Страница 76 от 111 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1126

    Отговор: COOPER AND HUNTER

     
    Офтопик

    Срам ме е да кача снимка. Най-обикновено старо, очукано ножче с тънък връх. Не го въртя централно в тръбата да стърже, а изрязвам стружката по ръба, по същия начин както се реже с ример. Нищо особено, просто с него ми е по-удобно и се получава чист срез. Римерите, които са като писалки вършат същата работа(с малко тренировки).

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на ivocho
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #1127

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Колеги, някаква идея какво може да означава функцията "Low temperature heating setting"? Активира се с Mode и +. Взех 2 бр. сигма 12-ки , но още не са монтирани. Силно се надявам да е опцията 8гр, както е при алфа и другите, защото в упътването я няма.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ivocho; 17-07-18 в 17:36.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1128

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Зенкер. С конусен зенкер не става ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #1129

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Колега n_netov , може ли да споделите малко впечатления от климатика. На първите 2 степени би трябвало да е мн.тих. В колко куб.м е монтиран и как работи (често ли излиза в офф или на няколко часа) ? Ако сте замервали на колко пада консумацията преди да изключи компресора ? Точно ли потдържа заданието ?
    В сравнение с daikin ftx35j3 не е по-тих. На първите две степени, а и на другите. Но Купъра е с по-високи обороти и от там и шума е по-висок - това за вътрешното тяло. За външното тяло купъра е по-тих, но не бих влязъл в спор с някой за това ми виждане.

    Монтирал съм го в 12кв.м. Малко е е голям за стаята, но така си бях решил - за да мога да климатизирам съседно помещение. От работата му съм доволен бързо отоплява през зимата и бързо охлажда през сегашния сезон.
    През сегашния сезон т.е. на охлаждане минималната мощност при която изключва компресора е 330-350W след което остава на 30W - само на вентилатор.
    През зимата минималната консумация беше около 390W без да му е включен отоплителя във външното тяло. При включен отоплител около 480W.

    Поддържане на заданието:
    тук имах едни не до там добри впечатления особено през зимата. Отопляваше добре, но като достигнеше температурата и изключваше след което му трябваше време да се включи,т.е. не усеща, че стаята е изстинала. И затова реших да му ползвам функцията на дистанционното I feel. Тогава нещата се промениха и започна да включва по-често. Но все още си мислех, че нещо не ми допада напълно (сравнявам отново с дайкина) нещо ме гъделичкаше да пипна някъде. И така, бях видях при монтажа, че температурния датчик който е вътре във вътрешното тяло е меко казано изолиран от околната температура и според мен това води до трудното усещане на температурата в стаята. И затова реших да извадя датчика от страни на тялото (датчика е с достатъчно дълъг проводник и не се променя нищо) т.е. датчика усеща температурата директно в стаята. От тогава за мен всичко е наред и си ползвам неговия датчик, а не функцията на дистанционното.
    -"(често ли излиза в офф или на няколко часа)"? - съжалявам не мога да резбера точно въпроса за да отговоря.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Зенкер. С конусен зенкер не става ли?
    В клипа ползвам центрово свредло. Преди да реша да го ползвам пробвах и с зенкер как ще се получат нещата. Но моя зенкер имаше три режещи пера, но те бяха тесни. И при почистването на ръбчето (осенъка) повърхнината "натръпваше" което на мен не ми хареса, Центровото ми свредло е с много по-широка повърхнина при което почистената повърхност е гладка. Затова реших да ползвам него.

    В отговор на Jack Krauser

    знаех че се ползват специални зачиствачи, но аз нямах, не исках да си купувам и освен това на мен ни ми харесват като инструмент. Да във всички клипове дето съм гледал ползват тях или пък изобщо не ползват, но аз нямах и ползвах това което ще даде резултата който търсех.
    necata2, milanov, rosswen и 2 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1130

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    n_netov , благодаря за изчерпателния и обективен отговор !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1131

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Как 350...390W, нали го дават 220W.

    "..."(често ли излиза в офф или на няколко часа)"? - съжалявам не мога да резбера точно въпроса за да отговоря..." - еми дали работи 10мин и почива 5мин и така до края на зимата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1132

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Преоразмерен е поне двойно , няма как да слезе на минимум.
    Макар че би трябвало да е с компресор G-matrik с минимум консумация 40w.за компресора.

    http://www.cooperandhunter.sk/-technology-split-air-conditioners
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-07-18 в 13:18.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #1133

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Макар че би трябвало да е с компресор G-matrik с минимум консумация 40w.за компресора.

    Split air conditioners - Cooper & Hunter
    Когато го избирах точно това гледах,
    Но от работата му досега не мога да кажа, че това е така. По-скоро според мен не е така.
    Но на мен ми харесва като за парите си.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1134

    Re: COOPER AND HUNTER

    На 40 вата само единични японски климатици могат да работят и да вършат работа, тази марка и този модел са доста далеч от тях
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1135

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ivocho Виж публикацията
    Колеги, някаква идея какво може да означава функцията "Low temperature heating setting"? Активира се с Mode и +. Взех 2 бр. сигма 12-ки , но още не са монтирани. Силно се надявам да е опцията 8гр, както е при алфа и другите, защото в упътването я няма.
    Има ли подгрев? Доколкото разбирам се ползва при пускане на режим отопление при ниски температури...При Нордик-а имаше същата функция. Ето тук и на руски-малко по-подробно обяснено:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Mig82 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1136

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ivocho Виж публикацията
    Колеги, някаква идея какво може да означава функцията "Low temperature heating setting"? Активира се с Mode и +. Взех 2 бр. сигма 12-ки , но още не са монтирани. Силно се надявам да е опцията 8гр, както е при алфа и другите, защото в упътването я няма.
    Сигурно си прав. По пътя на логиката това трябва да е.
    Ниско-температурно отопление - само поддържа температурата в необитаеми жилища, вили през зимата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1137

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Днес реших малко да почистя 7-цата Веритас преди да го монтирам в спалнята за гости .Ето малко снимки от външното тяло (май само аз се престраших да го взема миналата година ):






    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Mig82 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1138

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    И тоя веритас какво казваш че яко грее зимата?
    bobovo одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1139

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Чак пък яко, това е 7000 BTU с 550гр.фреон и т. н.
    На мен ми харесва за спалня -много е тих и външното и вътрешното .Миналата зима се справяше ,но ще му е още по-добре в по-малката спалня и с по-къс тръбен път.

  18. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1140

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Чак пък яко, това е 7000 BTU с 550гр.фреон и т. н.
    На мен ми харесва за спалня -много е тих и външното и вътрешното .Миналата зима се справяше ,но ще му е още по-добре в по-малката спалня и с по-къс тръбен път.
    Идеален е ,слагай го,и със здраве да си го ползваш
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 111 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе