Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 176
Like Tree18Одобрявам

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #61

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    KonanVarvarina- за Кампата нямам сведения и не ща да имам,но за смядовския радиатор,с който съм се топлел като малък и за Адакса,който ползват познати,мога да доказвам до утре че няма разлика в отоплението и харча на ток.Спор няма,че дизайна е по-добър,но да дам 300 лв за това е изключено.
    Мой приятел продава Адакси в Ловеч и Троян и ползва такъв в тях за резерва на Панасоника си.Искаш ли да те свържа да му обясниш колко е добър?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #62

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    vanko68,ще ме разплачеш...нямало било разлика в отоплението със Смядовси и Адакс ,сигурно е така сигурно комфорта и при двата уреда е еднакъв,не споря защото Адакс не съм ползвал,но тук говорим за технически решения и изпълнения които се разминават с около 30 години...по същата логика може да се каже че няма разлика в отоплението между Мидеа и Даикин,защо тогава да си копувам по скъпият...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #63

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    vanko68, понеже в едната спалня имам Адакс 1500вата, а в другата смядовски радиатор 2000 вата, няма нужда да ме свързваш с никого зада ми се изяснява кое е по-добро.
    Точно обратното, предлагам ти - да се обзаложим - вземаш 100 евро и идваш в къщи (ще извикаме и свидетели - мераклии колкото искаш ). Ако обаче се окаже, че Адакса топли по-добре (по бързо затопля помещението и е по-икономичен) си тръгваш без 100 евро - навит ли си?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #64

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Конан-как разбра,че Адакса е 30 год по-напреднал в техническо отношение.За последно ще те питам какво различно има в него,освен в дизайна??? Ако мен ме питаш за нещо в напредъка на климите за посл.30 години ,ще ти обяснявам до следващия петък,а няма да говоря празни приказки.Разгледах и сайта на Адакс,не виждам да се хвалят с някакви технически новости.
    Pat-да не се окаже,че стаите ти са със различни загуби? Я се огледай за съседи,външни стени ,подове,тавани ,че аз като дойда ,ще правя точно това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #65

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Незнам колко харчат вашите радиатори и клими но при мен сметките за ток са приблизително еднакви ( лято- 50-60лв и зимата 140-170лв.) Когато се отоплявам с климатиците, са настроени на 26-27гр. в стаята по терм. e 24гр. и въпреки всичко на жената пак и е студено , а сега с конвекторите настроени на 22гр. в стаята 22гр. e доволна и на мен също ми е по приятно. Хайде със здраве и

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #66

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    vanko68,ами погледни им "реотаните",кой от какъв материал или метал е,замери кой на какви градуси нагрява и каква е площа му,погледни и реализацията на управление ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Не знаеш колко съм ги гледал и мерил,нали? А ако не си виждал "реализацията" на управлението,да знаеш,че е с един глупав терморегулатор в механично или електронно изпълнение.И в двата варианта е елементарно.
    То сега и едни специални керамични духалки продават от много специален материал,само дето няма разлика в топлото с обикновената.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #68

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Щом като си гледал,мерил и твърдиш че са абсолютно еднакви уреди като технически замисъл и реализация, че Адакса е Смядовски радиатор след "фейс лифтинг",аз няма какво да добавя,а и е безмислено...както е безмислено да ми обясняваш за напредъка на климите през последните 30 години,защо цикъла на Карно вари го печи го пак сие цикъл на Kарно ...

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #69

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68

    Pat-да не се окаже,че стаите ти са със различни загуби? Я се огледай за съседи,външни стени ,подове,тавани ,че аз като дойда ,ще правя точно това.
    Заповядай и гледай каквото искаш - еднакви кубатури са, с абсолютно еднаква изолация ( за съседите недей гледа защото този фактор дава предимство на радиатора) ама и с него, пак не може да настигне Адакса.
    А за да избегнем всякакви "локални" фактори ще раменим и местата на уредите след първите замервания - надявам се това ще елиминира страничните условия като съседи изолации и т.н....

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #70

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Чудя се дали да не се цаня за рефер

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #71

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Недей, че реферите понякога ги бият.. Не съм ги виждал тия Адакси, но едва ли са с "извънземна" технология. Мисля си , че при реотаните, ел. енергията става топлинна и светлинна( за друга не се сещам, освен магнитна), каквото консумираме става топлина и светлина. Ако наистина топлят повече, значи по-малко "светят"(нещо като крушките с нажежаема жичка, светят, но и повече топлят от луминисцентните). За да не "светят" Адакси-те, явно са им по-дълги реотаните.. (така си мисля, не съм ги мерил )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #72

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Е какво пречи на китайчетата да направят и техните реотани по-дълги?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #73

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Знам ли? "Джелязото" скъпо.. или им свиди.. А, сетих се и за още една енергия, звукова. Моите акумулиращи бръмчаха..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #74

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Очо,добре,че съм легнал на дивана,че няма как да падна от смях.Как само я измисли тази звукова енергия.А електромагнитната? Майтапя се.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #75

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    vanko68,да не се уолаши,нищо не казваш за облога...ще го бъде или не...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 22:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе