещата за тръбния път. Все пак за това е темата.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #30

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    мога да те уверя че това ГРЕЕ дето не струва , в момента е най продавания климатик в България!!! Грре-то в момента слага всички в малкия си джоб. Освен на българския пазар тази марка се налага успешно и на европейския пазар.Така че , всеки си говори каквото си иска но не всеки път всичко е истина.
    Това, че нещо се купува масово не значи, че е добро..... При новите коли Дачия също е на първо място по покупки у нас, и на челни места в Германия, ама си е клета Дачия.....
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на Toshiba 281UDR при 9м тръбен път и 6 чупки
    От karrum във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-16, 11:30
  2. FTXZ50, 20 ZMXS, RAS B10N3KV2-E1 - Дължина на тръбен път?
    От kokovox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-15, 07:26
  3. Дължина на тръбен път на LG CS 09 AF
    От hristo.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 13:23
  4. Отговори: 29
    Последно: 10-08-09, 18:51
  5. Проблем ли е дължина на тръбен път от 50 сантиметра?
    От ogorogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-07, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе