Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Напротив. Изобщо не му трябват 3 kW. Най-лесно е да си сложи електромер и ще види колко му харчи. Аз съм със същия размер стая, но в допълнение последен етаж без тавански и без изолация на тавана. Е, около 30 лв/месец ми правеше климатика миналата зима. А преди радиатора правеше към 100, обаче се изключваше нощем. Като се добави и нощта, някъде към 150 лв си ги правеше радиатора за същото, за което климатикът ми харчи 30 лв. 120 лв разлика на месец. При мен изплащането на климатика идва точно за 3 години - всъщност точно толкова го смятах още преди да го купя и всичко се потвърди след като започнах да го меря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #17

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    .За моето помещение , обаче - 17.5 м2 изключваще рядко , защото 2 Kwt не са достатъчни.Та консумацията му 24/7 бе около 200 лв месечно.
    Така....климатика консумира между 20 и 45 лв месечно 24/7, в зависимост от това дали е студено навън.
    Стига бе хора, направо прекалявате! Ама толкова много прекалявате, че направо ме е срам да чета темите за климатици
    и много рядко го правя, въпреки, че си вадя хляба с отопление. Така, както си дал сметките за ток излиза, че климатика ти има СОР между 10 и 5, а той варира сигурно между 1 и 3 при минусови температури. И като си ги наслагате тези климатици в подписите, като някаква постигната бленувана цел - тези 1600лв ли са постижението на целия ти живот? Направо ставате смешни!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #18

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Точно климатика на zaqza има COP 3,34 при минус 10 градуса и сметките му за отопление с радиатор(или друг конвенционален уред) са напълно верни т.е. климатика му ще харчи поне 3 пъти по-малко ток.Съдя за това по опита ми в използването на всякакви електрически отоплителни уреди.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Точно климатика на zaqza има COP 3,34 при минус 10 градуса и сметките му за отопление с радиатор(или друг конвенционален уред) са напълно верни т.е. климатика му ще харчи поне 3 пъти по-малко ток.Съдя за това по опита ми в използването на всякакви електрически отоплителни уреди.
    Бе, добре, ама разликата между 20-45лв и 200лв месечно сметки не е 3 пъти!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Аз не мога да представя прецизни измервания като deian, но само за статистиката ще спомена... Отоплявам 2 квадрата баня + 2 квадрата кухненски бокс с Адакс и 22 квадрата с климатици. Консумацията ми е еднаква, като отоплението с радиаторите не е пълноценно, а колкото да не ми замръзне дупиту.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #21

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Бе, добре, ама разликата между 20-45лв и 200лв месечно сметки не е 3 пъти!
    Да за това си прав но все пак зависи и какви са външните температури,но дори и при разлика от 3 пъти се получава :
    Радиатор - 200лв Х 5 месеца = 1000лв
    Климатик - ~65лв Х 5 месеца = 325лв
    Разликата е 675лв т.е. за 3 години климатика се е изплатил и то без да отчитаме комфорта и възможността и да се охлаждаш през лятото.
    Едит: Само да добавя че това са сметки ако стаята е студеничка.При наличие на добра изолация сметките ще са други но пък и изолацията струва не малко пари......

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #22

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza

    Та за простите изчисления:

    Радиатор 2 Kwt , включен денонощно консумира 240 лв. на месец ,
    Кой е този ,да не казвам какъв да държи включен радиатор нон стоп.Това го правеха моите родители при КОМУНИЗЪМа при цени на ел.енергията 4/2 ст/kWh.Сега това е равносилно на самоубийство.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #23

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Да бе ама нали се сещаш че пернишката печка,радиатора и т.н. не можеш да ги обърнеш на cool лятото когато е толкова топло че ако нямаш климатик си едно движещо се кебапче :-)

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #24

    Re:2 радиатора по 2 KW всеки

    Ами и така не са сметките. Ето моите сметки:
    Отоплявам 80м² - 3 спални - детска, родителска и бабешка + кухня. Кухнята и родителската не постоянно - сутрин, вечер, но и през деня, защото там са телевизора и компютъра, които се ползват през деня от децата и от бабето. Сметки за ток през зимата 200-260лв, през лятото - около 100лв, т.е. за отопление около 150лв на месец. Ако съм с климатици - да речем 50лв (но дълбоко се съмнявам). Значи:
    5х150лв=750лв/сезон
    5х 50лв=250лв/сезон
    Разлика - 500лв/сезон
    Ако трябва да купя климатици 4брх1600лв=6400лв + 600лв монтаж=7000лв
    Изплащане - след 14 години, без лихвите! Мерси! Няма контролни електромери, няма записване на данни, статистики, няма филтри, платени профилактики, обледяване, поливане, духане, шум, вибрации, сърдити съседи и др. Климатик за охлаждане не ползвах и когато имах, на такива жилища съм попадал може би.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #25

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    @Lazar - да прав си конкретно за себе си и твоят начин на ползване при които не поддържаш денонощно отопление във всички помещения.В твоя случай може би 2 климатика + 2 други отоплителни уреда би бил най-добрия вариант и при него климите ще се изплатят в доста по-кратък срок.Всичко се определя от конкретните условия.А всички тези неща,които си изброил при ползване на климатици ги няма при качествени машини от 1600лв.Контролните електромери и статистики са за собствен кеф и евентуално да ги споделиш с някой,които тепърва трябва да направи избор за отопление.
    Мисля че вече много се отклонихме от въпроса на автора на темата и затова предлагам да спрем спора "моите уреди срещу всички останали"

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #26

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    Lazar -не разбрах точно с какво се отопляваш но погнусата ти към климатиците е очевадна!обаче кажи ми лятото като ти текнат чорбите какво правиш ?или може би си някъде много на север.това не го пиша с цел заяждане ама много ми харесват теми които искат да изкарат черното бяло.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #27

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    Ами - точно сме на темата - човекът иска да си вземе радиатор за 100лв, Вие недоумявате как може да не иска да даде 2000лв за климатик .
    marto68 , отоплявам се с 2 маслени радиатора и 2 печки Елва, но не виждам какво е значението - казах, че е на ток.
    Не харесвам климатици, но уважавам правото на всеки за собствен избор. Омръзнали са ми до болка споровете като този, защото съм в този форум отпреди да започнат. Както казах - отбягвам темите за климатици, но тази уж не е такава.
    Айде лека на всички !

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #28

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    Lazar, аз не разбрах как със средна денонощна консумация около 1,3 kWh успяваш да отоплиш 80м² или поне половината?

    Нека задам въпроса по реалистично: колко процента ти отчита електромера?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #29

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    no one, как изчисли тази средна консумация?
    Пробвай пак и виж, дали средната консумация през зимата не е към 1,15 kW ежечасно в денонощието.... т.е. средна денонощна консумация не е ли 27 kW?!?!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #30

    Re:Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина

    Kaar, написал съм kWh а не kW. Под "средна денонощна" имах предвид през цялото време.
    При твоя резултат (1,15 kWh) нещата изглеждат още по-абсурдни. Аз с 2 kW духалка успявам да стопля само хол 17 м², Lazar успява 3 пъти повече с 2 пъти по-малка мощност.
    Намирисва на най-много 50% отчетено, и то при добра изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа два радиатора
    От harry81 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-14, 19:41
  2. Нова играчка и доста различна концепция - Evolve ! Що е то ?
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 19:55
  3. Какъв да е цветът на радиатора?
    От vernam във форум Отопление
    Отговори: 28
    Последно: 09-11-05, 12:45
  4. Отговори: 5
    Последно: 23-06-04, 12:58
  5. Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?
    От afterburner във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 14-02-03, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе