Страница 21 от 707 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Полезно...
    Ибупрофенът и кортикостероидите действат противовъзпалително, а при вирусна инфекция възпалението е естествена реакция на организма и трябва да се внимава при потискането му.
    писах за това вчера
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    От своя страна френският министър на здравеопазването Оливие Веран призова да не се самолекувате.
    Лекарства като кортизон и ибупрофен могат да влошат състоянието на пациента с коронавирус. Ако температурата се повиши, министърът препоръчва парацетамол. Както Оливие Веран написа в Twitter, при всеки случай на неразположение трябва да се консултирате с лекар.
    но колегата явно не го е чел
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ...И не само за хранителни стоки, а и се снабдих с лекарства и медицински материали от първа необходимост - витамини и НСПВС, маски+ръкавици+калцуни.
    А откакто прочетох за този Tocilizumab, се погрижих да имам и кортикостероид под ръка.
    Да сме наясно обаче, че на никой нищо не препоръчвам - нито лекарства, нито да се презапасява. Всеки има глава на рамете си с която да взима решения какво да прави.
    НСПВС - нестероидни противовъзпалителни лекарствени средства

    "Лечението на нетърпима треска или болка в контекста на COVID19 или друга респираторна вироза се основава на парацетамол, без да се превишава дозата от 60 mg/kg / ден и 3 g на ден" (за възрастни).
    В допълнение, внимавайте за предозиране на парацетамол: максималната препоръчителна доза без лекарско предписание е 3 грама на ден (а не 4, както се смята твърде често), с дози вземани през шест часа.



    В Австрия църквите затвориха..
    а у нас поради липса на държавни органи, които да арестуват и глобяват попове за нарушаване на правилата - в църквите продължават да целуват иконите и да правят причастие с една и съща сребърна лъжичка.
    Тъкмо да се поразчистят дебилите...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-20 в 17:05.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Между другото, притежателите на инфрачервени и/или ултравиолетови медицински лампи притежават злато...тъкмо изрових моя 300W IR baurer... почвам да мисля кожух за тази красавица ще поровя из руските сайтове за идеи....

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Между другото, притежателите на инфрачервени и/или ултравиолетови медицински лампи притежават злато...тъкмо изрових моя 300W IR baurer... почвам да мисля кожух за тази красавица ще поровя из руските сайтове за идеи....
    И що с какво ще помогне?
    Мале какъв ток - 4,4А - това да не осветява цяло футболно игрище?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Въздушен стерилизатор 30W
    от няколко години ми върши страхотна работа
    китайците вече така си дезинфекцират автобусите :
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...lkhUe-mcqiOn9X
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И що с какво ще помогне?
    UV-то за дезинфекция на помещенията, IR за лични нагревки след излизане в джунглата, до 10 мин на сеанс....стимулира имунната система и инхибира размножаването на вируси...имам такова и определено много ни е помагало при грип.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #306

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Имам една стара 20 годишна ултравиолетова лампа за загар и нагревки...В тази връзка, климатиците с йонизатори и плазмени филтри също вършат работа.

    Органите на реда предотвратяват паникьосан германец да купува тоалетна хартия.
    А тези, които вземат повече от една опаковка тоалетна хартия, ще бъдат изпратени на Източния фронт


    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-20 в 13:13.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #307

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    UV-то за дезинфекция на помещенията, IR за лични нагревки след излизане в джунглата, до 10 мин на сеанс....стимулира имунната система и инхибира размножаването на вируси...имам такова и определено много ни е помагало при грип.
    И аз имам същата 300W IR baurer.,(ха)дано помага.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #308

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    В нашия случай не знам колко би било ефективна такава лампа при положение, че съпругата ми е мед.лице. В болницата са с обикновени маски и то лимитирани бройки за смяна! Така, че с какво би била ни полезна в нашия случай - лампата де? Поеме всички в семейството риска на който е подложена чрез професията си съпругата ми!
    Естествено търсим решение колкото се може да намалим риска...
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #309

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Germicidal UVC light (254.7nm) is proven to stop all viruses (including Coronavirus’) replicating and therefore spreading. By destroying the section of DNA responsible of its replication – the virus is no longer able to infect or spread.
    Coronaviruses are strikingly similar in the way they replicate and their genome organisation (Siddell, 1995) and we can therefore predict with relative confidence that UVC will kill new strains of Coronavirus in much the way it does in the below studies.
    Scientifically speaking; the UVC light is absorbed by RNA and DNA bases, causing photochemical fusion of pyrimidines, leading to the bases being unable to then pair together. This results in an inactive virus (Perdiz, 2000).
    A team set out to specifically test this phenomenon on SARS-CoV, a strain of Coronavirus that first had an outbreak in 2002. This study found that exposure to UVC light inactivated this type of coronavirus (Darnell et al., 2004).

    Живачната лампа е тази която млати с 254,7nm т.н. UVC 200-280nm. Но причинява и рак, така, че само помещения.
    MitkoS одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #310

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Тези лампи са предимно за болниците. Появи ли се в дома ти коронавируса, значи ти си го пренесъл.....тоест вече си заразен.

    русофобията в действие..
    https://twitter.com/StevenDerix/stat...30394419310592


  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #311

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    В Бургас - до 20 души в хипермаркетите и до 5 в по-малките магазини, другите на опашка отвън на студа, вятъра и дъжда. Вече е в сила и хората чакаха пред един магазин отвън. Дано не хванат пневмония по другия начин с тоя силен и студен вятър днес.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #312

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Ей тук съм сложил едно кратко руско видео, което ми го изпрати български доктор доцент
    Във видеото информацията пак е непроверена, но пак изглежда поне безвредна, лесно изпълнима и вероятно много полезна - И ТОВА СА ПРИЧИНИТЕ ДА ГО ПУБЛИКУВАМ С ЛЕКА РЪКА !

    https://drive.google.com/file/d/1zEm...ew?usp=sharing

    Кото знае добре руски и има желание, нека да опише разстворите на рускинята какви са, че не става много ясно заради езикови бариери.


    Ицко, мерси за предупреждението, но вече го бях прочел и сложих настрана ибупопруфените и дексофена.
    Към НСПВС спадат още и аспирин, аналгин и разни други извън френския списък, както и самия парацетамол също е НСПВС.

    За кортикостериода и автоимунните процеси нещата май не са ти ясни. Но не искам да пиша нататък, за да не подведа някого. ... решението си е мое и цели точно определено нещо без предварително на 100% да знам, че ще бъде постигнат търсения ефект.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И що с какво ще помогне?
    Ултравиолетовите лъчи прецакват ДНК на гадинките.
    В много болнични отделения, наред със стандартното осветление има отделно монтирано и ултравиолетово такова, което се пуска да осветява помещенията от време навреме, когато няма пациенти и персонал.
    В случая, с такава лампа можеш да осветяваш донесените пълни пазарски торбички за 10-тина минути (колкото е там предписанието), преди да ги разпределиш продуктите по шкафове и хладилници.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 15-03-20 в 14:12.
    ivodivo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #313

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Скоро - дефицит на дамски превръзки
    Може да се накапва и сребърна вода.. т.н. колоидно сребро.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #314

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Скоро - дефицит на дамски превръзки
    Може да се накапва и сребърна вода.. т.н. колоидно сребро.
    И светена вода става, те църквите си бачкат...

    П.С. С тампони ми се струва по-лесно.
    Този пост е редактиран от Kasap; 15-03-20 в 14:16.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #315

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ей тук съм сложил едно кратко руско видео, което ми го изпрати български доктор доцент
    Във видеото информацията пак е непроверена, но пак изглежда поне безвредна, лесно изпълнима и вероятно много полезна - И ТОВА СА ПРИЧИНИТЕ ДА ГО ПУБЛИКУВАМ С ЛЕКА РЪКА !

    https://drive.google.com/file/d/1zEm...ew?usp=sharing

    Кото знае добре руски и има желание, нека да опише разстворите на рускинята какви са, че не става много ясно заради езикови бариери.


    Ицко, мерси за предупреждението, но вече го бях прочел и сложих настрана ибупопруфените и дексофена.
    Към НСПВС спадат още и аспирин, аналгин и разни други извън френския списък, както и самия парацетамол също е НСПВС.

    За кортикостериода и автоимунните процеси нещата май не са ти ясни. Но не искам да пиша нататък, за да не подведа някого. ... решението си е мое и цели точно определено нещо без предварително на 100% да знам, че ще бъде постигнат търсения ефект.


    Ултравиолетовите лъчи прецакват ДНК на гадинките.
    В много болнични отделения, наред със стандартното осветление има отделно монтирано и ултравиолетово такова, което се пуска да осветява помещенията от време навреме, когато няма пациенти и персонал.
    Не разбрах какво накапва в/у превръката...
    Иначе ако е вярно е лесно изпълнимо стига да се намират тези неща по аптеките...

    п.п. А няма ли да се накъркаш с този спиртов разтвор
    Или поне да придобиеш повече смелост когато си сред инфекция...
    Този пост е редактиран от ivodivo; 15-03-20 в 14:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 707 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе