Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 103
Like Tree67Одобрявам

Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #31

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Оставете марките и пазара - така и така се събрахте професионалисти в темата Александърс, Мега, Микроклима - изяснете нещата за тръбния път. Все пак за това е темата.

    Какво има да се изняснява? Тръбният път е толкова, колкото е нужно да бъде. Важното е да е над предписаното от производителя като минимум и под предписаното като максимум. Всеки монтаж е различен. Всяка машина е различна. Скоро завършихме обект с 13 броя касетъчни машини, всяка от тях има между 13 и 18 метра тръбен път. Всички над 15 метра са допълвани по схема.
    Aleksandars, Иван Вълков и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #32

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Тръбния път, монтиран отвън, колкото е по дълъг от минимума, при ниски температури си пречи.Миналата седмица и аз слагах касета с 19 м тръби , но нямах друг избор, ако имаше начин щях да я сложа с 3 , въпреки че полагането и тръбите до 19м. се заплащат допълнително...
    Този пост е редактиран от microclim@; 03-02-18 в 12:27.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Микро, бе ти кой беше... спомни ли си, как ти е стария ник?
    Имаше един Микроинтелект, не си същия, нали?
    Този пост е редактиран от Kasap; 03-02-18 в 12:37.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #34

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път


  6. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #35

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Да "рапортувал" съм вече където трябва , разбрах че не е по правилата. Бях публикувал преди една обява за продажба на климатик -4 години ма скъсаха да ми звънят а аз го бях продал същия месец. Че исках да я изтрия - немога. После регистрирах нов профил и след това налучках паролата по едно време сега пак не я знам Че много от Вас познавам, както от този така и от друг форум в който съм член още по отдавна...Поздрави!
    Този пост е редактиран от microclim@; 03-02-18 в 13:01.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #36

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    От лятото имам 2 Gree Change 12 и едно Gree Lomo 9. Тръбния им път е 4.10 метра, другия е 3.30 и на третия е 2.10.
    Шум няма, вибрации няма, шуртене и шум на фреон няма. Топло правят колкото им кажа, а най-големия ток, който платих беше 113 лева.
    Дефрости прави само по нужда. Щях да поканя който иска да провери, но имам бебе на 5 дена и няма да е удобно.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-02-18 в 22:00.
    musster и shener84 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #37

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Колеги пишете си в профила от кой град сте и какви машини имате.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #38

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    От лятото имам 2 Gree Change 12 и едно Gree Lomo 9. Тръбния им път е 4.10 метра, другия е 3.30 и на третия е 2.10.
    Шум няма, вибрации няма, шуртене и шум на фреон няма. Топло правят колкото им кажа, а най-големия ток, който платих беше 113 лева.
    Дефрости прави само по нужда. Щях да поканя който иска да провери, но имам бебе на 5 дена и няма да е удобно.

    Честито бебе !!
    Да е живо и здраво и много да ви радва!
    bobovo, musster, gerhar и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #39

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Благодаря

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #40

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Хм,дискусията за тръбния път ми стана интересна.Не ми беше известно,че има минимална дължина.Не е моя работа да кажа кой е прав,но колегата microclim@ показва факти за реални климатици.Хубаво е да се напишат и др. за популярните модели.
    Само че тука изниква един друг въпрос.Ако може да се монтира климатик с 2 метра тръбен път бихте ли го монтирали със 7 метра например,защото както твърдят някои е по-добре.Питам просто за естетическата страна на въпроса.Възможно е да има,но не съм забелязал климатик монтиран по-далече от входа на тръбата и подбраното место с оглед монтажа и условията на работа.Говореше се(не зная дали е истина),че в някои страни(за Англия май)е забранено да се монтират климатици на фасадите.Ако това за по-дългия път се спазва,представям си на какво ще заприличат фасадите в Бг.Аз лично бих жертвал най-добрата работа на климатика ако може да не изглежда всичко ......
    ''кат макарон в устата на Мона лиза''.
    Други отиват още по-далеч-olimpia splendid напр.
    Това не го пиша да се заяждам,просто за дискусия.Щом има минимум,значи има...
    Не съм видял тема за olimpia splendid,но ми е интересно да чуя мнения.За ниския cop знам.Въпроса е повече за комфорта и шума
    Този пост е редактиран от cable; 04-02-18 в 14:19.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #41

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Хм,дискусията за тръбния път ми стана интересна.Не ми беше известно,че има минимална дължина.Не е моя работа да кажа кой е прав,но колегата microclim@ показва факти за реални климатици.Хубаво е да се напишат и др. за популярните модели.
    Само че тука изниква един друг въпрос.Ако може да се монтира климатик с 2 метра тръбен път бихте ли го монтирали със 7 метра например,защото както твърдят някои е по-добре.Питам просто за естетическата страна на въпроса.Възможно е да има,но не съм забелязал климатик монтиран по-далече от входа на тръбата и подбраното место с оглед монтажа и условията на работа.Говореше се(не зная дали е истина),че в някои страни(за Англия май)е забранено да се монтират климатици на фасадите.Ако това за по-дългия път се спазва,представям си на какво ще заприличат фасадите в Бг.Аз лично бих жертвал най-добрата работа на климатика ако може да не изглежда всичко ......
    ''кат макарон в устата на Мона лиза''.
    Други отиват още по-далеч-olimpia splendid напр.
    Това не го пиша да се заяждам,просто за дискусия.Щом има минимум,значи има...
    Не съм видял тема за olimpia splendid,но ми е интересно да чуя мнения.За ниския cop знам.Въпроса е повече за комфорта и шума
    Страната за която се говореше е Япония и беше коментирано за климатик в терасата. За тръбния път, почти всички производители са го сложили в сервизното. Дават минимален и максимален без дозарядка с фреон. Тръбен път под това е единствено, решение на монтажника.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #42

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Колкото е по голям климатика, събира повече фреон компресора е по мощен, толкова и тръбите трябва да са съобразени с мощността.Конкретни дължини няма да споменавам , че има хора дето приемат всичко дословно за даденост, и когато идеш на монтаж почват да ти обясняват колко тръби да им сложиш...Прочели от тук от там за 2 дена и почват упражнения за луди...Също така професионалните още по големи машини са предвидени за дълги трасета и за тях минимума е по голям. Домашните машини са съобразени естествено и с евентуалния начин на монтаж . Точно за това някой климатици идват с 3 м монтажен кит, тази дължина е достатъчна за да стигнат тръбите във около 60% от случаите . Ако кита е 2 м. примерно, се обезсмисля да е в комплекта защото би стигнал само в около 25% от случайте и дължината му няма да достигне за да свърже телата.От както се монтират климатици стандартия монтаж винаги е бил ДО 3.м и това все още е така. 3м. е една средна дължина за монтаж на домашен климатик. Лично аз имам 3 климатика от който 2 са с по два метра тръби и съм си ги монтирал лично , единия е на повече от 12-13 години, другия и в момента е над главата ми, спя под него и повярвайте не се чува...Тва за тези,който си мислят, че някой ги цака с ''топла бира''... Вече под 2м трасето става прекалено късо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от microclim@; 04-02-18 в 18:42.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    От както се монтират климатици стандартия монтаж винаги е бил ДО 3.м и това все още е така. 3м. е една средна дължина за монтаж на домашен климатик.
    Само дето понятието "стандартен монтаж" е български патент и смисъла му е свързан с ценообразуването на монтажните дейности, а не с оптималната работа на климатика. Я ми намери един стандарт (ISO, БДС, ГОСТ), дето да съдържа подобна дефиниция. Ако съществуваше подобен, нямаше всеки производител да си играе, да дефинира различни изисквания за всяка машина.
    Aleksandars и musster харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #44

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Въпроса е, че всичко е изпитано във времето, ако нещо има проблем все щяхме да разберем , нали.Освен че ги монтираме тея климатици нали пак ние им държим гаранционен и извън-гаранционен сервиз.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: Монтаж на климатик - дължина на тръбен път

    Те и много невакуумирани машини си работят с години /както гаранционно, така и извън-гаранционно/.
    Което съвсем не означава, че са монтирани правилно.
    dodo_pv, Aleksandars, SPSt и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на Toshiba 281UDR при 9м тръбен път и 6 чупки
    От karrum във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-16, 11:30
  2. FTXZ50, 20 ZMXS, RAS B10N3KV2-E1 - Дължина на тръбен път?
    От kokovox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-15, 07:26
  3. Дължина на тръбен път на LG CS 09 AF
    От hristo.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 13:23
  4. Отговори: 29
    Последно: 10-08-09, 18:51
  5. Проблем ли е дължина на тръбен път от 50 сантиметра?
    От ogorogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-07, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе