Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 360

Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #46

    Re: инвертор или конвектор

    Pat, климатика предполагам може да ги направи тези 23 градуса и проблема му в момента да е само в терморегулацията.
    Двата уреда са с приблизително еднаква мощост, но тя не е включена постоянно при конвектора, а климатика ако е истински инвертор няма да се изключва, но ще работи с редуцирана мощност.
    Сравнението между двата уреда може да се извърши само ако измерваш консумацията на ел. енергия на всеки. И тогава заради различните условия може да не получиш вярна картинна. След това може да се говори дали по евтиния (конвектора) е по на сметка. Вярно е, че си се напатил с климата, но за сега това не го прави губещ

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #47

    Re: инвертор или конвектор

    Pat поздравявам те за супер нагледната демонстрация . Обаче пич без да се засягаш този климатик е пълен пунтаж, инвертор на който СОР му е 2,73 си е направо за боклука, че моето Дайкинче в службата е конвенционален модел втора ръка и е с СОР 3,20, а съм платил 300 лева и никакви пари за профилактика не съм давал вече 3 година.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #48

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Вярно е, че си се напатил с климата, но за сега това не го прави губещ
    Че какви патила са това - пак тънко се е разминал! Истината е, че докато на конвектора може да му се изчисли разхода, защото зависи само от времето на работа, то на климатика да се скъсаш не можеш да го изчислиш по друг начин, освен замерване с електромер.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #49

    Re: инвертор или конвектор

    Запушена капилярка означава -- невакумиран при монтажа.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #50

    Re: инвертор или конвектор

    Редовен номер при калпави майстори (не само хладилни, ами и в автосервиза, и навсякъде) - хем не си вършат работата както трябва, хем след това ти вземат пари да оправят поразиите, които са по тяхна вина!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #51

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Обаче пич без да се засягаш този климатик е пълен пунтаж, инвертор на който СОР му е 2,73 си е направо за боклука, че моето Дайкинче в службата е конвенционален модел втора ръка и е с СОР 3,20, а съм платил 300 лева и никакви пари за профилактика не съм давал вече 3 година.
    Man of outstanding personality, c добър insight-което на български ще рече"изключителна личност с добра интуиция или шесто чувство".
    Синко, без да се засягаш но нали се сещаш че не всеки може да си купи LCD телевизор и климатик Дайкин за по 300лв.
    И накрая на въпроса -тези 1,65кВт номинална или максимална потребляема мощност означават,защото ако са максимална копа вече е "3" ако не греша.
    Не че има някаква разлика в случая.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Че какви патила са това - пак тънко се е разминал! Истината е, че докато на конвектора може да му се изчисли разхода, защото зависи само от времето на работа, то на климатика да се скъсаш не можеш да го изчислиш по друг начин, освен замерване с електромер.
    Лазаре нали няма да препоръчаш на "magdamir",да си ходи по магазините с електромер под ръка и да си мери.Не се засягай но нали това е темата.
    zz_stefanov какъв е този проблем и ако може да споделиш как може да се оправи?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #52

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Лазаре нали няма да препоръчаш на "magdamir",да си ходи по магазините с електромер под ръка и да си мери.Не се засягай но нали това е темата.
    Да си ме видял да препоръчвам?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #53

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    ...... Лазаре нали няма да препоръчаш на "magdamir",да си ходи по магазините с електромер под ръка и да си мери.Не се засягай но нали това е темата.
    Конане, предполагам разбираш, че има само два начина за сравнение:
    - чрез разчет по физичните закони;
    - чрез измерване
    Когато не се вярва на първия, единствения вариант е втория.
    И аз ако смятам, че климата не работи както трябва и гълта много, ще му включа временно електромер.
    Отделно е фактора , комфорт. Ако сте от хората които не траят да им вее климата, всичко останало губи смисъл. Нашето семейство е такова и климатизацията се ограничи до една стая.
    Добавено: Конане добавил си в поста проблем, който не мога да схвана. Ако е разминаванто между настроеното и действителното на посочената осака, аз не бих го пипал ако за всички настройки неточноста е 1,5 градуса.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #54

    Re: инвертор или конвектор

    @zz_stefanov, климатика си ги прави тези 23 градуса, а разликата идва от това, че градусите които се задават и следят при климатика са на неговата височина, т.е. на около 2,3м. а аз реално "живея" на около 1-1.5м . Винаги има около 2-3 градуса разлика в температурата м/у пода и тавана.
    Освен това, никога не съм твърдял, че климатика, в най-общия смисъл на тази дума е губещ пред коя и да е печка, пак в най общия смисъл. Обаче..... ....и москвича е кола, така както мерцедеса, но едва ли имат много общи неща помеждуси....Тук става дума за масово разпространените модели климатици и тези в ниския ценови диапазон. Защото тяхната цена, макар и да са от ниския ценови клас , пак е по-висока от една такава маркова "печка". И когато сложи на "кантара " всички минуси и плюсове на двете страни, може да излезе, че цената на "икономията" направена с климатика просто не си струва....
    Друг е въпроса при марковите климатици, но там пък има друго - колко време е необходимо да "избиеш" първоначалната инвестиция, че и да си на печалба след това....

    @blue1, ка го сметна тоя COP? Доколкото ми е известно, дадената консумирана мощност е максимална, което при отопление прави COP-3,64.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #55

    Re: инвертор или конвектор

    Прав с че ако се наложат и други фактори (несполучлива машина, нередовна употреба поради която са замразени пари без да се ползва и т.н.) може да се загуби ползата. За да се определи ползата обаче трябва всеки внимателно да си направи сметката. Разбирам че това ми казваш

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #56

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Отделно е фактора , комфорт. Ако сте от хората които не траят да им вее климата, всичко останало губи смисъл. Нашето семейство е такова и климатизацията се ограничи до една стая.
    Аз също съм решил за себе си(много от причините вече бяха изброени), че климатик за отопление у дома няма да се ползва! Но това не значи, че въпроса не трябва да го разглеждам принципно, особено ако е част от работата ми.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #57

    Re: инвертор или конвектор

    Pat ако максималната отдадена е 6 кВт си прав че копа е 3,64.
    Аз искам да задам такъв въпрос мисля че касае темата:-В друга тема беше казано че има радиатори които си менят мощноста подобно на инверторен климатик,та възможно ли е това и как би повлияло то на икномичността на уреда.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Аз искам да задам такъв въпрос мисля че касае темата:-В друга тема беше казано че има радиатори които си менят мощноста подобно на инверторен климатик,та възможно ли е това и как би повлияло то на икномичността на уреда.
    Да, възможно е и има такива уреди с тиристорно управление. Термо регулатора плавно променя тока през нагревателите до достигане на зададената температура и я поддържа в по-тесни граници. Това може да се постигне или с ШИМ или с фазово управление. По-старите работят с биметална пластина и хистерезиса е по-голям. Но това не води до икономия на електроенергия.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #59

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от magdamir
    Здравейте на всички.Имам малко въпросче:ще отопляваме детска стая- 4.05 на 3.7 метра,височина 2.6 метра.Блок-тухла,изложение-север/изток,етаж-междинен,апартамент-среден.Дограма- стара,без топлоизолация(на квартира сме!)Кое е по-добре-инвертор или конвектор?Искаме да е икономичен на разход и тих.Другите стаи не се отоплят.Благодаря предварително за съветите.
    Темата се разводни много.
    Ето го моето предложение, няма аналог на пазара http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204492&photo=1

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #60

    Re: инвертор или конвектор

    Наистина няма аналог на пазара Тази простотия нито топли нито охлажда нормално чудя се как я купуват все още А цената и беше доста височка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Продавам конвекторен радиатор AIRELEC PARIS ELEC.2000W
    От Dream85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-12, 08:39
  4. ПРОДАВАМ конвекторен радиатор DELONGHI
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 20
    Последно: 19-04-11, 13:56
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе