Страница 53 от 99 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #781

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Натрапване ...
    Когато някой е необратимо обременен в мисловния процес поради недостатъчност на клетки в черъпно-мозъчната кутия или поради невъзможността за адекватното им използване или пък поради по-прости причини - например меркантилност - Даже нещо нормално му изглежда не такова, заради настъпилата вече деформация.
    Аз не за теб, за един приятел говоря ...
    Вярваш или не, както и в какво - ти си решаваш.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #782

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Уточнявам ! (... и за себе си донякъде)
    Който има нужда и иска да вярва в нещо да го прави така както му е кеф.

    НО !

    1. Да не ме кара да съм съпричастен с тези негови нужди и да не ми ги натрапва. Да не ограничава в избора както мен, така и други, дали да сме вярващи или да не сме. ТОВА Е ЛИЧЕН ИЗБОР, А НЕ Е ВСЕЛЕНСКИ ПРЕДОПРЕДЕЛЕН АНГАЖИМЕНТ !

    2. Да не ангажира публични ресурси. Като в конкретния случай, под "публични ресурси" да се има предвид само тези публични ресурси, които са финансирани от държавния бюджет, който пък се пълни от ВСИЧКИ данъкоплатци, включително и от мен. Единственото изключение може да бъде, когато такова финансиране е свързано с исторически мотиви, а не с религиозни. И разбира се е еднократно, в смисъл, че финансирането е ограничено във времето и е за конкретен проект.
    Вярващите да си плащат там членския внос/такса/десятък/дарение (както искат да си го наричат) и да не ме заниманат и ангажират мен като данъкоплатец да пълня касичките например на дедо ролекс от Пловдив и дедо джип от София.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-06-18 в 12:05.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #783

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    вярата е убеденост без наличието на неопровержима информация, която да доказва правилността на убедеността

    защо да ТРЯБВА да вярвам?

    това много ми напомня на едни хора, които ВЯРВАЛИ, че като си направиш една дървена рамка с коприна помежду и се хвърлиш от високо, ще полетиш

    принципно били прави да ВЯРВАТ, че е възможно, но не са ЗНАЕЛИ, че относителното тегло на човешкото тяло е по-високо от това на птиците; не са ЗНАЕЛИ каква площ трябва да има коприната и т.н.


    та вкратце, религиозните се опитват да ми наложат своята ВЯРА, че бог съществува, въпреки пльоскащите се и размазващи се в паважа други вярващи...

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #784

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    вярата е убеденост без наличието на неопровержима информация, която да доказва правилността на убедеността

    защо да ТРЯБВА да вярвам?
    По тази логика атеистите вярват или знаят, че произлизат от маймуна, кое от двете?

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #785

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Знаят (,а не е "вярват").
    Защото ИМА неопровержима информация.
    И доста преди маймуната е бил червея.
    Така че, спокойно можеш да си преформулираш въпроса на "Атеистите от червея ли са произлезли ?" и те ще ти отговорят "ДА". ... А след това ако искаш можеш да ги питаш "И аз ли ?".

    ПП.
    "Не, теб Щъркелчо те донесе"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-06-18 в 19:28.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #786

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Това "неопровержима информация" как да го разбирам?
    Видяли са на живо как някоя космата маймуна в зоопарка се превъща в атеист, или някой друг им е казал "неопровержимата информация" по телевизора?
    dodo_pv и mgos харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #787

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Айде стига с тези - "ама видял ли си маймуна от зоопарка за стане човек" - човека и съвременната маймуна са произлезли от общ прародител преди милиони години - доказателства са 98% обща ДНК. Как като видят котка , лъв и тигър всички знаят , че са от едно семейство , а за човека и маймуната не искат да повярват , щото библията не им го е казала.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #788

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    С увереност говорите за нещо, сякащ сте били там...
    Като човек отхвърляш догмите, обществените окови, порядки, правила, от чисто любопитство защо живееш сред други хора, в общество, в държава, която ти налага ограничения от всякакъв вид... Върни се към природата и заживей като отшелник, със свободата да не се съобразяваш с нищо и никой.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #789

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Айде стига с тези - "ама видял ли си маймуна от зоопарка за стане човек" - атеиста и съвременната маймуна са произлезли от общ прародител преди милиони години - доказателства са 98% обща ДНК. Как като видят котка , лъв и тигър всички знаят , че са от едно семейство , а за човека и маймуната не искат да повярват , щото библията не им го е казала.
    Да бе, вярно че си приличат.Почти няма разлика.

  12. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #790

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Уточнявам ! (... и за себе си донякъде)
    Който има нужда и иска да вярва в нещо да го прави така както му е кеф.

    НО !

    1. Да не ме кара да съм съпричастен с тези негови нужди и да не ми ги натрапва. Да не ограничава в избора както мен, така и други, дали да сме вярващи или да не сме. ТОВА Е ЛИЧЕН ИЗБОР, А НЕ Е ВСЕЛЕНСКИ ПРЕДОПРЕДЕЛЕН АНГАЖИМЕНТ !

    2. Да не ангажира публични ресурси. Като в конкретния случай, под "публични ресурси" да се има предвид само тези публични ресурси, които са финансирани от държавния бюджет, който пък се пълни от ВСИЧКИ данъкоплатци, включително и от мен. Единственото изключение може да бъде, когато такова финансиране е свързано с исторически мотиви, а не с религиозни. И разбира се е еднократно, в смисъл, че финансирането е ограничено във времето и е за конкретен проект.
    Вярващите да си плащат там членския внос/такса/десятък/дарение (както искат да си го наричат) и да не ме заниманат и ангажират мен като данъкоплатец да пълня касичките например на дедо ролекс от Пловдив и дедо джип от София.
    Извън темата е, ама не се сдържах. Значи излиза, че MitkoS няма нищо напротив разни пед...си, лес...ки. Абе джендъри всякакви да му натрапват идеите си. На него и децата му(ако има такива). Да го карат да е съпричастен с тях. Да ползват публични ресурси, да се финансират от държавния бюджет и т.н. Но има против религията, църкват и вярата. Накъде върви този свят ....

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #791

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    Извън темата е, ама не се сдържах. Значи излиза, че MitkoS няма нищо напротив разни пед...си, лес...ки. Абе джендъри всякакви да му натрапват идеите си. На него и децата му(ако има такива). Да го карат да е съпричастен с тях. Да ползват публични ресурси, да се финансират от държавния бюджет и т.н. Но има против религията, църкват и вярата. Накъде върви този свят ....
    "Убъркал си рейса пич ! "

    Попрочети пак какво е писано назад в темите от мен.
    В момента в прав текст те наричам манипулатор и лъжец.
    Ох, накъде върви тоя свят, всеки втори почна безсрамно да лъже !

    Нямам нищо против съществуването на ЛГБТ точно толкова, колкото и към съществуването на религиозните.
    Важно е да са изпълнени същите две точки за натпрапване и неангажиране на публични ресурси.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #792

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    По-скоро въпросът е друг.
    Спазвайки философията на пълна свобода и ненатрапчивост, дали баща би оставил сина си да носи рокли, защото така се чувства от малък или пък би одобрявал на дъщеря си остриганата глава и татуировките с имена на други момичета, защото натам я влече.
    Свободата е хубаво нещо, стига да не се извращава и превръща в свободия.

    По този повод един стар, но актуален виц:
    Какъв е този шум, Джеймс?
    - Гей парад, милорд!
    - И какво искат?
    - Еднополова любов, милорд!
    - Някой забранява ли им?
    - ...Не, милорд!
    - Е, тогава защо вдигат този шум?
    - Еми, педерасти, милорд!

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #793

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    По-скоро въпросът е още по-друг (по начина по който го постави chavi).

    Това за децата беше една друга нашироко коментирана (в друга тема) фалшива партенка - в училищата ще се преподава "джендър философия" и даже вече е почнало да се преподава ..., каквото и да значи това в главите на тези които употребяват това словосъчетание "джендър философия".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-06-18 в 19:00.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #794

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това "неопровержима информация" как да го разбирам?
    Видяли са на живо как някоя космата маймуна в зоопарка се превъща в атеист, или някой друг им е казал "неопровержимата информация" по телевизора?
    Той и бай Манго като питат
    "Ти що крадеш ток ?"
    отговаря
    "Ти ток виждал ли си някога бе ?! Как така ще отрадна нещо което нито можеш да го видиш, нито можеш да го помиришеш, нито да го опиташ, нито да пипнеш ! "
    "Следователно - няма такова нещо "ток". И следователно няма как да открадна нищо което така или иначе го няма"

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #795

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Като сме се заприказвали на такива възвишени теми, ха да ви питам следното:
    Трябва ли човек да се занимава с генно инженерство, с което да може да лекува и премахва генно обусловените заболявания, така че да не се предават по наследство ?

    И същия въпрос зададен на езика на религиозните:
    Трябва ли човек да поправя грешките и недоглежданията на господ ?
    Този пост е редактиран от MitkoS; 24-06-18 в 01:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 99 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе