Вижте резултатите от анкетата: С какво се хранят Сет-комците:

Гласували
46. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С каквото ми падне.

    20 43.48%
  • Предимно с въглехидрати.

    4 8.70%
  • Основно с белтъчини.

    7 15.22%
  • С бира, разбира се!

    11 23.91%
  • Само с Е-та и кафета!

    4 8.70%
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77
Like Tree1Одобрявам

С какво се храним?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #46

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Е Каква е тази трайност бре??? Аз купувам едно евтино което е марка на ПЕННИ маркет(произведено е спецално за него) и на третия ден е кисело млякото, на 6-7 е вкиснато в буквалния смисъл(ама и такова съм го ял, кара ме да се чувствам доста доста добре), а пък на 10 вече хванало нещо като мухъл(такова не съм ял) и това е при съхранение в хладилник на 5-6 градуса.
    много любопитно, звучи като истинско

    знаете ли обаче кое е най-ужасяващото в случая?

    че сме вече толкова подозрителни и препатили, че описанието на един нормален процес ни кара не да си помислим "ееее, най-накрая нещо истинско", а "ужас, кой знае от какви боклуци е направено"

    за съжаление опитът показва, че истината почти винаги е второто

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #47

    Re:С какво се храним?

    И после защо толкова много пърдим Казвам и аз на мойта, че е калпава храната, а тя мен обвинява...

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #48

    Re:С какво се храним?

    Питам ги ясно и просто - консерванти или пастьоризиране за да трае млякото с месеци, а те ми казват първо да им звънна. След като не се съгласих, сега ми пишат че е много полезен данона с витаминки и минерали.
    Hallo, here in a Bulgarian Blog а user stated that the bacteria used in Danone was some kind of modified so it died after few days and that way the youghurt stayed consumable for a long time. You guys either pasturize it in the end , or add some preservatives, right ? Could you pleasе, unveil this secret.

    Dear Mr. Kalchev,

    Thank you for contacting the Dannon Company, Inc. We sincerely appreciate your interest in our products.

    Yogurt production involves simple ingredients but a complex process. We maintain the strictest quality standards and use state of the art equipment to produce products in a scientific purified environment.

    Process:
    1) Skimmed milk is generally used.
    2) Non-fat milk solids are added to increase the protein content.
    3) Milk is homogenized and pasteurized. This step takes place before the cultures are added since heat treatment deactivates the cultures.
    4) Live active cultures are added.
    5) Fruit or flavors are added as appropriate.
    6) The yogurt is incubated for several hours. During this time, the yogurt cultures reproduce creating lactic acid, which changes the liquid milk into the solid custard-like yogurt.
    7) The yogurt is cooled and then is ready for delivery across the nation.

    Yogurt is much more than a delicious, nutritious food. Yogurt cultures are vital biological systems that the scientific community is just beginning to understand. Based on decades of scientific research, there is reason to believe that live & active culture yogurt can help decrease the symptoms of lactose intolerance and may help to alleviate digestive tract conditions. Yogurt also is an excellent source of protein, calcium and other vitamins and minerals.

    We appreciate your interest in our products and are always available to answer any questions or concerns that you have. If you have any additional questions or concerns, please do not hesitate to call our toll-free number 1-877-DANNON-US (1-877-326-6668), Monday through Friday, 9 A.M. to 6 P.M. Eastern Time.

    Sincerely,


    Lisa Moore
    Consumer Response Representative
    Ref#:1369990N


    И аз така си мислех ( точки 6) и 7) ), след като ферментира може да се разнася навсякъде без никакви химически добавки и да трае с месеци. Предполагам лелката е копирала отговора от някаква рекламна брошурка. Язък дето си изгубих времето, а и от този английски ме заболя главата. Я да си хапна ено богато на хранителни вещества данонче, съвсем като домашно приготвено и ще ми мине


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #49

    Re:С какво се храним?

    http://www.umc.bg/id-36/faq.html

    Според уикипедия думата Yogurt има турски произход
    http://de.wikipedia.org/wiki/Joghurt
    http://en.wikipedia.org/wiki/Yoghurt
    На родопски, думата йогурт се произнася огУрть
    На турски мляко е süt, и би трябвало кисело мляко да е süt ürünüdür.
    Доколкото с спомням от ровенето ми по история... през 17 век един турски търговец от Истанбул продава няколко качета на един испански търговец, който на въпроса, Как се нарича това - получава отговор Йогурт...

    http://www.aktivnipotrebiteli.bg/%D1...%BE-%282011%29

  6. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #50

    Re:С какво се храним?

    https://www.youtube.com/watch?v=THIODWTqx5E#wsFirst, people pollute this beautiful world to have their life easier and "more fun", and then they DARE to do THIS. -And a lot more.

    I'm ashamed to be a human, really, SO FUCKING ASHAMED. Not any amount of apologies for mother nature can fix this... There can't be enough words.

    This has to stop. RIGHT FUCKING NOW.
    KagamiLolita 7 months ago 3279

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #51

    Re:С какво се храним?

    тази година за 10 дни в барселона свалих 5 килца - останах много доволен защото не се ограничавах от към нищо, там и храната и бирата са перфектни. дори девойките с които бях качиха някое килограмче
    главната промяна беше в това че слязох от колата и обикаляхме пеша. бавно спокойно вървене полято обилно с кафета и донати в почивките.
    килограмите успях да ги задържа едни и същи вече 3 месеца и за мен експеримента беше супер успешен - сега искам да го пробвам и тук в бг, но все не остава време. май ще трябва да се организира нова екскурзия

    колкото до храната - имам един познат в ук, преди се връщаше да хапва тук и беше щастлив, последния път ми каза че вече всичко тук е станало по шит от храната там.
    малко по малко успяха да ни вкарат във филма - сега имам всички вериги за продукти у наше село но нямам от къде да си купя сирене, няма нормален салам , а и салам вече почти не ям само каквото си донеса от испания и румъния... за другите неща дори не ми се пише.

    а това за камъните не е само храната ето едно видео и от мен http://www.ted.com/talks/dan_buettne...to_be_100.html

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #52

    Re:С какво се храним?

    Човекът, по отношение на храната, си прилича доста с прасето - всеяден е. Има зъби, присъщи за хищниците, но може да използва и растителна храна. Хубаво е това от гледна точка на оцеляването.
    Та по себе си съдя - най важно е търбухът да е пълен. Сега че сиренето било много бяло, прясното мляко много рядко, доматите и краставиците с вкус на тиква - като съм гладен меля всичко, ако нещо не ми е вкусно, след час - два ми се струва поносимо. Но ОТКАЗВАМ ДА ДАВАМ ТРОЙНО ЗА БИО-ИЗМИШЛьОТИНИ.
    Ще се повторя, но смятам че е много важно: ако водим заседнал начин на живот ако ще и супер чиста, естествена храна да консумираме, рисковете за здравето пак се увеличават. Както спомена колегата над мен - ДВИЖЕНИЕ МУ Е МАЙКАТА. Дядо ми има направо отровен хранителен режим - адски много мазно и сладко, обаче всеки ден от сутрин до вечер прави нещо по лозята и градините, и ей го -минава деветдесетте, свеж като репичка, в тяло - като манекен :rolleyes:

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #53

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    тази година за 10 дни в барселона свалих 5 килца - останах много доволен защото не се ограничавах от към нищо, там и храната и бирата са перфектни.
    За храната не споря, въпрос на вкус, но без да се обиждаш... от бира не разбираш
    И... за 10 дни 5 килца не се свалят от хубава храна и правилен хранителен режим, а от обикаляне и гледане на интересни места на 40 градуса жега. С две думи - какво си ял и пил в Барцелона през тези 10 дни няма значимо отношение към спада в теглото ти.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #54

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    Хе-хе, след това филмче, за пореден път се сещам за класификацията на Станислав Лем за анормалните форми в Галактиката :
    Съгласно приетата систематизация, проявяващите се в нашата Галактика анормални форми образуват типа Abberantia (Извратенци), който се дели на подтипове Debilitates (Слабоумци) и Antisapientinales (Неразумци). Към последния подтип се отнасят класовете Canaliacele (Мерзотняци) и Necroludentia (Трупосквернци). Сред Трупосквернците различаваме подразделенията Patricidiасеае (Отцеубийци), Matriphagideae (Майцеядци), и Lasciviaceae (Гнусотняци или Развратняци). Крайно извратената форма Гнусотняци делим на Cretininae (Кретенци), например Cadaverium Mordans (Трупогризци), и Horrorissimae (Ужасняци) с класически представител в лицето на Мътилник Изпъченяк, Idiontus Erectus Gzeemsi. Някои Ужасняци създават собствена псевдокултура; към тях отнасяме видове като Anophilus Belligerens, Дупелюбец… Войнствуващ, който се именува Genius Pulcherrimus Mundanus (най-прекрасният гений на света) както и онзи специфичен екземпляр със съвършено плешиво тяло, наблюдаван от Грампулус в най-затънтеното кътче на нашата Галактика — Monstroteratum Furiosum (Гнусотник Беснеещ), който сам се нарича Homo sapiens.
    Abberantia (Извратенци) =
    {Debilitates (Слабоумци),Antisapientinales (Неразумци)}

    Antisapientinales (Неразумци) =
    {Canaliacele (Мерзотняци), Necroludentia (Трупосквернци)}

    Necroludentia (Трупосквернци) =
    {Patricidiасеае (Отцеубийци), Matriphagideae (Майцеядци), Lasciviaceae (Гнусотняци или Развратняци)}

    Lasciviaceae (Гнусотняци или Развратняци) =
    {Cretininae (Кретенци)={Cadaverium Mordans (Трупогризци),...},
    Horrorissimae (Ужасняци) = {Idiontus Erectus Gzeemsi(Мътилник Изпъченяк),...}}

    Horrorissimae (Ужасняци) =
    {Idiontus Erectus Gzeemsi(Мътилник Изпъченяк),
    Anophilus Belligerens(Дупелюбец Войнствуващ) = Genius Pulcherrimus Mundanus (най-прекрасният гений на света),
    Monstroteratum Furiosum (Гнусотник Беснеещ)}

    Monstroteratum Furiosum (Гнусотник Беснеещ) = Homo Sapiens

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #55

    Re:С какво се храним?

    Погледнах около 1/4 от филмчето, където осакатяваха малките пилета и започнах да се потя обилно и ми се доповдига. До сега, от всичко животинско ядях само яйца и мляко. Май ще направя кратка пауза и от това. Не мога да повярвам, че това е реалност и то в щатите.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #56

    Re:С какво се храним?

    Това с кокошите клетки силно напомня за "Матрицата", а ?
    Само че там, Homo Sapiens е в другата роля.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #57

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    За храната не споря, въпрос на вкус, но без да се обиждаш... от бира не разбираш
    И... за 10 дни 5 килца не се свалят от хубава храна и правилен хранителен режим, а от обикаляне и гледане на интересни места на 40 градуса жега. С две думи - какво си ял и пил в Барцелона през тези 10 дни няма значимо отношение към спада в теглото ти.
    Впрос на вкус , но пак ми се ходи за нови 10 дни и да се надяваме нови 5 кила. малко цивилизация, нормално отношение и спокойствие.

    във филмчето от тед казват
    1 е движението
    2 е храната
    3 е състоянието на духа

    иначе без птиче на грил не мога - без значение как ги гледат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #58

    Re:С какво се храним?

    Малко храна, малко хранителни добавки и се чувствам много добре;а и ми харесва какво ми показва кантара

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:С какво се храним?

    Аз ям каквото ми се яде в момента, без каквито и да било ограничения.Основно наблягам на ракийка и салатка, после на вратни пържоли, много люти чушки, препечен хляб и вино.От 20 години съм 90 кг +-1 и много добре ми се отразява всяка храница.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #60

    Re:С какво се храним?

    Вечно кисело мляко откриха БГ учени
    http://www.monitor.bg/article?id=312549

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам хладилник с горна камера "BEKO" DS25CB-PBW10
    От Todorov_V във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-12, 17:19
  2. Продавам GSM с две СИМ карти Mini Iphone реплика.
    От HeLLSuN във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-10, 13:40
  3. проблем със смесител за кухненска мивка!
    От qfata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-08, 21:07
  4. Домашно кино с цифров вход (коаксиален)
    От George007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 25-10-07, 21:35
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе