Страница 44 от 48 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 715
Like Tree45Одобрявам

Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #646

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    То точно от тънки /те са си направо дебели/ ЧЕРВЕНИ линии още драпаме и изоставаме.
    Какъв е проблема хората, които мизерстват да получават нужните компенсации?
    Огромен. Вие да не се хващате на тия простотии че държавата плаща от някаква си свръхпечалба не тя задлъжнява и все повече затъваме в блатото ей това е фалшивото от 15 години кретаме като гепим европейските кинти и ни издържат тия от чужбина които пращат кинти почти толкова колкото и европа ни дава.Тия компенсации не падат от небето те са дълг който ще плащаме години и ей затова няма да има резки скокове на тока щото както казах няма кой да го плаща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #647

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Аз мисля да прекратим този безсмислен спор, за да не се цапа темата повече, но мненията да си останат и ще употребя новото модерно словосъчетание - нека "секи сами си преценя"

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #648

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Момчета бъдете по толерантни към хората с проблеми.
    Обикновено PPP1 получава пристъпи около Коледа. Предполагам тогава има повече свободно време и без да иска си прави равносметка за живота и изпада в някакво агресивно - депресивно състояние. Тази година не беше изключение. Появи се по часовник в раздела за климатиците. Дали заради медикаменти или защото хората го игнорираха и никой не му отговаряше нещата затихнаха бързо. Аз залагам на второто. Призовавам Ви не му отговаряйте за да приключат нещата по-бързо и така до следващата година. Ако не се съобразите с молбата ми не само ще цапа в тази тема, а ще осере целия раздел, както го е правил предходни години.
    Този пост е редактиран от bobivg; 21-01-23 в 10:36.

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #649

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Момчета бъдете по толерантни към хората с проблеми.
    Обикновено PPP1 получава пристъпи около Коледа. Предполагам тогава има повече свободно време и без да иска си прави равносметка за живота и изпада в някакво агресивно - депресивно състояние. Тази година не беше изключение. Появи се по часовник в раздела за климатиците. Дали заради медикаменти или защото хората го игнорираха и никой не му отговаряше нещата затихнаша бързо. Аз залагам на второто. Призовавам Ви не му отговаряйте за да приключат нещата по-бързо и така до следващата година. Ако не се съобразите с молбата ми не само ще цапа в тази тема, а ще осере целия раздел, както го е правил предходни години.
    Че то раздела е осран сериозно но нали знаете приказката за лайното и мухата за едни лайното е лайно за други е отрупана с вкусотии маса. А това дали ще отговарям е свързано най вече със смехориите които се пишат. И дали ще отговарям или не смехориите пак си съществуват а аз пиша просто да предпазя някой случайно попднал на тоя форум човек от това да си състави грешно мнение за света.
    Този пост е редактиран от PPP1; 21-01-23 в 09:44.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #650

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    в европа/германия/ можеш да боднеш до 600 вата централка , само се регистрираш в сайт. без да трябва да ограничаваш връщането към мрежата, просто ако върнеш не ти го плащат и не го плащаш и ти.
    Ако такава малка централка от 2 панела обира 8 часа минималното потребление и някой друг товар ще намали сметката ми с 30-тина процента.
    Ако подкараш 2 киловата в островен и само си топлиш бойлера - може да докараш и до 50 и нагоре процента.
    Не че няма още как но е малко игриво ако инвертора ти може да управлява отварите... тогава повече от 1.5 2 киловата соларка не ти трябва.

    но ние не живеем в европа ....

    *в горните проценти е изключено отоплението, поради ред причини. но най вече щото нощем слънце няма.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #651

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Дали ще стане на подово с разширителен съд да се бодне такава соларка. Подовото е инертно и ако през деня го въртиш на 30-35 градуса няколко часа ще стигат за топлина денонощно. И едно ел.котле за всеки случай на нощната..
    А сигурно може да се комбинира и с бойлер

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #652

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Става разбира се, дори има евтини български инвертори 3кВт 650лв, специално за бойлер
    oldgraf одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #653

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Защо имам чувството, че той си мисли, че обсъжданите "панели" топлят вода, а не да произвеждат ток.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #654

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Ами не знам, аз разбрах, че питането е за нагреватели в буфера, захранвани от волтаици. Но пък сега като се замисля - тогава защо се споменава ел.котел, като нагревателите нощем могат да се захранват от мрежата

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #655

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Никакви нагреватели не е споменавал. И използва термина "солар".

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #656

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Може да не съм разбрал

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #657

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Явно идеята е за соларки за подгряване на вода.
    Само дето, няма как да стане или поне не виждам как ще се регулира температурата на водата.
    При хубаво време, каквото имаше напоследък, водата спокойно може да се нагрее до температури, които са несъвместими с подово.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #658

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Извинете ме, със сигурност не съм бил ясен. Имах предвид да се използват слънчеви панели, от които с нагреател на ток да се топли течност за подовото. Дали в някаква "каскада" с бойлер или не е втора тема

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #659

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Извинете ме, със сигурност не съм бил ясен.
    Значи все пак съм разбрал и отговорил правилно, въпреки двусмислено зададения въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Само дето, няма как да стане или поне не виждам как ще се регулира температурата на водата.
    Е, то по-лесно от това няма - със смесителна помпена група естествено, както при всеки високотемпературен буфер. То само топлина да има

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #660

    Отговор: Фотоволтаици (Слънчеви Панели) Подгряване на вода.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, то по-лесно от това няма - със смесителна помпена група естествено, както при всеки високотемпературен буфер. То само топлина да има
    Дай малко повече, два буфера ли са нужни(един за топла, друг за студена вода), смисъл откъде вземаме охлаждащата вода?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 48 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. финален избор на ТП, конвертори, бойлер и слънчеви панели
    От Dimitar Nikolov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-22, 06:39
  2. Предварително подгряване на вода
    От MishelNikolov във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-22, 21:05
  3. Слънчеви панели за ток за къща.
    От krasimir77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 23-11-20, 12:25
  4. варианти за монтаж на слънчеви панели
    От ba4_dido във форум Други начини за отопление
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-13, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе