Страница 12 от 100 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #166

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ......
    Пост 54
    - Казваш, че законово има дефиниран "Свещенослужител".
    Посочваш линк с думите "Колкото до обръщения към духовните лица се просвети от тук: Църковен етикет — Дверия" (Дверия е Интернет-портала на православната църква)
    Пишеш някакви правила, произтичащи или от дверията или от спорния етикет от предишните постове, или просто от никъде не произтичат, ти си решил че трябва да е така

    Мисля, че добре се вижда къде е циганката и къде са манипулациите ! А също и къде са обидите при липса на аргументи. За интелигентния и възпитан човек - това кой е такъв и кой не е, следва от предишните две изчения
    (всичко в италик са твои думи).

    .
    Продължаваш да се държиш като циганка на пазара! Ето ти още едно доказателство от истинския портал на БПЦ: ИЗЯВЛЕНИЕ НА ВИДИНСКА МИТРОПОЛИЯ ОТНОСНО ПУБЛИКАЦИЯ ПОМЕСТЕНА В ИНФОРМАЦИОНЕН ИНТЕРНЕТ ПОРТАЛ „ДВЕРИ.БГ"

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    естествено, че динозаврите са съвместими с библията, но само ако приемем препоръката да не я четем и тълкуваме дословно
    от което веднага следва въпросът: а можем ли да не четем и тълкуваме дословно алгебрата, физиката, химията и т.н.

    и след което следва батакът на Тъмните векове

    моите уважения към интелекта на всички участници и не-участници в тази тема, но когато едно нещо е факт, то то е неопровержим факт, и е повторяемо както в контролирани лабораторни условия, така и може да се наблюдава свободно в природата
    Не правиш ли разлика между точни и хуманитарни науки? И кой тук твърди, че библията е учебник, който трябва да се чете дословно? А случайно някой да счита религиите за наука? Колко пъти трябва да повторя, че религиите са идеологически доктрини, за да бъде разбрано поне на ниво "среден интелект"? И трябва ли някой за твоя употреба да пресъздаде сътворението на света в "контролирани лабораторни условия" за да го приемеш по един или друг начин?
    Този пост е редактиран от Lupus; 27-04-16 в 11:17.
    Momchil одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #167

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Какво си написал в поста си - "Църковен етикет - Дверия".
    По някаква странна причина предварително знам какно е Добре дошли в Двери БГ! на койт на първата страница с главни букви пише "ДВЕРИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО" и въобще не съм си направил труда да отварям линка ти.
    Сега, това че си сложил под текста линк към друг сайт се нарича "подмяна". А пък в другия сайт няма никакъв такъв текст "Двери" или "Дверия".

    Така или иначе, това недоразумение (приемам че е мое) не променя стойността на аргумента ти в спора за държавния служител, аргумента ти все си е линк към сайт с религиозно съдържание, т.е. моето изречение в предишния пост може да бъден променен по следния начин, без това да изменя смисъла му:
    Cпopът бeшe имa ли пpaвo дъpжaвния cлyжитeл в paбoтнo вpeмe дa изпoлзвa цъpĸoвни oбpъщeния, a твoй apгyмeнт в cъщия cпop e "линк към цъpковен сайт с църковни oбpъщeния".

    ... С което пак опряхме до въпроса за циганката.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-04-16 в 11:32.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #168

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Какво си написал в поста си - "Църковен етикет - Дверия".
    По някаква странна причина предварително знам какно е Добре дошли в Двери БГ! на койт на първата страница с главни букви пише "ДВЕРИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО" и въобще не съм си направил труда да отварям линка ти.
    Сега, това че си сложил под текста линк към друг сайт се нарича "подмяна". А пък в другия сайт няма никакъв такъв текст "Двери" или "Дверия".

    Така или иначе, това недоразумение (приемам че е мое) не променя стойността на аргумента ти в спора за държавния служител, аргумента ти все си е линк към сайт с религиозно съдържание, т.е. моето изречение в предишния пост може да бъден променен по следния начин, без това да изменя смисъла му:
    Cпopът бeшe имa ли пpaвo дъpжaвния cлyжитeл в paбoтнo вpeмe дa изпoлзвa цъpĸoвни oбpъщeния, a твoй apгyмeнт в cъщия cпop e "линк към цъpковен сайт с църковни oбpъщeния".

    ... С което пак опряхме до въпроса за циганката.
    Ти така се оплете в лъжите си, че вече и сам не знаеш на кой свят се намираш!
    Линка, даден в поста ми е този: Църковен етикет — Дверия
    Там и в предишните ми постове ясно е определено отношението ми към обръщенията към духовните и държавните лица. И отбележи - постовете си не съм корегирал от тогава, за да нагласям мнението си както ми е удобно за момента. А ти можеш да се обръщаш към тях както ти определя твоята култура и възпитание. Точка по въпроса! Далеч съм от мисълта да си загубя деня в опровергаването на лъжите и манипулациите ти!
    Momchil одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #169

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не правиш ли разлика между точни и хуманитарни науки? И кой тук твърди, че библията е учебник, който трябва да се чете дословно? А случайно някой да счита религиите за наука? Колко пъти трябва да повторя, че религиите са идеологически доктрини, за да бъде разбрано поне на ниво "среден интелект"?
    Атеизмът също е идеологическа доктрина. Той е създаден от комунистите да контролират и манипулират хората.
    И да накарат населението да се кланя и да изпълнява безпрекословно заповедите на техните партийни величия.


    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И трябва ли някой за твоя употреба да пресъздаде сътворението на света в "контролирани лабораторни условия" за да го приемеш по един или друг начин?
    Маймуни съществуват от милиони години, но досега нито един атеист не е доказал нагледно, нито в лабораторни условия как от тъпа космата маймуна произлиза човек.
    blue1 и Momchil харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #170

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ще ти го напиша отново, но тоя път за последно (кой разбрал - разбрал!):

    Спорът беше има ли право държавния служител в работно време да използва църковни обръщения, а твой аргумент в същия спор е "линĸ ĸъм църĸoвeн caйт c цъpĸoвни обръщения".

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #171

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Тая тема кърти мивки. Аз ако съм нов в тоя форум и прочета тая тема най-много да попитам дали огньовете в ада се палят автоматично, или има дежурен, за съвет не бих имал доверие на религиозни инженери в 21 век.
    kod и justify харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #172

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Атеизмът също е идеологическа доктрина. Той е създаден от комунистите да контролират и манипулират хората.
    И да накарат населението да се кланя и да изпълнява безпрекословно заповедите на техните партийни величия.
    ........
    Именно! Комунизма чрез атеизма се опита да отрече ролята на религиите в обществото, като при това открадна и много от основните постановки, като ги представи за свои. А правилния ход беше просто да приеме религиите като историческа даденост и доразвие ценностната им система. Така с един куршум - два заека!
    Momchil одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #173

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ще ти го напиша отново, но тоя път за последно (кой разбрал - разбрал!):

    Спорът беше има ли право държавния служител в работно време да използва църковни обръщения, а твой аргумент в същия спор е "линĸ ĸъм църĸoвeн caйт c цъpĸoвни обръщения".
    Всъщност не разбрал що си такъв дребнав - та цитати ред по ред с опровержения, дума за дума, запетая за запетая ( в по ранни постове)...

    Обръщенията мен лично хич и не ме вълнуват (а теб що те дразнят нямам идея) и спазвайки някаква официалност няма лошо да има протокол иначе е диващина.

    След като твърдиш, че си атеист (поправи ме ако греша) то как ще обясниш феномени като Ванга и нейните предсказания и твърдения, че говори с мъртви хора (сиреч с душите им)?
    Има и други редица хора със сетива надвишаващи моите а повече от явно и твоите и могат да предскажат събития и т.н. Сега аз това го твърдя като човек бил твърдо песимистично настроен към такива хора в миналото си. Е доказаха ми, че има сили които не разбирам а от там и твърде вероятно и Творец...
    blue1 и Momchil харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #174

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Атеизмът също е идеологическа доктрина. Той е създаден от комунистите да контролират и манипулират хората.
    И да накарат населението да се кланя и да изпълнява безпрекословно заповедите на техните партийни величия. ...
    Атеизмът съществува много преди комунистите, но те (комунистите) обичат да си присвояват роли и функции. Съгласен съм, че искат да контролират и манипулират хората, но ако сложим на кантар религията и атеизма, то чрез религията по-лесно се контролират и манипулират хората.

    И един усмихнат въпрос към Tommorow, ако случайно знае отговора:
    Колко е обема на една душа ? (ударението на 'а')

    ПП.
    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Всъщност не разбрал що си такъв дребнав - та цитати ред по ред с опровержения, дума за дума, запетая за запетая ( в по ранни постове)...
    Първия път исках да покажа безмислеността на твърденията на писалия.
    Втория път бях обвинен в лъжа и манипулации и това беше единствения начин да се защитя. А освен това беше ми поискано да ги посоча аргументите

    Не съм виждал Ванга и други аналогични феномени. Също така, не съм виждал нито едно от чудесата за които се говори в религиите. ... изпреварвам въпроса дали съм виждал хигс-бозон и отсега отговарям "не съм виждал".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-04-16 в 13:41.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #175

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    ама Lupus, дай да уточним едно нещо - никой ТУК няма какво да обяснява какво е и как се чете библията!

    всички, ама всички разновидности на християнството са категорични, че библията е единственият източник на Истина, така че каквото в нея, такова и в теб

    нали знаеш какво се е случвало с онези, които тълкували библията едно време? еретици => отлъчване от лоното на църквата, понякога + бонус "клада"

    чак сега, когато нито религиозните, нито вярващите, успяха да намерят бога в небесата, започнаха да словоблудстват за тълкуване, търсене на бога в себе си, в околната среда и т.н.
    още по-модерно е, след като не го намериха над облаците и под земята, да го потърсят в микро- и макро-света, където знанията ни са все още на ниво "отваряме вратата"

    и да уточним едно важно нещо - няма такова нещо като "хуманитарни срещу точни науки". науката е наука и почива на факти, а не на измислици
    аз може да не съм виждал електрон, но виждам, че компютърът работи, като му натисна копчето. ерго - електронът съществува

    вдигам си лицето към небето и казвам с пълната си липса на вяра в каквото и да било божествено: "господ не съществува, и ако иска да накаже неверник като мен, да ме тресне със светкавица"

    нищо не се случва

    вариант 1 - господ не съществува
    вариант 2 - господ го е страх от мен
    вариант 3 - на господ не му пука

    ерго:
    следствие 1 - прав съм, господ не съществува
    следствие 2 - бог не е бог съгласно дефиницията, защото не е всемогъщ
    следствие 3 - индиферентен бог не заслужава уважение

    всичките приказки и заплахи от рода на "неведоми са пътищата божии" и "той има други планове да те накаже" са измъкване от неудобна ситуация като газове от панталони

    -------------------------------

    и понеже явно малко хора си правят труда да четат, каквото пиша, ще обясня защо намесих тома аквински и какви са неговите способи да докаже правотата си

    използвам сайта на горецитирания от Момчил религиозен интелектуален титан Божанов:

    5. Вие говорите, че „необичайните твърдения изискват необичайни доказателства“, а после без каквито и да било доказателства настоявате, че нямало Бог.

    метод 1 - тенденциозна формулировка

    никъде в метода на научен скептицизъм не се изисква "необичайност", както при дефинирането на твърденията, така и в осигуряването на доказателствата. за достоверността на религиозните и верски твърдения са достатъчни нормални доказателства, а не необичайни и извънредни.

    метод 2 - изискай невъзможносто

    не атеистът трябва да докаже, че няма бог, а вярващият - че има
    отрицателни твърдения не се доказват. ако някой е чувал, едно време след философски диспут, Платон нарекъл човека "двуного без пера". когато Диоген му занесъл оскубан петел, Платон добавил към определението "и с плоски стъпала"
    нека не се опитваме да докажем какво НЕ Е бог, а какво Е

    4. Вие няма да заложите десет лева на лото игра, защото шансовете да спечелите са незначителни, но без проблем залагате бъдещето на безсмъртната си душа


    метод 3 (най-типичен за тома аквински) - анализ на отрицателно съждение и доказването на погрешността му чрез аксиома. след доказателството за погрешност следва потвърждение на положителното съждение като вярно. което е невярно, тъй като съществуват съждения, които винаги са неверни (например всеизвестния въпрос "спря ли да биеш жена си?" дихотомният отговор е винаги погрешен, защото е пред-положено събитие за вярно, което може и да не е)

    в конкретния случай - естествено, че е глупаво да се залагат 10 лева на почти загубена кауза, но още по-глупаво е да се рискува безсмъртната душа.

    стоп! безсмъртна душа?!

    къде е? кога е? съществува ли? защо да е подложена на риск?

    -------------------

    та такива ми ви работи, извинявам се, ако съм причинил някому главоболие с явно глупашките си драсканици
    MitkoS, Tommorow и hristoslav2 харесват това.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #176

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    позволявам си отделен пост, защото е извън горния

    да уточним нещо - съгласно теорията за еволюцията (подчертавам "теория", а не "хипотеза", защото тук явно много хора не правят разлика между двете думи), хората не са произлезли от маймуните, а имат общ прародител

    не сме амеби да се размножаваме чрез амитоза, затова и разликата в поколенията
    имам втори братовчед, който е много висок и плешив
    аз не съм нито едно от двете

    трябва ли да отричам общата ни прабаба?
    hristoslav2 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #177

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    позволявам си отделен пост, защото е извън горния

    да уточним нещо - съгласно теорията за еволюцията (подчертавам "теория", а не "хипотеза", защото тук явно много хора не правят разлика между двете думи), хората не са произлезли от маймуните, а имат общ прародител

    не сме амеби да се размножаваме чрез амитоза, затова и разликата в поколенията
    имам втори братовчед, който е много висок и плешив
    аз не съм нито едно от двете

    трябва ли да отричам общата ни прабаба?
    Този общ предшественик на атеистите преди маймуните ли е живял? Значи по пътя на логиката следва, че е бил по-тъп, по-смотан и по-изостанал даже от съвременна маймуна.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 27-04-16 в 14:12.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #178

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Дядо (мир на праха му) ми разказваше една история за мой прадядо участвал в Балканската война споделил следното преживяване! В окопите в които лежали имало един войник и другар по оръжие и негов познат, който постоянно ругаел по адрес на Бог. Естествено останалите войници това ги плашело и все го предупреждавали да спре да ругае по този адрес. Не само не спирал ами и задавал следния въпрос: "Ако има Бог това ли ще е?", "Защо се случва това ако има Бог?" и т.н. (имайки в предвид касапницата около тях). Никой не можел да отговори защо е това. И така ден след ден в една от поредните битки този войник в момент на изричане на поредната ругатня обръщайки се към Бог го покосява куршум минавайки точно през отворената му оста и отнасяйки мозъка му...
    Momchil одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #179

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ама Lupus, дай да уточним едно нещо - никой ТУК няма какво да обяснява какво е и как се чете библията!

    ......
    та такива ми ви работи, извинявам се, ако съм причинил някому главоболие с явно глупашките си драсканици
    Е, на базата на цялото това многословие остава да добавиш и в кой източник е казано, че Бог е материален, за да може да бъде видян или пипнат. Обикновено се дават косвени доказателства за съществуването му. Според християнството имаме триединство - Отец, Син и Свети дух. Надявам се да не отречеш, че материята има две проявление - полета и вещества. Никой не е виждал електрическо, магнитно поле или гравитация, но на базата на техните проявления се приема, че съществуват Той dodo_pv на няколко пъти намекна за енергийните нива, ама темата беше срамежливо пропусната покрай ушите на грубия материализъм.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #180

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Чета я тази тема и се убеждавам, че дървинизма не струва.
    Не е възможно пишещите тук да имат общ предшественик.
    Karata, Tommorow и blue1 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 100 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе