Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 105 от общо 105
Like Tree4Одобрявам

Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #91

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    Здравейте бивши и настоящи пушльовци,
    Аз ги пушех от 13 годишен-(7 клас) и след 14 години пушене аз вече не си спомнях какво е да си непушач. Много пъти съм се чувствал безсилен и пристрастен и отчаяно исках да го променя.

    И така на една нова година реших да спра както почти 50% от приятелите ми. Но не ми се получи веднага а февруари на 14 излязохме с приятелката ми и решихме да си купим една кутия за вечерта "ММ" купихме тогава и така, имах един месец психическа нагласа за да ги игнорирам от съзнанието си и толкова си бях повярвал че съм непушач, че два месеца изобщо не ги потърсих, а преди щях да пребия човек.

    Всичко беше добре ама след точно 2 години бях на един курс и имах "малко" неприятности и по-една по-две по-пет пак пропуших защото си мислех че съм в безопасност и че ще ги спра когато си поискам но уви пак бях пристрастен и ги почнах както преди. Така една година всяка кутия си мислех че ще е за последно, упорита борба със себе си, много трудно ми беше да ги спра и нямах вече воля и сила да го направя докато не се роди дъщеря ми. След като ги изписаха пак отказах л@YnаТ@.

    Сега вече 2 год. По късно си позволявам по цигара две като съм с весела компания и като вкарам 2 салати, или в краен случай ако побеснея и ми падне пердето. Средно 2-3 цигари на месец. Мечтая да мога да запазя това положение защото аз обичам да пуша но неискам да съм зависим и да прекалявам.

    Самоконтрол - колко дълбоко звучи

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #92

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    boiski,
    Аз съм близо на 50 г. и ги пуша от 15 годишен. За мен дума самоконтрол няма. Или пушиш или не. Една цигара е равносилна на пропушване отново. Имам богат опит в отказването и не препоръчвам на никого 2-3 цигари на месец + самоконтрол.
    Успех.
    kalcheff1 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #93

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Гледам я тая тема от много време, ама като знам, че ги отказах по най-често срещания успешен начин, бях решил да не пиша в нея. Пуших цигари 22 години. Една хубава пролетна вечер преди 6 години в едно кафене, ми свършиха цигарите! Тогава казах, че повече няма да пуша. И от тогава не съм пушил.
    Досега, всеки който съм чувал да казва, че ще ги намали (като бройка на ден) и после ще ги спре, е излъгал. Иска се воля, не разни "чалъми".

  5. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #94

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Прави сте съгласен съм. Има обаче един тип хора който не са пушачи в този смисъл в който коментираме.
    Познавам пушачи които пушат само вечер, през светлата част никога не съм ги виждал. (нощни пушачи)
    Имам също познати които пушат много рядко само по повод 1 - 5 фаски, но той си е не пушач в очите на тези които пафкат по кутия и нещо защото следващата може да е и след 2 месеца.
    И това е воля и контрол, както се спират така се и ограничават, мой познат ми каза не пуша от около 30 години но лапна ли една и ги почвам и му вярвам.
    Аз искам да мога да регулирам тези процеси, един човек който е спрял цигарите има достатъчно силен дух. Аз съм спирал и кафето за половин година и сладкото + кокаколата, солта, колкото си поставя за цел, напоследните пости великденските постих 20 дни.... имам нормално телосложение но ям като змей и всички се бъзикаха че ще пукнаако постя, но останах много доволен и ще го правя пак.
    Когато усетиш самоконтрола върху себе си и не ти тежи да започваш и спираш каквото и да е се чувстваш страхотно. angel

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #95

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Ами по-скоро тези дето пушат по 1-2 цигари на месец или от купон на купон или кафене не следва да се наричат пушачи. М.б. от 10-на цигари и нагоре на ден.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #96

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Аз не виждам нищо лошо човек да запали 3-4 цигари на купон или на кафене при повод. Когато вече си спрял цигарите, няма проблем да запалваш от време на време по някоя, за разнообразие. То повече и да искаш не можеш да изпушиш, ако не си пушил редовно дълго време. Нормално е, и определено няма нищо лошо в това.
    Разбира се, ако караш няколко дена подред с по 4-5 цигари, тогава вече става различно положението. Минат ли 2 седмици, всеки ден с по 4-5 цигари, тогава работата е заминала. Е ако си на почивка, море или планина, тогава може, защото не е като да пушиш в ежедневието си. Един вид почивката ще свърши и пак няма да пушиш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #97

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Лично за мен, инцидентното запалване на някой и друг фас е ходене по тънък лед. Случвало се е, пушене, което трябва да трае замо за деня, понеже е бил стресов, да продължи два месеца, през които съм се борел докато спра на ново. За мен, тези няколко "случайни" цигари не си заслужават. Отделно, удоволствието от тях, винаги е по-малко от това, което съм очаквал, преди да ги запаля. Всъщност, защо човек да си припомня някакво удоволствие, което така или иначе не му е позволено и не може да трае дълго. Обичам да използвам пример, включващ бивша приятелка. Така или иначе тя вреди ( на джоба и здравето ) и връзката не може да продължава, тогава защо да си пропомням, колко хубаво ми е било с нея, само за да трябва да я забравям наново след това.
    Нещо подобно се получава и с алкохола.
    Изобщо, май, който не може да се контролира, по - добре да забрави за алкохол и цигари, защото не се знае това до какво ще доведе. Човек потъва без да се усети. Имам една позната, с проблем с пиенето ( литър концентрат поне през ден) и да кажем, и с цигарите( по 1,5-2 кутийки дневно), и странно, изкарва другите с проблемите. ТЕ излизат като някакви дисбалансирани хора, който не знаят как да се веселят, а тя като човек живеещ в хармония със себе си, макар и без работа и семейство ?!?!? На моменти се усещам как започвам да й вярвам.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #98

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    boiski тези твои мисли звучат доста мазохистично! Защо ще си причиняваш постоянен психо-физиологически тормоз? След като си се напънал да ги спреш и постепенно си изтърпял това мъчение та си се преборил с навика и хоп пак да посягаш да се измъчваш... Аз не бих палнал след 7 години - дори не допускам такава мисъл... Вярно, че има моменти- емоционални в положителна и отрицателна посока в които може да изпиташ силна нужда да палнеш но те са твърде кратки и трябва да ги пребориш мислено и си заслужава!

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #99

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Гледам я тая тема от много време, ама като знам, че ги отказах по най-често срещания успешен начин, бях решил да не пиша в нея. Пуших цигари 22 години. Една хубава пролетна вечер преди 6 години в едно кафене, ми свършиха цигарите! Тогава казах, че повече няма да пуша. И от тогава не съм пушил.
    Досега, всеки който съм чувал да казва, че ще ги намали (като бройка на ден) и после ще ги спре, е излъгал. Иска се воля, не разни "чалъми".
    Спирал съм ги няколко пъти за по няколко месеца все така отведнъж. Последното /окончателно надявам се/ спиране беше преди 14 години и стана постепенно. Жена ми пушеше и аз палвах по една две от нейните на ден, после започнах да изпушвам по половин цигара от нейните и така докато станаха по няколко дръпвания и в един момент спрях нацяло, защото ми ставаше гадно. А даже и не исках да ги спирам, а само да ги намаля до прилични количества, че пушех по две кутии. При тези условия да има от кой да взимаш по-малко цигара може да се получи постепенното намаляване, но ако си сам и мислиш, че ще си купиш кутия и ще изпушиш само една, две от нея ... няма да стане.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #100

    Отговор: Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.


  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #101

    Отговор: Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Повдигам тази тема в чест на Утре-то, да си излее гнева заради вредата от употребата на тютюневи изделия

    Понеже и аз, като прочетох темата за пурите, направо се ядосах как нещо толкова гнусно, като тютюневия дим, може да събуди такива мили усещания за "наслада" у хората. Скоро се изтървах да запаля няколко фаса, като винаги причината е липса на контрол върху пламнал гняв и последващ опит да го изгася с цигара. - Мноого грешен подход, гневът НЕ минава, а започвам да се ядосвам допълнително, че смърдя на фасове - уста, ръце, лице, дрехи - човек става чувствителен към вонята, след като се самоопределя или поне много иска да бъде непушач. В моментът, в който загрях шаблонът на действие на пристрастрастяващия си мозък в патова ситуация гняв -> цигара-> още по-голям гняв, запуших още една пролука в бронята си срещу тютюнопушенето.

    Абсолютно вярно е, че всичко опира до железен самоконтрол и тоз, който го няма, а много иска да приключи с цигарите, просто трябва да забрави, че съществуват, и ракията даже, ако не му се играе на руска ролетка с възможността да се превърне в бездомен алкохолик, миришещ на фасове. На мен ми се размина, ама на други не - примери в държавата, на челни позиции по употреба на алкохол и тютюн, има в изобилие.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 01-12-16 в 10:45. Причина: избягване на повторения и оправяне на пунктуация

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    18
    #102

    Отговор: Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    От доста време искам да ги откажа ама и на мен "волята" ми трае ден-два и пак ги налапвам. Решил съм да започна да пуша пури и чрез тях да спра цигарите, ама като чета тук там и се оказва че май много малко е общото между пушенето на цигари и на пури, но поне ще сменя отровата с по-качествена. До колкото разбрах пурите поне не водят до пристрастяване. В темата за тях попрочетох някои неща и се надявам това да помогне.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #103

    Отговор: Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Калчев - мерси мерси, но нямаше нужда. Сит на гладен не вярва както и девствен на натакован. Въпросът не е само в това да спреш цигарите или пурите, а да придобиеш адекватна медицинска култура и знание, да си гледаш ЕГН-то и да не лежиш на кълката, че си безсмъртен. Аз така до 40г лекар не бех видел, операции йок, лежане в болница йок, имунитета ми беше и все още е като на железния човек, но тези Божи дарове бяха неправилно комбинирани с моята дебела глава и липса на всякакви медицински знания. Така 2011 11 фев в 16:30 като ме извъртя масивния инфаркт аз не го разпознах, в следващите 8 часа пуших и пиех кафе и се киснах на много горещ душ стигайки до бой с жената и приятели, които искаха веднага да идем до спешното. Е, отидохме ....към 01:30 сабален, а там някакви отворковци ми казаха, че според всичко което виждат на мониторите би трябвало отдавна да съм мъртъв.. докато съм се правил на мъж се оказа че близо 30% от сърцето ми е станало на съединителна тъкан, тоест мускула е станал на бифтек. Почнахме да пием по 12 хапчета от които най-малкото не ми ставаше вече пишката ( ха да видя кой с кръвно 60/90 ще го вдигне ) при което си навлякох една камара семейни беди. След 6-8 месеца тялото ми прие новите условия и свикна с тях, при което неставането остана лош спомен. Разбира се нали съм тарикат - продължих да си пуша, пия, тия три неща и си виках: то квото лошо имаше да става стана.....да ама не...сърцето нали си е мускул, когато 30% от него вече не работи започва да компенсира това като всеки друг мускул - уголеми се. А това за разлика от разговорния език не е хубаво.....голямо сърце да имаш тук значи беда. клапите спират да уплътняват и помпата започва да връща кръв обратно в белия дроб..... после ша продължа, че очите ми се затварят от едни приспивателни.....

    доб: иначе цигарите се спират много лесно: необходимо е само трима различни от които поне един доцент да се изкажат върху изследванията ти, че ти дават година, година и половина.....ако не се оперираш и смениш всичко в живота си...тогава може от 5 до 25....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 01-12-16 в 11:06.
    MitkoS и espace харесват това.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #104

    Отговор: Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Еми, колкото и снимки и надписи да лепят по кутиите, (някъде и по шишетата) кои от кои по- брутални за този, който се абстрахира за момент от зависимостта си, повечето зависими хора се опомнят чак когато преживеят някакъв катарзис. - Човешка природа.

    Имал съм случаи, когато съм бил смятан за бунак, когато откажа да се присъединя към "наздраве"-то и в последствие откажа да запаля фас с пушачите в кухнята, и споделя, че имам ОГРОМНО, ама НАИСТИНА ОГРОМНО желание да пуша и пия денонощно, само че не ми се умира и нито ми се развежда, даже не ми се и рискува (повече). Тези хора, просто отказват да осъзнаят, отказват да повярват, че това са ужасни, опасни отрови - и течните и газообразните, а за някои хора и определени храни. Доводите им са от "Един път се живее", до "Ехеее, аз ако взема да се притеснявам какво може да стане..., ей ма на - нищо ми няма, а ям(тъпча се), пия и пуша от десетки години"

    Еми, добре, бунак съм си и ще продължавам да се лишавам от тези чудни, уникални удоволствия в превес на удоволствието от любовта към близките и останалите НЕВРЕДНИ, обикновени, дребни радости в живота.

    Като страничен ефект, и жена ми спря да пуши. НО в момента, в който аз се подхлъзна и запаля - тя е следващата. Това също е стимулиращо, само да не го забравям, малко тип Левски, само че наобратно: не пуша ли - печеля, подхлъзна ли се - вредя си, вредя и на този до мен. То това са и отчаяните послания на снимките и надписите по кутиите за цигари, но човек трябва да има очи и уши да ги чуе.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 01-12-16 в 12:46.
    MitkoS одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #105

    Отговор: Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Потвърждавам казаното от Tommorow, че неправилно комбиниране на Божи дарове, дебела глава и липса на медицински знания, води до много лесно отказване на цигарите след определена възраст.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Как router-a предпазва от вируси ?
    От bmw84 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 16-12-06, 01:52
  2. Лепенка предпазва от GSM вълните
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 14-12-06, 18:27
  3. (не)Пушачи?
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 46
    Последно: 28-06-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе