Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 105
Like Tree4Одобрявам

Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #61

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    През тия 70 дена непушене, на няколко пъти имах сериозни съмнения къде е истината.
    Моята (сегашна) истина си е моя и не искам да я натрапвам на никого, но пък някак си имам голямо желание да я разкажа публично:

    1. Това което основно ме спря да не запаля отново през тия дни, бяха разговори за пушенето с приятели непушачи - като ги гледах и слушах, проумявах някак си, че може да се живее без цигари. Виждах, че в тяхното мислене и бит не присъстват цигари. Осъзнах, че тяхната истина и парадигма са други и отсъствието на цигари и дим в техния живот по никакъв начин не ги прави нещастни. Това много ми помогна да намеря отговор на въпроса "Ама как така без цигари оттук нататък ?"
    2. Всяка седмица, поне веднъж сънувам че пуша. Но вместо да се кефя, изпитвам (пак в съня си) разочарование и угризение, че съм се провалил с пушенето. И като се събудя, изпитвам облекчение, че не съм пропушил наистина и всичко е било само насън.
    3. Напоследък се замислям дали бих пропушил отново, ако знам, че ми остава месец на тоя свят (например така са ми казали докторите). Определено бих пропушил отново в такава ситуация. Което пък би трябвало да означава, че все още съм няасно, че пушенето доставя удоволствие (на пушачите).

    И накрая да спомена, че спирането на цигарите води и до неочакван приятен икономически ефект върху джоба.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #62

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Моята (сегашна) истина си е моя и не искам да я натрапвам на никого, но пък някак си имам голямо желание да я разкажа публично:

    Определено бих пропушил отново
    Като отсеем плявата от истината ти, изкуствено насажданото от обществото отвращение от пушачите и подобни остава това

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #63

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Е аз това го написах преди всичко заради Wise и неговия предишен пост.
    От друга страна, не съм забравил, че само допреди два-три месеца се възмущавах не по-малко от теб от войнсвено-насилствения начин по които една част от обществото се опитва да "отърве" цялото общество от цигарите. Още се ядосвам на това, как разни кретени с лекота могат да си присвояват правото да считат че те единствено са прави.
    В момента обаче това с цигарите не ме вълнува особено, тъй като не пуша, а и знам точно при какви обстоятелства бих пропушил отново. По ме вълнува кретенията АСТА

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #64

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Отказването може и да е лесно когато опре ножа на кокала и избора е цигари или здраве! В повечето случаи са несъвместими... Не пуша вече близо 7 години и не помня дати от кога но помня точно как се случи, как взех решението и каква борба беше в главата ми първите дни и месец без цигари. Не пих и кафе близо 2 години - не можех твърдо си го свързвах с цигарите. Но сега и кафе си пия без цигари, което се оказа възможно
    Сега дори не се сещам за цигара
    Всъщност не ми е неприятно когато някой пуши покрай мен но не изпитвам никакво желание да пуша и аз!
    УСПЕХ на кандидат въздържателите от мен

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #65

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    През тия 70 дена непушене, на няколко пъти имах сериозни съмнения къде е истината...
    1. ... приятели непушачи - като ги гледах и слушах, проумявах някак си, че може да се живее без цигари. Виждах, че в тяхното мислене и бит не присъстват цигари. Осъзнах, че тяхната истина и парадигма са други и отсъствието на цигари и дим в техния живот по никакъв начин не ги прави нещастни....
    2. Всяка седмица, поне веднъж сънувам че пуша. Но вместо да се кефя, изпитвам (пак в съня си) разочарование и угризение, че съм се провалил с пушенето. ...
    3. Напоследък се замислям дали бих пропушил отново, ако знам, че ми остава месец на тоя свят (например така са ми казали докторите). Определено бих пропушил отново в такава ситуация. Което пък би трябвало да означава, че все още съм няасно, че пушенето доставя удоволствие (на пушачите).

    4.И накрая да спомена, че спирането на цигарите води и до неочакван приятен икономически ефект върху джоба.
    Най - вече, поздравления, че си на път, да устискаш, кажи ги, скоро 3 месеца в лишение. Уж те били най - трудни...
    1. Би ли споделил малко от философията за живота на тези твои приятели, защото при мен, не знам дали е съвпадение, но подозирам, че не е, откакто спрях да пия и пуша се чувствам като л@йно. - Наред с липсата на самото алкохолно опиянение ( на моменти -насвинване) и честия ритуал по никотинизирането ми, спрях да излизам,от което ми се намалиха социалните контакти, тъпея пред ТВ-то вечерите. ..Ааааа, чакай , чакай, ако по рождение не са пушили, нямат място в тази тема. Такива съм ги виждал много. То и на повечето от нас не ни е ясно защо е толкова кофти ако не се боцнеш или смръкнеш по същата причина - как да ти липсва удоволствието от нещо, когато никога не си го изпитвал. В този смисъл съм противник на сентенцията, че "човек трябва да опита от всичко в този живот".
    2. Дано да си остане само сън, понеже при мен това става реалност в продължение на няколко дни, веднъж на няколко месеца - до година.
    3. Ако ми оставаше ограничено време живот, да кажем под година, единствено не бих пил сярна киселина и не бих пушил изсушена конска тор
    4. И не ми е ясно защо толкова много хора омаловажават това. Може пък по-голямата част от българите да сме богаташи.И моята кифла ( и нея много я мъчи липсата на цигарен дим) ме яде, че разбирам ли, хем не пушим-хем не сме се видяли с повече пари от тогава. Та следващия път, когато пак се пробва с този аргумент, ще я накарам всяка сутрин, на път за работа да оставя в банката по 10 лв - 5 за нейната кутийка, пет за моята. На три-четири дни, обаче, ще трябва да оставя по 15-20лв, както и през почивните дни обичайната сума. Накрая на месеца може да ги изтегли и да им удари клечката, тъй като така и така тези пари не сме ги били виждали.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #66

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    @MitkoS, @kalcheff1,
    В състояние ли сте да опишете с конкретни думи удоволствието от запалената цигара?
    Или по-добре някой, който в момента още е пушещ - да запали една и на място, докато я пуши, да внимава какво усеща, да си го записва и после да го постне тук. "Усещам еди-какво-си-хубаво-нещо в гърлото, пък ей-това в носа, иде ми да скачам и да се смея..." Примерно.
    Понеже аз след около 30 години опит с пушенето не мога изобщо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #67

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Хм, айде бе, чак изобщо да не можеш. Сигурно с повече усилие и книжле може да се напише за усещанията, тъй както това вече е правено и за алкохола и за отделните видове наркотици и кой знае за какво ли още не.
    Винаги усещането от първата запалена цигара след пауза от месеци е невероятно за мен. Получава се точно това, което ти пожела да се опише, УДОВОЛСТВИЕ секунда -по секунда, толкова ясно и силно изразено - от мириса на още непогълнатия дим,през проникването в трахеята и бронхите, до замайването. И при следващите цигари всичко отшумява, мозъкът ми свиква и не отразява всяка цигара индивидуално, както първата, а като "една от многото", като нещо дадено и тривиално, това което и ме кара да се върна много бързо към непушачеството отново- липсата на достатъчно удоволствие, че да продължа да се тровя и хвърлям пари на вятъра.

    Виж, интересно ми е да разбера, дали хората, знам че има и такива, които изпитват нужда да пушат само по 2-3-4 цигари на ден, не изпитват доста по-голямо удоволствие при употребата на всяка една от тях. Всъщност, убеден съм, че е така и може би само в такъв вариант не бих възразил срещу този навик. - къде са 2 кутии, къде 2-3 цигарки/ден, неминуемо ще забележим и редуцирания вреден ефект върху здравето и джоба. Може и смрадта от дрехите да намалее

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #68

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    @MitkoS, @kalcheff1,
    В състояние ли сте да опишете с конкретни думи удоволствието от запалената цигара?
    Или по-добре някой, който в момента още е пушещ - да запали една и на място, докато я пуши, да внимава какво усеща, да си го записва и после да го постне тук. "Усещам еди-какво-си-хубаво-нещо в гърлото, пък ей-това в носа, иде ми да скачам и да се смея..." Примерно.
    Понеже аз след около 30 години опит с пушенето не мога изобщо.
    Разбира се. Ще го опиша в прав текст, без увъртане.
    Удоволствието от запалената цигара е като удоволствието на всеки наркоман да задоволи това, от което най-силно се нуждае в момента. Няма по-важно нещо от задоволяването на потребностите на един индивид. За един пушач, потребността от цигара е едно от най-значимите ежеднени нещица, които изграждат живота му.
    Давам си сметка, че не звучи добре, но...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #69

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    Бях пушач от 15 години,бих казал страстен, пушех по над кутия на ден.Сутрин преди да се захвана с каквото и да било отделях по 40 минути за кафе и цигари, през деня също отделях специално време и подобаващо внимание на цигарите, изпадах в истерия че мога да остана без тях- бях зависим....
    Молил съм се като просяк за цигара в моменти когато съм нямал, и съм нямал достъп да си взема.
    Отървах се... От 3 години не съм си дърпал нито веднъж. Това не стана от първия опит, правил съм 4-5 опита да ги откажа уви неуспешни, но се оказаха полезни за да си направя някой изводи и стратегии за да стигна до последния успешен опит.Печелившата стратегия се оказа спиране от раз,никакво намаляване и ясна равносметка, ако запаля дори и една цигара или си дръпна поне един път,всичко е било напразно, отново съм в кюпа . Така до ден днешен с тази разлика че вече цигарите вече не ми липсват и даже дима не ми понася, но правилото още си важи, ако си дръпна поне веднъж....Колкото повече време не пушех толкова повече имах какво да губя ако запаля, в един момент си давах сметка че е глупаво да си пожертвам успеха и усилията за една цигара, казвах си например, цял месец не съм пушил какъв успех, не си струва да паля и да си хвърля усилията на вятъра.После месеците станаха 2,3,4... година а на мене още по мил успеха за да го проваля с лека ръка.
    ОТКАЗВАЙТЕ ГИ НЕ ГИ БАВЕТЕ!!!

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #70

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    ОТКАЗВАЙТЕ ГИ НЕ ГИ БАВЕТЕ!!!
    Извинявай, целият ти пост е за усилията, които полагаш години наред да не пушиш. И колко се гордееш с това, че имаш силна воля и можеш да се ограничаваш. Твърдиш, че вече не ти се и пуши, но не смееш да дръпнеш веднъж за да не пропушиш.
    И като финал ми казваш - "ОТКАЗВАЙТЕ ГИ НЕ ГИ БАВЕТЕ!!!"
    И защо бе вуйчо - точно подобни писания ме разколебават да го направя. Не видях с какво е станал по-приятен живота ти, освен, че имаш повод да се "гордееш", че се въздържаш от нещо, което явно искаш.
    Ми... спри и бирата, хляба, месото например - ето ще имаш още 3 подобни причини за "гордост", които да осветяват живота ти и да го правят приятен.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #71

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    От седмица ги метнах скришум пак, само на работа. Животът ми с нищо не стана по-приятен като ми се разсмърдя устата ( особено с кафето, става отвратително), дрехите. Вече взех и да понакашлям ( не е от студа ), цакам си всеки ден пари, които иначе ми стигаха за храна през целия ден. Един вид сега храня двама човека, а съм един. Излизам на вън постоянно, мръзна като псе, не мога да си свърша работата... Веднага отговарям на въпроса " за какъв ... съм ги започнал " - Потънат ли ти гемиите, последното нещо, за което мисли човек е здравето си. Отделно, трябваше да избирам между цигарите и алкохола, просто да има нещо да ме разсейва...
    Много правилни ми се струват разсъжденията на колегата и главно това, че знае какво ще стане само ако си опъне веднъж. Т.е. познава се и взема превантивни мерки. И това не е основание за гордост ? Не смятам така. Именно затова и е стабилен непушач, за разлика от мен, който преминавам ту в единия лагер, ту в другия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #72

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Извинявай, целият ти пост е за усилията, които полагаш години наред да не пушиш. И колко се гордееш с това, че имаш силна воля и можеш да се ограничаваш. Твърдиш, че вече не ти се и пуши, но не смееш да дръпнеш веднъж за да не пропушиш.
    И като финал ми казваш - "ОТКАЗВАЙТЕ ГИ НЕ ГИ БАВЕТЕ!!!"
    И защо бе вуйчо - точно подобни писания ме разколебават да го направя. Не видях с какво е станал по-приятен живота ти, освен, че имаш повод да се "гордееш", че се въздържаш от нещо, което явно искаш.
    Ми... спри и бирата, хляба, месото например - ето ще имаш още 3 подобни причини за "гордост", които да осветяват живота ти и да го правят приятен.
    1. Не съм зависим, свободен съм.
    2. Дишам... трудно се задъхвам при физически натоварвания.
    3. Крвното ми се нормализира,не получавам сърцебиене .
    4. Спестявам около 250 - 300 лв за цигари не пия безалкохолни с литри който също са вредни, пия 1- 2 кафета дневно а не 10
    5.Мога да свърша много повече работа без да си правя пауза от 7 мин за цигарка през 10 мин
    6.Имам дете, правя го и заради него...

    Никъде не съм писал че съм горд или се гордея или пък че имам силна воля , но и съм спестил някой факти които не смятах да споделям...Как посещавах в болница мои близък роднина, а там хора със отрязани из късо крака болни от артериално запушване предизвикано от цигарите...Как се кълца парче по парче жива плът...Този мой роднина също беше зависим от една друга дрога, алкохолът които до голяма степен го беше довел до това положение.Как искаш да помогнеш на деца, внуци.. не можеш, ти сам имаш нужда от помощ.Истината е че този човек ме избави от цигарите но не можа да избави себе си. Алкохол, цигари, дрога какво значение има.
    Така по добре ли е бе ''Вуйчовото''?
    Още ли ти се пуши?



  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #73

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    Още ли ти се пуши?
    Ти... как мислиш? Поредна лекция за страхотиите, причинени от тютюна и ми се отпушва ли?
    В скоро време очаквам бивши е-пушачи с подобни патетични излияния за посещения в болниците, които са препълнени с жертви на електронните цигари.
    А дали болежките им са свързани конкретно с ецигарите... хайде сега, защо да задълбаваме в подробности, неудобни за обществото
    При бившите пушачи, най-досадната черта е, че докато се радват на "свободата" си изгарят от желание да обясняват на останалите пушачи колко непросветено племе са и как трябва да последват светлия им пример. Аз лично оттдавам това на недоказана медицински мозъчна травма, получена при спирането на цигарите.
    Препоръчвам следваща крачка - погледни няколко документални филма и посети няколко болници за да се запознаеш с изключително вредната, силно увеличена слънчева радиация през последните години. Огледай неколцина с рак на кожата и обмисли тази идиотия - ходенето на море. Едно, че можеш да се удавиш, второ... рак на кожата си е гадничко. А и ще спестиш още един куп пари, няма да си губиш времето с глупости и ще можеш да работиш повечко.

  17. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #74

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    @КрИс,
    Мисля, че причините за спирането не са много важни.
    Примерно за здравето е ясно, че ако питаме тялото, то ще каже, че предпочита да не му даваме отрови, дори да успява да се справи с тях. И то не може да ти гарантира до кога ще успява.
    Никой тук не е "непросветено племе". И никой няма да научи от тази тема нов факт, който да не е знаел и който да направи с него някакво чудо.
    Така че това не са причини за спирането. Това са само примери за разликата.

    Важно ми се вижда обратното - пушенето е ненужно.
    Ако спре да ти се пуши, ще продължаваш ли да палиш насила? Предполагам, че не. Няма защо да го правиш. Става ненужно за теб.
    Това е.
    Може да се постигне и няма смисъл от големи разсъждения повече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #75

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    ''Препоръчвам следваща крачка - погледни няколко документални филма и посети няколко болници за да се запознаеш с изключително вредната, силно увеличена слънчева радиация през последните години. Огледай неколцина с рак на кожата и обмисли тази идиотия - ходенето на море. Едно, че можеш да се удавиш, второ... рак на кожата си е гадничко. А и ще спестиш още един куп пари, няма да си губиш времето с глупости и ще можеш да работиш повечко''

    Да, и да не се разхождаме по улиците за да не ни блъсне кола :D
    Ковтито е че като пушиш имаш някой неприятни последствия и преди тотално да гризнеш дървото.
    Като гледам как яростно защитаваш пушенето и охотно оспорваш всеки пост, реших да не спорим а да ти дам едно предложение за лека корекция във аватара
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как router-a предпазва от вируси ?
    От bmw84 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 16-12-06, 01:52
  2. Лепенка предпазва от GSM вълните
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 14-12-06, 18:27
  3. (не)Пушачи?
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 46
    Последно: 28-06-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе