Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 176
Like Tree18Одобрявам

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #121

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    [quote=samboro ]
    В спалня поставя ли се лъчист рад
    Цитат Първоначално публикувано от samboro
    В спалня поставя ли се лъчист радиатор?
    РАЗБИРА СЕ,че НЕ! Поставя се на двора ,за да грее райграса!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #122

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    martosblack благодаря за съвета. Много ми помогна. Имало все още добри хора. Ти му викаш Кума Иване, то гледа за лъчистия ...да те хване.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #123

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack
    Преди няколко дни си купих инфрачервен ,,радиатор''-по думите на продавача!Направи ми забележка ,че не се казва инфрачервен конвектор,а ,,радиатор''! Първите ми впечтления са отлични,но все пак бе тестван на +6 градуса (през нощта)РАДИАТОРА е Applimo QUARTO SAS 1.5 KW Стаята ,в която се ползва е С 3 камерна ал.дограма ,последен етаж с 3 външни стени ,а под мен не живее никой(тухла-много ново строителство),стая със север-изток изложение,13кв.м.Такааа,от обрисуваната картинка целя да кажа ,че дори лятото в тази спалня се спеше с одеало.Но май се отплеснах-1ви впечатления -Радиатора след включване на режим ,,еко''и на степен м/у 5 и 6 затопли стаята за около 20на минути.Интересното бе обаче,че когато се влиза от коридора във въпросната стая -температурата не е кой знае колко различна,но ако се постои поне 2,3 минути усещането за комфорт и топлина е наистина невероятно.Така и не измерих каква е температурата в стаята обаче.Относно разхода забелязах,че ел.терморегулатора включва за около 20 сек. след това 45-50 сек. изключва и така проселдих цикъла около 30на минути(не се промени) Но все пак бе +6 градуса въпросната нощ!Ще пиша ,когато стане -15 как ще се представи лъчистата ДЖАДЖА
    Честито, колега!

    Нека така да те топли винаги!!!

    И три въпроса, ако е удобно:

    1/ Каква беше температурата в стаята преди да го включиш, беше ли отоплена предваритено?
    2/ Макар и да не ставало -15гр., но все пак позастудя, как се представя сега?
    3/ Има ли някакво "пукане" след включване и изключване на радиатора?

    Благодаря предварително

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #124

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Привет и ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ !ДО Николай Стефанов-много добре се представя радиатора и в по-студеното време(всъщност във Варна имаше няколко нощи,в които температурата падна под -10) температурата в северната ми спалня бе около 8,10градуса-преди да включа радиатора-след като работи около 1 час достигна 17градуса и го оставих за през нощта-на режим ,,ЕКО''-6степен(от 9)спи си се много приятно ПРИПУКВАНИЯ НЯМА(абсолютно безшумен е )термо-релето също не ..цъка''-при вкл.и изйк. до този момент съм изключително доволен! п.с.все още не съм плащал сметката за ток,което ще стане края на януари тогава ще пиша,за да кажа как е и като икономичност Наздраве и Весели Празници

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #125

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack
    Привет и ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ !ДО Николай Стефанов-много добре се представя радиатора и в по-студеното време(всъщност във Варна имаше няколко нощи,в които температурата падна под -10) температурата в северната ми спалня бе около 8,10градуса-преди да включа радиатора-след като работи около 1 час достигна 17градуса и го оставих за през нощта-на режим ,,ЕКО''-6степен(от 9)спи си се много приятно ПРИПУКВАНИЯ НЯМА(абсолютно безшумен е )термо-релето също не ..цъка''-при вкл.и изйк. до този момент съм изключително доволен! п.с.все още не съм плащал сметката за ток,което ще стане края на януари тогава ще пиша,за да кажа как е и като икономичност Наздраве и Весели Празници
    Благодаря за бързия отговор, matrosblаck!

    Радвам се , че си доволен, дано да е така и за напред.
    Интереса ми е продиктуван от покупката ми на такъв радиатор /само че е 2kW / за една селска къща, която не обитавам редовно.Имам климатици ,но не мога да спя спокойно , идват ми шумнички през ноща . Може би защото от години в града се отоплявам на газ. Та онзи ден го включих съвсем за малко, около 20 минути.Температурата в стаята беше 5 гр. и стигна до 7гр.Ще имам повече впечатления чак ...догодина напролет и ще споделя.
    Наздраве и весело посрещане на Новата Година на всички.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #126

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Нямам идея как би се държал в къща.Зависи и какви топлозагуби има и от още куп неща,но когато затопляш помещението го пускай на режим ,,комфорт''на по-горните степени!Аз така правя,докато достигне температура,която да чувствам за комфортна за себе си!Но в интерес на истината всеки различно разбира понятието ,,комфортна температура'' Например климатика ми в хола достига 21-22гр. а на мен ми е хладно ,на жената също!Истината е,че свикне ли се да се спи на тихо-после с климатика си е направо мъчение!Не че климатика не върши работа-напротив,но за спане на него ...... НАЗДРАВЕ

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #127

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте , от 10 дни се запалих по идеята за инфрачервеното отопление заради многото му предимства . Иначе къщата която имам съм оборудвал с локално парно на дърва към което от скоро свързах и газов котел Стела 24 квт . Отделно за три стаи горе имам инверторен климатик Панасоник 12 и при целодневно отворени врати и външни температури от -5 нагоре не се налага да се използва парното но недостатъка е че долу ни е кухнята и банята и за там се налага да се ползва духалка . Впечатленията които имам е че на дърва е ефтино ама хамалогия , на природна газ е удобно ама скъпичко защото от няколкото проби показа към 10 кубика дневно , на ток с климатика е ефтино но долу за 10 квадратни метра кухничка с духалка ми е по скъпо от горе климатика за трите стаи 40 квадрата и като цяло тока отива над 240 лева за януари . И идеята ми е в банята и кухнята да сложа по един панел инфрачервен нагревател от 600 вата на тавана на помещенията със съответните термостати . До днес попадах само на скъпи варианти и това ме караше да отлагам но тая вечер попаднах на такива панели от български производител с цени в пъти по малки от западните маркови . И се оказа че производителя ми е на около 60 км и ако не тая седмица поне другата ще отида да закупя първите два панела за да проверя ефективноста им и ще споделя . Още утре може да ви дам линк на производителя но искам първо да се обадя по телефона да ми потвърдят информацията .

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #128

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Единствените предимства на отоплението с лъчение са, че не се изсушава въздухът, като и това е относителен плюс, тъй като понякока отнемането на влага е търсен ефект.
    Второ - малко по-малка е температурнат разлика в слоевете въздух. Трето- малко по- топли са предмети и стени, ако обаче говорим за самото начало на отоплетелния сезон. В голяма сепен този положителен ефект се достига в последствие и при другите видове отопление, тъй като с времето /от няколко часа до няколко дни в зависиост от особеностите на помещението/ всичко в стаите се затопля.
    От последния ефект ефект възниква и друг плюс - по-малко движение на въздуха /течение/.
    Разходът на ток е един и същи почти, стига лъчист уред да не се сравнява с някой радиатор на 30 години.
    Като се има предвид, че лъчист радиатор за едно помещение струва 800-900 лв,то това за мен е една съмнителна сделка.
    Всичко друго е дрън-дрън.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    1
    #129

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте, искам да кажа и моето мнение. Закупих си инфрачервена печка на руската фирма "Almac" в края на януари и имах възможността да я тествам през най-студения месец тази зима и останах доста доволен. Модела е IK 11 тоест 1 кW, а стаята която отоплявам е около 18 кв.м. в апартамент които е изцяло външен и на последния етаж. Поддържах си 19-20 градуса, чуствах се доста конфортно и накрая платих 35 лева. Има също и още няколко фирми които предлагат на нашия пазар инфрачервени печки.
    Тези на Almac най-скъпия им модел е около 310 лева. За тези които не вярват на руските неща има една фирма www.pestimenergia.bg която предлага италианските печки InfraHEAT на цени до 600 лева. Има и австрийски и швейцарски, но те са малко скъпички за нормалния българин.
    Накрая бих казал, че съм доста доволен от този вид отопление и след като го пробвах, мисля да обзаведа апартамента на родителите ми с този вид отопление, защото в момента са на Adax и като дойде сметката на края на месеца е малък кошмар.
    Надявам се да съм бил полезен на някой.

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #130

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    В
    Цитат Първоначално публикувано от Asmodai
    Здравейте, искам да кажа и моето мнение. Закупих си инфрачервена печка на руската фирма "Almac" в края на януари и имах възможността да я тествам през най-студения месец тази зима и останах доста доволен. Модела е IK 11 тоест 1 кW, а стаята която отоплявам е около 18 кв.м. в апартамент които е изцяло външен и на последния етаж. Поддържах си 19-20 градуса, чуствах се доста конфортно и накрая платих 35 лева. Има също и още няколко фирми които предлагат на нашия пазар инфрачервени печки.
    Тези на Almac най-скъпия им модел е около 310 лева. За тези които не вярват на руските неща има една фирма www.pestimenergia.bg която предлага италианските печки InfraHEAT на цени до 600 лева. Има и австрийски и швейцарски, но те са малко скъпички за нормалния българин.
    Накрая бих казал, че съм доста доволен от този вид отопление и след като го пробвах, мисля да обзаведа апартамента на родителите ми с този вид отопление, защото в момента са на Adax и като дойде сметката на края на месеца е малък кошмар.
    Надявам се да съм бил полезен на някой.
    Забравил си да посочиш че в поста ти има продуктово позициониране.
    sevastaki одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    1
    #131

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Дали не видях,но за Аирлек не прочетох нищо?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #132

    Отговор: Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте!
    Имам кухня с една тераса с итонг иззидана ,с дограма + изолация 5см и след ремонта размерите на кухнята са 340 х 331 х вис 245 въпросът ми е искам да ми е топла кухнята/когато съм в нея/,пари в момента нямам излишни за климатик кой модел бихте ми препоръчали?
    Искам или да я топля и да не плащам големи сметки ,мога да се топля по един от следните начини вариант 1-/непрекъснато/ или вариант 2-/от 07 до 21,30/ или вариант 3-/за по 1 час 4 пъти на ден/ ?
    Посочете точен модел и за кой/и вариант/и е подходящ.

    Поздрави

    п.п.Проблема е следния сега когато не е студена навън една духалка стопля бързо искам и когато е -15-20 градуса да си купя нещо дето да стопля за поне 10/15 минути и да харчи по малко пари/в ток измерени/ от една духалка.
    Този пост е редактиран от Dimitar01; 05-11-12 в 22:07.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #133

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Срещнах информация в нета за т.нар. "Енергоспестяващи радиатори" на принципа на акумулиращата печка, с някакви тухли отвътре, страшно тежки. Пише, че работят на ток 10 минути, и отдават топлина 50 минути. Немски. Някой запознат ли е, ползвал ли е такова чудо? Цената им е доста.....солена, а и са страшно тежки. Имам едно помещение, в което няма как да сложа климатик и го отоплявам с конвектор. Та ако може да спестя ток с такъв радиатор ще е супер.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #134

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    ....Съмнявам се!......Подобни уреди на времето им викахме "акумулиращи печки"/правилно е отбелязано/....Немски,френски...топлината ,която отдават,не може да дойде от нищото,или по простичко казано-от нищо нещо не става!Е,сигурно са по красиви от едновремешните "Изгрев",но се съмнявам и то силно,че ще спестиш ток с подобно начинание!..Това е личното ми мнение,но мисля,че съм прав......Добре ще е и други колеги да изкажат становище!
    justify, zxc0, SPSt и 2 други харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    3
    #135

    Отговор: Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    имам адакс от 3 години и не го заменям за климатик!
    който няма такъв конвектор само той може да го плюе и да хвали бръмчащите климатици!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 22:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе