Страница 16 от 84 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1258
Like Tree198Одобрявам

Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #226

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Днес мернах някаква нова версия ВЕИ. По някаква ТВ беше (докато превключвах за снукър по Евроспорт). И май беше в Германия.
    Новото е, че нависокото се качва не перката, а нещо като огромен L-образен шнорхел, по който вятъра да слезе долу и да завърти не една, а три перки намиращи се вътре в тръбата на шнорхела в хоризонталната част на L.
    Казаха, че по отношение на вятъра, КПД на шнорхела е само 60%, но пък заради многото перки общата ефективност е по-голяма от класическа единична перка. Другите предимства са, че подръжката и ремонтите са доста по-лесни по отношение на перките, щото са на ниско и са лесни достъпни. Не забравиха да отчетат, че с този нов дизайн било напълно безопасно за летящите наоколо пилета. ... това последното общо взето хич не ме развълнува.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #227

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Не забравиха да отчетат, че с този нов дизайн било напълно безопасно за летящите наоколо пилета. ... това последното общо взето хич не ме развълнува.
    Тъй тъй - като не си пиле
    justify одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #228

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    И като споменахте пилците, днес гледах интересно явление. Към 18ч се спусках бавно с колата по Цариградско шосе от Феята към Орлов мост. Забелязах в небето ято птици, летящи от север на юг. Отначало помислих че са врани но после видях, че тия са по-едри. Ятото беше огромно! Докато се движех към моста те предължаваха да прелитат. Вече бях стигнал моста, когато се източиха. И почти веднага от северозапад се зададе ново огроно ято. Явно това бяха някакви прелетни птици, които се завръщат от зимовка. А това е ясен предвестник на идващата вече пролет!

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #229

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Някои хора искат АЕЦ, но не искат да живеят до него
    http://e-vestnik.bg/26168/ima-badesh...ne-i-bez-aets/

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #230

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне


  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #231

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    те ще падат китайските мита

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #232

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    "Хората искат да слагат слънчеви панели на покривите си, но се отказват заради бюрокрацията." Това коментира Антон Желев, член на управителния съвет на Българската соларна асоциация (БСА), по време на общественото обсъждане на проект на Наредба за регулиране на цените на електрическата енергия, изготвен от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР)"
    За сведение на по-късно регистрираните членове на форума Антон Желев е стар и изявен член на Сетком, но отдавна не е писал тук.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #233

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    кокич, аз не съм прочел ТИ да имаш идеи за справянето с глобалното затопляне, предивзикано от човека и ТЕБ

    ок, цитираш разни статии, ама и другите това правят

    кажи ТИ какви идеи имаш за ГЛОБАЛНО справяне с проблема, а не че си сложил лед крушки в хола...
    Моя личен подход е:
    Консумирам, колкото се може по-малко ресурси - пестя пари, печели околната среда около мен. Как? Пазарувам с торбички за многократна употреба. Ходя с колело или с градски транспорт до работа - това е също по здравословно. Живея комфортно вкъщи като всичките ми електроуредите са енергоефективни. Да ЛЕД осветление. Обмислям възможността да си сменя доставчика на ток, който не ми дава възможност да избирам източника на енергия, с такъв, който ти дава възможност. Бюрокрацията ме бави. Бих инвестирал в соларни панели, но по същата причина още се ослушвам. Рециклирам. Трябваше да се обадя на компанията за рециклиране, защото нямаше контейнери близо до мен. След 6 месеца се появиха.
    Вероятно може и много още да се направи, но една птичка пролет не прави. Затова го има и парижкото споразумение. В ЕС инициативи по въпроса на намалянето на горене на изкопаеми горива и замяната им с възобновяеми източници е от 1990. По тези инициативи уредите, които се продават по магазините се обозначават с енергийни етикети. Новите сгради се строят със задължителна външна изолация и поне двойни стъклопакети. Боклука се рециклира, а и може да е източник на ток.
    Възможностите са безброй. Само да има инициативни и образовани хора с поглед в бъдещето.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #234

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    да де, ама това е какво ТИ правиш

    това не са креативни и приложими идеи за глобално решение

    например: "напълно възможно е хората да пропускат по едно вдишване на минута, което ще доведе до 6-8% снижаване на количеството издишан С2О"

    населението на земята е 7,5 млрд човека, средното тегло на вдишвания/издишвания въздух е около 2 грама, като 6% от него е въгл.диоксид на изхода
    честотата на вдишване в покой е около 16-17 на минута

    това прави малко над 1000 тона на минута спестен въгл.диоксид

    виж колко елегантно решение
    жалко, че не можем да накараме и животните да дишат по-нарядко...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #235

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ......
    виж колко елегантно решение
    жалко, че не можем да накараме и животните да дишат по-нарядко...
    Още по-елегантно решение - отказваме се от млякото и телешкото месо. Отказваме се от гледането на крави и воала - рязко намалява метана, изпърдян от тях в амосферата.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #236

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    няма ми бараш мръвката, ей!!!


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #237

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да де, ама това е какво ТИ правиш

    това не са креативни и приложими идеи за глобално решение
    Решения има в парижкото споразумение и програмите на ЕС, но аз не мога да чета вместо теб.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #238

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне


  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #239

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Статията е интересна, но изводите са малко утопични. Тръмп ще е президент за макс 8 години. Може би 2% от предсказанията може да се случат и то без негова помощ. Хората, които го избраха не искат прогрес, те искат регрес, защото иначе трябва да се променят, а те не искат. Малко като трайно безработните у нас. Те искат да си работят в мините и фабриките като преди 20-30 години. Ако Тръмп не се бори за този регрес може същите тези хора да не гласуват за него след 4 години.
    А тези богати развити държави с кой ще търгуват като се обградят със стени отвсякъде? Аз мисля, че чисто социално ЕС е по-напред от САЩ. Не трябва да поставяш продуктите над хората. В смисъл може да произведеш нещо в Мексико или Китай и може да го внесеш в САЩ без мито и никакви проблеми, но човека, който го е произвел това нещо не го искаш. Поставяш му визи, проверки и т.н. Радвам се че в ЕС поне продуктите и хората са поне на едно ниво.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #240

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Ала бала бг анализатори. тук всички сме такива - роботи , соцялизъм - както роботите в завода на тесла - махат ръчички пред камерите на журналисти а производство няма.
    Тръмп ще покаже какво ще случки - ще видим дали ще махне соларките от новата си бяла къща, както рейгън.
    Но и в щатите веи-лобито не е малко - има огромни инвестиции и то не на малки хора, а корпоративни.

    Тесла и батериите му е прословут със закъсненията си - още 5 години за първата батерйка и 7 до първата трета кола 17 за марс.
    А и са играчки за богати които нямат и процент от пазара.
    Комерсиална батерия не се прави лесно - вижте а123 милиярди в канала.
    А дори и когато направи новата дура , китайците ще са по-напред и с технологиите и с производството.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 84 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Глобалното затопляне май се отлага?
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 64
    Последно: 21-11-22, 13:24
  2. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  4. Отговори: 43
    Последно: 24-04-07, 16:09
  5. Възобновяеми енергийни източници
    От TazmaniaK във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 35
    Последно: 11-10-06, 22:19

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе