Страница 10 от 100 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #136

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мястото на религията е, където хората пожелаят да бъде. Не го определяме нито ти, нито аз.
    Обществената нагласа на хората го показва. С останалото съм съгласен. Децата трябва да имат избор.

    Що се отнася до СИП

    Свободноизбираемата подготовка осигурява обучение в области и класни и извънкласни дейности, предложени от училището и избрани от учениците, които могат да бъдат и извън културно-образователните области по чл. 10. Тя е с продължителност до четири учебни часа седмично за всички класове съгласно училищния учебен план и не е задължителна за учениците.
    Този пост е редактиран от Momchil; 26-04-16 в 15:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #137

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Така като гледам не е лошо да си "божи" човек в България ... , пък вие/ние може да си спорим за вяра/религия до "второ пришествие" ...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #138

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #139

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Мястото на религията е, където хората пожелаят да бъде. Не го определяме нито ти, нито аз.
    Обществената нагласа на хората го показва. С останалото съм съгласен. Децата трябва да имат избор.

    Що се отнася до СИП
    Трудът, който си дадох с описанието на СИП беше да обясня какво е действителното положение за да не те объркват текстове написани в закони и наредби.
    За съжаление, явно не съм донесъл полза, след като ми отговаряш с цитат от наредбата.

    И не, моето мнение е, че мястото на религията не е там, където хората пожелаят да бъде.
    Първо - живееш в общество и спазваш правилата му. Референдум за пушенето не е имало - просто се въведе забрана. Няма никакво значение какво мислят хората. Референдум за бурките също няма да има - просто ще се въведе или не забраната им.
    На който не му харесва - търси си друго място, с други порадяки.
    И второ - ти наистина ли смяташ, че цитираното от популярния сайт "Двери отразява адекватно желанието на хората? Наскоро социологическо проучване, също водещо се за представително с около 1000 анкетирани показа подкрепа на връщането на казармата с горе долу същия резултат - малко под 70%.
    Социологически проучвания се правят, когато някой плати за тях. Резултатът може да бъде учудващо шарен спрямо изискванията на поръчалия ги.
    Толкова маркетинг има около нас, но като че ли се сещаме за това само, когато ни е удобно

    svetlio, това пак е маркетинг. Навсякъде има черни овци, грешно е да се съди от частното към общото.
    svetlio1 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #140

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Абе не е като да нямат порядъчно голям авто парк от висок клас автомобили (А8 ,S класи)... няма лошо , ама и не ги виждам повечето попове да са свършили нещо полезно за обществото с изключение на 3-4-ма ... А едно време не е било така... Това е и една от причините доста народ да се отдръпне от църква/религия - само търговия им е в главите .
    Дай им да анетемосват Мадона или да се обаждат дето не им е работа , а половината църкви са в окаяно състояние .
    Всеки има право да си вярва в каквото иска , ама да ми казва - не, не си прав - само моята вяра/религия е истината и ако не вярваш/не си религиозен трябва да станеш ... еми няма да се разберем
    Аз може да вярвам , че извънземни са ни "засадили" на тая планета , пък други може да им викат богове - право на избор ...
    Общо взето нито едните ще убедят другите, нито някой ще си "посипе главата с пепел" ...
    MitkoS и sad sack харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #141

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Трудът, който си дадох с описанието на СИП беше да обясня какво е действителното положение за да не те объркват текстове написани в закони и наредби.
    За съжаление, явно не съм донесъл полза, след като ми отговаряш с цитат от наредбата.

    И не, моето мнение е, че мястото на религията не е там, където хората пожелаят да бъде.
    Първо - живееш в общество и спазваш правилата му. Референдум за пушенето не е имало - просто се въведе забрана. Няма никакво значение какво мислят хората. Референдум за бурките също няма да има - просто ще се въведе или не забраната им.
    На който не му харесва - търси си друго място, с други порадяки.
    И второ - ти наистина ли смяташ, че цитираното от популярния сайт "Двери отразява адекватно желанието на хората? Наскоро социологическо проучване, също водещо се за представително с около 1000 анкетирани показа подкрепа на връщането на казармата с горе долу същия резултат - малко под 70%.
    Социологически проучвания се правят, когато някой плати за тях. Резултатът може да бъде учудващо шарен спрямо изискванията на поръчалия ги.
    .
    Първо, никой не може да задължи детето ти да ходи на СИП - можеш да се оплачеш, защото законът е такъв, нали трябва да се спазва, както казваш.

    Второ, никой не може да задължи детето ти да ходи на вероучение, но и ти не можеш еднолично да твърдиш, че не трябва да има час по вероучение, защото ако ти не искаш, други искат.

    Кой какво платил, все тая. Важното е, че се правят социологически проучвания и някои от тях са верни.

    Трето, за това са референдумите, нека да има повече както ще има референдум за избирателните промени. Това е пътя към по-добро общество.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #142

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не ти вярвам на приказките.
    От къде следва някой, който вярва, че е произлязъл от космата маймуна да е по-умен, по-образован и по-начетен от друг, който вярва, че е създаден по "образ и подобие"?!

    На мен тази тема още от начало ми прилича на избиване на комплекси - двама атеисти се мъчат(безуспешно) да се изкарат по-умни от всички останали. Номерът им няма да мине.
    Аз и не го искам от теб..
    Първият е УБЕДЕН на базата на факти и логически изводи, вторият вярва сляпо на думите на друг - без доказателства....
    Не е съвсем така, но ако ти не си го разбрал до тук, няма надежда да го разбереш и в бъдеще.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ристьо, Ей тук едни "тъпанари", "неумеещи да ползват сивото си вещество" гледай какви "научни ереси" са сипели, ако зависи от теб знам, че би ги избил за тези им мисли...голям късмет за тях е, че повечето са мъртви...
    50 Нобелови лауреати и други велики учени за вярата си в Бога - Книги
    Да си призная, знам историята само на една трета от тях. Учените сред тях са още по-малко, повечето са политици и водачи, които умеят добре да манипулират обществото. А един от способите е да наблегнеш на религията.....

    Митак, чел ли си труда на Исак Нютон относно гравитацията? В книгата няма нищо научно, това по-скоро е труд по теология с някакви елементи на наука..Друг е въпросът , че съвременната наука го е отхвърлила поради откритите в него грешки и пропуски.

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Все още не виждаме научни доказателства, че човекът е произлязъл от маймуната. Няма и да видим. Прочутата Дарвинова теория изучавана от поколения, не е нищо повече от измислица.
    Заслепеният от вярата няма как да види фактите, дори да му избодат очите. Прочутата Дарвинова теория не е само негов личен продукт, началото го дава един американец живеещ в югоизточна Азия, който му изпраща своите записани наблюдения и рисунки...Тези записки, го карат да се качи на кораб и направи своето околосветско пътешествие, в което лично да се убеди в написаното....

    Както е казал Дзержински - "Проверката висша форма на доверие" ......Нещо което вярващите избягват, защото това означава да подложат на съмнение собствената си вяра, а и не им харесва риска накрая да изпаднат в глупава ситуация. Казвам го от опит - никой от тези с които съм разговарял дори и не помисля да подложи на проверка, било то моите или твърденията на отчето в църквата. Както сами казват - просто вярват...С вярата са закърмени на младини и с нея ще си умрат.


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Доста си поизостанал с историята, пък и не само с нея. Невежеството наистина е блаженство, но за тези, на които не им е отредено някога да успеят да отличат религията от вярата.
    Не съм се интересувал от това, кога за последно атеисти са палили храм, но съм чел за Хирошима, Нагасаки, бомбардировките над Лайпциг, Дрезден, София, Сърбия и т.н. Много милиони хора са загубили не само храмовете си, но и живота си, в следствие атеистичната намеса. Не са ги обезглавявали, направо са ги изпарявали. За по-хуманно, може би?

    Пишейки за средновековието, отново коментираш действията на религиозни последователи с различни доктрини, много далеч от истинската вяра.
    ....
    Успех в попрището на философията
    Искаш ли да се пробваш с мен по история на християнството?
    Разполагаш ли с изследвания, колко от бомбардирите, пилотите или навигаторите на самолетите са били вярващи..и колко....? Не?
    Така че твърдението ти, че това са действия на атеисти отива на майната си..
    Претендираш, че познаваш истинската вяра - в случая коментираме християнството, нали? Защото мога да ти разбия илюзиите, както си го причиних сам..продукт на собственото ми търсене.
    И накрая както сам казваш - пожелавам ти успех в попрището на философията.
    Накрая:
    Не искам да ме разбирате погрешно - не водя лична война с вярата, религията, техните жертви...или с някой тук.
    Единственото което целя и искам е - религията в лицето на вярващите, да си знаят мястото и да не излизат извън определени рамки поставени им от държавата и обществото. Религията няма място в образованието..
    В цялата ни история, религията се е стремяла към контрол над обществото. С една скрита цел - лични облаги на върхушката.

    В един момент, религията става политика, после следва буря. А когато вземе връх над разума следва смърт....Съвременен пример - ислямска държава.

    Помните ли първият пост на темата????

    Започва се с разни постулати за нейната непогрешимост......следва анатемосване на различните...
    За съжаление у нас няма смели политици, който да скочат срещу тях....Защото са политици, а не държавници - по важна им е кариерата.


    Нормално е MitkoS да е гневен - разбирам го, подкрепям го. А вие разбирате ли го? Или просто скачате в сляпа защита на религията?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-04-16 в 19:42.
    sad sack одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #143

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Христославее, знаеме че си "най-начетен" в целия форум и само твоето мнение е важно. И да, водиш лична война с всеки, който не е съгласен с теб в тоя форум.

    Суетата Ристе, суетата....

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #144

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Фанатичната и сляпа вяра е като фанатичния и сляп атеизъм - религията на немислещите!
    Jack Krauser одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #145

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Хайде да теглим чертата и да признаем резултата за равен, а?
    Най-силния аргумент на атеистите е, че не може да съществува нещо, дето да не могат да го видят. От друга страна, много повече хора са виждали един или друг бог, отколкото тези дето са виждали неутрино, бозон или анти-материя. Хайде стига...
    Tommorow и blue1 харесват това.

  13. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #146

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    @dodo_pv
    Наистина не мога да повярвам, как специалист по фините високоенергетични нива като теб, се натресе в материята на ниски нива наречена блато. Освен че не знаеш историята на Средновековието, не знаеш и близката история.
    Втора Световна Война се разпалва от един отдаден християнин/последовател на Вярата Му наречен Адолф Хитлер, който завзема околните християнски земи и взема на прицел атеиста/сатана/комунист Сталин.
    https://en.wikiquote.org/wiki/Religi...f_Adolf_Hitler
    Христиените по цял свят ликуват, Ватикана одобрява.
    Когато този войн на Христа, започва да утилизира еврейското население по християнските земи в газовите камери, Ватикана гледа с усмивка изгрева на Слънцето. Just business as usual, биха казали някой.
    Когато през Декември 1939 германските учени започват да трушат ураниеви атоми, един религиозен учен физик наречен Алберт Айнщайн, пише писмо до християнският лидер на свободният свят президента на Сащ Франклин Рузвелт и НАСТОЯВА да се построй атомна бомба!
    Всичко това е надлежно документирано, не е цитат от списание "Християнин"
    Letter from Albert Einstein to FDR, 8/2/39 . Truman . WGBH American Experience | PBS
    Понеже ФДР се явява при Създателят СИ, преди завършването на атомната бомба, неговият наследник Хари Труман, също отдаден християнин, решава да я достави с въздушна поща на друговерците японци.
    В момент, когато Япония вече откровенно губи войната и Сащ са на върхът на атаката. Оправданието е, че така спасява християни от смърт.
    Бомбандировката на Дрезден си е дело на Чърчил, който пак си е отдаден християнин.
    Всички президенти на Сащ са били и са вярващи християни, защото мнозинството от населението е християнско. За всяка война която са започвали, са казвали че имат Божията Подкрепа !
    https://en.wikipedia.org/wiki/Religi..._United_States


    Да беше казал нещо за комунистите, как са трепели вярващите от всички религии, щях да се съглася с теб. Но може би си комунист по убеждение и затова не си вдигнал пръст към братята си???


    П.С. Отивам да направя пуканки, защото очаквам да извъртиш страхотно шоу, как се издърпваш сам себе си от блатото.Давай енергитико, надскочи Барон Мюнхаузен, цялата религиозна общност вярва в теб !


    П.С. Взе забравям да те помоля, разтвори пред неуките твоето знание и усветли нашето битие с Твоята Вяра, О Експерте по Необяснимото !

    А ето и мойте религиозни възгледи, доставени в удобна форма от невъзпятият/неНобелиран експерт-философ Джордж Карлин на английски

    и руски
    hristoslav2 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #147

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Фанатичната и сляпа вяра е като фанатичния и сляп атеизъм - религията на немислещите!
    (цитат)
    "Атеизмът е толкова религия, колкото има цвят косата на плешивия."

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    ...От друга страна, много повече хора са виждали един или друг бог, отколкото тези дето са виждали неутрино, бозон или анти-материя...
    sad sack по-назад е публикувал карикатури с едни странни кокали за които в билията нищо не се споменава. Фосили са, животните са живяли милиони години преди библията и нормалните хора в днешно време им викаме "динозаври". Та виждали сме им вкаменените кокали на тия динозаври, а тия дето сляпо вярват в библията би трябвало според същата библия да виждат само камъни ... щото според библията господ не е създавал динозаври.

    ПП.
    Как съм могъл да напиша библия с главно Б ! Ужас, срам и позор. Редактирах се светкавично !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 26-04-16 в 20:54.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #148

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Фанатичната и сляпа вяра е като фанатичния и сляп атеизъм - религията на немислещите!
    Много точно казано. За мене фанатичният атеизъм не се отличава от ислямският фундаментализъм и да, може да се каже, че атеистите също са религиозни, защото и те вярват сляпо, без доказателства и проявяват нетърпимост към всички други вери.

    Интересно ми е, защо атеистите вярват, че няма нищо след смъртта, след като до сега нито един атеист не се е върнал от гроба да каже какво се случва с атеистите когато умрат.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #149

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    МиткоС, защо ми я навираш тази библия като аргумент, аз не съм християнин?

    П.П. И е редно да вярваш в нея, след като си я виждал
    П.П.С. Атеизмът не е религия, но е вяра. Както се вижда - по-агресивна от повечето религии.
    blue1 одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #150

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Противоположността на религиозния фанатик съвсем не е фанатик-атеист, а самодоволен циник, който му е съвършено все едно дали има Бог или не. А атеиста е религиозен човек, атеизма за него е религията, в която той вярва.
    - Ерик Хофър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 100 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе