Страница 10 от 25 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 361
Like Tree2Одобрявам

Нова акция с/у торент тракерите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #136

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    1. Аз не съм чувал подобно нещо.

    2. Защото в България приоритетно се използват за незаконен обмен. Ако не го признаем, значи смятаме опонентите си за наивници.

    3. Не, но когато БОП-аджията или помагача му установи след изтегляне, че зад Star Wars - The New Hope.DVDRip..enjoy.torrent се крие Star Wars - The New Hope вече е налице доказателство за незаконен обмен.

    4. Най-лошото е, че си прав. От миналата година. Преди не беше така, беше нужна материална облага. Спорен беше, и е все още, въпроса с чистото копиране за лично некомерсиално ползване от оригинален носител. Все пак нали за това е тази такса на вносителите на записващи устройства и на носителите.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #137

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    По т.2, дори да се осъществява и незаконен обмен, защо да е виновен собственика на тракера, то по тази логика всички мобилни оператори и собственици на телефонни централи са виновни, ако някой ги използва за нарушаване на закона, както и кабелни оператори, които позволяват на телевизионни програми да излъчват предавания и филми с неуредени авторски права.
    Съгласен съм с мнението на Eddie, че:
    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    .... отговорност за разпространението на продукт с авторски права носи ъплоадера, а не самият тракер, още по-малко фирмата, чиято собственост е тракера.
    //Едит
    По какъв начин може да се разбере кое може и кое не може да си копирам на моя компютър? След като имам достъп до даден файл може да се предположи че той е Free, освен ако няма явно предупреждение за обратното.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #138

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Още нещо интересно.

    По 'нареждане' на МВР, БТК е филтрирало арената:

    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

    http://www.btc-net.bg/lg1/lg.pl
    Peer_RTR Looking Glass Results


    Query: trace
    Addr: arenabg.com


    Type escape sequence to abort.
    Tracing the route to www.arenabg.com (72.36.255.202)

    1 37_64.btc-net.bg (212.39.64.37) !H
    67-91-39-212.btc-net.bg (212.39.91.67) !H *
    !H означава host unreachable

    Сигурно форумът на арената също е 'незаконен'... откога свободата на словото се е превърнало в закононарушение? (не говорим за разпространяване на класифицирана информация и лични данни).

    Започване да приличаме на Китай и на Иран - където интернет доставчикът е само един и властите определят кой сайт може да се отваря и кой не. А разправяха че Държавна сигурност било минало...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #139

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Аз нямам логично обяснение защо имаме интернет в българия. Още ли не са го забранили? Има интернет, има проблем. Няма интернет, дали няма да има проблем
    Правят открити предавания за олигофрени - полуидиоти като нас, които търпят некомпететността на властоимащите. Само такива сме останали в татковината. Останалите са избягали с писъци веднага щом са проходили.

    Не заемем страна кой крив, кой - не в този спор, но според мен организирането на митинг в подкрепа на тракерите подвърждава тезата ми, че не само властоимащите са некомпетентни. Абе яко соц драма....

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #140

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?


    Сменявайте доставчика.Поне аз така бих постъпил.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #141

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    просто не мога да повярвам на очите си! (говоря за арената)

    това е върха на безумието и наглостта, гарнирани с блюдолизничесто и дупедавство!

    не стига, че са абсолютно технически неграмотни, не стига, че няма влязло в сила съдебно решение, ами завличат със себе си и най-големия доставчик в България. ТОВА вече не трябва да остане без последствия.

    то е ясно, че арената са ДЛЪЖНИ да пуснат тракера на друго ip, както и да подведат под съдебна отговорност боп-а за възпрепятстване на частния бизнес. чудя се ние как можем да помогнем освен да сигнализираме телевизиите или нещо друго.. дайте да мислим

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #142

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Екипът на ArenaBG благодари на BTC за съдействието в намаляването на натоварването на сървърите ни.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #143

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Karata
    Екипът на ArenaBG благодари на BTC за съдействието в намаляването на натоварването на сървърите ни.
    то това хубаво, ама не всеки знае и може да ползва проксита......

    P.S. абе наистина ли хората си мислят, че с репресивни мерки може да се ограничи интернет? с 2 щайги да спреш прилива? може да постигнат само 2 неща:
    - временно ограничаване на масите, докато се научат (както се научиха всички галфони да ползват торенти, а не фтп-та)
    - стимул за разработка на други способи

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #144

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?



    Хм. До този момент, близо 6000 човека са потвърдили че ще участват на митинга организиран от замундата.
    Бас държа, че ако се съберат повече от сто души, ще е пак добре.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #145

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    P.S. абе наистина ли хората си мислят, че с репресивни мерки може да се ограничи интернет? с 2 щайги да спреш прилива? може да постигнат само 2 неща:
    - временно ограничаване на масите, докато се научат (както се научиха всички галфони да ползват торенти, а не фтп-та)
    - стимул за разработка на други способи
    Това е истината.

  13. SAGE
    Guest
    #146

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    .............
      P.S. абе наистина ли хората си мислят, че с репресивни мерки може да се ограничи интернет? с 2 щайги да спреш прилива? може да постигнат само 2 неща:
    - временно ограничаване на масите, докато се научат (както се научиха всички галфони да ползват торенти, а не фтп-та)
    - стимул за разработка на други способи
    "...........
    Тирани, всуе се морите!
    Не се гаси туй, що не гасне!
    Лучата, що я днес гасите,
    тя на вулкан ще да порасне.
    ............."
    Иван Вазов (Януари 1883)


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #147

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Предаването с Милен Цветков вчера, тъй като хората на БТК не могат да го дръпнат от Мурената, ето линк към VBOX (докато и него не са отрязали):
    http://vbox7.com/play:cdb2e7af

    Ако аз бях на мястото на софийските доставчици, щях да организирам повечето от тях и да блокираме всякакъв трафик от и към мрежите на БТК - и без това по презумция всички ISP-а освен БТК са пирати...

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #148

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    ...тъй като хората на БТК не могат да го дръпнат от Мурената...
    хората на бтк могат да ползват арената, стига да минат през някоя прокси (примерно http://proxy.arrabg.com/ ). разбира се аз само ТЕОРЕТИЧНО казвам как биха могли, не че ги приканвам или заставам на пътя на закона, след като явно съм пропуснал процеса, в който арената биват законно съдени, или поне подведени под съдебна отговорност (в следствие на което да им затворят/ограничат дейността)!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #149

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    1. Аз не съм чувал подобно нещо.
    Някъде бях чел, че ако законът за автроските права се подмени по подходящ начин, тази такса можело да отпадне. Явно е отпаднала идеята, а не таксата...

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    2. Защото в България приоритетно се използват за незаконен обмен. Ако не го признаем, значи смятаме опонентите си за наивници.
    Това е твърдение, което трябва да се докаже. Такъв е законът - невинен до доказване на противното. Мислиш ли, че е редно (само защото могат) МВР да влезнат у вас, да ти съберат покъщнината, твърдейки, че е ясно, че ти извършваш престъпление и след няколко месеца да ти я върнат и да кажат "Ами не успяхме да съберем доказателства с/у теб, за да образуваме дело, взимай си нещата". И после да те използват за пример как са ти разказали играта (нищо, че не са те осъдили) с цел да плашат другите като теб, с което да ги принуждават да правят разни неща. Аз на това му викам изнудване.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    3. Не, но когато БОП-аджията или помагача му установи след изтегляне, че зад Star Wars - The New Hope.DVDRip..enjoy.torrent се крие Star Wars - The New Hope вече е налице доказателство за незаконен обмен.
    Да и по закон трябва да уведоми собственика на тракера, който от своя страна трябва да направи невъзможен този обмен - дали чрез изтриване на торента, дали чрез спиране на достъпа до този файл, няма значение. Ако собственика пренебрегне това искане, вече може да се гледа на него като на помагач и участник в незаконния трансфер и да носи всички последствия от този факт. Обаче е съвсем нередно да се изнудва собственика на тракера да затвори целия тракер под заплахата, че ще му изземат обурудването "за проверка" защото могат.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    4. Най-лошото е, че си прав. От миналата година. Преди не беше така, беше нужна материална облага. Спорен беше, и е все още, въпроса с чистото копиране за лично некомерсиално ползване от оригинален носител. Все пак нали за това е тази такса на вносителите на записващи устройства и на носителите.
    Мда. Когато миналата година задържаха няколко ъплоудера от арена-бг, главния прокурур и някаква патка-дупетатка (май беше от БСП) твърдо заявиха, че крайни потребители няма да се преследват. Допълнително патката каза, че ще внесат изменения в закона, с които копирането за лична употреба да не се счита за криминално деяние. На практика подмениха закона така, че всъщност само вдигнаха наказанието и отпадна текста, който посочваше, че това е ппрестъпление, ако е направено с търговска цел и в големи размери. Точно "търговска цел" декриминализираше копирането за лична употреба. Последния път, когато четох закона излизаше, че дори да копираш музика, за която най-легално си платил, за да я пуснеш на мп3-плейър ти извършваш ПРЕСТЪПЛЕНИЕ. От което веднага ми идват 2 мисли:

    1) Да благодарим дружно за новите промени в закона, които ни обещаха
    2) По твоята логика: ясно е, че мп3-плейрите се използват ОСНОВНО за нелегална употреба, защото в България копирането на музика е престъпление. По същата логика МВР може поиска от всеки спре да ползва мп3-плейъра си, иначе ще му дойдат на проверка...

    Точно това е момента с/у който трябва да се протестира - методите на МВР, а не кой е крив и кой е прав. Има си закони, които трябва да се спазват. Тракерите са невинни до доказване на противното. Заради малоумните действия на МВР, дали няма да стане така, че някоя предприемчива фирма да обяви фалит, защото са и иззели техниката. После, когато не успеят да докажат, че фирмата има вина и че се е извършвало престъпление и им върнат техниката, какво става, ако фирмата осъди държавата и в частност МВР за оронване на престиж, нанасяне на щети, пропуснати ползи и т.н. и т.н. и прибере няколко милиона лв?
    Тогава тези няколко милиона държавата откъде ще ги вземе - от тъпите ченгета на който НИЕ им плащаме заплатите или от мен и теб във вид на данъци и такси?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #150

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Май доста от хората които са отговорни за страната ни изобщо са забравили класиките от поуките на историята:
    Време е за събуждане. Всеки знае, че настиска по принцип съществува до като не го спреш.
    "...........
    Тирани, всуе се морите!
    Не се гаси туй, що не гасне!
    Лучата, що я днес гасите,
    тя на вулкан ще да порасне.
    ............."
    Иван Вазов (Януари 1883)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 25 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 15-03-07, 03:20
  2. Отговори: 271
    Последно: 05-06-06, 18:06
  3. КАТ започва нова акция "Колан"
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-05, 21:43
  4. Направа на торент.
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-05-05, 09:43
  5. Задача 210/нова/ (ПЕПА в акция)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 21-03-05, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе