Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 105
Like Tree4Одобрявам

Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #31

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    - Ако не си купуваш цигари, за 5 години ще събереш пари за един Мерцедес.
    - А ти като не пушиш, къде ти е Мерцедеса ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #32

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Спрях цигарите март месец. Пуша само пури, когато има повод Удоволствието от пурата е друго, не е като цигарата. Цигарата си е чиста наркомания.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такm

    стига да не глътнеш по навик дима

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #34

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Е, да научаваш се...то си има етикет как се пуши пура, но това е друга тема на разговор. Според мен за да откажеш цигарите, първо трябва да е рязко и категорично и второ трябва да си намериш нещо което да ти отвлича мисълта от цигарите. По принцип според някои мнения един бивш пушач му трябва мин. 4-5 години за да се избави от желанието да пуши. Табекс, никотинови лепенки и тн. са пълни глупости...както и варианта отказах ги, ама чакай само по една на ден, също не става. Такива "отказващи" много съм ги виждал, два дена не пуши, на третия една цигара, на петия две и така докато си стигне до кутията отново
    Някои хора правят сметки за парите спестени от цигари, мен това не ме блазни. Най-ме е дразнило в пушенето зависимостта. Нищо друго, нито вредата, нито мириса, нищо освен факта, че съм зависим и това ме кара да се мразя и да се чувствам слаб.
    Успех на всички отказващи

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #35

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Е аз съм от тези, които ги отказаха постепенно, а не наведнъж и вече 13 години без тях Преди това окончателно /надявам се/ отказване съм го правил два-три пъти рязко, но повече от година не бях изтрайвал. А, и някой ще каже сигурно си пушил по половин кутия, за да ги откажеш така лесно. Не. По две кутии на ден заминаваха, а понякога и повече

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Някои хора правят сметки за парите спестени от цигари, мен това не ме блазни. Най-ме е дразнило в пушенето зависимостта. Нищо друго, нито вредата, нито мириса, нищо освен факта, че съм зависим и това ме кара да се мразя и да се чувствам слаб.
    Успех на всички отказващи
    [/quote]
    Е що бе, за мен това за $$ -те си е доста добра мотивация и то при условие, че аз и моята общо изпушвахме по 1,5-2 кутийки дневно или 240 - 320 кинта /мес. , а който опъва по 2 самостоятелно направо ще се чуди каде да внася спестените левове Понякога, в момент на тютюнева слабост само си помислям, че ще олеквам всеки месец с 300 кинта и моментално ставам щастлив, че не пуша. Човек трябва да си налива в главата колкото се може повече причини да не пуши, така вероятността да успее е по-голяма. Здравето да не е малка причина ? Ами чудния дъх от цигарите, в комбинация с кафето, особено като не си измия зъбите сутринта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #37

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Ето и моята история с отказването. Пушех цигари сериозно от 1994 година, като през различните години в различни количества, но никога не съм падал под 1 кутия на ден. 2008 беше първия ми сериозен опит да ги спра - от раз - за 8 месеца. 2009 - имах пак кратък опит от 3 месеца. От 01.01.2010 до сега съм непушач - вече почти на 99 % мога да кажа за постоянно ( никога не се знае ). Както каза някой - цигарите се отказват от раз - няма намаляне, лепенки алабала.
    Все още понякога имам желание, когато сме на сладки приказки с приятели да запаля, но го считам като някакъв остатъчен рефлекс.

    п.с. Удоволствието да се събудиш със свеж дъх в устата, в първите дни след отказването на цигарите е неописуемо

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #38

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Хм, трябва да създадем някаква съпорт- група, за бившите, слабохарактерни пушачи. Сутринта един познат беше с фас и си разменихме няколко думи през отворената врата. Като замина забелязах че в помещението има лек мирис на бяло MarlBoro. Направо изпаднах в депресия и умопомрачение. Обикалях напред- назад и вдишвах вманиачено аромата. Стори ми се че изтървам толкова много, като не пуша, може би вече от година. Кафето е пумия без фас, сексът отегчителен, ако накрая пак не пламне човек цигарка... Да преядях ли, що ли за да прогоня натрапчивите мисли да отскоча за една кутийка...
    Ако мина покрай някоя пиянка и ме лъхне смрад на някакви други цигари, чак ме отвращава, но бялото Малборо ми е слабостта. До сега успявам да се преборя с изкушението, но си е предизвикателство, признавам. Знам, че представата ми за това удоволствие е силно преувеличена и може би най-големия кеф е само в началото( едно много яко замайване и усещане как димът прониква отново в дробчетата, както го е правил едно време), както с всичко останало. След като се превърне в рутина, човек не усеща толкова удоволствие, колкото задоволяване не потребност.

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #39

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Абе хора миите си зъбите преди лягане бе никаква хигиена баси аз си лягам с свеж и се будя с свеж дъх и съм пушач аре моля ви се.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #40

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    А да бе, аз сутрин не ги мия, още по-малко преди лягане , сега ше почнем и за честото бръснене и де ше му излезе края не се знае

    Стига лъгааа , сутрин устата на всеки си понасмърдява, няма как. За 7-9 часа на влажно и топличко са се навъдили милиарди бактерии, които, все ще намерят да се хранят с нещо. Дори и с измити зъбки, в устната кухина пак има изобилие от храна за микроорганизмите - храна между зъбите, дори и да използваш конец, мъртви клетки от лигавицата на устата...
    Обаче през деня определено дъхът е по-добър без цигари

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #41

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Ти първо пробвай, пък тогава пиши.
    Измивай си зъбите вечер преди лягане десет дена поред, на единадесетия пропусни и после пак напиши тук, че няма разлика на сутринта.
    ... А ако се напънеш да го правиш 20 дена подред, на 21 първия няма да можеш да заспиш докато не си измиеш зъбите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #42

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Ти първо пробвай, пък тогава пиши.
    Измивай си зъбите вечер преди лягане десет дена поред, на единадесетия пропусни и после пак напиши тук, че няма разлика на сутринта.
    ... А ако се напънеш да го правиш 20 дена подред, на 21 първия няма да можеш да заспиш докато не си измиеш зъбите.
    Я като станеш първо дъхни на някой друг да ти каже как ухае утринния дъх, пък тогава пиши ... А по принцип всичко опира до навици.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #43

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    спират се лесно - спираш да мислиш за тях и край , това е моята рецепта пушех от 3-ти клас ( беше мода тогава) сега съм на 40 и от 7 год . не пуша ама е много лошо да ти дими някой на главата . За жалост всичките ми познати димят като комини . За да спреш да мислиш за нещо трябва първо да разбереш, че това е безсмислено ..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    33
    #44

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    аз ако трябва да съм честен ги спрях щото ме е яд да давам 5 кинта за цигари на ден,че понякога и 10.сега пуша от време на време в смисъл 1 цигара на седмица.не мога да ги оставя нацяло,но като запаля ми става много кофти и това ми помага да не ги започна отново
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #45

    Re:Бивши пушачи - кой, как е успял да стане такъв, от колко вре и как се предпазва.

    А с остатъка от кутията какво правиш? Щото аз преди кризата същата простотия правех - изпушвам една цигарка и другите на парчета и в кенефа, щото иначе, без да се усетя, бъркам в коша и си ги вземам обратно. Ама като се сговниха нещата икономически си я доизпушвах цялата кутийка, ей така, да не се похабява, че грях, на туй нямане

    ПП И това с кофтито само първите няколко дръпвания трае, след това димът си влиза в дробчета, като у дома си и нежно погалва сетивата и гърленцето. Това важи за качествените цигарки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как router-a предпазва от вируси ?
    От bmw84 във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 16-12-06, 01:52
  2. Лепенка предпазва от GSM вълните
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 14-12-06, 18:27
  3. (не)Пушачи?
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 46
    Последно: 28-06-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе