Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 113
Like Tree4Одобрявам

Климатици Toyotomi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #61

    Re:Климатици Toyotomi

    И аз да кажа нещо. Марката ми е позната от преди 10 години, само че моделите които съм разглеждал бяха втора ръка от Япония. Според мен са в класа на Корона и Чофу и никога не са имали върхови постижения на японският пазар и там са доста евтини, но все пак като всички японски машини са перфектно изработени и много надеждни. Даже преди месец взех за новата си стая в службата едно 19 годишно конвенционално Чофу за да ми охлажда, то ми е почти подарък за това го и взех на толкова години, но няма как да не споделя, че такива машини вече и японците не правят. Та когато в България се появиха Toyotomi за европейският пазар веднага се заинтересувах от тях. За съжаление моделите са доста по-зле от дъртите си японски събратя, но за сметка на това са доста скъпи. Осем годишен японски Toyotomi е с СОР 5. Аз също знам , че европейските модели са произведени в Япония, но не мога да си обясня как така от един завод излизат толкова различни като качество климатици.
    А относно писането в блога ти има много досадна грешка- в Япония захранването е 100 волта а новите модели за японският пазар които са оптимално 3.6 киловата и нагоре и някои марки и модели с оптимална мощ 2.8 киловата са абсолютно съвместими с нашето захранване. Просто работят в диапазона 180-250 волта.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #62

    Re:Климатици Toyotomi

    Играта с COP-вете е доста простичка - повече алуминий и мед по-висок COP. Така от една и съща поточна линия могат да излязат най-ралични климатици в това отношение и важното е какви цени годниш на крайният продукт.

    За 100 волта си прав, но принципа е важен. Всички инверторни климатици могат да рабоят при най-различни електрозахранвания, защото тока първо се добутва до прав и после се изработва необходимата форма, ток и напрежение. Предполагам че това повечето хора го знаят.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #63

    Re:Климатици Toyotomi

    Съвсем не мога да се съглася с твърдението, че високите СОР ове се постигат само с повечко алуминий и мед. Още повече, че японците въведоха по-комплексна единица за оценка на производителността на машините за техният пазар. А относно марката Toyotomi не знам дали знаеш но в Япония те предлагат единствено прозоречен тип климатици. От доста години не произвеждат сплит системи за вътрешният пазар, което ме навежда на мисълта, че има нещо гнило в твърдението , че тези машини които се продават тук са произведени в Япония. Според мен тази марка климатици не си заслужава заради високата цена на която се продават, а не заради качеството им.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #64

    Re:Климатици Toyotomi

    Ей това са климатиците, които Toyotomi предлага в Япония:
    http://www.toyotomi.jp/product/air-c...ner/index.html
    Без коментар на параметрите им от моя страна, то се вижда.

  6. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156
    #65

    Re:Климатици Toyotomi

    моделите в БГ с лепенки MADE IN JAPAN но произведени в Китай. Сега новите пратки вече са без лепенки за произход.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #66

    Re:Климатици Toyotomi

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Съвсем не мога да се съглася с твърдението, че високите СОР ове се постигат само с повечко алуминий и мед.
    Колкото повече мед и алуминии, толкова по-дълго време температурата на кондензация и изпарение се приближават до околните, толкова по-висока енергийна ефективност. В случа я не говоря за COP и EER само, то е и във следното

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Още повече, че японците въведоха по-комплексна единица за оценка на производителността на машините за техният пазар.
    Да въведоха го и с увеличаване на контактната повърхност се увеличава APF индекса. В интерес на истината има и начини да се намали използването на мед и алуминии- например с по-специални форми на топлообменниците, но все пак трябва да има мед и алуминии.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    . Според мен тази марка климатици не си заслужава заради високата цена на която се продават, а не заради качеството им.
    Де да знам може и да си прав.

    Що се отнася за лепенките, честно да си призная с тази финансова криза почти от месец не съм виждал TOYOTOMI, че нещо няма много продажби на климатици, но и най-добрата Китайска сглобка има огромна разлика с Малайзийска и Японска.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #67

    Re:Климатици Toyotomi

    Здравейте, купих си два броя 28-ца и 32-ка Тан/Таг.
    Забелязвам на 28-цата един проблем, за който разчитам на съвета Ви.

    Вентилатора на вътрешното тяло се чува, по скоро като че ли на перката/турбината има някакво парченце, или търка някъде, което при всеки оборот се чува звук от рода на "шляп-шляп-шляп" и т.н. Тихо е, но се чува и дразни , особено през ноща. На 32-ката няма подобен звук.

    Моля да ме посъветвате какво да направя и дали мога да се справя сам, имам ли възможност да се добера до перката/турбината на венитилатора, твърде сложно ли се сваля капака или тр. да извикам техник.

    Питам Ви щото климатиците са в провинцията и извкването на техник става по тегаво, макар че са в гаранция.

    Благодаря Ви.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #68

    Re:Климатици Toyotomi

    По добре си извикай сервиза който ти е монтирал машините за да разглобят вътрешното тяло - сигурно турбината не е центрирана правилно при сглобяването на машината и се получава триене. Има вероятност също при монтажа, вътрешното ти тяло да е усукано и също да се получава подобен проблем.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #69

    Re:Климатици Toyotomi

    Или някой е изтървал нещо вътре...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #70

    Re:Климатици Toyotomi

    Здравейте,

    изчетох всички мнения по темата за момента. Нямам желание да влизам в спор с който и да е.

    Моето скромно мнение е следното:

    Ползвам 12 - ка инвертор от една година. Tan Tag серията. Като допълнителни екстри не е нищо впечатляващо. Работата му като климатик - охлаждам помощение със скосения с размер 58 - 60 кв.м. Изложението изток - север - запад. Около 70 % от от стените са тип френски прозорци (5 камерна pvc дограма). При външна температура около 32 - 33 градуса - охлажда помещението до нормална температура за обитаване за около 15 мин. След 30 мин. работа трабва да коригирам температурата иначе се налагам да се облека с дреха с дълъг ръкав.

    Работа в отоплителен режим. По време на т. нар. газова криза е ползван нон-стоп за отопление. Повече от доволен, тъй като бях изненадан и от ниската сметка за ток.

    Относно шума - аз не го намирам за шумен - даже напротив. Само при увеличен до край вентилатор се чува шум ... но мисля това е в рамките на нормалното (кой не би шумял).

    Режим отнемане на влага - поне според мен се справя перфектно. База за сравнение - оставено пране през зимата да се суши вътре в помещението с ползването на тази функция и без нея.

    В заключение това е един от уредите в домакинството, който от както е закупен никога не е създавал дори и минимално чуство за дискомфорт (повреди, профилактики, шум, цена (закупих го от официлният вносител за България с много добра отстъпка, иначе не негово място щеше да се ползва Фуджитсу.))

    Поздрави

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Климатици Toyotomi

    Май нещо бъркаш квадратите с кубиците. 12ка на 60 м2 ??? И то със толкова остъкление???

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #72

    Re:Климатици Toyotomi

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Май нещо бъркаш квадратите с кубиците. 12ка на 60 м2 ??? И то със толкова остъкление???
    Тц ... никъде не бъркам

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #73

    Re:Климатици Toyotomi

    Нещо ме съмнява...?70 % остъкление и 60 кв. помещение с 12- инвертор ...за 15 мин. постига температура ...?след 30 мин. трябвало дрехи да се обличат...?Дай малко повече инфо за помещението и изолацията...изглежда прекалено слаба тази машина за това помещение...отгоре на всичко и сметката за тока ти е била ниска...сметките нещо не пасват...?или има машина която прави революция в хладилната техника...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #74

    Re:Климатици Toyotomi

    Това може да стане само в нискоенергийна къща или апартамент с по 15-20 см изолации на стените,10 см на пода и 20-25 на тавана. И пак не е много вероятно впредвид остъкляването...

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #75

    Re:Климатици Toyotomi

    Да -това имах впредвид при сериозна изолация е възможно...но стъклата са много...незнам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Toyotomi
    От glgrgv във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-12, 14:44
  2. TOYOTOMI
    От aimilios във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-12, 19:44
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе