Страница 61 от 111 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #901

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Мисля, че Gree Hansol r410a = Gree Amber r32.
    CH Supreme = Gree U-Crown
    Всичките ги произвеждат в заводите на Gree. Разликата им е в надписите и в дизайна на вътрешните тела.

    Моделът Сюприйм вероятно е правен за сурови зимни условия и за хора, които мразят климатици, духащи хладно през зимата. До -30 ще топли като калорифер. Всички други климатици, които съм гледал, даже уруру-сарара над 55° започват да си ограничават оборотите на компресора, а на този му дават 70 градуса на входящата тръба при номинална честота.
    Обаче CnH Supreme 18, сравнен с gree u-crown, го дават да отдава с близо 2kw повече на максимал, което си е доста голяма разлика. Също и в теглата на външните тела има около 15кг. разлика, което си е също фрапиращо. Поне от източниците, от които гледам е така, не казвам, че е 100% истина. По-малките модели не съм ги сравнявал.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #902

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Като ги гледам тези Купер чета на хартия са идеални.
    Скоро ще ги видим (все някой ще даде отзиви ).
    До сега май никой не се е оплакал от куперите .
    Genadi80 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #903

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Мисля, че Gree Hansol r410a = Gree Amber r32.
    CH Supreme = Gree U-Crown
    Всичките ги произвеждат в заводите на Gree. Разликата им е в надписите и в дизайна на вътрешните тела.

    Моделът Сюприйм вероятно е правен за сурови зимни условия и за хора, които мразят климатици, духащи хладно през зимата. До -30 ще топли като калорифер. Всички други климатици, които съм гледал, даже уруру-сарара над 55° започват да си ограничават оборотите на компресора, а на този му дават 70 градуса на входящата тръба при номинална честота.
    Аз мисля,че Gree Amber=C&H Supreme...само,че има една подробност,че 2 стъпалният компресор пише ,че е за северна Европа и Америка.Мисля да питам в Gree ,от там обясняват много подробно и не мисля,че ще ме подведат.Двустъпалният компресор не е за Hansol,...май.Друг е въпроса ако са различни по региони.Характеристиките за мощноости и cop също са еднакви....

    GREE
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #904

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Аз мисля,че Gree Amber=C&H Supreme...само,че има една подробност,че 2 стъпалният компресор пише ,че е за северна Европа и Америка.Мисля да питам в Gree ,от там обясняват много подробно и не мисля,че ще ме подведат.Двустъпалният компресор не е за Hansol,...май.Друг е въпроса ако са различни по региони.Характеристиките за мощноости и cop също са еднакви....

    GREE
    Да наистина, сега отворих едно сервизно на Gree GWH12YD-S6DBA2A и изглежда същият като CH Supreme, с инжекция и двустъпален компресор.

    https://kievclimate.com/man/Gree/Amb...2017.05.16.pdf

    Вече всичко минава на R32. Дали ще се окаже, че е по-добър и ефективен фреон от стария?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #905

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Аз съм на мнение, че 32 е по-лошия вариант в зоната под -10 градуса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #906

    COOPER AND HUNTER

    Основната цел на R32 не е ли екологията? Навсякъде изтъкват това, като основна характеристика, спрямо другите фреони. Да не "пробутват" някои нетолкова верни показатели, като по-висока ефективност и т.н. само и само да им се продава продукцията? Въртят ми се такива мисли, понеже знаете накъде е тръгнал целия свят. Почти всичко, свързано със "зелено" и "еко", ми е съмнително. Не вярвам да няма някой, изучавал по-подробно този "фреон", в дълбочина, който да каже какви, аджеба, в действителност са плюсовете и минусите му.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #907

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не знам дали r32 е по-добър,но всички нови климатици ги обявяват с по-висок cop и се съмнявам всички фирми да лъжат.То потреблението лесно се проверява,отдаваната мощност не знам как е,може би специалистите да кажат може ли да се блъфира(в случая от всички...аз се съмнявам все пак).Другото редимство на r32 си мисля(но не съм сигурен),вероятно е,че доколкото знам има някакви квоти,заради които се налага съобразяване и завишаване на цените.Може би с r32 да са по либерални.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #908

    Отговор: COOPER AND HUNTER



    Остава да се намерят желаещи да го тестват.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #909

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Основната цел на R32 не е ли екологията? Навсякъде изтъкват това, като основна характеристика, спрямо другите фреони. Да не "пробутват" някои нетолкова верни показатели, като по-висока ефективност и т.н. само и само да им се продава продукцията? Въртят ми се такива мисли, понеже знаете накъде е тръгнал целия свят. Почти всичко, свързано със "зелено" и "еко", ми е съмнително. Не вярвам да няма някой, изучавал по-подробно този "фреон", в дълбочина, който да каже какви, аджеба, в действителност са плюсовете и минусите му.
    По принцип R32 е истински хладилен агент, R410A е смес от приблизително равни части R32 и R125. R32 е хладилният агент, а R125 служи за поглъщане на енергия в случай на пожар да речем. Формулата му е такава - CHF2CF3. Може да поглъща огромно количество енергия по химичен път. По отношение на хладилния цикъл - само и единствено пречи. С други думи бъдещето е на R32. С него са възможни реални cop-ове от по 5-6 и нагоре.
    cable, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #910

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    То защото с R410A няма такива от 6 нагоре....само, че при машините с правилното захранване....!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    zxc0 и SPSt харесват това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #911

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    COP-а в момента го зарежи-нали вече не го дават като параметър, пък и той е важен при 7 гр. външна и 20 гр. вътрешна. Кажи какво става с мощността на "машините на бъдещето с R32" под -10 градуса.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #912

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    До колкото прочeтох r32 би трябвало да е по-добър, на теория:

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По термодинамични характеристики R32 е по-добър и по-ефективен от r410a. И латентната, и специфичната топлина на R32 са по-големи.
    https://www.kth.se/en/itm/inst/energ...r-r32-1.575756

    За да се извлече 1 киловат топлина с r410a трябва да се изпарят 17 килограма фреон, с R32 - 12 килограма.
    Примерно ако климатикът е зареден с 1 кило фреон, за да извлече 3 киловата трябва компресорът го да превърти 51 пъти с r410 и 36 пъти с R32. Би трябвало климатиците с новия фреон да са по-ефективни от старите.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 22-04-18 в 20:17.
    shener84 и Ventsislav Negentsov харесват това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #913

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Струва ми се ,че не е важен колко е в момента max cop и при кои модели,а това,което казва колегата Negentsov,че при всяка машина с този хл. агент cop вероятно ще е по-висок.А това,че не го дават като показател някъде(мисля,че съм гледал cop за някои модели при различни темп....7,-5,-10,-15...,което може би трябва да бъде стандарт в техн. спецификации)не значи ,че не е важен.А ми се струва,че измислиха новия scop за да изглежда,че машините стават по-добри и по-икономични.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #914

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Принципно би трябвало всяко ново нещо да е по-добро от старото! Както обаче казваше П. Бочаров - "да, ама не"! Примери колкото щеш.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #915

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Защо тогава японците минаха на r32 ? Ония са манияци на тема екология и енергоефективност, ако не е по-добър, дали щяха да го направят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 111 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе