Страница 43 от 100 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1488
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #631

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    “Всеки може да бъде вербуван с изключение на пет групи хора - страхливците, клюкарите, хората с враждебни възгледи към муджахидините, скъперниците, самотниците”, пише в ръководството. Най-подходяща за радикализация е групата на нерелигиозните или атеистите. Те, според ръководството, са най-лесни за вербовка и стават най-верни последователи на идеологията за джихада. Друга предпочитана група са студентите и учениците над 15 г. Университетите са наречени “трезор, пълен с младежи”, които се радикализират много лесно заради “чистотата на ума”

    Прочети още на: Как се вербува камикадзе? Ръководство в пет стъпки | Dnes.bg Новини
    blue1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #632

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    ай са пробват с мен
    svetlio1 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #633

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Първите две фази са “Запознаване” и “Сближаване” и започват с изолация на потенциалната жертва от социалната й среда. Вербовчикът създава силна духовна връзка с мишените си, като запълва празнините в живота им. Ако им липсва подкрепа и разбиране, той се явява като най-близкият довереник и приятел. Ако не се чувстват значими в социалната си среда, той изтъква уникалните им качества и таланти, незабелязани до момента от обществото. Тази фаза на сближаване продължава три седмици.
    Ебахти и мекотелото което позволява да го отделят от социалната му среда.
    MitkoS одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #634

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #635

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Има психически нестабилни хора.Не ги осъждай.

    Виждал съм такива.Жените са по-лабилни, особено на определена възраст.Познавам такава и едвам я отърваха от една секта.

    А част от горните постове са в стил:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #636

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    по отношение на вербуването е хубаво да се изгледа "In The Name of The Profit"

    интересно как темата "прегоря"

    явно от едната страна хората са разочаровани, че Mitkos не е тряснат от светкавица, а моят компютър все още работи, а от другата са решили за уважат рамазана и да не ядосват събеседниците си по време, когато трябва да се наблегне на вътрешния мир и спокойствие...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #637

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Темата достигна своя логичен край.

    Всяко "чудо" за три дни. В случая, продължи малко повече, не и без усърдното старание на човека светкавица.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #638

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Темата достигна своя логичен край.
    А ето и нещо за "началото след края": Тунелът към отвъдното - Мистерии - Стандарт Нюз
    blue1 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #639

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нищо мистериозно/божествено няма - в екстремни ситуации мозъкът си работи по тотално различен начин. Дали ще е при изключителен стрес, крайно изтощение(липса на сън с дни, липса на храна с дни), кратка липса на кръвообращение, т.е. без храна и кислород за мозъчните клетки, на мигове преди перманентното им загиване или тотално отнасяне с психоактивни вещества - всички тези преживявания отговарят на уникални мозъчни състояния. Аз ги обединявам под общото наименование - психясване Но да им се приписват някакви свръхестествени връзки - не съм съгласен.

    Който е преживявал автомобилна катастрофа или друга животозастрашаваща случка(екстемен стрес), без да умира, също, за мигове си е виждал живота "като на филмова лента" и всяка чст от секундата му се е струвала минута, че и повече .
    Или който е преживявал или се е подлагал на екстремен глад с дни, съчетан с физическо усилие е почувствал животинското в себе си, чисти инстинкти, изпаряването на разсъдъка, свръх агресията, което човек с развинтена фантазия би опреличил като обладаване от зъл демон, вселяване на дух на диво животно и т.н. - филми всякакви.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 10-06-16 в 00:57. Причина: малко уточнения
    Yasen6275 и justify харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #640

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Калчев, преживях нещо подобно, нямаше бясно сменящи се образи от родилното ми до момента като на филмите, нито светлина, точно обратното - една пелена се спуска от дясно и от ляво, всичко става черно и тихо, не можеш да изкрещиш, не можеш да вземеш телефона на масата, не можеш помръдна само успях да си кажа "бах мааму, оплескахме кълките...дишай". Това става в 3 часа през нощта, всички спят, една седмица след инфаркта удома. После кардиолога каза, че ми е спряло сърцето за около минута. Така, че поезия и лирика нямаше, нито тунели светли, ангели или дяволи...изключваш като генератор на звездата на смъртта...но...но когато някой гледа как други се мъчат да го спасят отгоре и чува всяка дум, а после възпроизвежда всичко казано и направено, дори разпознава непознатите му до момента лекари и сестри, които са били в стаята....то това говори за неща по-различни от "харе кришна, прекалил съм с ганджата"...дори да предположим, че съзнанието е било полубудно и психясало от стреса, то няма как да види неща ставащи зад гърба ти или от двете ти страни далеч от периферното ти зрение и обхват.
    blue1 и avast3 харесват това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #641

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Преживял си хипертонична криза.

    Случва се.На мен два пъти досега.Губиш звук и образ.Има само светоусещане без ясни образи.

    При силни емоции мозъкът, за да запази животоподържащите функции изключва всичко ненужно за момента.Остават само вегетативната нервна система отговаряща за дишането и другите животоподържащи фунции.Също като при космическите кораби във фантастичните филми.След като си го преживял, знаеш че е неконтролируемо...така, че не ме разсмивай с това "дишай"ц Ша дишаш ако има пауър...

    Да ти имам и дофтора...То така става- сърцето спира и след това само тръгва...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #642

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не беше хипертонична криза, а камерно мъждене със и някаква форма на сърдечен арест, което е своеобразно спиране на сърцето и неизпомпване на кръв. Както казах беше в седмицата след инфаркта, един джоб хапове (6+6) ми сваляха кръвното на 60/90 и след 5 дневно венозно диуретизиране без каквато и да е храна в болницата бях своеобразен парцал и заспивах седнал на всеки 30 мин, щото никога не съм имал по-ниско от 90-100/130-140. Не ми се навлизаше в медицински подробности, които и аз не разбирам добре, а и не е обект на дискусия. Аз на д-р Захари Гълъбов няма да му троша думите, дали си разбира от работата се разбира, когато разбереш, че можеш да запишеш час след 2 месеца. Айде пак осрахме темата....

    п.п. и нямаше болки никакви, нито свтовъртеж, просто сякаш те поливат с ледена вода по ръцете нагоре, после лицето и черна пелена се спуска и става тъмно. Със сигурност не съм достатъчно извисен за да видя светлина...вероятно бях тръгнал към рок-бара на вселената.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 10-06-16 в 00:13.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #643

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Със сигурност не съм достатъчно извисен за да видя светлина...вероятно бях тръгнал към рок-бара на вселената.
    Добре че са ти дали шанс да се поправиш. Не мога да си представя Ясен и МиткоС да ми досаждат с убежденията си цяла вечност...
    blue1 и ivodivo харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #644

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Който е преживявал автомобилна катастрофа или друга животозастрашаваща случка(екстемен стрес), без да умира, също, за мигове си е виждал живота "като на филмова лента" и всяка чст от секундата му се е струвала минута, че и повече . ( ама той господ...Да, дааа)
    Извинявай, но това са пълни глупости.

    Познавам човек, който е преживял две ужасни катастрофи, като при едната умира човек.

    Няма "филмова лента", повярвай. Има само ужас.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #645

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    преживях нещо подобно,..После кардиолога каза, че ми е спряло сърцето за около минута. ... когато някой гледа как други се мъчат да го спасят отгоре и чува всяка дума, а после възпроизвежда всичко казано и направено, дори разпознава непознатите му до момента лекари и сестри, които са били в стаята....то това говори за неща по-различни от "харе кришна, прекалил съм с ганджата"...дори да предположим, че съзнанието е било полубудно и психясало от стреса, то няма как да види неща ставащи зад гърба ти или от двете ти страни далеч от периферното ти зрение и обхват.
    Хайде сега, кажи ми че си видял какво става на горния етаж или на покрива в болницата и тогава ще се замисля
    Е да де, макар и със спряла помпа, човек има звук и картина докато мозъкът не изчерпи горивото и кислорода; той си бачка някак си, записва си спомени на био-хард-драйва , очите са отворени, възприемат образи, а и да не са, после човек си изгражда образи по звуците; ушите възприемат звуци, гласове... Явно ситуацията не е като човек да стане за 5 мин. нощем по нужда и сутринта да не си спомня нищо.
    После като/ако се върне в нормално състояние, мозъкът възстановява и осъзнава грандиозността на случката от спомените, наглася гласовете с образите- този глас е на жена, споменаваща медицински термини, значи е сестра или лекарка, която е някъде настрани, примерно; прави си логически заключения за преживяното и т.н. Освен това, човек е склонен да замества неизвестни за него неща, информация, да го кажем - липсващи парченца от пъзела, с други, които са логическо следствие според него, въз основа на друга получена или възприета информация. Ей го - едни видели тунела, а ти си го подминал. Дали са го видели или са чули, че така ставало и са си помислили, че са го видели... Не разбрах какво е особеното. Твърдиш, че има нещо мистериозно, свръхестествено ли?
    Иначе сигурно е вълнуващо да зърнеш предварително края за малко.

    Да си спомним и обратната ситуация - мозъкът мъртъв(тотално, не отчасти увреден), дишането командно, но помпата си бачка, т.к. си има автономен контрол вътре в нея, останалите органи функционират, щом има кръв, която да ги храни, обдишва, измива, охлажда, топли и т.н. но съзнанието го няма. Тук защо няма нещо мистериозно? Няма дотолкова, че някъде на такива хора им дръпват шалтера за да се икономисат мед. разходи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Извинявай, но това са пълни глупости.

    Познавам човек, който е преживял две ужасни катастрофи, като при едната умира човек.

    Няма "филмова лента", повярвай. Има само ужас.
    Аха, и Утрето си измисля, щото не е видял тунела, а пък всички го били виждали.

    Веднъж подскокнах заради неравност със 180 км/ч и се въртях с баничарка все едно съм в летяща чиния, от лента в лента и накрая в мантинелата За няколко мига времето спря, помислих си какъв човек съм бил, мислих си за хора, вече не помня кои бяха, приятели ли, близки ли; Погледнах си живота отстрани и Я, колата спряла, жив съм, че и със сухи гащи. По същото време си удържах воланчето и се двоумях дали да натисна спирачката или да продължавам да се въртя. След време хванах по дискавърито точно същото нещо, което ми се случи, там бяха го описали като "В животозастрашаваща ситуация, човек има чувството, че времето е забавено, това става с цел мозъкът да вземе най-правилното решение " имаше и още обяснения и пояснения, сега не си ги спомням, но знам, че всичко си беше обяснено научно и 1:1 с чувствата, които изпитах.
    Може би, ако човек е пътник и ПТП-то го връхлита докато спи, примерно, или си цъка по телефона няма време да види филмовата лента, т.е. мозъкът не успява да влезе в този сървайвърски режим, където сам за себе си да изкриви времето и да си поразсъждава, поспомни. Всъщност, така и стана - спътникът ми четеше вестник, преди да се завъртим, и след това се чудеше защо той не е почувствал това, което почувствах аз.
    Или пък, ако човек е шофьор има други фактори. - Ей го, веднъж излетях като батман от 1000 куба мотор, но тогава чувството не беше същото, всичко стана за миг, без "спиране или забавяне на времето" и се опомних залепнал като камък за земята, обаче минути преди да го яхна се бях ядосал много, то и затова катастрофата, сивото ми вещество беше заето да се гневи, без да следи реалността. Докато при въртела с колата си бях съвсем в реалността и като че ли, при литването, мозъкът ми веднага сгря, че нещата не отиват на добре и е превключил на извънреден режим на работа.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 10-06-16 в 03:23. Причина: да сипя още малко мисли

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 100 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе