Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 267
Like Tree15Одобрявам

Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #151

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    buzaki, всички ще ти бъдем много благодарни, ако оттук нататък пишеш на кирилица

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #152

    Re:Електронната цигара - спасение за финанс

    Да добре, не винаги има кирилица под ръка
    Ето тук намерих много подробен анализ на доклади и изследвания на течности, на английски е но е супер интересно и го предлагам

    http://www.e-cigarette-forum.com/for...es-safe-2.html

    Тези писания напълно ме убедиха за безвредния състав на течността, защото са написани подробно и ясно, използвани са доклади от опити и напълно липсва простотия. Доста сносно обяснение на нещата.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #153

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Течностите са горивото без което електронната цигара е само "фенерче с вакуумно задействане ".
    Те са това което дава вкуса , "ритника" в гърлото, ароматите и визуалните ефекти ( дима).
    Всеки един кандидат електронен пушач си задава въпроса, какво ли има в тези " чорбички, с които са напоени пълнителите на това странно фенерче с вид на цигара, което ми продадоха в магазина".
    Пушат като цигара и сигурно са супер вредни защото са "тотална химия" ( така писаха по вестниците).
    На въпроса какво се съдържа в течностите отговора е следният:
    - Носител - това е компонента,който създава визуалният ефект на дим. Около 95-98 % от течноста е глицерин ( VG ) или Пропилен гликол ( PG ) с фармакопейна чистота. И двата възможни носителя са доказано безвредни за човека. Съдържат се в храната ни, в козметиката, в пастите за зъби и където още се сетите.Напълно водо разтворими са, тоест, преминават през метаболизма и се изхвърлят от организма без да влияят по какъвто и да било начин.
    - Ароматни компоненти - тук се използват аромати одобрени за хранителни цели.Същите които са в плодовите кисели млека, кексове, напитки и всичко което ни заобикаля в съвременното ежедневие.
    - Никотин с фармакопейна чистота. Най често получен чрез екстракция ( тоест избирателно извличане на един компонент от смес със сходни физико-химични показатели ). Тук е момента да се стреснете и да се откажете от обикновенните тютюневи и електронни цигари. Никотина е отрова! Никотина е дрогата, която ни кара да се пристрастяваме към цигарите. Той е фактора който помпи огромни печалби на тютюневите концерни, на фармацефтичните дилъри, на купища мизерни бандити- контрабандисти, на държавни чиновници, на половината гробарско съсловие....Той е компонента , който ни кара да изпитваме удоволствие от пушенето. Никотина е от същата алкалоидна група като кофеина ( някой забранява ли ни да пием кафе), теина (някой забранява ли ни да пием чай)... Ако продължа сигурно ще стигна до забрана за дишане ...
    Но никотина не е канцерогенен! Не причинява рак и каквито и да било заболявания освен пристрастяване. Тоест нужда на организма да си го набавя!

    Да но цял живот са ни набивали в главите, че никотина е страшен и опасен ( точно толкова колкото и кофеина).Причината е единственият известен начин (до скоро) а именно горенето на треви и вдишването на дима. Да, но с елекртонната цигара няма дим. Това е пара. В нея няма продукти на горенето!
    Това което виждате е "визуалният ефект'" дължащ се на лесно изпаряемите и обилно "парящи" носители.
    Вкуса и ароматите ги усещате в устата и небцето си. А никотина си е само ваш, той е "ритника" който усещате в гърлото си.
    Няма дим, няма горене, няма смрад, няма пасивно пушене, няма фасове и пепел, няма пожари, няма рак, няма емфизем...
    Никотина само помага на мозъка да работи по-добре ( да сте чувалили за писател, художник или композитор въздържател? ) и предава измамното и неуловимо усещане за щастие...
    Та така, в "чорбичките" няма нищо, което може да бъде по страшно от това което ядем, пием и дишаме ежедневно (за разлика от димящите и смърдящи парчета тютюн завити в книжка).
    Да, идват от Китай, като синоним на менте и ерзац неща. Да, така е, просто единствено в Китай от това е създадена многомилионна индустрия, която не може да си позволи дори милиграм съмнение върху това което прави. Ако има дори един случай на доказана вреда - всичко това ще рухне.
    Да, в Европа и Щатите няма подобно производство ( или има но в минимален размер), защото " яде сопата" на тютюневи картели, "Blu Chip" фармацефтични хиени, докторски съсловия, държавни бюджети, трафиканти и черноборсаджии...Всички те имат интерес да пушите, независимо от това което говорят. Да пушите,да плащате, да боледувате, да Ви лекуват...да Ви погребват...
    Мислех да продължа с това как аз лично се чувствам след почти половин година употреба на ужасните и неразбираеми химични субстанции които изпарявам за собствено удоволствие... но това е друга тема .

    По дяволите ако човечеството продължи на употребява никотин, то това ще бъде по този начин....

    пп:Това е цитат .
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298416318[/time]_________________________________________________

    КРИС не разбрах ще правите ли поръчка Март? Че съм на финала.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #154

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Не знам. Обща поръчка правим, когато се съберат желаещи, а не по график. Както се случи, просто трябва да се съберат заявки за 50 шишенца, иначе няма смисъл от обща поръчка.
    ПС - Цитатът е верен с едно уточнение. Наистина пушим съставки, които се използват в хранителната индустрия. Но ги изпаряваме и вдишваме, а не ги ядем/пием. Затова не може да се твърди със сигурност, че електронната цигара е безвредна.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #155

    Re:Електронната цигара - спасение за финанс

    Здравейте,
    Благодаря за цитата, това до някъде обяснява нещата и доста успокоява е-пушачите. Но днес, докато седяхме в едно кафе в центъра на Варна, в зоната за НЕПУШАЧИ/ суууупер яко не смърди и т.н./ с един приятел и си изпарявахме с китайките, дискутирахме тази тема. Той каза нещо, което мисля че ме подтикна вчера да пусна тази тема, което и Крис намекна. Той каза: ''не се знае докато не се изследва, това е органична химия, тестовете на съставките които са известни са правени при суров продукт, трябва да се разбере при изпаряването на глицерора, ПГ и другите съставки, какво се получава, как се променя молекулярната структура и как взаимодейства с въздуха и т.н и пр.'' Решихме да потърсим мнението на някой фармацефт който е на ясно и някои химик. Фармацефт имаме под ръка-но се оказа че тя пуши е-цигара и ще е пристрастна Обещавам като разбера повече по темата да споделя-мисля че е полезно за всички. Независимо какво е мнението-положително или не, важно е да се знае.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #156

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Така вече достатачно време изпарявам,преди 1 седмица минах на пълен преглед (всяка година минавам).Доктора ми замалко да припадне ,от 17 год съм пушач през последните 5 год ми правеше забележки,че б.дроб е в мн лошо състояние сега каза,че е като на бебе и всичко друго си е в нормите.Така,че изпаряваите спокоѝно,поне за мен място за притеснение няма.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #157

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Е това си е супер новина

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #158

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    А сега събира ли се заявка и цената същата ли е, щото някъде се прокрадна инфо че имало 16,6%мито-оскъпява ли се цената?
    Ако участвам от Варна има ли някой от тук да се комбинираме?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #159

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Не, скоро поръчахме и всички основни участници в поръчката си имаме достатъчно течности за изпаряване...
    Отделно, имаше много разправии по отношение на митници, такси около последната поръчка, така че... не съм сигурен, но е много вероятно тя да беше последната обща.
    Просто... стана доста ангажиращо и май вече не ми се занимава, предпочитам да си взимам течности само за мен на по-високи цени, но да не отговарям пред куп хора за неща, независещи от мен.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #160

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    А всъщност какви са разправийте с митниците, ако не е тайна, наистина ли има мита и такси?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #161

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Мита няма. Може да има такси, може да има и ДДС.
    Проблемът не е в допълнителните плащания, а в загубеното време за глупости.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    4
    #162

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Здравейте искам да попитам дали "eSmoke" - цигарата е една и съща с "DSE - 801"

  16. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #163

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Аз също пуша електронна но, едва от 2 месеца. От къде си поръчвате батерии и други части, които се налага да се сменят? Открих само един сайт за части.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #164

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Здравейте..Явно аз съм най-новият потребител на ел.цигара.Вече втори ден я ползвам.Имам въпрос към Крис..Купих я случайно тъй като цената ми се видя страхотна за разлика от тези които ги предлагат в аптеките..над 115 ,а моята я купих за 55 евро..Неприятното в случаят ,че я купих на ръка и нямаше кой да ми обясни някои подробности..След като направя едно всмукване то на второто вече димът е много по малък а на третото го няма.Трябва да исчакам да речем около 6/7 мин.за да ми даде дим.пакета,който закупих е посочен производителят и сайта им чрез който продават продукта но аз пък с английският съм капут.Ще напиша името на сайта..но бих искала да знам нормално ли е при едно две всмуквания да исчаквам
    http://www.oksmokey.com

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #165

    Re:Електронната цигара - спасение за финансите и белите дробове на страстния пушач?

    Не е нормално.
    На този сайт продават различни модели. Добре е да уточниш кой си купила. За съжаление като гледам... конкретния сайт не е в крак с времето и предлага доста стари модели, с неособено добри качества.
    ПС - цена от 55 евро е далеч от страхотна, по-скоро е неразумно висока, но.... цената не е толкова важна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 26-10-13, 20:00
  2. AdSense ни прие при белите хора.
    От periel във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-08, 21:47
  3. Яке показва белите дробове на пушачите
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-07, 11:21
  4. IE - няма спасение от реклами...
    От The_UFO във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 18-01-04, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе