Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 105
Like Tree4Одобрявам

Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Срещал съм доста бивши пушачи. При едни е станало лесно, за други мисълта за мириса и вдишваенто на тютюневия дим си остава таен копнеж до края на живота им, макар от давна да не са припалвали. Всеки избавил се от тази напаст е герой, както и тези които правят отчаяни опити да се освободят от нея. Надявам се тази тема да улесни хората заели се с тази трудна за налагане и постигане, но невероятно полезна главно за здравето задача.
    Защо да го правим изобщо след като
    - имаме резервен бял дроб, както и кръвоносни съдове
    - жълтите зъби са винаги на мода
    - миризмата на фасофе и дрезгавия глас у дамите са неустоимо възбуждащи за мъжете
    -имаме излишни $, особено ако 1 кутийка/ден не ни стига до никъде, а ефтините цигари не са ни по вкуса.
    -тютюневата кашлица сутрин е нещо нормално за човека, също както прозявката и протягането

    Това са само част от нещата, които от 10-ина годинки ме накараха да започна битка с тютюна , но главно заради пагубните последствия за здравето и желанието ми да съм свободен - ако останех без фасове, по-добре да няма никой около мен.

    Нещата, които проработиха за мен бяха спорт, храна и психическо втълпяване колко по-добре ще ми бъде без тютюнев дим.
    Спортът и главно бягането, много нагледно ме убеди колко назад бях дръпнал от към физическа форма и белодробно здраве, въпреки липсата на излишно тегло. Който не ми вярва да се пробва да побяга за малко..., а за спринт не съветвам въобще, ако му е мил животът.
    Храната облегчаваше никотиновата ми абстиненция. За мен нещата стоята така : или злоупотреба с храна ( преяждане, чревоугодничество ) или цигарки по 1,5 кутии / ден средно.
    Бавно но сигурно започвах да имам скруполи, когато след пауза нещо ме караше да започна да пуша пак и рано или късно пак спирах отново, до следващият път.
    Вече от половин година не съм припалвал без прекъсване, за сметка на тъпченето ми с храна. Спорт - веднъж на седмица, за да не пукна от сърдечен удар поради затлъстяване.
    Вече тотално съм си наложил, че за мен няма оправдание , за връщане към този порок.

    Успех на всички начинаещи или вече борещи се от давна, като мен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    спирал съм ги няколко пъти за по 2-3 години досега.
    Последния път е вече постоянен.
    Спрях ги от раз преди месец и нямам никакво намерение да ги почвам отново.

    Единствения ефективен начин е инат.
    Нито табекс , нито ел.цигара , нито по-малко да пушиш и тн.
    Казваш и ги спираш.
    Както е казал Хемингуей - "Няма нищо по-лесно от спирането на цигарите - правил съм го хиляди пъти "


  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Единствения ефективен начин е инат.
    Нито табекс , нито ел.цигара , нито по-малко да пушиш и тн.
    Казваш и ги спираш.
    Аз съм ги спирал по този начин, но си е мазохизъм

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Аз ги спрях по принуда, а сега ме мързи да ги почвам.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    За мен в началото на всяко спиране е ключово да имам неограничен достъп до храна. Има ли какво да ручам, мога да остискам първия месец -2 без проблеми, след това вече става по-лесно и рискът да се започнат отново намалява. Също и да няма силен спонтанен стрес. Даже вече и стреса не приемам като предпоставка или извинение към нов цикъл на цигарена употреба - постигнал съм градация

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Поне от 10-12 години не пуша и дори не понасям пушека им даже. Отказах ги от веднъж пушех давидов тогава казах че няма да пуша повече и изхвърлих почти пълна кутия цигари със запалката и повече не ги пипнах.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    kalcheff1... не знам как да коментирам начина ти на спиране освен с - от трън та на глог. Без да съм лекар и да имам необходимата обосновка съм убеден, че безразборното поглъщане на храна е значително по-вредно от пушенето и ще те вкара в гроба много по-бързо...
    Така че... един съвет - почвай да пушиш, докато е време ако това е единствения начин да прекъснеш угояването. напълно сериозно го казвам - не се поддавай дотолкова на яростни кампании, убеждаващи те колко е вредно дадено нещо. Че е вредно, вредно е, но колко е въпроса.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    Стресът при оказване на цигарите е в пъти по-вреден от всякакво там угояване и освинване.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    2 години не пуших и метнах почти 20 кг. Пропуших отново, но килограмите се свалят бавно, а кое е по-вредно не знам

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    И преди и сега съм си 100 кила

    Това с храната е меко казано оправдание или по-скоро как да премахнем вреден навик и няма да давам 5лв на ден за цигари , но ще давам 25лв за храна .

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    От де ги изкара тея 100 кила бе братчед ? И ти кат мен си самоходна тояга

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    От де ги изкара тея 100 кила бе братчед ? И ти кат мен си самоходна тояга
    Аз щях да кажа "тапициран скелет", ма викам - да не спамя темата...

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Пък аз щях да ви отговоря
    "Не се шегувам бре, 95 кг съм, без таш@к ",
    ама да не оспамя темата ще си затрая

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ама да не оспамя темата ще си затрая
    Правилно, таш@ка - настрана...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    тапицирания скелет си тежи 100 кила с та@ак и само 198см.височина. Който не вярва ще дойда да го настъпя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как router-a предпазва от вируси ?
    От bmw84 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 16-12-06, 01:52
  2. Лепенка предпазва от GSM вълните
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 14-12-06, 18:27
  3. (не)Пушачи?
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 46
    Последно: 28-06-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе