Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 361

Нова акция с/у торент тракерите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #31

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    най-много до някоя кръчма да стигнете

    и все пак тракерите имат 99% нелегални торенти, нормално е да бъдат гонени. (друг е въпроса доколко законно е това гонене, но ако не друго е морално )

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #32

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    най-много до някоя кръчма да стигнете
    все пак тракерите имат 99% нелегални торенти, нормално е да бъдат гонени. (друг е въпроса доколко законно е това гонене, но ако не друго е морално )
    Така де, то това е ясно, между редовете това имах предвид. Към протеста сигурен съм ще се включат и столичните докери, организацията на рицарите от запаса и т. н.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #33

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от dark

    и все пак тракерите имат 99% нелегални торенти, нормално е да бъдат гонени. (друг е въпроса доколко законно е това гонене, но ако не друго е морално )
    Не, не е нормално да бъдат гонени, нормално е както какзва @Малоне , да се спазва закона и именно това искат всички. В по-горния ми цитат е указано каква е процедурата, за уведомяване, предупреждение и т.н. Когато тя не е спазена, каквото и съдържание да има на сървара, собствениците му не би трябвало да отговарят за него. Аз също съм на мнение, че когато някой СОБСТВЕНИК на правата върху дадено нещо предяви претенции - то те трябва да бъдат спазени.

    НЕ МОГА ДА ПРИЕМА ЗА НОРМАЛНО силови ведомства и организации, нямащи нищо общо с правата върху дадени произведения, да извършват акции по поръчка на частни лица и компании. Затова си има процедура указана в закона.

    Защото тогава нямаш никакво право да изискваш спазването на Закона от другите. А ти точно това правиш, протестираш, че Държавата не спазва собствените си закони и в същото време хитро усмихнато не намираш нищо лошо в неспазването от тебе. Ако решим да спазваме законите би трябвало да почнем от себе си и едва тогава да критикуваме другите [IMHO].
    Не съм казал никъде, че не спазвам закона, писах "заобикаляне", т.е. ситуации които не са разгледани в закона и представляват "вратичка".

    2. доставчикът е узнал или е бил уведомен за противоправния характер на информацията или е бил уведомен от компетентен държавен орган за противоправния характер на дейността на получателя и не е предприел незабавни действия за преустановяване на достъпа до нея или за премахването й; това не освобождава доставчика от произтичащо от закон задължение да запази информацията.

    Та ... мисля, че с това си идваме на приказката. Компетентен орган уведомява доставчика и респективно услугата спира. Няма как да се прави на незнаещ вече. Ако се направи на незнаещ, проверки ще има и той нищо не може да направи, ще бъде наказан.
    А сега ми обясни как, на базата на какво "компетентния орган" (разбирай МВР и ГДБОП) са стигнали до извода, че съдържанието на даден торент е с противоправен характер? Може би с телефонно обаждане от приятел?

    Дори и да допуснем, че някой е спазил цялата процедура и е доказал, че даден торен се явява "пиратски" - добре, махаме го - никой не спори по въпроса, но това не означва, че трябва да се затваря целия тракер.

    Такъв е закона.....дали ни харесва или не, е друга тема , дали върши работа на правозащитните организации също. Хубав или лош закона трябва да се спазва от всички!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #34

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А сега ми обясни как, на базата на какво "компетентния орган" (разбирай МВР и ГДБОП) са стигнали до извода, че съдържанието на даден торент е с противоправен характер? Може би с телефонно обаждане от приятел?
    Може и с 50/50 или помощ от публиката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #35

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Бре, абе то много демонстранти имало ...
    500 човека от близо 2 000 000 - ния Стокхолм, на средна възраст както се вижда от снимките 15 години, яка демонстрация е било.
    И ако се вземе предвид, че най вероятно 5% са били чисти сеирджии, не знаещи дори за какво става дума.
    Какво ти си преброил по снимките няма значение. Ако толко ти е важна бройката, потърси из интернет, сигурно някъде я пише. За мен е важен крайният резултат, ако и ще и 5 човека да са били.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Но ако кажете, аз съм готов, да вървим на демонстрация, Ghost ще ни води.
    Ghost става ли така? Покажи ни, че не си от средностатистическото население и ни поведи, аз ще дойда първи.
    До 04.03.2007 съм на твое разположение, напълно сериозен съм.
    Казваш къде ще демонстрираме и ни води.
    Можеш да бъдеш и говорител на демонстрацията, ако смяташ, че ще се справиш.
    Виж сега, аз нямам основание да организирам, каквато и да е демонстраця - моите права не са били погазени. Ако собствениците на тракери организират демонстрация, ще участвам, защото смятам, че ако с тях е постъпено незаконно, утре може и с мен да се постъпи по същия начин.
    Ако тръгна на подобна демонстрация, бъди спокоен, ще драсна два реда и тук, за да информирам съфорумците. Ако някой се присъедини, толкова по-добре...

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #36

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    НЕ МОГА ДА ПРИЕМА ЗА НОРМАЛНО силови ведомства и организации, нямащи нищо общо с правата върху дадени произведения, да извършват акции по поръчка на частни лица и компании. Затова си има процедура указана в закона.
    Хм, бъди сигурен, че имат правно основание да извършват "акции". Принципно, нарушаването на авторското право по какъвто и да е начин е нарушение на Закона и то криминализирано. Дори и в името си правоохранителните органи имат за задача да съблюдават спазването на Закона. Респективно, всяко [криминално] нарушение на правните норми в страната е техен ресор. Но ако държиш да знаеш точното правно основание, ще ти го намеря. Най-вероятно има писмени нормативни указания в системата на МВР и ако искаш бих се опитал да се снабдя с тях и да ти ги пратя на ЛС.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А сега ми обясни как, на базата на какво "компетентния орган" (разбирай МВР и ГДБОП) са стигнали до извода, че съдържанието на даден торент е с противоправен характер? Може би с телефонно обаждане от приятел?
    Pat, друже ... защо задаваш такива въпроси? Знам че държиш пред жена ти да изглеждаш, като "един наивник на средна възраст", но тук тя не чете предполагам.

    Времето, когато служителите на МВР не знаеха какво е компютър е отдавна, отдавна минало. Нали и същите тези служители и те са клиенти на някоя подобна мрежа. Няма да излъжа, ако твърдя, че със сигурност доста от тях ползват тракерите повече от активно. Не им е нужно никакво "обаждане от приятел".

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Дори и да допуснем, че някой е спазил цялата процедура и е доказал, че даден торен се явява "пиратски" - добре, махаме го - никой не спори по въпроса, но това не означва, че трябва да се затваря целия тракер.
    Абсолютно съм съгласен с това.
    Но ... махнали са го, така са решили. Никой не ги е молил да махат тракера, а да махнат съдържанието, сигурен съм в това. В лозунгите на доставчиците може да пише каквото и да е, но то не винаги отговаря на истината. Друг е въпроса дали могат по някъкъв начин да контролират съдържанието на тракера.


    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Какво ти си преброил по снимките няма значение. Ако толко ти е важна бройката, потърси из интернет, сигурно някъде я пише. За мен е важен крайният резултат, ако и ще и 5 човека да са били.
    Да бе, цяла нощ ги броих. По принцип си го пише точно на челото на страницата, линк към която си дал в другата тема, линк, който ти е изпратил NO CARRIER. Надявах се да си погледнал поне какво пише на страницата.
    Аз по принцип, освен да се радвам на снимките, гледам и написаното.



    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Виж сега, аз нямам основание да организирам, каквато и да е демонстраця - моите права не са били погазени. Ако собствениците на тракери организират демонстрация, ще участвам, защото смятам, че ако с тях е постъпено незаконно, утре може и с мен да се постъпи по същия начин.
    Ако тръгна на подобна демонстрация, бъди спокоен, ще драсна два реда и тук, за да информирам съфорумците. Ако някой се присъедини, толкова по-добре...
    Аха, ОК, поради съставянето на темата, аз помислих, че имаш мнение по въпроса дали с тях е постъпено незаконно или не. Но явно още се двоумиш, извинявай.
    Обади се за демонстрацията, когато доставчиците я организират.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #37

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Аз от два дни ти повтарям, че ти си търсиш да спориш с някого за нещо, ама ти не ми вярваш. Предполагам, всички са забелязали, че темата е с въпросителен знак в заглавието, предполагам, че всички са и видели, че началният пост е питане и искане на мнения, само ти не си...Може би, защото така ти изнася - няма как да спориш срещу въпрос, трябва да е мнение...и за твоя радост намериха се и мнения и сега всички, които посещават форума отново могат да се "насладят" на великолепнитети ораторски умения и майсторство в спора...готино...

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #38

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Еми и аз мислех, че искаш да чуеш нашите мнения, поне това си написал в първия си пост, но после ти ме обърка, вероятно искаше да чуеш само мненията еднакви с твоето, знам ли?
    Справка ТУК.
    В конкретния случай не спорех с никого, изказах собственото си мнение, което бях убеден, че нямаш нищо против да чуеш, щом това е написано и в първия ти пост.

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Реших да споделя информацията и да видя вие какво мислите.
    Явно обаче не е било така, има нужда само от едно мнение по въпроса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #39

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Ше ви набия и двамата!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #40

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone

    В конкретния случай не спорех с никого, изказах собственото си мнение, което бях убеден, че нямаш нищо против да чуеш, щом това е написано и в първия ти пост.
    Интересно какво ли мисли Pat по този въпрос. Както и да а...аз вече почнах да губя интерес към темата, след като ти я оспами.

    @IvO™ - ми бий ни де...ама в кръчмата с бири ;-)

  13. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #41

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Аре стига сте се дърлили и двамата.
    И в тази тема се изпокарахте.
    Време е за сбирка, и там другарски съд да реши споровете.
    Наздраве и на двамата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #42

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Наздраве и на вас!
    Ах Vandal, Vandal ... какъв дълг имам към тебе, не съм забравил, да знаеш.

    С никого не се дърля, отговарям на оффтопик постовете на Ghost, насочени към мен.
    Моите постове са си по темата. Искал мнение Ghost, получил го.
    Ама тъй като то не е като неговото, значи споря и по точно спамя темата.
    Ей тука е разковничето: "Всичко освен моето мнение е спам."

    Ами напиши в началото, че ти е интересно да чуеш агитка бе Ghost, не мнения.
    Ако знаех, че е така, естествено, че нямаше да пиша, щях да те оставя сам да си отговаряш.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #43

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Malone, друже сериозно ли смяташ, че възможността на някой полицай да тегли торенти е достатъчно правно основание за извършване на проверка или каквито и да било действия?
    Според мен, не полицай, ами ако ще главния прокурор барабар с целия Висш съдебен съвет да точат денонощно пак нямат право да предприемат нещо, ДОКАТО НЕ ПОЛУЧАТ ОФИЦИАЛНА ЖАЛБА ОТ НОСИТЕЛЯ НА АВТОРСКИТЕ ПРАВА ЗА КОНКРЕТНИЯ ТОРЕНТ. ДА, ЗА ВСЕКИ ТОРЕНТ ФАЙЛ ПООДЕЛНО! Те не притежават никакви авторски права и следователно няма как да имат подобни претенции и основания за проверки , акции и т.н. Когато получат такова оплакване, жалба или каквото и да е, в което претендиращия е показал (доказал), че притежава правата върху произведенията за които претендира, че нарушават авторското му право, тогава вече компетентния орган трябва да вземе съответните мерки, при това пак по указания в закона начин.

    ПО друг начин стоят нещата, ако докато си "точат" попаднат примерно на педофилски материали - тогава могат да действат по описания от теб начин. Но това няма нищо общо с авторското право.....

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #44

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Не е така според мен Pat.
    Ще напиша защо, давайки пример с много близък Закон и Наредби.

    При защитата на авторските права върху търговските марки и географските означения, компетентните лица могат да предприемат действия по два начина, с две отделни процедури.

    Първия случай е при депозиране на искане за защита на търговската марка в патентното ведомство. Подава се молба по определен образец от носителя на правата или упълномощено от него лице. Таксата е годишна и пренебрежимо малка.
    В него случай компетентните органи изпълняват съответната процедура [т. нар. 10+10], няма да я обяснявам.

    Втория случай е действие на компетентния орган "ex officio".
    В него случай няма подадено искане и въобще никаква инициатива от страна на носителя на правата.
    Компетентния орган, ако има съмнения за нарушение на правата на собственика [трябва да е известен на компетентния орган] по своя инициатива предприема действия по задържане на обекта и незабавно уведомяване на носителя на правата или упълномощено от него лице. Има срок, в който носителя на правата може да реагира. В този срок носителя на правата трябва да предприеме съдебни стъпки срещу нарушителя, като доказателства за това се представят на компетентния орган предприел действието. Ако не го направи, срещу нарушителя не се повдига обвинение и обекта на авторското право се освобождава.
    За компетентния орган е без значение дали двете страни са се споразумяли извънсъдебно или носителя на правата няма интерес от защитата на същите в конкретния случай.
    Във втория случай, при действие "ex officio", компетентния орган не получава възнаграждение за действията си. Нито пък действията му по задържане би трябвало да се оспорват [действията в срока определен за реакция на носителя на правата]. Предполага се, че за действие "ex officio" компетентния орган има достатъчно доказателства за липсата на права на нарушителя върху обекта на авторско право.

    Това е относно защитата на търговските марки и географските означения. Не съм проучил в подробности ситуацията с интелектуалната собственост, но мисля, че там нормите ще бъдат идентични или много сходни, само предвид различията в обектите.
    Не мисля, че законодателя ще е дал право на компетентния орган за действие "ex officio" за едни обекти на авторското право, а ще е лишил същия за други обекти. Не е логично.

    Изяснихме, че що се отнася до нарушения на националното законодателство, МВР са компетентни по Закон, не се нуждаят от специална разпоредба.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #45

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    мисля, че всичко, заради което спорите, и което трябва да бъде проверено, е кой, как, защо и кога има право да се самосезира!

    уточняването на това ще осветли правото на МВР да действа в защита на частните носители на авторски права, без последните да са предявили конкретна жалба към дадено лице. освен това не трябва да забравяте и невъзможността на частните лица/фирми да извършват свои разследвания, както и че получените по време на такива разследвания нямат юридическа тежест пред правораздавателните институции. а лошото е, че оттук нататък нещата се налага да са не конкретни (защото няма законов начин за получаването им), а само подозрения, отиваме в сферата на анонимните обаждания и неофициалните заплахи.

    надявам се, че добре илюстрирах безсилието на носителите на "авторски права" да получат доказателства, и липсата на право от страна на МВР да действат по "сигнали". затова и тази материя е толкова спорна и всеки си я тълкува както му отърва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 15-03-07, 04:20
  2. Отговори: 271
    Последно: 05-06-06, 19:06
  3. КАТ започва нова акция "Колан"
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-05, 22:43
  4. Направа на торент.
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-05-05, 10:43
  5. Задача 210/нова/ (ПЕПА в акция)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 21-03-05, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе