Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 361
Like Tree2Одобрявам

Нова акция с/у торент тракерите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    "V protiven sluchai sme prinudeni po silata na vliazloto v sila sporazumenie da predpriemem nuznite merki."
    тук вече припаднах от смях
    не "съгласно ЗАКОН ХХХ, чл. YYY", а "по силата на .... споразумение"

    дали е в сила и споразумението, което постигнах с един катаджия оная вечер? той да получи 10 лева, а аз да продължа да си карам с изгорял фар. какво ще кажете?

    P.S. да не говорим, че явно имаме и реминсценции от миналото - нЕма вече нсбоп, ГДбоп е. така можеш да кажеш, dragozow, на дебилите от icn

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #62

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Ами то ако следваме тая логика да спрат интернета в България - по-сигурен начин за борба с пиратството май няма.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #63

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Това ще да е решението!

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #64

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    А как стои въпроса с DC хъбовете.
    От доста време не съм ги ползвал.
    И на тях ли ще посегнат..

    Я вижте каква статия излезе днеска:

    Миграцията на торентите
    Министър Румен Петков твърди, че се наблюдава тенденция към отпадане на фрий сървърите в интернет, пише в "Дневник" Даниела Стефанова

    Положихме много усилия България да бъде извадена от Списък 301 и имам надежда, че това ще стане. Нека собствениците на тракери предложат легално разпространение на съдържание", коментира шефът на сектор "Компютърни престъпления" към Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП) Явор Колев.

    Прав е министърът - в България няма фрий сървъри, има торент тракери. Но скоро и тях няма да ги има", коментира пред "Дневник" Явор Колев.

    Явор Колев обаче определи последните стъпки на собствениците на торент тракери като "измиване на ръцете". "Ходовете им са некоректни спрямо техните потребители, които си остават български граждани и ползвайки торент системата, разпространяват защитено съдържание", обясни Колев.

    "Упрекван съм, че тероризирам българските интернет потребители. От септември миналата година правим мониторинг на всички торент тракери. Действията ни не са кампанийни - всеки месец правим по няколко проверки в интернет", каза Колев.

    Нито в Закона за авторското право и сродните му права, нито в Наказателния кодекс (НК) фигурират използваните от участниците в торент системите жаргонни думи като "тракер", "сийдър" и "лийчър".

    Законът определя рамките на наказанието, а съдът преценява степента на нарушението", каза Велизар Соколов от "Арсис консултинг", представител на Асоциацията на издателите на бизнес софтуер BSA. Според него основната вина в торент обмена носят "сийдърите", защото, както показва и името им, "сеят" съдържание.

    "Лийчърите", които теглят файлове, по-скоро са водени от личния си интерес да се сдобият с филми и музика. Същата е и позицията на ГДБОП.

    "Проверките ни никога не са при случайни потребители, а само при онези, за които имаме информация, че активно разпространяват файлове", обясни Явор Колев.

    В торент веригата тракерът има ролята на "помагач". Терминът "помагачество" присъства в Наказателния кодекс и това е аргументът на ГДБОП да отправя предупреждения към собствениците на торент тракери.
    Цялата статия:
    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1012071



  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #65

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    В торент веригата тракерът има ролята на "помагач". Терминът "помагачество" присъства в Наказателния кодекс и това е аргументът на ГДБОП да отправя предупреждения към собствениците на торент тракери."
    От това по-желязна логика - здраве му кажи.
    Добре че не са прочели че има и програми Вирусоубийци или ProcessKiller, щото тогава не им мърда доживотната присъда на собствениците.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #66

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    LEECH:

    1. зоол. пиявица (разряд Hirudinea)

    2. прен. лихвар, кръвопиец

    предполагам, че трябва или да се обадим на ХЕИ за ограничаване на напастта от пиявици, или на комисията за регулиране на банковата дейност, защото не може то така да се развива незаконна банкова дейност!

    нали за това иде реч в позорния термин "лийчър"?
    гадни вампири-кръвопийци такива!

    P.S. чакайте, че току що се запритеснявах, при това сериозно. да речем, че помагам на баба да пресече улицата и ни блъсне кола. аз "помагач" ли съм на шофьора като съм му поднесъл бабата да удари и нея, или съм "помагач" на бабата да вземе парично обезщетение? за кое от двете ще ме съдят? . не знаех, че е толкова подсъдно да си "помагач', особено когато не зависи от теб (и аз много искам да не съм "активен" разпространител, ама не може)

    P.P.S. хайде някой да ми обясни логически как е възможно пасивно да се разпространява нещо, след като самото значение на думата "разпространение" изисква действие от страна на извършващия го, което моментално означава че няма как пасивно да си активен!?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #67

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Ха, тази статия в Нетинфо е много интересна:
    Според данните през 2006 г. са проведени 1276 специализирани полицейски операции за защита на интелектуалната собственост и са проверени 2852 обекта.
    Това, ако се сметне колко е на работен ден - ~5 операции на ден и ~12 проверени обекта!

    Или има някаква грешка тук, или г-н Министъра трябва да обясни колко са стрували на данъкоплатеца всички дейности, свързани със защитата на интелектуалната собственост.

    Може да се окаже, че е по-изгодно държавата догодина направо да даде на носителите на правата похарчените пари и всички да си живеем мирно и тихо.

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #68

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Майната хим, Pirates Bay не могат го спря ....

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #69

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    От тук нататък само ще чета с интерес темата за да не ме обвини Ghost и back вокалите му в защита И на Осама Бин Ладен.
    Очевидно има подписано споразумение, от двете страни, което ще рече, че са съгласни с написаното в него.
    Ако нещо не е наред, някой леко се е понавел, пък вие се мъчете да го вдигнете.
    Аз не се наемам, а и не искам. Който сам не си търси правата, а търси някой да извади кестените вместо него е сбъркал адреса с мен.
    Това е идеята и е видна в първия ми пост по темата. СПРАВКА
    Когато видя реален интерес от доставчиците да защитят услугите, които ми предлагат, тогава бих могъл да взема отношение в тяхна защита.

    «EDIT»

    Ето и една от причините за активността на МВР през последните дни. Новина от преди десетина дни.
    България остава в черния списък на интелектуалното пиратство
    Източник: Investor.bg / 18.02.2007

    И един коментар на Дневник, който показва, че по добре няма да става, а напротив. Поне в близките месеци.
    Спорадични акции вместо последователност
    Източник:dnevnik.bg / 18.02.2007

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #70

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    знаех си аз, че маргините са в дъното на StarCraft манията, ама откъде да знам, че и в щатите са го знаели:

    "...част от пиратския бизнес е в ръцете на организираната престъпност, конкретни мерки за справяне с положението трябва да предприеме най-вече МВР"

    всъщност... чакайте малко... malone и ghost ли са "организирана престъпност", че МВР ще им прави обиски, или хилядите дискове по сергиите, разпънати с благословията на "който-трябва"?

    ей, ще си изровя един пост преди около година, в който предлагах празните дискове да се продават срещу лиценз, който се плаща в Министерството на финансите на фирми, които докажат, че имат нужда от обем >1.44

    също така предлагам да се спре производството и вноса на харддискове>20мб (да, МБ, не ГБ), защото те директно подтикват към престъпно събиране на нелегален софтуер. един IBM-DOS, безплатен текстов редактор, молив и листче.

    амаха!

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #71

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Не, само двамата не можем да се определим, като "организирана престъпна група".
    И Black Adder трябва да е с нас.

    Дефиниция за Организирана престъпна група:
    "Организирана престъпна група" е структурирано трайно сдружение на три или повече лица с цел да вършат съгласувано в страната или чужбина престъпления, за които е предвидено наказание лишаване от свобода повече от три години и чрез които се цели да се набави имотна облага. Сдружението е структурирано и без наличие на формално разпределение на функциите между участниците, продължителност на участието или развита структура.

    Ако сийдваме, значи сме доставчици на компютърно информационни услуги.

    Дефиниция за Доставчик на компютърно-информационни услуги:
    "Доставчик на компютърно-информационни услуги" е всяко юридическо или физическо лице, което предлага възможността за комуникация чрез компютърна система или което обработва или съхранява компютърни данни за тази комуникационна услуга или за нейните ползватели.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #72

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    А как стои въпроса с DC хъбовете.
    От доста време не съм ги ползвал.
    И на тях ли ще посегнат..

    Я вижте каква статия излезе днеска:
    Цялата статия:
    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1012071


    Пак съвсем случайно с още двама приятели имаме хъб с 30-40 човека в него.Хоста е на нашите компютри като си го менкаме.Общо взето немогат да ни барнат защото немогат да докажат че вътре се прави нещо незаконно,а и за да влязат мисля че им трябва заповед някаква.Сигурен съм че немогат да направят нищо по въпроса за момента защото един хъб се хоства от компютър.Мисля че трудно биха доказали че е нещо незаконно,още повече че програмата която прави хъба е open source и всеки може да си я изтегли и да направи хъб.Трудно за доказване е че файловете на личния ти компютър не са за лично ползване,а не за някакъв вид търговия или разпространение.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #73

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Споко, ето какво ни чака

    http://www.clubic.com/actualite-3294...nce-votee.html

    накратко преведено: депутатите (френските) гласуваха...забрана на използването и разпространението на софтуер тип Р2Р

    защо Франция ли? някъде бях чел, че французите сваляли 1 000 000 филма месечно (лесно обяснимо предвид на истинския високоскоростен интернет, който имат)

    т.е самата технология е криминализирана....300 000 еуро глоба и 3 години затвор, когато става дума за неща, които са защитени

    ето тук на английски, ако някой иска да се стряска http://en.wikipedia.org/wiki/DADVSI

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #74

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    Споко, ето какво ни чака

    http://www.clubic.com/actualite-3294...nce-votee.html

    накратко преведено: депутатите (френските) гласуваха...забрана на използването и разпространението на софтуер тип Р2Р

    защо Франция ли? някъде бях чел, че французите сваляли 1 000 000 филма месечно (лесно обяснимо предвид на истинския високоскоростен интернет, който имат)

    т.е самата технология е криминализирана....300 000 еуро глоба и 3 години затвор, когато става дума за неща, които са защитени

    ето тук на английски, ако някой иска да се стряска http://en.wikipedia.org/wiki/DADVSI
    Това е кофти. Да се забранява технология заради алчноста на разни "автори" които искат с едно "откритие" цял живот да печелят. Какво да кажат производителите на "неинтелектуални продукти" които постоянно измислят нещо ново и след няколко месеца на производство цената му пада докато се изгуби смисъла защото се появява конкуренция и преди продукта да е "остарял" трябва да е измислен нов.

    Евала на AC/DC и някои родни фолк звезди.
    АС/ДС до 1985год. вадеха всяка година албум, а в някои години по 2 и във всеки един имат поне няколко хита които оглавяват класациите, а от 86-та насам през година-две, но концертите им са разпродадени за няколко години напред и вероятноста да ги видим в БГ е нулева защото са една от най-скъпите групи. По този път са тръгнали и някои родни фолк звезди. Албуми издават за зарибяване, а хонорарите за представления вървят "дебело".

    В едно от предните си изказвания бях предложил едно четиво, въпрос на време е да се осмисли от повече хора. Всъщност, май Линус Торвалд преди мен го е разбрал. Който е кадърен ще оцелее с пиратство и без пиратство, останалите ........


  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #75

    Re: Нова акция с/у торент тракерите?

    Интересно е от юридическа гледна точка да се провери какво точно са забранили франсетата, защото не знам дупетатите им дали знаят, че примерно един World of Warcraft се ъпдейтва точно на базата на P2P технологията, а самата технология както повечето знаем въобще не е замислена за "пиратска" употреба, а за да се олекоти натоварването на сървърите при по-голям обмен на сваляна информация (примерно многодисковите дистрибуции на Линукс и т.н.т.). Още повече P2P е вградена в много софтуер вече - примерно Opera, Flashget и т.н.т., това прави ли съответните продукти незаконни сами по себе си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 25 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 15-03-07, 03:20
  2. Отговори: 271
    Последно: 05-06-06, 18:06
  3. КАТ започва нова акция "Колан"
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-05, 21:43
  4. Направа на торент.
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 12-05-05, 09:43
  5. Задача 210/нова/ (ПЕПА в акция)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 21-03-05, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе