Страница 474 от 707 ПърваПърва ... 424464472473474475476484524 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,096 до 7,110 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7096

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хората имаха скътани пари и даваха под масата. .
    Е сега да не е по-различно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7097

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз също платих 6К преди няколко месеца за коляното на малката.
    Точно това казвам че не е правилно.Защо касата не го покрива, както и много
    други неща, щото е монопол и щото хората не са почнали да я съдят яко и до дупка.
    Ма то закони нямаме...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7098

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хората имаха скътани пари и даваха под масата.
    Много хора искат персонална партида в касата - да разполагат с това което са внесли.
    А малко се сещат, че "скътани пари извадени от персоналния джоб" са именно персоналната партида. ... която дори се съхранява на по-добро място.

    Ама когато стане въпрос за доплащане (т.е. плащане именно от персоналната партида), почва се "ууу, аааа, обирждии, ..."

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7099

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Какво им е на законите? Колко деца си заминаха заради меко казано "немарливост" и родителите завеждаха дела, но без осъдителна присъда?!
    Тъй като съдиите не са лекари, се вика лекар - вещо лице и резултатът винаги е един и същ - невинни.
    Оскъдното заплащане ли е причината за смърт в случаите... не вярвам.
    Кацата как да покрива и пирони и т.н. като я точат отвсякъде всички за щяло и нещяло...
    Излишно обсъждане.
    Lupus, Gena_bs и Jack Krauser харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7100

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Какво им е на законите? Колко деца си заминаха заради меко казано "немарливост" и родителите завеждаха дела, но без осъдителна присъда?!
    Тъй като съдиите не са лекари, се вика лекар - вещо лице и резултатът винаги е един и същ - невинни.
    Оскъдното заплащане ли е причината за смърт в случаите... не вярвам.
    Кацата как да покрива и пирони и т.н. като я точат отвсякъде всички за щяло и нещяло...
    Излишно обсъждане.
    Докарахме я до просия за всяко дете по-тежък случай и да купуваме кувиози с парите от събрани пластмаови капачки. Не съд трябва, а трибунали и публичен разстрел!
    Gena_bs и milanov харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7101

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Яко ви е разтресъл предизборния популизъм, няма тема да не е оцапана. По-лошото е, че реално няма съдържание, а само псевдокритики.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-03-21 в 17:44.
    lazarus18 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7102

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gena_bs, Kaar и milanov харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7103

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    " Изследователи от университета в Грайфсвалд съобщиха, че са открили причината за проблемите с ваксината на „АстраЗенека“. Те са установили, че при някои пациенти тя предизвиква твърде силен отговор, който кара тялото им да произвежда тромбоцити.

    Учените са изследвали кръвта на шестима пациенти с тромбоза. При всички ваксината е активирала тромбоцитите в кръвта. Това обикновено се случва при рани – тогава се активират тромбоцитите и предизвикват съсирване на кръвта и затваряне на раната.

    При някои хора ваксината предизвиква активиране на механизъм, който води до образуване на съсиреци в мозъка. Тъй като този механизъм е бил ясно идентифициран от изследователите, е било възможно и веднага да се намери точното лечение за такива състояния.

    Лекарства има и те са 100% ефективни. Не могат да се предписват профилактично, а само при настъпване на усложнения. Лечението предотвратява образуването на тромб. "


    ... прилича малко на, "след нашето разследване открихме, че Слънцето утре ще изгрее между 6:00 и 9:00", но поне е посочено името на университета.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7104

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На мен ми правят впечатление мъглявите формулировки на СЗО и ЕАЛ, с които убеждават, че всичко е наред с ваксините.
    В същото време те са в тона на дипломатическата формулировка, че еди-кое-си правителство изразява загриженост за нещо, но всъщност не го е еня въобще.
    Целта е ясна - ако някой реши да ги съди, нищо няма да излезе. Защото само са изказали увереност в целителната сила на AZ.
    По същото време знайни и незнайни "експерти", включително и Борката малкия перчем защитават яростно AZ. Само кралицата не се е изказала по въпроса, но тя си има по-важни проблеми след интервюто на родата пред Опра.
    В същото време скандинавците упорито продължават забраната и разследването на смъртните случаи след прилагане на AZ.
    Аз не мисля, че са наивни или необразовани, но може и да греша...

    Не знам къде са произведени дозите на AZ, доставени у нас.
    За Украйна доставят индийската Covishield - "социалната ваксина", уж по лиценз на AZ.
    Covishield and Covaxin: What we know about India's Covid-19 vaccines - BBC News
    Индийская вакцина только дает повод для сомнений, - Лукаш - YouTube
    Украински колега на нашите "експерти" убеждава раята да се ваксинира с каквото има, защото е можело и да няма. особено пък безплатно:
    Covishield AstraZeneca. Всё, что я должен сказать. - YouTube

    Навсякъде "облъчването" е по един и същ сценарий, не смятате ли?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 19-03-21 в 19:52.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7105

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз виждам само един облъчен и това си, да ме извиняваш. Ти си просто следващо ниво или там boss level антиваксър или хейтър и аз не знам какво си. Лошото е, че хората четат мненията ти и ще вземат да им повярват.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7106

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нещо невярно ли съм написал?
    И от какво смяташ, че съм облъчен?

    За масовата ваксинация е нужно не информирано съгласие, а информиран избор! Какъвто не се предоставя в момента.
    Днес по новините навсякъде казват, че напливът за ваксини драстично е намалял. Сигурно аз съм убедил в нещо хората от цяла България.
    Това ме ласкае, но за съжаление няма как да е вярно! Истината е някъде там....
    Aleksandars, jonny33 и Mig82 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7107

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Проблемът не е това, в кое вярваш или не. Всеки има лично мнение. Само че ти натрапчиво се опитваш да убеждаваш всички останали, че твоята гледна точка е вярна.

    Всеки сам избира дали да се чипира или не. В Европа има десетки милиони ваксинирани с АЗ и фаталните изходи са десетки, колкото биха моглинда бъдат и с някаква друга произволна ваксина. На ден по света умират повече хора от алергична реакция към храна, отколкото фаталните случаи с ваксината досега.
    lazarus18 одобрява това.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7108

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре де, пуснаха Астрата с презумпцията, че ползата е повече от рисковете. Хубаво, но съм убеден, че и от руската и китайските ваксини ползите също са повече от рисковете. Защо те не са достъпни в България?!? Какъв е този двоен аршин та за едните ваксини може да се рискува а за другите да не може?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7109

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Защото и с ваксините има геополитически игри.
    Доскоро за руската ваксина нямаше достоверна информация относно нейните клинични изследвания.
    Руснаците си играят техните игри, Европа и САЩ техните. Ние сме безгласна буква.
    Руснаците не могат да доставят никакви значими количества преди лятото, но го играят неоправдани.
    Аз не мога да разбера това приоритезиране на техия продукт спрямо останалите налични варианти.
    Много ми е интересно, ако се проведе същата кампания срещу Спутника при някой съмнителен случай с нея, как ще реагират русофилите.
    Caesar одобрява това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7110

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Много ми е интересно, ако се проведе същата кампания срещу Спутника при някой съмнителен случай с нея, как ще реагират русофилите.
    днес водещият на нова тв попита румен петков от абв дали ще се ваксинира.
    - "НЕ!"
    - Ама дори с руската ваксина ли? - водещият го попита
    след което настъпи бурен смях от страна на румен петков

    това отговаря ли на въпроса ти дали партийните пристрастия са с приоритет пред загрижеността за личното здраве?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе