Страница 62 от 100 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #916

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ми да погледаме още малко "еволюция"...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #917

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Добре, хайде ти кажи от какво тогава са произлезли атеистите, според теб, от маймуна ли, от извънземно ли, от що ли?
    Атеисти са повечето хора, който се занимават с наука, които се еволюирали по-бързо от себеподобните си. Те използват разума и търсят и намират обяснение на явления,които за други са Божа работа. ...
    А иначе всички сме си от маймуните ,при някои си личи повече, отколкото при други

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #918

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Атеисти са повечето хора, който се занимават с наука, които се еволюирали по-бързо от себеподобните си. Те използват разума и търсят и намират обяснение на явления,които за други са Божа работа. ..
    Изобщо не съм съгласен!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #919

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ами то затова е дискусия,за да има различни мнения
    А иначе ето един списък с атеисти :
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...and_technology
    Този пост е редактиран от stainway; 01-09-18 в 19:19.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #920

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Атеисти са повечето хора, който се занимават с наука
    И макар, това твърдение да е невярно, си струва да се отбележи, че вярващи са повечето хора, занимаващи се с религия.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #921

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Изобщо не съм съгласен!
    Ама как може да не си съгласен, бе Иво? В Северна Корея нали всички са атеисти и я ги виж колко са еволюирали, чак няма какво да ядат...
    техните учени и те са еволюирали, карат на фотосинтеза като растенията, ама това са подробности...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #922

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И макар, това твърдение да е невярно, си струва да се отбележи, че вярващи са повечето хора, занимаващи се с религия.
    Виждал съм с очите си как, голямо име в българската наука/лекар/, излиза от леля Ванга напълно сащисан. След този случай човека най редовно посещава черква, пали свещички и най вероятно прави и други свещенодействия. Този същия идва още няколко пъти на Рупите.
    Ма какво разбирам аз - предполагам Ванга му е извадила куфарчето с доказателствата и му е обяснила на издържан научен език - Що е Господ и има ли почва той у неговото еволюирало съзнание....
    ivodivo одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #923

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз се опитах да ви дам пример с учени от световна величина, говоря за хора ,които са променили човечеството, открили, нещо и т. н.
    Как са надскочили стандартното мислене и дали отговори, които са занимавали хората векове.
    В линка от снощи за stephen hawking ,ако прочете докрай се споменава, че 93% от топ учените (в световен мащаб ) не вярват .
    Защо ли? Аз си го обяснявам като еволюция на разума, но още веднъж аз уважавам хората ,които искрено вярват в Бог и вярват ,че са създадени по негов образ и подобие. Нека бъдат така добри да спазват Неговите заповеди, защото примери достатъчно за противното.

    - - - - - - - - - -

    Колкото до предсказанията... самата концепция за светлото бъдеще ми е неинтересна, по простата причина, че никой не дава гаранции .Предпочитам да се концентрирам върху настоящето и много обозримо бъдеще.
    Топ комунистите също бяха редовни клиенти на Ванга и какви чудеса сътвориха...

    - - - - - - - - - -

    Но всеки си избира в какво и до колко да вярва.
    Важното е да се постигне душевен мир -начини много

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #924

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не става дума въобще за предсказания. Никъде не съм казал, че Ванга му е пресказала нещо. Малко познавате Ванга, което е разбираемо.
    Съвсем за друго става въпрос, но явно няма смисъл да продължавам. Продължавайте си дискусията...

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #925

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    В линка от снощи за stephen hawking ,ако прочете докрай се споменава, че 93% от топ учените (в световен мащаб ) не вярват .
    Защо ли? Аз си го обяснявам като еволюция на разума, но още веднъж аз уважавам хората ,които искрено вярват в Бог и вярват ,че са създадени по негов образ и подобие.
    Така де, и аз отговорих, че в Северна Корея трябва да са много еволюирали, щото там всички са атеисти... там няма нужда да ядат, директно усвояват енергия от Слънцето като растения...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #926

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    И да му е разкрила "Бог" или висшата сила, пак питам, защо това не помогна на висшето държавно ръководство да стане по мъдро или по някакъв начин да помогне на обществото?
    Това с светлото бъдеще, съм го слушал до припадък. Не се опитвам да отрека или докажа нещо. В крайна сметка е много лично в какво вярва човек и доколко е убеден и съответно вярващ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Така де, и аз отговорих, че в Северна Корея трябва да са много еволюирали, щото там всички са атеисти... там няма нужда да ядат, директно усвояват енергия от Слънцето като растения...
    Ама ти сериозно ли? Едно е да те накарат насила да бъдеш атеист, съвсем друго е да си отраснал с религиозно възпитание и сам да стигнеш до заключението... Мисля ,че има огромна разлика

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #927

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    И да му е разкрила "Бог" или висшата сила, пак питам, защо това не помогна на висшето държавно ръководство да стане по мъдро или по някакъв начин да помогне на обществото?
    Това с светлото бъдеще, съм го слушал до припадък. Не се опитвам да отрека или докажа нещо. В крайна сметка е много лично в какво вярва човек и доколко е убеден и съответно вярващ.
    Честно казано не разбирам каква ти е идеята да ме вкарваш в разговор за бившите управляващи и какво общо има това с учени вярващи или не, в Бог.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #928

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Опитвам се по неособено успешен начин да покажа, че учените и то при най-най-най големите в световен мащаб не се интересуват и вярват в Бог.
    Още веднъж говоря за Нобелови лауреати, изобретатели и т.н. Иначе да има си хора много умни и кадърни с титли, които си вярват.
    И повода беше споменаването на Ванга, та се сетих как са се редили да ходят през ден навремето...

    П.П. tony34al- не се опитвам да те вкарам в никакъв разговор. Просто ти ми даде пример и аз дадох друг.
    Не се опитвам да си наложа по никакъв начин мнението. Съжалявам ако е прозвучало така
    Този пост е редактиран от stainway; 01-09-18 в 23:13.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #929

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Ама ти сериозно ли? Едно е да те накарат насила да бъдеш атеист, съвсем друго е да си отраснал с религиозно възпитание и сам да стигнеш до заключението... Мисля ,че има огромна разлика
    Насила не можеш да станеш атеист. Както и насила не можеш да станеш вярващ. Човек може да ти е господар на живота, но на волята и чувствата никой не може.
    stainway одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #930

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Опитвам се по неособено успешен начин да покажа, че учените и то при най-най-най големите в световен мащаб не се интересуват и вярват в Бог.
    Още веднъж говоря за Нобелови лауреати, изобретатели и т.н.
    Не знам какво си се хванал за тези учЕни. Те са толкова специалисти в конкретната област, колкото Далай Лама и Вселенския патриарх, в областта на квантовата механика...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 100 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе